Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις απόλυτο δίκιο! Η βιασύνη βλέπεις:)

Όλα ΟΚ απο εμένα!

Κάνε και ένα Restore όπως ο Arte να είσαι μέσα :lol: :devil:

 

Υπάρχει νομίζω και εντολή μέσω terminal που αφαιρεί τα sources, θα ψάξω λίγο να δω αν βρω κάτι.

Σίγουρα θα υπάρχει αλλά έτσι νομίζω είναι πιο εύκολο... Όχι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην βαράτε παιδιά... έκανα βλακεία i know... :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως Περικλή πριν κάνω το edit στο .list κ χωρίς wifi δεν άνοιγε το Cydia.

 

 

EDIT: εκτός αν έπιανε το gprs γιατί στο δωμάτιο μου ούτε 3G έχω.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι γιατί εσένα είχε κάνει update τα sources και είχε φάει το error..

Μην ακούς τον Περικλή! Χθεσινός είναι στο linux :lol: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να απαντήσω, εγώ αφαίρεσα το source πριν ανανεώσω και ξεκινήσει να crashάρει.
Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς τον Περικλή! Χθεσινός είναι στο linux :lol: :devil:

 

Κακία κακία:p

Οπαδός Περικλή απο iPhone 2G 1.1.3 βλέπεις:respect:

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το περνάμε κανονικά δλδ? Απλά να μετονομάσω το παλιό .list(να σβήσω το .bac ?)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

8nx L10n! Aπο αύριο τώρα! Καληνύχτα παιδιά!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

iparxei problima me to quickpwn paidia!!!! xekinaei k me mena mia xara alla kolaei otan paei na mpei se recovery mode. ti mporei na ftaiei???? milao fisika gia jailbreak istera apo restore se 2.2!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να πειράξω το repo Σαββατοκύριακο για να μην γίνει την ώρα που ο κόσμος κάνει update..Είπα Δευτέρα να το κάνω μεταμεσονύχτια αλλά τελικά έσπασε πάλι το σύμπαν...

 

Σοβαρά σκέφτομαι να ορίσουμε μια επίσημη μέρα και ώρα Repo Maintainance για να αποφεύγουμε τέτοια ζητήματα..

 

Γενικά στην σημερινή περίπτωση ηταν σημαντικό πρόβλημα γιατί τα Applshare και Installous ήταν λίγο δεμένα με το Hackulo Source(Dependencies).Στα νέα πακέτα φρόντισα να το αφαιρέσω αυτό αλλά έγινε ένας αχταρμάς όσων είχαν τα παλιά με τα νέα με αποτελεσμα να crasharei το cydia.

 

Ένα update σε terminal θα το διώρθωνε εφόσον είχα τελειώσει το upload στο repo.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να πειράξω το repo Σαββατοκύριακο για να μην γίνει την ώρα που ο κόσμος κάνει update..Είπα Δευτέρα να το κάνω μεταμεσονύχτια αλλά τελικά έσπασε πάλι το σύμπαν...

 

Σοβαρά σκέφτομαι να ορίσουμε μια επίσημη μέρα και ώρα Repo Maintainance για να αποφεύγουμε τέτοια ζητήματα..

 

Γενικά στην σημερινή περίπτωση ηταν σημαντικό πρόβλημα γιατί τα Applshare και Installous ήταν λίγο δεμένα με το Hackulo Source(Dependencies).Στα νέα πακέτα φρόντισα να το αφαιρέσω αυτό αλλά έγινε ένας αχταρμάς όσων είχαν τα παλιά με τα νέα με αποτελεσμα να crasharei το cydia.

 

Ένα update σε terminal θα το διώρθωνε εφόσον είχα τελειώσει το upload στο repo.

 

Όπως θα έχεις καταλάβει είμαι ο πρώτος που συμφωνεί στο να οριστεί συγκεκριμένη ώρα... :p

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι απλώς να φροντίσετε να έχετε εγκατεστημένο terminal... Ένα apt-get update και είστε οκ... :) Ούτε συγκεκριμένη ώρα ούτε τπτ....
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι απλώς να φροντίσετε να έχετε εγκατεστημένο terminal... Ένα apt-get update και είστε οκ... :) Ούτε συγκεκριμένη ώρα ούτε τπτ....

 

Ειμαι εντος στρατοπεδου κ δεν εχω pc , αλλα εχω εγκατςστημενο το mobile terminal.. Πως το ανοιγω σαν root για να δωσω την εντολη apt-get update??

Διοτι μου κρασαρει ο cydia κ δεν μπορω να το κανω με puty.. Ντεν εκω pc καρντια μου... :p

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι απλώς να φροντίσετε να έχετε εγκατεστημένο terminal... Ένα apt-get update και είστε οκ... :) Ούτε συγκεκριμένη ώρα ούτε τπτ....

 

Μπααα... Κάνουμε το update 10 μέρες μετά την κυκλοφορία του για να είναι όλα εντάξει...

 

Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω, αφήνω τα πράγματα να στρώσουν και μετά κάνω το update...:)

 

Tόσα προβλήματα για το τίποτα, όρεξη έχεις για μπελάδες...

 

Απλά παρατηρώ και περιμένω την κατάληλη στιγμή μέχρι να λυθούν διάφορα προβλήματα....:p

 

Κάτι ξέρει ο minos +1!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εντος στρατοπεδου κ δεν εχω pc , αλλα εχω εγκατςστημενο το mobile terminal.. Πως το ανοιγω σαν root για να δωσω την εντολη apt-get update??

Διοτι μου κρασαρει ο cydia κ δεν μπορω να το κανω με puty.. Ντεν εκω pc καρντια μου... :p

 

Το γράφω λίγο πιο γενικά, πως κάνουμε login, δίνουμε εντολή και μετά logout από terminal. Οι χαρακτήρες με πράσινο είναι αυτοί που βγάζει το terminal και με μαύρο οι εντολές που θα δώσεις εσύ.

 

:~ mobile$ login

login: root

Password: alpine

:~ root# apt-get update

:~ root# logout

:~ mobile$ logout

[Process completed]

 

Επίσης, αν θέλεις να αλλάξεις το password σου από alpine σε κάτι άλλο για να μην μπορεί οποιοσδήποτε να συνδεθεί μέσω ssh στη συσκευή σου:

 

:~ mobile$ login

login: root

Password: alpine

:~ root# passwd

Changing password for root.

New Password: {δίνεις το password που θέλεις}

Retype New Password: {γράφεις ξανά το password}

:~ root# logout

:~ mobile$ logout

[Process completed]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αντί login (και για να μαθαίνει και ο Περικλής καμμιά εντολή :devil:) μπορείς να γράψεις:

su

(δλδ. superuser a.k.a. root) και μετά κατευθείαν:

alpine

;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αντί login (και για να μαθαίνει και ο Περικλής καμμιά εντολή :devil:) μπορείς να γράψεις [...]

 

Μ' έπιασες στο δούλεμα μου φαίνεται :O, σεβασμό στον co-νομάρχη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μη φανταστείς ούτε και εγώ ξέρω πολλά από Linux.. Απλά έτυχε τα συγκεκριμένα να τα παλεύω λίγο... :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μ' έπιασες στο δούλεμα μου φαίνεται :O, σεβασμό στον co-νομάρχη :lol:

 

Οσο ζεις μαθένεις εξάλλου.....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παιδευομουν αδικα με τερμιναλ και οτι αλλο φανταστεις μεχρι τις 4 το πρωι. Αλλα τα χερια μου ειναι δεμενα γιατι δουλευω XP x64 και μπορω να κανω τα παντα ΕΚΤΟΣ απο update. Αποτελεσμα να κανω ενα ρε-pwn ετσι στεγνα απο πανω (σε υπολογιστη φιλου με Win XP 32.Δεν εχασα τιποτα απο οτι ειχα μεσα... Το Cydia μπηκε κανονικα ΑΛΛΑ οι εφαρμογες / θεματα ηχοι κτλ που ειχα περασει παρεμειναν μεσα. Το περιεργο ειναι οτι οι εφαρμογες που κατεβασα απο cydia πριν γινει ο αχταρμας :lol: παρεμειναν μεσα και δουλευουν κανονικοτατα ΧΩΡΙΣ ομως να φαινονται εγκατεστημενες.

Δηλαδη εχω το iRealSMS, αλλα οταν παω στο Cydia δεν μου λεει modify αλλα Install LOL!

Θα το αφησω ετσι εφ οσον δεν κανει κανενα προβλημα και βλεπουμε στην πορεια...

 

i(cant)Phone 3G from Vodafone GR

Version 2.2 Pwned

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πρόβλημα με το 3g και την Vodafone στην pwned 2.2? γιατί και εγώ δεν πέρνω Ip ενώ μπορώ να μιλήσω κανονικά....

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...