Jump to content

Προβλήματα αυτονομίας ελληνικών OMNIA


oregon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι φυσικο και επομενο να μη γνωριζουν τετοιες λεπτομερειες , με τοσες δεκαδες νεα τηλεφωνα που κυκλοφορουν εν ριπη οφθαλμου.δεν ειναι ολοι myphone maniacs :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποσα νεα μοντελα εχει η samsung ?

Και γιατι δινει τηλεφωνο επικοινωνιας η samsung mobile οταν δε γνωριζει βασικα πραγματα για τη ναυαρχιδα της ?

Link to comment
Share on other sites

Ποσα νεα μοντελα εχει η samsung ?

Και γιατι δινει τηλεφωνο επικοινωνιας η samsung mobile οταν δε γνωριζει βασικα πραγματα για τη ναυαρχιδα της ?

 

η samsung δε βγάζει μόνο τηλέφωνα. βγάζει ένα σωρο συσκευές επομένως είναι φυσικό να μη γνωρίζει για τη νέα ρομ ενός κινητού τηλεφώνου, έστω και ναυαρχίδας.. Εξάλλου μόλις βγήκε. σε ελάχιστο φαντάζομαι χρονικό διάστημα θα ενημερωθούν.

άσχετο και κουφό: απο την τελευταία φόρτιση και μετά έχουν περάσει 2 μέρες και πάμε στην τρίτη και η μπατσρία είναι στο 70% με ανοιχτό το τηλεφωνο και χωρις έξτρα λειτουργίες ( wifi, gps κλπ). Εμεινα με ανοιχτο το στόμα:happy: συνηθως μουβγαζε 1,5 μερα με το ζορι. τι μπορεί να συμβαίνει αραγε, αναρωτιέμαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο σιτε της αναβαθμισης http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp η Samsung εχει προσθεσει μερικες ακομα χωρες, πχ Russia. Αντε περιμενουμε και την Ελληνικη
Link to comment
Share on other sites

Εμενα 2 φορες ειχε αναλαμπη και με εβγαλε σχεδον 3 μερες και τωρα παλι τα ιδια 1-1,5 μερα με τα χιλια ζορια και με τον φωτισμο στο μη αυτοματο. Τεσπα ας ελπισουμε οτι ο dual sun θα μας πει ευχαριστα με τη νεα ρομ

 

Καλέ μου άνθρωπε,δεν ξέρω αν έχουμε ξαναμιλήσει μαζί,όμως είσαι νομίζω ο πρώτος μαζί με εμένα που βιώσαμε αυτή την ακαθόριστη συμπεριφορά!!! Ακριβώς τα ίδια!!!

Ναι,όταν απενεργοποίησα την αυτόματη ρύθμιση του φωτισμού η αυτονομία εκτινάχθηκε,κάτι για το οποίο ενημέρωσα άμεσα (με αρκετά post και διευκρινήσεις) και επιπλέον το ίδιο ίσχυσε και σε πάρα πολλούς χρήστες (>150) που έλαβα απαντήσεις.Πάραυτα μια καλή μέρα άρχισε τα ίδια...για 3-4 ημέρες και μετά πάλι Duracell!!! Τελικά πλέον το έδωσα για έλεγχο στο κατάστημα αγοράς (wind) και περιμένω να δω τι θα γίνει.Να σημειωθεί ότι ήδη είχα καθαρίσει από τις αρχές τις επαφές μπαταρίας και συσκευής...χωρίς καμία διαφορά.Πάντα το πρόβλημα εμφανιζόταν όσο η κατάσταση ήταν σε αναμονή και ποτέ όταν της άλλαζες τα φώτα σε χρήση! Πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοια συμπεριφορά σε ηλεκτρονικό προϊόν. Το πιο κουφό είναι ότι ακόμη και με το wi-fi να δούλευα,ενώ η συσκευή μπαρούτιαζε από θερμοκρασία (μεγάλη δηλαδή κατανάλωση ενέργειας) ,η μπαταριούλα κρατούσε φυσιολογικά,ενώ στην αναμονή ήταν παντελώς κρύα (προφανώς πολύ μικρή κατανάλωση ισχύως) και άδειαζε μέσα σε λίγες ώρες!!!

Ή που οι Κορεάτες ανακάλυψαν νέα τεχνολογία,ή που τρελαθήκαμε εμείς!!! :(:(:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ειναι αναξιοπιστο και απροβλεπτο στο θεμα μπαταριας, με αποτελεσμα την επομενη εβδομαδα που θελω να παω Ιταλια για 3-4 μερες, μαζι με το ομνια και τις 3 μπαταριες του (1 αυθεντικη και 2 μαιμουδες), να παρω και το παλιο μου νοκια για να νιωθω σιγουρος
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω αντιμετοπησα και ενα αλλο προβλημα μαζι με αυτο τις μπαταριας.. οταν ειναι σε sleep mode και το ανοιγω κολαει και κανω σοφτ ρεσετ.. εχει κανεισ καμια ιδεα τι μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω αντιμετοπησα και ενα αλλο προβλημα μαζι με αυτο τις μπαταριας.. οταν ειναι σε sleep mode και το ανοιγω κολαει και κανω σοφτ ρεσετ.. εχει κανεισ καμια ιδεα τι μπορει να παιζει?

 

Κατευθείαν για Hard Reset σε κόβω... Κάποια εφαρμογούλα σου ντεν παίζει τίμια!!! Τώρα τελευταία ήθελα 6-7 soft reset ημερησίως... Οπότε χραπ τα πέταξα όλα! :(:(

Link to comment
Share on other sites

aaaaa και ενα αλλο..κλεινει μονο του??το δικο μου ειναι πολυ προχοριμενο. κλεινει και θελει σοφτ ρεσετ να ανοιξει μετα :S:S

 

edit : αν στις ριθμισεις μπαταριας απενεργοποιησουμε την δευτερη επιλογη που εχει δεν δουλευει το rotate τηε οθονης..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :) Τα νέα είναι ευχάριστα ... με σκίσιμο κρατάει 50 -60 ώρες ... χωρίς σκίσιμο κρατάει 4 μέρες άνετα. Κι οταν λέω σκίσιμο εννοώ full τηλέφωνα - Mp3 - radio kai 10 Λεπτά gps. Με μόνο τηλέφωνο - sms κρατάει 4 μέρες ( περίπου 2 ώρες εισερχόμενεσ - εξερχόμενες και καμιά 50αρια sms και λίγο ραδιο). Το μόνο που τραβάει πλεον αρκετή μπαταρία είναι το GPS ... πχ για 30-40 λεπτά gps θα φύγει 20% μπαταρία σίγουρα ίσω και 30%.

 

Όλα αυτά με την ROM

PDA: BDHj2/BDHJ2

ΚΙΝΗΤΟ: ΧΧΗΙ4

που μου την εγκαταστήσανε στο service της Samsung (Omnitech). Παίδες μην ακούτε κανένα που λέει κάντε hard format - απανεργοποιήστε το ένα - μην χρησιμοποιείται το άλλο. ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ .... service και αλλαγή ROM :)

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :) Τα νέα είναι ευχάριστα ... με σκίσιμο κρατάει 50 -60 ώρες ... χωρίς σκίσιμο κρατάει 4 μέρες άνετα. Κι οταν λέω σκίσιμο εννοώ full τηλέφωνα - Mp3 - radio kai 10 Λεπτά gps. Με μόνο τηλέφωνο - sms κρατάει 4 μέρες ( περίπου 2 ώρες εισερχόμενεσ - εξερχόμενες και καμιά 50αρια sms και λίγο ραδιο). Το μόνο που τραβάει πλεον αρκετή μπαταρία είναι το GPS ... πχ για 30-40 λεπτά gps θα φύγει 20% μπαταρία σίγουρα ίσω και 30%.

 

Όλα αυτά με την ROM

PDA: BDHj2/BDHJ2

ΚΙΝΗΤΟ: ΧΧΗΙ4

που μου την εγκαταστήσανε στο service της Samsung (Omnitech). Παίδες μην ακούτε κανένα που λέει κάντε hard format - απανεργοποιήστε το ένα - μην χρησιμοποιείται το άλλο. ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ .... service και αλλαγή ROM :)

 

αν το κανω μονος μου χανω την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

αν το κανω μονος μου χανω την εγγυηση?

εννοειτε οτι χανεις την εγγυηση :!: να το πας στο service να στο κανουν αυτοι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άφησα στην omnitec (Αντιπροσωπεία) το όμνια!!

Ιδιαίτερο πρόβλημα δεν είχα με την μπαταρία(αφού του είχα κάνει 10 ΠΛΗΡΕΙΣ φορτίσεις εκφορτίσεις κράταγε 40-48 ώρες με νορμάλ χρήση.Δηλαδή 30 λεπτά gps,30 λεπτά ομιλία και κανά 30 λεπτο βίντεο)

Στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι καλά έκανα και το πήγα ,για να μου περάσουν την καινούργια ρομ (BDHj2) που είναι καλύτερη όσον αναφορά την μπαταρία.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :) Τα νέα είναι ευχάριστα ... με σκίσιμο κρατάει 50 -60 ώρες ... χωρίς σκίσιμο κρατάει 4 μέρες άνετα. Κι οταν λέω σκίσιμο εννοώ full τηλέφωνα - Mp3 - radio kai 10 Λεπτά gps. Με μόνο τηλέφωνο - sms κρατάει 4 μέρες ( περίπου 2 ώρες εισερχόμενεσ - εξερχόμενες και καμιά 50αρια sms και λίγο ραδιο). Το μόνο που τραβάει πλεον αρκετή μπαταρία είναι το GPS ... πχ για 30-40 λεπτά gps θα φύγει 20% μπαταρία σίγουρα ίσω και 30%.

 

Όλα αυτά με την ROM

PDA: BDHj2/BDHJ2

ΚΙΝΗΤΟ: ΧΧΗΙ4

που μου την εγκαταστήσανε στο service της Samsung (Omnitech). Παίδες μην ακούτε κανένα που λέει κάντε hard format - απανεργοποιήστε το ένα - μην χρησιμοποιείται το άλλο. ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ .... service και αλλαγή ROM :)

Ναι, τώρα κρατάει και σε εμένα και με το bluetooth συνέχεια ανοιχτό (έχω ασύρματο ακουστικό)!!

:superman:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ!!!!! :)

ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. (OMNITECH ΤΖΩΡΤΖ 26-ΑΘΗΝΑ)

 

ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΣΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ...ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ

 

ΤΟ ΤΗΕΦΩΝΟ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΧΡΗΣΗ (30 ΩΡΕΣ BLUETOOTH, 1 ΩΡΑ GPS ,1 ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΟΜΙΛΙΑ,ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ).........ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3Χ24 ΩΡΕΣ!!!!

 

PDA: BDHj2/BDHJ2

ΚΙΝΗΤΟ: ΧΧΗΙ4

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ!!!!! :)

ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. (OMNITECH ΤΖΩΡΤΖ 26-ΑΘΗΝΑ)

 

ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΣΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ...ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ

 

ΤΟ ΤΗΕΦΩΝΟ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΧΡΗΣΗ (30 ΩΡΕΣ BLUETOOTH, 1 ΩΡΑ GPS ,1 ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 2-ΩΡΟ ΟΜΙΛΙΑ,ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ).........ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3Χ24 ΩΡΕΣ!!!!

 

 

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!

 

 

PDA: BDHj2/BDHJ2

ΚΙΝΗΤΟ: ΧΧΗΙ4

 

ΚΑΙ ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΑΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ , ΒΑΖΩ ΤΟ GPS NA TOY ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ, ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε ποτε θα τη δωσουν και online τη ρομ οι βλακες.

Μεχρι και της Νιγηριας και των Αραβικων Εμιρατων υπαρχει online

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε ποτε θα τη δωσουν και online τη ρομ οι βλακες.

Μεχρι και της Νιγηριας και των Αραβικων Εμιρατων υπαρχει online

 

 

 

 

xaxaxa Δεν έχεις άδικο!!!!

 

Άσχετο ... oregon ποιο πρόγραμμα gps δουλεύεις?

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa Δεν έχεις άδικο!!!!

 

Άσχετο ... oregon ποιο πρόγραμμα gps δουλεύεις?

 

Γενικα destinator. Εχω χωριστο pna ομως.

Ημουν στην Ιταλια το Σαββατοκυριακο και χρειαστηκα gps, ανοιγω το destinator στο omnia και για καποιο λογο δε μπορουσε να λοκαρει δορυφορους καθολου. Ενω παλιοτερα επαιζε, για καποιο λογο δε λειτουργουσε και με αφησε τελειως ξεκρεμαστο.

Τελικα χρησιμοποιησα το igo8 το οποιο επαιξε αψογα. Για ελλαδα παντως οι χαρτες destinator ειναι οι καλυτεροι

Link to comment
Share on other sites

Γενικα destinator. Εχω χωριστο pna ομως.

Ημουν στην Ιταλια το Σαββατοκυριακο και χρειαστηκα gps, ανοιγω το destinator στο omnia και για καποιο λογο δε μπορουσε να λοκαρει δορυφορους καθολου. Ενω παλιοτερα επαιζε, για καποιο λογο δε λειτουργουσε και με αφησε τελειως ξεκρεμαστο.

Τελικα χρησιμοποιησα το igo8 το οποιο επαιξε αψογα. Για ελλαδα παντως οι χαρτες destinator ειναι οι καλυτεροι

 

Ψάχνω ένα καλό πρόγραμμα για το εξωτερικό με ενημερωμένους χάρτες....

 

αν έχεις στείλε link με Pm

:):)

Link to comment
Share on other sites

δηλ για να καταλαβω.. με την νεα ρομ που βαλατε στην omnitech ολα καλα με την καταναλωση κ την μπαταρια? Αν ειναι ετσι, να το παω μια βολτα κ εγω.. αλλα μονο αθηνα παιζει service omnitech?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα καλό πρόγραμμα για το εξωτερικό με ενημερωμένους χάρτες....

 

αν έχεις στείλε link με Pm

:):)

 

Βασικά, θα ήθελα κι εγώ το πρόγραμμα αυτό. Βγαίνω εξωτερικό με Destinator (χωρίς προβλημα) αλλά θα ήθελα και κάτι διαφορετικό αν υπάρχει.

Ευχαριστω!

:D

Link to comment
Share on other sites

δηλ για να καταλαβω.. με την νεα ρομ που βαλατε στην omnitech ολα καλα με την καταναλωση κ την μπαταρια? Αν ειναι ετσι, να το παω μια βολτα κ εγω.. αλλα μονο αθηνα παιζει service omnitech?

 

OMNITECH

1. Μαρούσι - Αγ.Κωνσταντίνου 40 (εμπορικό κέντρο ΑΙΘΡΙΟ, 1ος όροφος) τηλ: 210 6106816-7

2. Γλυφάδα - Λ.Βουλιαγμένης 60, τηλ: 210 9640165

3. Αθήνα - Τζωρτζ 26, τηλ: 210 3304550

 

και αν δεν κάνω λάθος

τηλ.κέντρο: 801 11 810 810

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...