Jump to content

GreekTvSubs


Phaethon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως η ανακοίνωση είναι για τα μάτια του κόσμου; Το συγκεκριμένο site δεν το ήξερα μέχρι σήμερα αλλά το πρώτο που σκέφτηκα μόλις το είδα, είναι οτι δεν υπάρχει περίπτωση σοβαρό site να έκανε τέτοια ανακοίνωση.

 

Έτσι, προφανώς είναι ειρωνικό το μήνυμα και αφήνει να εννοηθεί ότι θα βρουν άλλη άκρη. Κατά τη γνώμη μου πάντα και χωρίς να ξέρω κάτι περισσότερο από εσάς.

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 278
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως για αγγλικους υποτιτλους υπαρχουν αρκετα απο οτι διαβαζω.. εγω βρηκα τα podnapisi.net/ & divx-titlovi.com . Δεν τα κανω direct links για ευνοητους λογους. Εχει κανεις να προτεινει καποια αλλα?
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

forom.com παρα πολυ καλο για αγγλικους υποτιτλους...Το χρησιμοποιω εδω και 3-4 χρονια;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για τις αλλες γλωσσες υπαρχουν δεκαδες sites. το θεμα ειναι αν συνεχισουν οι ελληνικες ομαδες την μεταφραση των σηριαλ κ να τις ανεβαζουν. το copy/paste μετα ειναι διεδεδομενο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο offtopic, αλλά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν το subtitle source είναι down; Ή απλά αρχίσαν οι πάροχοι να κόβουν και ξένες σελίδες; :blink:
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να σταματήσουν να μεταφράζουν τα νέα επεισόδια παο δω και πέρα. Άλλωστε δεν το κάναν μόνο για να προσφέρουν σε μας το πολύτιμο αυτό δώρο αλλά το κάναν απο προσωπική ευχαρίστηση.

 

Να υπάρξει κάποιο πάγωμα μέχρι να ηρεμήσουν τα πράγματα, είναι λογικό. Όμως με τίποτα δεν πιστεύω οτι θα σταματήσουν οι μεταφραστικές ομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να σταματήσουν να μεταφράζουν τα νέα επεισόδια παο δω και πέρα. Άλλωστε δεν το κάναν μόνο για να προσφέρουν σε μας το πολύτιμο αυτό δώρο αλλά το κάναν απο προσωπική ευχαρίστηση.

 

Να υπάρξει κάποιο πάγωμα μέχρι να ηρεμήσουν τα πράγματα, είναι λογικό. Όμως με τίποτα δεν πιστεύω οτι θα σταματήσουν οι μεταφραστικές ομάδες.

 

Αυτό πιστεύω και εύχομαι και γω. Μακάρι να συνεχίζουν κι ας μη δούμε εμείς δουλειά τους, δεν πειράζει. Η προσπάθειά τους τεράστια και ο συντονισμός τους ζηλευτός. Κρίμα να χαθεί κάτι τέτοιο.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο offtopic, αλλά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν το subtitle source είναι down; Ή απλά αρχίσαν οι πάροχοι να κόβουν και ξένες σελίδες; :blink:

Μπα φαίνεται να'ναι down.

Πάντως το tvsubtitles συνεχίζει να δουλεύει κανονικά...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπα φαίνεται να'ναι down.

Πάντως το tvsubtitles συνεχίζει να δουλεύει κανονικά...

ναι σήμερα δουλεύει και σε εμένα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μπα φαίνεται να'ναι down.

Πάντως το tvsubtitles συνεχίζει να δουλεύει κανονικά...

 

Εμένα μου ανοίγει το subtitle source. Ευτυχώς δε γίναμε Κίνα ακόμα :p

Καλή περίπτωση είναι και το opensubtitles.org

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ανοίγει το subtitle source.

 

Ναι ήταν παροδικό. Τσάμπα πανικοβλήθηκα :lol:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πανικοβληθηκα , αλλα δεν ειναι δυνατο ο Οτε να σου κοψει την προσβαση σε ενα σαιτ, ειναι εντελως παρανομο ακομα και αμα το ιδιο το σαιτ ειναι παρανομο. Αν το ειχε κανει αυτο , θα ετρωγε μια αγωγουλα πολλων εκατομυρριων !!!
Link to comment
Share on other sites

Μπα φαίνεται να'ναι down.

Πάντως το tvsubtitles συνεχίζει να δουλεύει κανονικά...

 

έμενα ακόμη δεν μου ανοίγει ούτε σήμερα τo tvsubtitles.net με πετάει πάλι σε server default page:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

έμενα ακόμη δεν μου ανοίγει ούτε σήμερα τo tvsubtitles.net με πετάει πάλι σε server default page:mad:

 

Κι εμένα... Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει... :wacko::blink:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπαίνει μια χαρά (Otenet), με την IP όμως βγάζει default page. Κάτι με τους DNS πρέπει να τρέχει.
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να βρουμε κατι καλυτερο απο το greektvsubs.ηταν κορυφη.τα παιδια ειχαν κανει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ δουλεια.κριμα...

εγω προς το παρον βολευομαι με το greeksubtitlesproject.ειναι ενα site που εχει μαζεψει ολους τους υποτιτλους απο ολα τα υπαρχοντα sites υποτιτλων.εκει μεσα υπαρχουν υποτιτλοι απο greektvsubs(για σειρες),apsubs,subs4u,greeksubs κ.α.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να βρουμε κατι καλυτερο απο το greektvsubs.ηταν κορυφη.τα παιδια ειχαν κανει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ δουλεια.κριμα...

εγω προς το παρον βολευομαι με το greeksubtitlesproject.ειναι ενα site που εχει μαζεψει ολους τους υποτιτλους απο ολα τα υπαρχοντα sites υποτιτλων.εκει μεσα υπαρχουν υποτιτλοι απο greektvsubs(για σειρες),apsubs,subs4u,greeksubs κ.α.

http://ωωω.greeksubtitlesproject.kom/

 

Φίλε prisonbreakfan, διόρθωσε το λινκ που δίνεις σε κάτι μη ενεργό... Ο διάλος (aka ΕΠΟΕ κλπ.) έχει πολλά ποδάρια... :X

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, τα παιδιά του GreekTvSubs κάνουν επαγγελματική δουλειά.

Μακάρι και το εύχομαι το χόμπι τους να αξιοποιηθεί και να πιάσουν καμια καλή θεσούλα σε εταιρίες του είδους.;)

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε prisonbreakfan, διόρθωσε το λινκ που δίνεις σε κάτι μη ενεργό... Ο διάλος (aka ΕΠΟΕ κλπ.) έχει πολλά ποδάρια... :X

Και πως ακριβώς θα βοηθήσει αν το κάνει μη-ενεργό;

Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβώς θα βοηθήσει αν το κάνει μη-ενεργό;

 

δεν θα ειναι ευκολο ανιχνευσιμο απο τα κακα ματια. Και δεδομενου οτι το MyPhone ειναι απο τα κορυφαια sites, οτι links βαζουμε εδω, ανεβαινουν ευκολα στις αναζητησεις του google.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Πρέπει να αποφεύγουμε κάθε τρόπο τα direct links αλλά και οποιαδήποτε ονομαστική αναφορά σε site που προσφέρουν ελληνικούς υπότιτλους.
Link to comment
Share on other sites

Μα είτε το γράψεις [noparse]www.tade.gr[/noparse] είτε http://www.tade.gr θα το πιάσει η Google. Καμία διαφορά δεν έχει είτε το link από το plain text.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...