Jump to content

Sony Ericsson W705


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 622
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιθανότατα να οφείλεται στους drivers. Δες αυτό.

 

Το αναγνωρίζει το τηλέφωνο μ'ένα θαυμαστικό από δίπλα και drivers δεν υπάρχουν πουθενά ούτε το support ης Sony-Erickson βοηθάει googλάρω και δε μου τους εμφανίζει πουθενά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK, δες και αυτό.

 

Αν εξακολουθεί να αρνείται να το δει τότε απεγκατάσταση όλα και ξανά από την αρχή. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε η λύση!. Το W705 αν μπεις στο επίσημο site της Ericsson δείχνει ότι δεν υποστηρίζει το Pc suite και ειδικά την έκδοση 4.0 πούχω και κάνω τη δουλειά μου με όλα τα κινητά Ericsson που είχα πάντα. Έκανα όμως ένα πείραμα μπήκα στο επόμενο μοντέλο W715 και ανακάλυψα ότι αυτό υποστηρίζει Pc suite και μάλιστα την έκδοση 6.0. Την κατέβασα συνέδεσα το 705 και ως εκ θαύματος το κινητό αναγνωρίστηκε και όλα λειτουργούν...ρολόι! Δε χάλασε ο κόσμος εκεί στην Ericsson να ενημερώνουν καλύτερα το site τους χωρίς να χρειάζεται να...αλχημιζόμαστε Πάντως σ'ευχαριστώ για τη βοήθειά σου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά.

Καλά κάνεις και γράφεις τη λύση που βρήκες ώστε να μαθαίνουμε κι εμείς αλλά και για να μπορούν να βοηθηθούν μελλοντικά κι άλλοι. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αγόρασα πριν δύο εβδομάδες αυτό το κινητό. Είμαι ευχαριστημένη αλλά έχω κι εγώ το πρόβλημα με την Cosmote και τις αναφορές παράδοσης μηνυμάτων. Στην αρχή υπήρχε η επιλογή, μετά εξαφανίστηκε. Και όπως και σε άλλους που έχω διαβάσει, όταν βάλω κάρτα άλλης εταιρίας εμφανίζεται μια χαρά!

Σας γράφω γιατί διάβασα όλο το θέμα και δεν βρήκα κάποια λύση για το ζήτημα. Το έχει λύσει κανείς; Η Cosmote μου είπε ότι είναι πρόβλημα της συσκευής, ισχύει; Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω αυτο το τηλεφωνο αλλα με προβληματιζουν 2 πραγματα το εξωτερικο ηχειο και οτι δεν ακουγεται καλα το ακουστικο.Μεταξυ αυτου και του W 595 τι λετε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω αυτο το τηλεφωνο αλλα με προβληματιζουν 2 πραγματα το εξωτερικο ηχειο και οτι δεν ακουγεται καλα το ακουστικο.Μεταξυ αυτου και του W 595 τι λετε.

παρε το w705! μια χαρα ειναι το κινητο..και πολυ καλυτερο απο το w595.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω προσωπική εμπειρία σε περίπτωση που κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα.

 

Χθες το κινητό έκανε restart και όταν επανήλθε είχε χάσει όλο τον τηλεφωνικό κατάλογο!!!

Η λύση:

Μενού->Επαφές->Επιλογές->Άλλες Επιλογές->Για προχωρημένους->Ανάκτηση από κάρτα μνήμης

 

και έχετε ξανά τον τηλεφωνικό σας κατάλογο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φυσικά λειτουργεί μόνον αν έχετε προνοήσει να κρατήσετε αντίγραφο, αλλιώς. . .

Φίλε johnkou, πάρε το W705. Μια συμβουλή. Όταν το πάρεις, άνοιξέ το μπροστά στον πωλητή να δοκιμάσεις τον συρόμενο μηχανισμό. Σε πολλά είναι απίστευτα χαλαρός. Στην θέση σου θα δοκίμαζα ΟΛΑ τα κομμάτια του καταστήματος, μέχρι να βρω κάποιο που να είναι στιβαρό.

Το W595 θα πρότεινα να το αγοράσεις, μόνο αν το βρεις σε μαύρο-πορτοκαλί χρώμα, το οποίο είναι πολύ ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου έχει εμφανίσει ένα πρόβλημα ο browser του κινητού. Δε φορτώνει τις εικόνες καθόλου. Τι τρέχει; Δεν έκανα κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις, μια ωραία πρωία σταμάτησε να δουλεύει κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πριν λιγες μερες αγορασα το sonyericsson w705 και εχω το εξης προβλημα. Η φωτεινότητα της οθόνης αυξομειώνεται μόνη της!Αυτο το κανει και οταν το δουλεύω το κινητό , δεν είναι δηλαδή ότι κάνει οικονομία στο φωτισμό ή κατι τετοιο. υπάρχει καμια ρύθμιση που μπορω να κανω ή να το παω για εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου έχει εμφανίσει ένα πρόβλημα ο browser του κινητού. Δε φορτώνει τις εικόνες καθόλου. Τι τρέχει; Δεν έκανα κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις, μια ωραία πρωία σταμάτησε να δουλεύει κανονικά...

 

Τσέκαρε αν στις επιλογές του browser, στην περιήγηση, είναι ενεργό το φόρτωμα των εικόνων (μπορεί να αλλάξε για κάποιο λόγο). Επίσης κάνε μια εκκαθάριση της cache. (θα το βρεις στην καρτέλα Άλλες)

 

Γεια σας, πριν λιγες μερες αγορασα το sonyericsson w705 και εχω το εξης προβλημα. Η φωτεινότητα της οθόνης αυξομειώνεται μόνη της!Αυτο το κανει και οταν το δουλεύω το κινητό , δεν είναι δηλαδή ότι κάνει οικονομία στο φωτισμό ή κατι τετοιο. υπάρχει καμια ρύθμιση που μπορω να κανω ή να το παω για εγγύηση;

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το κινητό. Αντιθέτως έχει αισθητήρα που αναλόγως την εξωτερική φωτεινότητα ρυθμίζει και τη φωτεινότητα της οθόνης. (είναι η στρογγυλή οπή στα αριστερά καθώς κοιτάς το κινητό)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αν στις επιλογές του browser, στην περιήγηση, είναι ενεργό το φόρτωμα των εικόνων (μπορεί να αλλάξε για κάποιο λόγο). Επίσης κάνε μια εκκαθάριση της cache. (θα το βρεις στην καρτέλα Άλλες)

 

 

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το κινητό. Αντιθέτως έχει αισθητήρα που αναλόγως την εξωτερική φωτεινότητα ρυθμίζει και τη φωτεινότητα της οθόνης. (είναι η στρογγυλή οπή στα αριστερά καθώς κοιτάς το κινητό)

 

Το ξέρω για τον αισθητήρα, απλά όταν είμαι σε σημεία με λίγο χαμηλό φως ο φωτισμός της οθόνης αυξομειώνεται συνέχεια και αυτο ειναι πολύ κουραστικό, μιλάμε ότι ανα 2 δευτερόλεπτα η οθόνη αυξομειώνει τον φωτισμό χωρίς να μετακινήσω το κινητό σε άλλη θέση..

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω για τον αισθητήρα, απλά όταν είμαι σε σημεία με λίγο χαμηλό φως ο φωτισμός της οθόνης αυξομειώνεται συνέχεια και αυτο ειναι πολύ κουραστικό, μιλάμε ότι ανα 2 δευτερόλεπτα η οθόνη αυξομειώνει τον φωτισμό χωρίς να μετακινήσω το κινητό σε άλλη θέση..

 

Πάιζει ρόλο και η ευαισθησία του κάθε αισθητήρα αλλά και οι συνθήκες φωτισμού που στην περίπτωσή σου μάλλον τον τρελαίνουν καθότι λόγω πολύ σκοτεινού περιβάλλοντος προσπαθεί να εντοπίσει λίγο φως Πάντως αν σε ενοχλεί αυτό απενεργοποίησε την αυτόματη ρύθμιση φωτισμού.;)

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιουμε την αυτοματη ρυθμιση φωτισμου?Δεν εχω βρει πουθενα τετοια επιλογη γιατι ειναι σπαστικες οι εναλλαγες της οθονης.Και κατι ακομα,θυμομουν στις αρχες που αγορασα το κινητο οτι το 3g network το εβγαζε με Η ενω τωρα το εικονιδιο λεει 3G.Τι παιζει?Μηπως εχει καποιο προβλημα η Cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Μετά από ένα παραστράτημα το καλοκαίρι,

επέστρεψα άρον άρον στη SE. Όλα καλά με το κινητό, έφτιαξα και ένα δικό

μου theme και έχω σκαλώσει. :p Το πρόβλημα που έχω είναι με το wifi.

Το ανοίγω, βρίσκει κάποια routerakia της γειτονιάς, αλλά το δικό μου όχι!!!:blink:

Έχω router linksys wag200 και το κιν αυθεντικό λογισμικό SE.

Κάπου διάβασα ότι ίσως παίζει πρόβλημα με WPA2 ασφάλεια. Δοκίμασα με

WPA αλλά το ίδιο αποτέλεσμα.

Έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο? Ευχαριστώ!

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν το βλέπει καν. Αν το έβλεπε και δε

με άφηνε να συνδεθώ θα το καταλάβαινα. Θα δοκιμάσω και χωρίς καθόλου

ασφάλεια στο router.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.... δεν ξέρω κάτα πόσο είναι εφικτό αυτό. Δεν το έχω ξανά δει ή ακούσει
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους γείτονες SE-άκηδες! Επειδή έχω μαύρα μεσάνυχτα από SE (έχω να πιάσω στα χέρια μου από την εποχή του K750i), σκέφτομαι με την επιδότηση που εκδίδεται αύριο, να πάρω το W705.. Οι απορίες που έχω είναι οι εξής:

 

1. Αν έχει 1 ηχειάκι ή 2 ηχειάκια κι αν ακούγεται/ακούγονται αρκετά δυνατά στην αναπαραγωγή mp3 χωρίς ακουστικά.

2. Έχει μπροστινή κάμερα για φυσιολογικές βιντεοκλήσεις; Βλέπω στις φωτογραφίες μια τρυπούλα στο μεγαφωνάκι του αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι κάμερα ή κάποιος σένσορας για το φωτισμό.

 

Τέλος απευθύνομαι προσωπικά στο deinosauraki γιατί έχω ακριβώς το ίδιο router.

 

Καλησπέρα κι από μένα. Μετά από ένα παραστράτημα το καλοκαίρι,

επέστρεψα άρον άρον στη SE. Όλα καλά με το κινητό, έφτιαξα και ένα δικό

μου theme και έχω σκαλώσει. :p Το πρόβλημα που έχω είναι με το wifi.

Το ανοίγω, βρίσκει κάποια routerakia της γειτονιάς, αλλά το δικό μου όχι!!!:blink:

Έχω router linksys wag200 και το κιν αυθεντικό λογισμικό SE.

Κάπου διάβασα ότι ίσως παίζει πρόβλημα με WPA2 ασφάλεια. Δοκίμασα με

WPA αλλά το ίδιο αποτέλεσμα.

Έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο? Ευχαριστώ!

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν το βλέπει καν. Αν το έβλεπε και δε

με άφηνε να συνδεθώ θα το καταλάβαινα. Θα δοκιμάσω και χωρίς καθόλου

ασφάλεια στο router.

 

Λύθυκε το πρόβλημά σου; Κατάφερες να συνδεθείς;

Link to comment
Share on other sites

1. Αν έχει 1 ηχειάκι ή 2 ηχειάκια κι αν ακούγεται/ακούγονται αρκετά δυνατά στην αναπαραγωγή mp3 χωρίς ακουστικά.

2. Έχει μπροστινή κάμερα για φυσιολογικές βιντεοκλήσεις; Βλέπω στις φωτογραφίες μια τρυπούλα στο μεγαφωνάκι του αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι κάμερα ή κάποιος σένσορας για το φωτισμό.

 

1) Ένα ηχείο το οποίο παίζει αρκετά δυνατά ωστοσό η ποιότητα του (ειδικά στις μεγάλες εντάσεις) δεν είναι και η καλύτερη.

 

2) Η αριστερή οπή όπως κοιτάς το κινητό είναι ο αισθητήρας φωτισμού. Στα δεξιά είναι η κάμερα για βίντεο κλήση. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις και από το εγχειρίδιο χρήσης (σελ. 12)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Ένα ηχείο το οποίο παίζει αρκετά δυνατά ωστοσό η ποιότητα του (ειδικά στις μεγάλες εντάσεις) δεν είναι και η καλύτερη.

 

2) Η αριστερή οπή όπως κοιτάς το κινητό είναι ο αισθητήρας φωτισμού. Στα δεξιά είναι η κάμερα για βίντεο κλήση. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις και από το εγχειρίδιο χρήσης (σελ. 12)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Εσύ γενικά είσαι ικανοποιημένος; Θα το ξαναγόραζες; Για να γίνω λίγο πιο παραστατικός, αν σου έπεφτε μέσα στον καφέ και μόλις έβγαινες από το σπίτι, έβρισκες 200 ευρώ στο δρόμο, θα έπαιρνες πάλι αυτό; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό οπότε σε αυτή την τιμή είναι μια αρκετά αξιόλογη πρόταση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...