Jump to content

Sony Ericsson W705


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά οι αναβαθμίσεις βελτιώνουν πράγματα ακόμα κι αν δεν είναι άμεσα ορατά στον τελικό χρήστη. Προσωπικά έχω ακόμα παλιότερη έκδοση λογισμικού και σκοπεύω να το αναβαθμίσω το συντομότερο δυνατό γιατί έχω προβλήματα με restart.

 

Τί ακριβώς έχεις ακούσει και διστάζεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 622
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λίγες σελίδες πίσω λένε για την κατανάλωση της μπαταρίας. Για αυτό διστάζω. Γενικά δεν μου παρουσιάζει για την ώρα πρόβλημα το τηλέφωνο οπότε ...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

Υποτιθεται οτι εχουμε flash menu, σωστα? αρα μπορουμε να βαλουμε θεματα που αλλαζουν το στυλ του μενου, επιλεγωντας απο τη διαταξη κυριως μενου την επιλογη "απο το θεμα". Σε μενα ομως ενω υπαρχει αυτη η επιλογη δεν γινεται να επιλεχθει ποτε και σε κανενα θεμα. τι παιζει?:worry:

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι εννοεις,αλλα να ξερεις για να εχεις flash themes θα πρεπει η συσκευη να ειναι unbranded.π.χ. αμα εχει μενου τροποποιημενο απο την βονταφον τα flash menu δεν παιζουν.(αυτο ισχυε σε συσκευες που ειχα)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok,τα ειπα λιγο μπερδεμενα το ομολογω :p Ομως η απαντηση σου μαλλον ειναι σωστη μιας και το κινητο ειναι branded απο cosmote. τρελο ξενερωμα :mad:
Link to comment
Share on other sites

ok,τα ειπα λιγο μπερδεμενα το ομολογω :p Ομως η απαντηση σου μαλλον ειναι σωστη μιας και το κινητο ειναι branded απο cosmote. τρελο ξενερωμα :mad:

οντως ειναι πολυ χ@ζο αυτο που γινεται με τις συσκευες και τα τροποποιημενα μενου τους.ενας λογος ειναι οτι παιρνεις την συσκευη με προγραμμα επιδοτησης και στην καλυτερη τιμη της αγορας..και την "πατας" με τα κλειδωματα που εχει..και με τις συντομευσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι λετε?

ειστε σοβαροι?

εγω εχω το w715 το οποιο ειναι vodafone και αλλαζω κανονικα τα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι λετε?

ειστε σοβαροι?

εγω εχω το w715 το οποιο ειναι vodafone και αλλαζω κανονικα τα θεματα.

flash themes μπορεις να βαλεις ομως??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και παλι για καποιον που δε γνωριζει απο modding και να θελει,πως θα περασει τα flash themes?Θελει να ενεργησει με XS++ ή Α2 uploader(στα καινουρια μοντελα).Αλλα οντως ειναι κοροϊδια με τα branded κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το κινητό με καρτοκινητή cosmo και δε μπορώ να βάλω φραγή προώθηση κλπ...wtf? Μπορούσα να το κάνω πριν κάνα μήνα τώρα τί έγινε;;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπαρχουν γνωστα προβληματα στην συσκευη ή μπορει να χαρακτηριστει σταθερη λειτουργικα???Ρωταω γιατι μαλλον θα την αγορασω σαν δευτερη συσκευη και με το w910 μου ειχαμε καποια προβληματακια με επανεκκινησεις:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα sony ericsson w705 και θελω να φορτωσω τον αντιστοιχο flash player για το συγκεκριμενο κινητο αλλα δεν βρηκα πουθενα.Μηπως καποιος εχει ξαναασχοληθει καιξερει πως θα το βρω , θα το κατεβασω και θα το φορτωσω στο κινητο μου?

 

Φιλικα κατερινα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα sony ericsson w705 και θελω να φορτωσω τον αντιστοιχο flash player για το συγκεκριμενο κινητο αλλα δεν βρηκα πουθενα.Μηπως καποιος εχει ξαναασχοληθει κα ιξερει πως θα το βρω , θα το κατεβασω και θα το φορτωσω στο κινητο μου?

 

Φιλικα κατερινα

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και καλώς όρισες στο φόρουμ! :)

 

Προτού απαντήσω στην ερώτησή σου θα ήθελα να σε ξεναγήσω λίγο στο φόρουμ της SE.

Για την καλύτερη λοιπόν οργάνωση, έχουν δημιουργηθεί ήδη αρκετά επίσημα θέματα, τα οποία μπορούν να φιλοξενήσουν τα μηνύματα. Τα επίσημα θέματα ξεχωρίζουν από το πρόθεμα [highlight][Επίσημο][/highlight]. Ευρετήριο των επισήμων θεμάτων θα βρεις στο [thread=202335]SE Forum - Ευρετήριο θεμάτων[/thread].

Η ερώτησή σου για παράδειγμα ταιριάζει να μπει εντός του [thread=220836][Επίσημο] Sony Ericsson W705[/thread].

 

Επίσης, σε κάθε περίπτωση πριν ανοίξεις ένα νέο θέμα ή αναρτήσεις ένα νέο ποστ στα υπάρχοντα θέματα, δοκιμάσε την αναζήτηση. Είναι πολύ πιθανό η ερώτησή σου να έχει ήδη απαντηθεί από κάποια άλλα μέλη του forum και έτσι να ακολουθήσεις απλά τις οδηγίες τους για να λύσεις το πρόβλημά σου. 'Η είναι πολύ πιθανό κάποιος άλλος χρήστης του myphone.gr, να έχει ήδη ανοίξει ένα παρόμοιο θέμα, όπου περιέχονται όλες οι σχετικές πληροφορίες! Η αναζήτηση θα σε βοηθήσει αρκετά σε κάθε σχεδόν περίπτωση, οπότε μην την αγνοήσεις!

 

Και τώρα έρχομαι στην ερώτησή σου. Δυστυχώς αυτό που ζητάς δεν είναι δυνατόν να βρεθεί, διότι το κινητό δεν είναι smartphone. Και εκ τούτου, δεν δέχεται εφαρμογές γραμμένες για το λειτουργικό του, πέραν των java, με τη γνωστή περιορισμένη πρόσβασή τους στις λειτουργίες της συσκευής.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

κι εγω με το 910 ειχα επανεκινησεις καθε....5 λεπτα :p

 

το 705 εχει αποδειχθει (τουλαχιστον αυτο που εχω στη κατοχη μου) πολυ σταθερο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αγορασα το w705 αλλα εχω ενα προβληματακι. Συγκεκριμενα ενω περασα το mini opera ψαχνει να βρει ιντερνετ μεσω του δικτου και οχι μεσω του wifi...Στον browser που εχει απο μονο του δουλευει κανονικοτατα..Επισης και με το nimbuzz τα ιδια..

Γνωριζει κανεις πως το ιντερνετ θα περναει μονο απο το wifi?

Ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δηλαδή ενεργοποιήσει το wifi, έχεις ψάξει για διαθέσιμα δίκτυα, έχεις συνδεθεί σε κάποιο και όταν ανοίγεις τον mini opera αυτός ψάχνει να βρει internet μέσω δικτύου κινητής;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Μενου->Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Ρυθμίσεις Internet και κάνε το "Τοπ. συνδ. επιτρεπτ." "Ναι". Με τις δικές μου ρυθμίσεις όταν το έκανα "Όχι" προσπαθούμε να συνδεθεί μέσω gprs. Όταν ήταν "Ναι" έμπαινε από το wifi. Δες επίσης τί γίνεται και στην επιλογή "Σύνδεση με:" Αν είναι επιλεγμένο κάτι που να αναφέρει GPRS (πχ GPRS_WIND όπως λεει στο δικό μου) άλλαξέ το.

 

Ελπίζω να σου δουλέψει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια την παρασκευη πηρα το w705 και πραγματικα εχω ενθουσιαστει .....δεν το περιμενα τοσο ωραιο με τοσο καλες λειτουργιες...αψογα παιχνιδια ,καλη καμερα(και ας μην εχει αυτοματη εστιαση) δυνατο ηχειο και καταπληκτικο ηχο με τα ακουστικα....για εμενα πραγματικα αξιζει τα λεφτα του 264Ε απο την wind γιατι εκτος απο τις λειτουργιες που εχει συνδυαζει και την ξεχωριστη ποιοτητα κατασκευης της εριξον

 

 

αν καποιος ενδοιαφερεται για να το παρει το συνιστω ανεπιφυλακτα :p:p:p

 

μηπως ξερει κανεις που θα βρω δωρεαν παιχνιδια και εφαρμογες για το κινητο αυτο ?

 

σας ευχαιστω εκ των προτερων :!:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις που θα βρω δωρεαν παιχνιδια και εφαρμογες για το κινητο αυτο ?

 

σας ευχαιστω εκ των προτερων :!:

Μπες στην υπογραφη μου! εχω πολλα παιχνιδια και εφαρμογες ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας..

σημερα αγορασα κ γω το w705 προσπαθω να συνδεθω με wi-fi... συνδεεται κανονικοτατα με τον δικο του explorer δλδ παταω στο εικονιδιο ιντερνετ κ μπαινω κανονικα στο σιτε της sony ΜΟΝΟ.!!!

Eιπα να βαλω τον opera mini παω να τον βαλω και μου πεταει σφαλμα οταν παει να ανοιξει με ρωταει.....

"να επιτρεπεται η αποστολη περιεχομενου στο ιντερνετ απο την εφαρμογη?"

εαν πατησω ναι μου ανοιγει το μενου ''ρυθμισεις ιντερνετ'' του κινητου

στο οποιο "Συνδεση με:" δεν υπαρχει τπτ

και "Τοπ.συνδ.επιτρεπ." ειναι στο ΝΑΙ

και δεν μπορω να κανω τπτ ουτε να βγω απο εκει. εφοσον το "Συνδεση με:" ειναι κενο

 

ΕΑΝ παλι εκει που με ρωταει "να επιτρεπεται η αποστολη περιεχομενου στο ιντερνετ απο την εφαρμογη?"

πατησω ΟΧΙ τοτε μου βγαινει μνμ ¨failed to connect to the internet¨

 

τι να κανω για να μπω στο ιντερντετ?

αφου στο ρουτερ δυνδεεται γτ μπαινω στο σιτε της sony

τι προβλημα παιζει με τον Opera?

Helpppp!!!

DimitrisPante
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε εναν λογαριασμό με ότι να 'ναι ρυθμίσεις, όρισε τον ως default και θα είσαι οκ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας..

σημερα αγορασα κ γω το w705 προσπαθω να συνδεθω με wi-fi... συνδεεται κανονικοτατα με τον δικο του explorer δλδ παταω στο εικονιδιο ιντερνετ κ μπαινω κανονικα στο σιτε της sony ΜΟΝΟ.!!!

Eιπα να βαλω τον opera mini παω να τον βαλω και μου πεταει σφαλμα οταν παει να ανοιξει με ρωταει.....

"να επιτρεπεται η αποστολη περιεχομενου στο ιντερνετ απο την εφαρμογη?"

εαν πατησω ναι μου ανοιγει το μενου ''ρυθμισεις ιντερνετ'' του κινητου

στο οποιο "Συνδεση με:" δεν υπαρχει τπτ

και "Τοπ.συνδ.επιτρεπ." ειναι στο ΝΑΙ

και δεν μπορω να κανω τπτ ουτε να βγω απο εκει. εφοσον το "Συνδεση με:" ειναι κενο

 

ΕΑΝ παλι εκει που με ρωταει "να επιτρεπεται η αποστολη περιεχομενου στο ιντερνετ απο την εφαρμογη?"

πατησω ΟΧΙ τοτε μου βγαινει μνμ ¨failed to connect to the internet¨

 

τι να κανω για να μπω στο ιντερντετ?

αφου στο ρουτερ δυνδεεται γτ μπαινω στο σιτε της sony

τι προβλημα παιζει με τον Opera?

Helpppp!!!

 

το εχω κανει.. ολα τα προσπατησα...

πηγα στις ρυθμησεις - Συνδεσιμοτητα - ρυθμισεις ΙΝΤΕΡΝΕΤ - Δεδομενα GPRS -

εβαλα Ονομα και ενα ΑPN τα αποθηκευσα αλλα παλι τπτ..

οταν ανοιγω τον opera mini παλι μου βγαζει "Failed to connect to the internet"

για πιο λογο?

οπως ειπα μπαινει στο σιτε της sony απο τον browser του κινητου με wi-fi αρα συνδεεται...

μπορει να με βοηθησει καπιος?

DimitrisPante
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...