Jump to content

Sony Ericsson W705


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το username και το password που τα ζητάει??

και σε δίκτυα που έχουν κωδικό έχω μπει οπως connex,ote κ.α

αλλα και παλι τίποτα...

Αφού συνδεθεί το wi-fi, μετά όταν ανοίγεις το εικονίδιο του internet το ζητάει.

Αν κατάλαβα καλά, βάζεις τον κωδικό που ζητάει και συνδέεται κανονικά?? Μετά οταν ανοίγεις το internet, σε παει στη σελίδα της Sony Ericsson, και μετα δοκιμάζεις να βάλεις πχ μια διεύθυνση που θέλεις να συνδεθείς αλλα τίποτα, ετσι?? Περίεργο... έχεις αλλάξει κάτι στις ρυθμήσεις του κινητού?? Πάντος το δικό μου το ασύρματο router δεν το βλέπει καθόλου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 622
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού συνδεθεί το wi-fi, μετά όταν ανοίγεις το εικονίδιο του internet το ζητάει.

Αν κατάλαβα καλά, βάζεις τον κωδικό που ζητάει και συνδέεται κανονικά?? Μετά οταν ανοίγεις το internet, σε παει στη σελίδα της Sony Ericsson, και μετα δοκιμάζεις να βάλεις πχ μια διεύθυνση που θέλεις να συνδεθείς αλλα τίποτα, ετσι?? Περίεργο... έχεις αλλάξει κάτι στις ρυθμήσεις του κινητού?? Πάντος το δικό μου το ασύρματο router δεν το βλέπει καθόλου!!!

 

δεν μου ζητάει κάτι οταν πατάω το εικονίδιο του internet..μου βγάζει μονο τ μήνυμα που είπα πιο πάνω..δεν εχω πειράξει κάτι..το μονο που εκανα με το internet είναι οτι εκανα συγχρονισμο για το cosmote wap, mms , internet απο το site της sony ericsson

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Wi-Fi (μην το ενεργοποιείς), πάτα Επιλογές και μετά επέλεξε Για προχωρημένους. Σε πρώτη φάση πήγαινε Χειροκίνητη Ρύθμιση. Δώσε έμφαση στη Διεύθυνση IP, στη Μάσκα Υποδικτύου, στην Πύλη, στη διεύθυνση DNS και στις ρυθμίσεις proxy. Πες μας εκεί τί υπάρχει μήπως έχει μπει καμία ρύθμιση αυτόματα και δεν μπορεί να συνδεθεί.

 

Αφού τσεκάρεις αυτά συνδέσου. Αφού συνδεθείς πάλι Επιλογές -> Για προχωρημένους και κατόπιν Κατάσταση σύνδεσης. Για πες μας εκεί τί βλέπεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Wi-Fi (μην το ενεργοποιείς), πάτα Επιλογές και μετά επέλεξε Για προχωρημένους. Σε πρώτη φάση πήγαινε Χειροκίνητη Ρύθμιση. Δώσε έμφαση στη Διεύθυνση IP, στη Μάσκα Υποδικτύου, στην Πύλη, στη διεύθυνση DNS και στις ρυθμίσεις proxy. Πες μας εκεί τί υπάρχει μήπως έχει μπει καμία ρύθμιση αυτόματα και δεν μπορεί να συνδεθεί.

 

Αφού τσεκάρεις αυτά συνδέσου. Αφού συνδεθείς πάλι Επιλογές -> Για προχωρημένους και κατόπιν Κατάσταση σύνδεσης. Για πες μας εκεί τί βλέπεις.

 

λοιπόν πήγα....

Διεύθυνση ΙΡ: ...

Μάσκα Υποδικτύου: 255.255.255.255

Πύλη: ...

Διεύθυνση DNS: ...

Ρυθμίσεις Proxy: Μη ενεργοί, πολλαπλοί

 

δεν ξέρω τι πρέπει να βάλω σε αυτά...

 

τώρα συνδέθηκα και πηγαίνω κατάσταση σύνδεσης, και μου λέει:

Εγινε Σύνδεση με: τη συνδεση μου κτλ κτλ

ισχύς σήματος: ασθενές σήμα (και οταν μου λεει υψηλό σημα πάλι δεν συνδέεται)

αυτόματη σύνδεση : μη ενεργή

ασφάλεια: ανοικτό WEP

τύπος : υποδομής

διευ8υνση ΙΡ:169.254.83.151

μασκα υποδικτύου: 255.255.0.0

 

αυτά....

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πήγα....

Διεύθυνση ΙΡ: ...

Μάσκα Υποδικτύου: 255.255.255.255

Πύλη: ...

Διεύθυνση DNS: ...

Ρυθμίσεις Proxy: Μη ενεργοί, πολλαπλοί

 

δεν ξέρω τι πρέπει να βάλω σε αυτά...

 

τώρα συνδέθηκα και πηγαίνω κατάσταση σύνδεσης, και μου λέει:

Εγινε Σύνδεση με: τη συνδεση μου κτλ κτλ

ισχύς σήματος: ασθενές σήμα (και οταν μου λεει υψηλό σημα πάλι δεν συνδέεται)

αυτόματη σύνδεση : μη ενεργή

ασφάλεια: ανοικτό WEP

τύπος : υποδομής

διευ8υνση ΙΡ:169.254.83.151

μασκα υποδικτύου: 255.255.0.0

 

αυτά....

 

Από που το έχεις πάρει το κινητό;Εγώ το πήρα από Cosmote και έχω το ίδιο πρόβλημα...μάλλον έχει κλειδωμένες τις ρυθμίσεις του Ιντερνετ για να συνδέεται μόνο μέσω GPRS ...είναι κανένας που ξέρει κάτι περισσότερονα μας βοηθήσει ρε παιδιά;

 

Κοίτα το post 173 στο νήμα ....και μάλλον τα προβλήματα μας θα λυθούνε......

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έψαξα το τηλέφωνό μου δεν ειναι branded...έχει λογισμικό "Αdriatic" και όχι κάποιο παρόχου...πήρα και στη εξυπηρέτηση πελατών της Sony-Ericsson και μου είπαν ότι δεν είναι κλειδωμένα τα w705 που δίνει η Cote και ότι θα έπρεπε να συνδέομαι κανονικά..... Τι διάλο γίνεται γμτ...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έψαξα το τηλέφωνό μου δεν ειναι branded...έχει λογισμικό "Αdriatic" και όχι κάποιο παρόχου...πήρα και στη εξυπηρέτηση πελατών της Sony-Ericsson και μου είπαν ότι δεν είναι κλειδωμένα τα w705 που δίνει η Cote και ότι θα έπρεπε να συνδέομαι κανονικά..... Τι διάλο γίνεται γμτ...:mad:

κρατα ενα μποακαπ..και κανε μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων..και μετα συνδεσου παλι..χωρις να εχεις βαλει ρυθμισεις για wap.πιστευω οτι ετσι θα λυθει το προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από που το έχεις πάρει το κινητό;Εγώ το πήρα από Cosmote και έχω το ίδιο πρόβλημα...μάλλον έχει κλειδωμένες τις ρυθμίσεις του Ιντερνετ για να συνδέεται μόνο μέσω GPRS ...είναι κανένας που ξέρει κάτι περισσότερονα μας βοηθήσει ρε παιδιά;

 

Κοίτα το post 173 στο νήμα ....και μάλλον τα προβλήματα μας θα λυθούνε......

 

εγώ το κινητό δεν το έχω πάρει απο Cosmote,vodafone. ktl το έχω πάρει απο τ Σεηός το κατάστημα ηλεκτρικών..δεν ξέρω τι γίνεται και δεν μπαίνει..:(

 

το ειδα το post 173 αλλα τι μπορει να γίνει με αυτο???

 

Από ότι έψαξα το τηλέφωνό μου δεν ειναι branded...έχει λογισμικό "Αdriatic" και όχι κάποιο παρόχου...πήρα και στη εξυπηρέτηση πελατών της Sony-Ericsson και μου είπαν ότι δεν είναι κλειδωμένα τα w705 που δίνει η Cote και ότι θα έπρεπε να συνδέομαι κανονικά..... Τι διάλο γίνεται γμτ...:mad:

 

ναι και μένα ''Adriatic'' λέει...

 

κρατα ενα μποακαπ..και κανε μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων..και μετα συνδεσου παλι..χωρις να εχεις βαλει ρυθμισεις για wap.πιστευω οτι ετσι θα λυθει το προβλημα.

 

εγώ το έκανα αυτό αλλα και πάλι τ ιδια....πφφ!! :(:(

Link to comment
Share on other sites

εγώ το κινητό δεν το έχω πάρει απο Cosmote,vodafone. ktl το έχω πάρει απο τ Σεηός το κατάστημα ηλεκτρικών..δεν ξέρω τι γίνεται και δεν μπαίνει..:(

 

το ειδα το post 173 αλλα τι μπορει να γίνει με αυτο???

 

Ελεγα μηπως ήταν branded στην Cote και για αυτό είχε πρόβλημα αλλά δεν ήταν...δοκιμάζω να κάνω reset τις ρυθμίσεις και βλέπουμε....;)

 

Ψάξε ένα σίγουρο ανοικτό δίκτυο με καλό σήμα και εάν δεν συνδεθείς πάλι τράβα για το service...αυτό θα κάνω και εγώ....:wacko::(:mad:

 

Στις ρυθμίσεις του Internet για προχωρημένους εκεί που λέει για συνδεσιμότητα /σύνδεση με: τι σου γράφει μπορείς να δείς;

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα μηπως ήταν branded στην Cote και για αυτό είχε πρόβλημα αλλά δεν ήταν...δοκιμάζω να κάνω reset τις ρυθμίσεις και βλέπουμε....;)

 

Ψάξε ένα σίγουρο ανοικτό δίκτυο με καλό σήμα και εάν δεν συνδεθείς πάλι τράβα για το service...αυτό θα κάνω και εγώ....:wacko::(:mad:

 

Στις ρυθμίσεις του Internet για προχωρημένους εκεί που λέει για συνδεσιμότητα /σύνδεση με: τι σου γράφει μπορείς να δείς;

 

στις ρυθμίσεις του internet μετά απο την ολική επαναφορά που έκανα δεν έχει τίποτα...πριν μου έιχε Cosmote Wap, Cosmote Internet, Cosmote MMS

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις του internet μετά απο την ολική επαναφορά που έκανα δεν έχει τίποτα...πριν μου έιχε Cosmote Wap, Cosmote Internet, Cosmote MMS

 

Τελικά μάλλον είναι branded σε Cote.....βλέπεις πουθενά my view στο κεντρικό μενού;Μιλάμε στην εξυπηρέτηση πελατών της Sony-Er. θέλoυν σφαλιάρες...έχω μεγάλες υποψίες ότι είναι κλειδωμένo από την Cote το WiFi για το Internet.

Από ότι διάβασα σε προηγούμενα post εάν επαναφέρεις το original λογισμικό χάνεις την εγγύηση των δύο ετών...δεν ξέρω εάν είναι αλήθεια...ξέρει κανείς άλλος περισσοτερα;......please help...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον είναι branded σε Cote.....βλέπεις πουθενά my view στο κεντρικό μενού;Μιλάμε στην εξυπηρέτηση πελατών της Sony-Er. θέλoυν σφαλιάρες...έχω μεγάλες υποψίες ότι είναι κλειδωμένo από την Cote το WiFi για το Internet.

Από ότι διάβασα σε προηγούμενα post εάν επαναφέρεις το original λογισμικό χάνεις την εγγύηση των δύο ετών...δεν ξέρω εάν είναι αλήθεια...ξέρει κανείς άλλος περισσοτερα;......please help...:confused:

 

οχι δεν έχει πουθενά my view...η συσκευή δεν είναι της Cosmote..δεν είναι απο κάποια εταιρία...πολυ μου την έχει δώσει όλο αυτο μωρέ....ενω λέει πως συνδέεται τπτ.. :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είναι της Cote τότε πως σου έβγαζε ρυθμίσεις για την Cote....πολύ περίεργο...δοκίμασε να φτιάξεις νέο λογαριασμό δεδομένων...και δες τι ζητάει...εμένα με ρωτάει να επιλέξω ντέ και καλά GSM η GPRS...:angry: δεν ξέρω μαλλον θα πάω κατά service μεριά εάν δεν βρώ τιποτε άλλο από εδώ....
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είναι της Cote τότε πως σου έβγαζε ρυθμίσεις για την Cote....πολύ περίεργο...δοκίμασε να φτιάξεις νέο λογαριασμό δεδομένων...και δες τι ζητάει...εμένα με ρωτάει να επιλέξω ντέ και καλά GSM η GPRS...:angry: δεν ξέρω μαλλον θα πάω κατά service μεριά εάν δεν βρώ τιποτε άλλο από εδώ....

 

που να γτιάξω νέο λογαριασμό?? αυτα μου τα ζήταγε και εμένα κάπου...εχω μπερδευτει.....- _________-

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις Ιντερνετ/Σύνδεση με πάτησε Επιλογή και μετά πάλι την αριστερή Επιλογή με τα μικρότερα γράμματα και μετά επέλεξε Δημιουργία νέου....
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις Ιντερνετ/Σύνδεση με πάτησε Επιλογή και μετά πάλι την αριστερή Επιλογή με τα μικρότερα γράμματα και μετά επέλεξε Δημιουργία νέου....

 

εκει μου έχει μονο για GPRS και GSM....

Link to comment
Share on other sites

Ok....εγώ πάντως θα περιμένω μήπως κάποιος άλλος έχει καμμιά καλή ιδέα και εάν δεν γίνει τίποτα έφυγα για το service...:confused:

 

και εγώ....βαρέθηκα να κάνω update servises κτλ και να μην γίνεται τίποτα... -.-

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να γυρίσω στη SE για ένα χρόνο, και θα γυρίσω με αυτό το μοντέλο. Θα το έχω σε λίγες ώρες. Πώς το βλέπετε;
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να γυρίσω στη SE για ένα χρόνο, και θα γυρίσω με αυτό το μοντέλο. Θα το έχω σε λίγες ώρες. Πώς το βλέπετε;

Μια χαρά είναι. Ψάξε λίγο και το G705 και αποφάσισε μεταξύ αυτών των δυο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tο πήρα, τελικά, στο ασημένιο - χρυσό.

Εντυπώσεις οι καλύτερες, με χάλασε μόνο ο τζόγος στο slider.

 

EDIT-Καλά, ε, έχω πωρωθεί με το walkman!! ο ήχος από τα ακουστικά ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!

Έχει ό,τι ζητούσα-wifi και music player...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος που έχει τσεκάρει ότι το Wifi είναι Οκ και μπορεί να συνδεθεί στο Ιντερνετ να μου πεί τι επιλογές του βγάζει στο Menu > Internet > Options > advanced > Connectivity ; Εχει επιλογή για GPS/GPRS μόνο η μπορεί να επιλέξει και Wifi? Εχω πρόβλημα στην σύνδεση με Wifi και πιστεύω ότι εκεί είναι το θέμα....ΠΡΟΣΟΧΗ όσοι αγοράζεται το τηλέφωνο τσεκάρετε ότι συνδέεται στο Ιντερνετ με Wifi :!::!::!: Μάλλον είναι κλειδωμένο σε κάποιες συσκευές και δεν το λένε πουθενά αυτό!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Tο πήρα, τελικά, στο ασημένιο - χρυσό.

Εντυπώσεις οι καλύτερες, με χάλασε μόνο ο τζόγος στο slider.

 

EDIT-Καλά, ε, έχω πωρωθεί με το walkman!! ο ήχος από τα ακουστικά ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!

Έχει ό,τι ζητούσα-wifi και music player...

 

Με γεια πολυ καλη επιλογη.:)

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Όσο το ψάχνω, τόσο συνειδητοποιώ τις διαφορές.

ΚΑΜΙΑ σχέση με το W910 μου, που ήταν σκέτο πλαστικό κι έτριζε σα τρελό...

Κανένα κόλλημα στο μενού...

Τώρα παρήγγειλα κ μια πλαστική θηκούλα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος που έχει τσεκάρει ότι το Wifi είναι Οκ και μπορεί να συνδεθεί στο Ιντερνετ να μου πεί τι επιλογές του βγάζει στο Menu > Internet > Options > advanced > Connectivity ; Εχει επιλογή για GPS/GPRS μόνο η μπορεί να επιλέξει και Wifi? Εχω πρόβλημα στην σύνδεση με Wifi και πιστεύω ότι εκεί είναι το θέμα....ΠΡΟΣΟΧΗ όσοι αγοράζεται το τηλέφωνο τσεκάρετε ότι συνδέεται στο Ιντερνετ με Wifi :!::!::!: Μάλλον είναι κλειδωμένο σε κάποιες συσκευές και δεν το λένε πουθενά αυτό!!!!!

 

Δεν εχει αυτη την επιλογη!Εμενα ηταν branded σε Cosmote αλλα δεν ειχα δοκιμασει το wifi τοτε.Τωρα που το εκανα debrand και περασα το "κανονικο" λογισμικο(ηθελα flash themes δεν κρατιομουν) και δοκιμασα και το wifi λειτουργει μια χαρα!Και κατι ειχα ακουσει οτι μπορει σε WAP2 ασφαλεια να μην συνδεεται καλα λογω κωδικου κτλ.Συνδεεται τελεια παντου!Τωρα γιατι σε εσας παρουσιαζει προβλημα δεν ξερω...

 

Προσοχη!Αν το κανετε debrand χανετε την εγγυηση ομως αν δειτε το θεμα Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές θα δειτε οτι μπορειτε να επαναφερετε το αρχικο branded λογισμικο και στην ουσια θα ξαναεχετε την εγγυηση;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...