Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι στη cyta και το συμβολαιο μου ληγει στις 30/09/2018.Σκεφτομαι να παω στη wind γιατι μου εκαναν προσφορά (απο συνεργαζομενο dealer) στα 16 ευρώ αλλα και γιατι θα εχω στο κινητο μου (που ειναι q telecom) 120 λεπτά ομιλίας.Επειδή εχω μπερδευτει και με τις τελευταιες αλλαγές ως προς την φορητότητα θα ήθελα να ρωτησω πότε ΑΚΡΙΒΩΣ πρέπει να κάνω αίτηση φορητότηας στη wind προκειμένου να μην πληρώσω ρήτρα στη cyta αλλά χωρις να πληρώσω και επιπλέον παγια στη cyta μετα το πέρας του συμβολαίου.Δηλαδη θέλω την 1/10/2018 να είμαι στη wind.(γι αυτο ρωταω απο τωρα πότε ακριβώς πρέπει να κάνω την αίτηση φορητότητας;)

Ευχαριστώ.

Edited by paolo1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι τότε ενδέχεται η προσφορά που σου κάναν να μην ισχύει ή να τρέχει κ κάποια καλύτερη . Η φορητότητα θέλει 4-14 μέρες για να γίνει οπότε υπογράφεις 1-2 μέρες πριν την λήξη του συμβολαίου
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα. Έχω vdsl 50 μέσω καφάο. Ζήτησα να μου βάλουν fast path στο download και μου είπαν ότι επειδή είμαι από καφάο δε γίνεται προς το παρών... (ενώ στο upload έχουν απο μόνοι τους fast path) Γίνεται αυτό ρε παιδιά που μου είπαν...? :(
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

:!: Στην ιστοσελίδα της η Cyta έχει αυτό:

 

1807_vodafone.jpg?as=1&h=384&w=934

 

Τώρα τη σημαίνει, ο νοών νοείτω! :X

 

http://content.myphone.gr/photo/full/71262/oloklirothike-simera-symfonia-polisis-tis-cyta-hellas-sti-vodafone-elladas.jpg

 

Σχετικές δημοσιεύσεις:

 

- YouTube:

- Σχετική συζήτηση εδώ στο φόρουμ: "Ολοκληρώθηκε σήμερα η συμφωνία πώλησης της Cyta Hellas στη Vodafone Ελλάδας"

- Επίσκεψη του πρόεδρου και διευθύνοντα συμβούλου της Vodafone Ελλάδος Χάρη Μπρουμίδη στα γραφεία της Cyta και μήνυμα στους εργαζόμενους.

- Σωματείο Εργαζομένων Cyta Hellas: Τσάι και συμπάθεια από την καινούργια διοίκηση της Vodafone.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το βράδυ μετα τα μεσάνυχτα η ταχύτητα του ιντερνετ είναι κάτω από 1 mbps.

Είναι δικό μου πρόβλημα? η έχει και άλλος το ίδιο?

Την μέρα η ταχύτητα είναι μεταξύ 11 και 13 mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πάνε τα προγράμματα σταθερής της Cyta με τα απεριόριστα προς τα κινητά της. Νέα προγράμματα σταθερής από τις 05/10/2018 https://goo.gl/JPT795 Είναι ίδια με της Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Πάνε τα προγράμματα σταθερής της Cyta με τα απεριόριστα προς τα κινητά της. Νέα προγράμματα σταθερής από τις 05/10/2018 https://goo.gl/JPT795 Είναι ίδια με της Vodafone.

 

το λινκ που εχεις παραπανω δεν ισχυει γραφει οτι δεν βρεθηκε error 404.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση με απεριοριστα αστικα υοεραστικα και 5 ωρες κινητα στα 16 κατι
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση με απεριοριστα αστικα υοεραστικα και 5 ωρες κινητα στα 16 κατι
Για πόσο καιρό? 2 χρόνια?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκαναν τις εξής 2 προσφορές για ανανέωση 24 μηνες χ 15,80 μηνας :απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες κινητα ADSL εως 24Mbps,24 μήνες χ 22,10 μήνας VDSL 30Mbps απεριόριστα σταθερά και 5 ώρες κινητά.

Η τιμές που μου είπαν είναι οκ,σκέφτομαι ομως αν παω wind δεν θα επανέλθουν με κατι καλύτερο οσον αφορα τις τιμές;

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκαναν τις εξής 2 προσφορές για ανανέωση 24 μηνες χ 15,80 μηνας :απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες κινητα ADSL εως 24Mbps,24 μήνες χ 22,10 μήνας VDSL 30Mbps απεριόριστα σταθερά και 5 ώρες κινητά.

Η τιμές που μου είπαν είναι οκ,σκέφτομαι ομως αν παω wind δεν θα επανέλθουν με κατι καλύτερο οσον αφορα τις τιμές;

 

Ναι, πράγματι, πολύ καλές προσφορές. Την πρώτη έχω κι εγώ με τις ίδιες παροχές που σου δίνουν (ADSL) αλλά με έκπτωση ακόμα -0,50€, δηλαδή στα 15,30€ συνολικά με ηλεκτρονικό λογαριασμό και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μην το σκέφτεσαι. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι δεν θα βρείς πουθενά αλλού καλύτερη.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Με μια ερευνα αγοράς που εκανα μόνος μου τι παίζει και αλλού πράγματι οι τιμές τους είναι πολύ καλές...το θέμα είναι οτι τούς πήρε η vodafone ,τι θα γίνει με τα συμβόλαια θα παραμείνουν με αυτές τις τιμές η θα πάρουν πρός τα πανω...;
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες κλειδωνουν. Αν ανεβασουν μπορεις να φυγεις

Ισχυει ακομα τα 50 λεπτα κατω με ηλεκτρονικο λογαριασμο και 50 με παγια εντολη?

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκαναν τις εξής 2 προσφορές για ανανέωση 24 μηνες χ 15,80 μηνας :απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες κινητα ADSL εως 24Mbps,24 μήνες χ 22,10 μήνας VDSL 30Mbps απεριόριστα σταθερά και 5 ώρες κινητά.

Η τιμές που μου είπαν είναι οκ,σκέφτομαι ομως αν παω wind δεν θα επανέλθουν με κατι καλύτερο οσον αφορα τις τιμές;

 

Το θέμα είναι πιάνεις τουλάχιστον τη μισή ταχύτητα; Γιατί, προσωπικά, είμαι τελείως δυσαρεστημένος, έχοντας "έως 24mbps".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με cyta ως 24, έπιανα 11-12 στο κέντρο Αθήνας. Το γύρισα στα 8. Πριν κάποια χρόνια όλα αυτά, αλλά ακόμα με τα 8 είμαι.

Στο vdsl υπάρχουν παρόμοια ρίσκα? Ή τα 30 είναι πιο εγγυημένα?

Link to comment
Share on other sites

@razkal

 

Αν ρωτάς εμένα, δε γνωρίζω. Αυτό που γνωρίζω είναι ότι θέλω να φύγω από Cyta. Δε θα πληρώσω και παραπάνω, για να καταλήξω με την άθλια ταχύτητα που έχω τώρα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πιάνεις τουλάχιστον τη μισή ταχύτητα; Γιατί, προσωπικά, είμαι τελείως δυσαρεστημένος, έχοντας "έως 24mbps".

 

αυτή την στιγμή εδω που μένω αθηνα πιανω γυρω στα 11mbps με adsl

 

μου λένε οτι με vdsl θα πιάσω περιπου 30mbps με το πρόγραμμα vdsl εως 35mbps και οτι έχουν βάλει εδω στην περιοχή μου (αγια παρασκευη) δικές τους καμπίνες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι τιμες κλειδωνουν. Αν ανεβασουν μπορεις να φυγεις

Ισχυει ακομα τα 50 λεπτα κατω με ηλεκτρονικο λογαριασμο και 50 με παγια εντολη?

 

ναι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει ακομα τα 50 λεπτα κατω με ηλεκτρονικο λογαριασμο και 50 με παγια εντολη?

 

1603_ekptoseis_logariasmou_pelaton.jpg

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την καμπίνα στα 150 μέτρα από το σπίτι μου, είμαι καρφί στα 49.999. Σε συμβόλαιο 50αρι. Κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την καμπίνα στα 150 μέτρα από το σπίτι μου, είμαι καρφί στα 49.999. Σε συμβόλαιο 50αρι. Κανένα πρόβλημα.

 

Επειδή όλοι μπορούμε να είμαστε στα 150m από την καμπίνα..... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την καμπίνα στα 150 μέτρα από το σπίτι μου, είμαι καρφί στα 49.999. Σε συμβόλαιο 50αρι. Κανένα πρόβλημα.
Υπάρχει κάποιο map που δείχνει πού είναι οι καμπίνες?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο map που δείχνει πού είναι οι καμπίνες?

 

Μπορείς να τις δεις εδώ Υπάρχει και app αλλά δεν είμαι σίγουρος αν λειτουργεί αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις δεις εδώ Υπάρχει και app αλλά δεν είμαι σίγουρος αν λειτουργεί αυτή την στιγμή.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Υπάρχει κάποιο map που δείχνει πού είναι οι καμπίνες?

 

σου είπαν και εσένα οτι είναι καμπίνα της cyta;

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

σου είπαν και εσένα οτι είναι καμπίνα της cyta;

 

στόν χάρτη δεν έχει κάπου cyta.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...