Jump to content

The X-Factor (Αnt1)


petros_dl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην γινεσαι κακια ρε συ abra_cadabra!

Ειναι ακομη καινουργια στον χωρο,θα προσαρμοστει κ αυτη με τον καιρο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 353
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχασα το χθεσινο επειδη ειχα να παω σε μια γιορτη..

πως μπορω να το δω? στο ιντερνετ δεν υπαρχει καπου??

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Μην γινεσαι κακια ρε συ abra_cadabra!

Ειναι ακομη καινουργια στον χωρο,θα προσαρμοστει κ αυτη με τον καιρο.

 

Kαινούργια είναι η Ιωάννα που είναι 16 χρονών και δεν έχει ξανατραγουδήσει μπροστά σε κοινό. Η Ειρήνη δουλεύει ήδη σαν τραγουδίστρια εδώ και 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

δε βλεπω το εξ φακτορ(ή εχ φαχτορ κατα τον θεοφανους)

εχω παρακολουθησει αποσπασματικα 2-3 φορες και οσον αφορα τους διαγωνιζομενους,μου αρεσε πολυ η ιωαννα (την ειδα οταν ειπε το hurt), σαν φωνη η κελλυ αλλα την βρισκω αντιπαθητικη, και καθολου μα καθολου η ειρηνη(οταν ειχε τραγουδηδει βανδη...)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Απορώ ποιος πάει και την ψηφίζει την Ειρήνη.Μακράν η χειρότερη από όλους τους παίκτες...

Να δω μέχρι πότε θα την κρατήσουν.

Μάλλον όποιος το βλέπει σε mute...

Link to comment
Share on other sites

εχει πλάκα με το x-factor γιατί έχω αποκτήσει τη συνήθεια να το βάζω τα Σαββατα την ώρα που κάνω γενική καθαριότητα - την ηλεκτρική σκούπα τη βάζω την ώρα που τραγουδάει ο Πλακουμανος (ετσι τον λενε?) οχι γιατί έχει την πιο χάλια φωνή αλλα γιατι δε μ'αρέσουν καθόλου τα τραγούδια που λέει και το στυλ του...

 

Το θέμα με το X-factor (οπως φανταζομαι κ μ ολα τα παρόμοια ριαλιτι - απλως αυτό ειναι το 1ο που βλέπω) είναι οτι ο τρόπος που λειτουργεί οδηγεί σε εντελώς άδικα αποτελέσματα...δεν μένουν μεσα οι καλοί αλλα αυτοί που έχουν τους περισσότερους φιλους/συγγενείς/φαν με λεφτά για πέταμα στα sms. Ακόμα κ αν ειναι "αντιδημοκρατικό" πιστεύω θα ηταν πολυ πιο δίκαιο αν αποφάσιζαν οι κριτές ποιοι θα πρέπει να αποχωρήσουν - αλλα αυτό φυσικά δε θα συνεφερε το κανάλι/παραγωγή που στηριζεται στα λεφτά απ την ψηφοφορία του κοινου ...μια αλλη λύση θα ήταν να επιλέγουν τυχαία μια ομάδα από το κοινό (πως γινεται με τους ενόρκους...:p) κ να ψηφίζουν αυτοι...αλλα κ παλι επρεπε να χουν τροπο να σιγουρευονται οτι δεν ειναι οι συγγενεις κ οι κολλητοι καποιου διαγωνιζόμενου....Τελος παντων...θα μ πειτε εδω δεν μπορουμε να λυσουμε το πρόβλημα της ψηφοφορίας/δημοκρατίας για τη διοικηση του κρατους στο προβλημα δημοκρατίας των ριάλιτι θα κολλησουμε?:p

 

Κατι αλλο που παρατήρησα παντως -παλι σε σχεση με τη δικαιοσύνη των αποτελεσμάτων - ειναι οτι καθε φορά πριν τραγουδήσουν τα κορίτσια (και ειδικά η Ειρήνη) πεφτει μια σκηνή με το μακιγιερ που τη μακιγιαρει με συγκεκριμένη μαρκα προιόντων - δεδομένου δε οτι εχουν μείνει μόνο 3 κορίτσια στο παιχνίδι - να με συγχωρείτε αλλα υποψιάζομαι οτι πολύ δύσκολα θα φύγουν (για τις 2 κοπέλες δικαια βέβαια γιατι ειναι εξαιρετικές αλλα για το υπερτατο αγγούρι τελειως αδικα) γιατί αν φύγουν αυτές θα φύγουν κ καποια απο τα λεφτά της εταιρειας καλλυντικων που σπονσοράρει....

 

Από αυτό που είδα χτες: Οι Juke Box μ αρεσαν πολύ κ παρολο που στα πρωτα λαιβ θεωρουσα οτι θα ναι απο αυτους που θα αποχωρησουν νωρις, αυτή τη φορά (κ την προηγούμενη) μου φανηκαν πολυ καλοι -για τα ελληνικα δεδομενα παντα, στο εξωτερικό βρωμαει ο τοπος απο τετοιου ειδους γκρουπακια αλλα στην ελλαδα δν υπαρχουν - οποτε θεωρω αδικη την αποχωρηση τους. Καλυτεροι της βραδιας ήταν όπως παντα τα Κοκκινα Χαλια κ οι Τριημιτονιο, ο Νικόλας, η Ιωαννα αλλα κ η Κελλυ (ηταν λιγο αδυναμη αυτη τη φορα αλλα παντα πολυ καλη), ο μικρός ο Λουης επισης πολύ καλός αλλα κ ο Λουκας. Ο Κωνσταντινος ειναι κ αυτός πολυ καλός αλλα δε νομιζω οτι εχει να προσφερει κατι καινουριο - τι μας χρειαζεται αλλος ενας μαχαιριτσας? Γενικώς παντως υπαρχει αυτή η 8άδα πολύ καλών τραγουδιστών που κανει το σοου ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

εχει πλάκα με το x-factor γιατί έχω αποκτήσει τη συνήθεια να το βάζω τα Σαββατα την ώρα που κάνω γενική καθαριότητα - την ηλεκτρική σκούπα τη βάζω την ώρα που τραγουδάει ο Πλακουμανος (ετσι τον λενε?)

 

Kλακουμάνο τον λένε :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαινούργια είναι η Ιωάννα που είναι 16 χρονών και δεν έχει ξανατραγουδήσει μπροστά σε κοινό. Η Ειρήνη δουλεύει ήδη σαν τραγουδίστρια εδώ και 2 χρόνια.

 

Κοιτα η κοπελα παντως εχει ολα τα προσοντα που ζητανε τα νυχτερινα κεντρα,καινουργια κοριτσια,ομορφα,με μετρια φωνη.Τωρα τι λεει ο Θεοφανους ειναι αλλο.Αυτη πηγε για να παρει δημοσιοτητα και να διαμορφωσει ενα στυλ,στην tv.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mετρια φωνη το ειπε για να μην πει εισαι τελειως αχρηστη ..Μετρια φωνη εχει η Ιωαννα που αν δειτε την κανονικη εκτελεση του i kissed a girl, και του τραγουδιου που ειπε αυτη την βδομαδα νομιζεις οτι ειναι αλλο τραγουδι..Η Ειρηνη ειναι τελειως αφωνη..Οχι τιποτα αλλο μας δουλευουν παρουσιαζουν σαν φωναρα μια κοπελα που λεει τελειως αλλιως τα τραγουδια απο το original .Και με εμφανη την διαφορα φωνης..

 

http://jp.youtube.com/watch?v=a1Y8utsY6LY http://jp.youtube.com/watch?v=Czk2hKr4eC8&feature=related η ζωντανη εκτελεση μου αρεσει πιο πολυ..Και γενικα η τραγουδιστρια

 

Δειτε την κανονικη εκτελεση φωνη,σεξ απιλ,κουκλαρα..Ειδαμε κατι τετοιο εμεις;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το X-factor (οπως φανταζομαι κ μ ολα τα παρόμοια ριαλιτι - απλως αυτό ειναι το 1ο που βλέπω) είναι οτι ο τρόπος που λειτουργεί οδηγεί σε εντελώς άδικα αποτελέσματα...δεν μένουν μεσα οι καλοί αλλα αυτοί που έχουν τους περισσότερους φιλους/συγγενείς/φαν με λεφτά για πέταμα στα sms. Ακόμα κ αν ειναι "αντιδημοκρατικό" πιστεύω θα ηταν πολυ πιο δίκαιο αν αποφάσιζαν οι κριτές ποιοι θα πρέπει να αποχωρήσουν - αλλα αυτό φυσικά δε θα συνεφερε το κανάλι/παραγωγή που στηριζεται στα λεφτά απ την ψηφοφορία του κοινου ...μια αλλη λύση θα ήταν να επιλέγουν τυχαία μια ομάδα από το κοινό (πως γινεται με τους ενόρκους...:p) κ να ψηφίζουν αυτοι...αλλα κ παλι επρεπε να χουν τροπο να σιγουρευονται οτι δεν ειναι οι συγγενεις κ οι κολλητοι καποιου διαγωνιζόμενου....Τελος παντων...θα μ πειτε εδω δεν μπορουμε να λυσουμε το πρόβλημα της ψηφοφορίας/δημοκρατίας για τη διοικηση του κρατους στο προβλημα δημοκρατίας των ριάλιτι θα κολλησουμε?:p

 

Αυτό που λες για τα sms νομίζω δεν πολυστέκει. Θυμάμαι στα Fame στόρια κάθε ψηφοφορία είχε 600.000-700.000 sms. Ακόμη και να συνυπολογίσουμε ότι τα Fame τα έβλεπε πιο πολύς κόσμος και είχαν μια βδομάδα για να ψηφιζούν και εδώ μόνο ένα Live πάλι μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο οι 50-60 φίλοι και συγγενείς του εκάστοτε παίχτη να μπορουν να στείλουν ξέρω γω 5.000 sms ώστε να επηρεάσουν το αποτέλεσμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Mετρια φωνη το ειπε για να μην πει εισαι τελειως αχρηστη ..Μετρια φωνη εχει η Ιωαννα που αν δειτε την κανονικη εκτελεση του i kissed a girl, και του τραγουδιου που ειπε αυτη την βδομαδα νομιζεις οτι ειναι αλλο τραγουδι..Η Ειρηνη ειναι τελειως αφωνη..Οχι τιποτα αλλο μας δουλευουν παρουσιαζουν σαν φωναρα μια κοπελα που λεει τελειως αλλιως τα τραγουδια απο το original .Και με εμφανη την διαφορα φωνης..

 

http://jp.youtube.com/watch?v=a1Y8utsY6LY http://jp.youtube.com/watch?v=Czk2hKr4eC8&feature=related η ζωντανη εκτελεση μου αρεσει πιο πολυ..Και γενικα η τραγουδιστρια

 

Δειτε την κανονικη εκτελεση φωνη,σεξ απιλ,κουκλαρα..Ειδαμε κατι τετοιο εμεις;

 

 

Τώρα συγκρίνεις την Katy Perry που ειναι 24 χρονών, που έβγαλε το πρώτο της cd πριν 7 χρόνια και είναι επαγγελματίας με ένα κοριτσάκι 16 χρονών που τραγουδάει μπροστά σε κοινό για πρώτη φορά?

Για την ηλικία της και την απειρια της η Ιωάννα έχει φοβερή φωνή. Και το σεξ απίλ που λες δε θα μου άρεσε καθόλου να το δω σε κοριτσάκι 16 χρονών:confused:

Link to comment
Share on other sites

Oσο και να ειναι δεν δικαιολογειται να αλλαξει το τραγουδι..Καλα ασε το ι kissed a girl που εχει αλλες απαιτησεις..

 

http://jp.youtube.com/watch?v=4fykZ3PymMo

 

black horse and a cherry tree..καμια σχεση ομως;Ερμηνευτικα;Σαν αλλο τραγουδι..Και η μικρη ουτε ενταση στην φωνη εχει,ουτε ερμηνια..Ειτε λλει you are not the one for me ..Ειτε i kissed a girl τα ιδια τα λεει..Α θα μαθει να τραγουδαει αργοτερα;Τι να πω μπορει..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για τα sms νομίζω δεν πολυστέκει. Θυμάμαι στα Fame στόρια κάθε ψηφοφορία είχε 600.000-700.000 sms. Ακόμη και να συνυπολογίσουμε ότι τα Fame τα έβλεπε πιο πολύς κόσμος και είχαν μια βδομάδα για να ψηφιζούν και εδώ μόνο ένα Live πάλι μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο οι 50-60 φίλοι και συγγενείς του εκάστοτε παίχτη να μπορουν να στείλουν ξέρω γω 5.000 sms ώστε να επηρεάσουν το αποτέλεσμα.

 

τι να πω βρε παιδι μου...μπορεί όντως να μη στεκει ...απλως δεν μπορω να σκεφτώ το λογο για τον οποιο η Ειρηνη (που μα την αληθεια σε Καραοκε μπαρ ειχα παει την προηγούμενη βδομάδα κ δε θυμαμαι να ταν κανενας τοσο παραφωνος:p) δεν βγαινει προτεινομενη!

Link to comment
Share on other sites

Η Ειρήνη μένει μέσα γιατί πολλοί σκέφτονται ''κρίμα το κοριτσάκι, πώς της μιλάει έτσι''. Υποθέτω δηλαδή γιατί προσωπικά, αν και ξέρω αρκετά άτομα που παρακολουθούν και ψηφίζουν, δεν ξέρω κανέναν που να σκέφτεται έτσι και να την ψηφίζει :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα ενταξει.Δεν μπορεις να ξερεις με τι κριτηριο ψηφιζουν ολοι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι να πω βρε παιδι μου...μπορεί όντως να μη στεκει ...απλως δεν μπορω να σκεφτώ το λογο για τον οποιο η Ειρηνη (που μα την αληθεια σε Καραοκε μπαρ ειχα παει την προηγούμενη βδομάδα κ δε θυμαμαι να ταν κανενας τοσο παραφωνος:p) δεν βγαινει προτεινομενη!

 

Η Ειρήνη μένει μέσα γιατί πολλοί σκέφτονται ''κρίμα το κοριτσάκι, πώς της μιλάει έτσι''. Υποθέτω δηλαδή γιατί προσωπικά, αν και ξέρω αρκετά άτομα που παρακολουθούν και ψηφίζουν, δεν ξέρω κανέναν που να σκέφτεται έτσι και να την ψηφίζει :wacko:

 

Εντάξει το κοριτσάκι δεν έχει καθόλου φώνη. Τώρα γιατί τη ψηφίζουν αυτό

που λέει η abra είναι λογικό γιατί εντάξει όμορφη είναι αλλά όχι και τόσο ωστέ να πεις ότι τη ψηφίζουν για την ομορφία της (όπως ας πούμε ψηφίζαν την Κόλετσα ή τη Νάνσι)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμένα το θεματάκι έχει αρχίσει και με κουράζει με τις στημένες κόντρες μεταξύ των "κριτών". Ο Θεοφάνους δεν το 'χει. Παίζει το ρόλο του κακού με άγαρμπο και ξενέρωτο τρόπο, ο Μουρατίδης έχει το γνωστό ξινό του χαρακτήρα, οι άλλοι δύο άγευστοι και άοσμοι. Υποτίθεται ότι το ενδιαφέρον θα έπρεπε να είναι πάνω στους παίκτες, αλλά δεν...

Υποτίθεται ότι το X-Factor είναι το πιο μεγάλο talent show που έχει πραγματοποιηθεί μέχρι τώρα παγκοσμίως (έτσι τουλάχιστο διατείνονταν οι υποστηρικτές του), αλλά δεν ξέρω, εμένα δεν μου το βγάζει αυτό. Ίσως η υλοποίηση του ANT1 κάπου χάνει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια,το x-factor ειχες αλλες προσδοκιες,οσον αφορα τα νουμερα τηλεθεασης,και παει χαλια.Ετσι σκεφτηκαν να δημιουργησουν αυτες τις στημενες κοντρες μεταξυ κριτων,μηπως προκαλεσουν το ενδιαφερουν του κοινου.Αλλα μπα τπτ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι. Η ελληνική μουσική βιομηχανία πενθεί από χτες.

Μήπως επιστρέψει στα τραγουδάκια που έβγαζε μικρή? :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οι Mazoo and the Zoo γιατί δεν δήλωσαν συμμετοχή; :grin:
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι το X-Factor είναι το πιο μεγάλο talent show που έχει πραγματοποιηθεί μέχρι τώρα παγκοσμίως (έτσι τουλάχιστο διατείνονταν οι υποστηρικτές του), αλλά δεν ξέρω, εμένα δεν μου το βγάζει αυτό. Ίσως η υλοποίηση του ANT1 κάπου χάνει.

 

 

Δε νομίζω να φταίει ο Αντ1. Οι φωνές που είναι μέσα είναι πολύ καλές, όλοι εκτός της Ειρήνης δηλαδή. Οι κριτές είναι μια χαρά στο ρόλο τους, ο Σάκης λαμπερός, τραγούδια υπάρχουν απ'ολα τα είδη κάθε βδομάδα κι εγώ τουλάχιστον που είμαι φαν των τάλεντ σοους, το παρακολουθώ ανελλιπώς. Απλά ο κόσμος έχει δει πολλά τάλεντ σόους και τα έχει ψιλοβαρεθεί.

Αν σε κάτι έκανε λάθος ο Αντ1 κατά τη γνώμη μου είναι η μέρα προβολής. Αν ήταν Κυριακή πιστεύω ότι θα έκανε σαραντάρια.

Link to comment
Share on other sites

Μπα,οτι μερα και να επαιζε,τα ιδια ποσοστα θα ειχε.Εχει γινει βαρετο να βλεπουμε τα ιδια κ τα ιδια.Θελουμε κατι διαφορετικο στην tv.Και ο Σακης δεν κανει για παρουσιαστης.Δεν ξερει να μιλαει το παιδι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπα,οτι μερα και να επαιζε,τα ιδια ποσοστα θα ειχε.Εχει γινει βαρετο να βλεπουμε τα ιδια κ τα ιδια.Θελουμε κατι διαφορετικο στην tv.Και ο Σακης δεν κανει για παρουσιαστης.Δεν ξερει να μιλαει το παιδι.

μα δεν τον βαλανε για να μιλαει και να μαζεψει νουμερα..

απλα για να καθεται.γλαστρα,πως το λενε

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ο Σάκης είναι καλός μόνο όταν είναι μουγκός! Σαν ανοίξει το στόμα του όλο και καμία κοτσάνα θα πετάξει, για παράδειγμα στο τελευταίο show αποκάλυψε κατά λάθος πρόωρα (δηλαδή σχεδόν κατευθείαν) το πρώτο προτεινόμενο για αποχώρηση γκρουπ! Τέτοια γκάφα (για να μην πω τίποτε άλλο) πρώτη φορά παρακολούθησα :D

 

Υ.Γ.

Αλλά ο Σάκης φταίει; .. Αφού του δώσανε την ευκαιρία καλά έκανε, παχυλός μισθός είναι, εδώ το έχουμε βρει το κόλπο, είσαι μοντέλο; α! θα πάρεις και μια θέση στην τηλεόραση, είσαι τραγουδιστής; α! θα πάρεις και εσύ μια θέση στην τηλεόραση, είσαι κάτι απροσδιόριστο (manager, μαϊντανός ή trendy φατσούλα :p κτλ), ε.. πάρε και εσύ μια θέση στην τηλεόραση.. οπότε καταλήγω και εγώ που δεν είμαι μοντέλο, τραγουδιστής, Manager, μαϊντανός, trendy φατσούλα, στο Δίκτυο, κλείνω την τηλεόραση και γλυτώνω από δ' αυτούς :D

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...