Jump to content

The X-Factor (Αnt1)


petros_dl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μικρη που κοψαν πριν να μπει στους 8 με εκπληκτικη φωνη..Γιατ λεει δεν τους ικανοποιησε η ερμηνεια της.Και βαλαν μεσα τελειως ασχετες..κοιτα ο Θροφανους εχει δικιο γιατι ο Λεβεντης ειδε μονο την εικονα..καθολου δεν κοιταξε φωνη..Εβαλε μεσα οτι βρηκε σε ομορφη κοπελα.Καλλιστεια το κανε..Και οπως διαβασα σε ενα σχολιο στο youtube..Ειρηνη ασε το xfactor και πανε στα playmate εκει θα βγεις πρωτη σιγουρα..:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 353
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή που λες δεν τη θυμάμαι αλλά θυμάμαι στους 8 μια ξανθούλα που μου άρεσε πάρα πολύ και παραξενεύτηκα πολύ που δεν πέρασε.

Σωστό αυτό για τις playmate :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και τα χαλιά είναι κανονικό συγκρότημα αφού ήταν μαζί από πριν. Το άλλο δημιουργήθηκε απο τους κριτές και τραγουδάνε (κι αυτοί και όλοι) ό,τι τους πουν οι κριτές. Να τους ονομάσουμε 'γραφικούς' επειδή 'απλά τραγουδάνε' δεν είναι υπερβολή?

Για τον Κων/νο και το Λούη τώρα πολύ αμφιβάλλω αν τους έχεις δει να τραγουδάνε έστω από ένα ολόκληρο τραγούδι, είναι και οι 2 πολύ καλοί. Το τι θα κάνει ο καθένας μετά το σόου είναι άλλη ιστορία.

Αλλά τέλος πάντων, αυτές είναι οι απόψεις σου και τις δέχομαι..αλλά το 'γραφικός' για μένα δεν ταιριάζει με κανέναν παίκτη του x factor.

 

Το ξέρω ότι τα κόκκινα χαλία ήταν από πριν ένω το άλλο συγκρότημα είναι σύνθεση της παραγωγής (ή του Θεοφάνους, δεν ξέρω). Δεν μίλαω για το αν είναι ταλαντούχος ή ατάλαντος ο κάθενας από τους 5 αλλά λέω ότι αυτό το σχηματάκι που πάνε να φτιάξουνε άλα backstreet boys είναι πολύ ξεπεράσμενο (εδώ και μια δεκαετία).

 

Για τους άλλους δύο τους έχω άκουσει σε ολόκληρο τραγούδι (σε 2 το καθένα) και είπα ότι ο Κων/νος έχει πολύ συμπαθητική φωνή και ο Λουης νιαουρίζει. just my opinion. Το συμπέρασμα μου είναι ότι μου φαίνεται τσάμπα κόπος και για τους δύο το x-factor ενθυμούμενος παλιότερους αντίστοιχους παίκτες σε άλλα μουσικά ριάλιτι.

 

Αν ο χαρακτήρισμος γραφικός είναι που σε πειράζει οκ τον παίρνω πίσω.

 

ΥΓ. Θα συμφωνήσω για τον Θεοφάνους με αυτά που λέτε. Δεν είχα δει ως τώρα τους κριτές στα live και χτες έμεινα. Τι ύφος χιλίων καρδίναλιων και τι αγένεια ήταν αυτό;;; Έχει ξεπεράσει και τον Μουρατίδη της εποχής των Fame

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλαω για το αν είναι ταλαντούχος ή ατάλαντος ο κάθενας από τους 5 αλλά λέω ότι αυτό το σχηματάκι που πάνε να φτιάξουνε άλα backstreet boys είναι πολύ ξεπεράσμενο (εδώ και μια δεκαετία).

Για τους άλλους δύο τους έχω άκουσει σε ολόκληρο τραγούδι (σε 2 το καθένα) και είπα ότι ο Κων/νος έχει πολύ συμπαθητική φωνή και ο Λουης νιαουρίζει. just my opinion. Το συμπέρασμα μου είναι ότι μου φαίνεται τσάμπα κόπος και για τους δύο το x-factor ενθυμούμενος παλιότερους αντίστοιχους παίκτες σε άλλα μουσικά ριάλιτι.

Αν ο χαρακτήρισμος γραφικός είναι που σε πειράζει οκ τον παίρνω πίσω.

 

Ναι, αυτος ο χαρακτηρισμός ήταν που δε μου άρεσε και δε θεωρώ ότι ταιριάζει κιόλας...όλα τα υπόλοιπα δεκτά;)

ΥΓ Γραφικός για μένα ήταν ας πούμε ο Αγαμέμνονας στο fame story, αν τον θυμάσαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θεωρώ πολύ ταλαντούχο τον κάπως ευτραφή και συμπαθέστατο Κωνσταντίνο Τσιμούρη με το σχεδιαστικό μουσάκι και απ΄ότι φαίνεται αν το κριτήριο του κόσμου είναι σωστό θα κρατηθεί μέσα στο παιχνίδι αρκετά και σίγουρα η αναγνωρισιμότητα που θα κερδίσει (και ήδη κερδίζει...) θα αποδώσουν καλά για εκείνον μελλοντικά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτος ο χαρακτηρισμός ήταν που δε μου άρεσε και δε θεωρώ ότι ταιριάζει κιόλας...όλα τα υπόλοιπα δεκτά;)

ΥΓ Γραφικός για μένα ήταν ας πούμε ο Αγαμέμνονας στο fame story, αν τον θυμάσαι :lol:

 

Βασικά του συγκεκριμένου ένας άλλος χαρακτηρισμός του ταιριάζει

σούργελο

:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Γραφικός για μένα ήταν ας πούμε ο Αγαμέμνονας στο fame story, αν τον θυμάσαι :lol:

 

Πειραγμενος ηταν αυτος.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mεγάλη μορφή ο Αγαμέμνονας!:lol: Παίζει τέτοια μορφή και στο εξφάκτοοοοορ? Αν είναι να κάτσω να το δω! :D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάστε ποιο τραγούδι είπε στο προχθεσινό live η Ειρήνη?

 

Προχτές η Ειρήνη δολοφόνησε με συνοπτικές διαδικασίες το Αγάπη (δε μου'δωσε κανείς) της Βανδή :worry:

Link to comment
Share on other sites

Προχτές η Ειρήνη δολοφόνησε με συνοπτικές διαδικασίες το Αγάπη (δε μου'δωσε κανείς) της Βανδή :worry:

 

Α ναι,κατάλαβα ποια είναι...

Πράγματι το κατασκότωσε το κομμάτι!

Link to comment
Share on other sites

Mεγάλη μορφή ο Αγαμέμνονας!:lol: Παίζει τέτοια μορφή και στο εξφάκτοοοοορ? Αν είναι να κάτσω να το δω! :D

 

Oχι, δεν παίζει, αυτό έλεγα πριν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θεωρώ πολύ ταλαντούχο τον κάπως ευτραφή και συμπαθέστατο Κωνσταντίνο Τσιμούρη με το σχεδιαστικό μουσάκι και απ΄ότι φαίνεται αν το κριτήριο του κόσμου είναι σωστό θα κρατηθεί μέσα στο παιχνίδι αρκετά και σίγουρα η αναγνωρισιμότητα που θα κερδίσει (και ήδη κερδίζει...) θα αποδώσουν καλά για εκείνον μελλοντικά.

Έτσι φωνάρα. Στο λύκειο ο μισός ήταν πάντως. Από μικρός ψαχνόταν σε καλλιτεχνικά μονοπάτια. Είχε και γκρουπάκι και είχαν βγάλει αρκετά ωραία κομμάτια.

Γεννάει καλλιτέχνες η Βέροια. Τι να λέμε. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουν μείνει πια 12 και για όλους η αγωνία είναι μεγάλη αφού οι απαιτήσεις είναι περισσότερες και χρειάζεται ακόμα μεγαλύτερη προσπάθεια για να κατορθώσουν να παραμείνουν στο παιχνίδι.

Έτσι οι πρόβες των παιδιών έχουν εντατικοποιηθεί, ενώ οι καθηγητές τους προσπαθούν να τους καθοδηγήσουν με τον καλύτερο τρόπο ώστε οι διαγωνιζόμενοι να παρουσιαστούν όσο το δυνατόν πιο άρτιοι στο 5ο X FACTOR live show.

 

Έκτος όμως από τις πρόβες τους τα παιδιά προετοιμάζονται και για μια ακόμα πρόκληση που τα περιμένει στο live της Παρασκευής. Ο μεγάλος λαϊκός τραγουδιστής Πασχάλης Τερζής θα εμφανιστεί ως guest στο X FACTOR αυτή την εβδομάδα και θα ερμηνεύσει τα τραγούδια του συνοδευόμενος από τα παιδιά.

 

Ο συνθέτης των μεγάλων επιτυχιών του Πασχάλη Τερζή, ο Γιώργος Θεοφάνους πέρασε πολλές ώρες μαζί με τους διαγωνιζόμενους στο studio, συμβουλεύοντας τους ανερχόμενους τραγουδιστές στις πρόβες τους ώστε να φανούν αντάξιοι των περιστάσεων και να ανταποκριθούν στην μεγάλη αυτή πρόκληση.

http://www.thexfactor.gr/02,188634,00,00.aspx

Link to comment
Share on other sites

παντως εκείνη η αγγούροβα η Ειρήνη (που στο προηγούμενο λαιβ πηγε να πουλησει κ πνευμα οτι κ καλα ειναι προκατειλημενοι εναντίον της επειδή είναι όμορφη) ειναι ακόμα μέσα κ αυτό αποδεικνύει πως μπορεί το x-factor να μην ειναι ριάλιτι κλειδαρότρυπας όπως αυτά που έδειχναν μεχρι τώρα, παρόλα αυτά λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο: πάντα υπάρχουν κάποιοι ατάλαντοι που επειdή - για άλλους λόγους- κάνουν εντυπωση στο κοινό (ή επειδή έχουν μεγάλο κοινωνικό κύκλο απο πριν κ πολλους φίλους με λεφτά για ξοδεμα σε sms) μενουν στο παιχνίδι "παίρνοντας στο λαιμό τους" άλλους παίχτες που θα μπορούσαν να μεινουν παραπάνω...

 

την προηγουμενη βδομαδα ποιοι ηταν προτεινομενοι? η Πολυξενη εφυγε?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου αρεσει η Ειρηνη.Γλυκο κοριτσι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παντως εκείνη η αγγούροβα η Ειρήνη (που στο προηγούμενο λαιβ πηγε να πουλησει κ πνευμα οτι κ καλα ειναι προκατειλημενοι εναντίον της επειδή είναι όμορφη) ειναι ακόμα μέσα κ αυτό αποδεικνύει πως μπορεί το x-factor να μην ειναι ριάλιτι κλειδαρότρυπας όπως αυτά που έδειχναν μεχρι τώρα, παρόλα αυτά λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο: πάντα υπάρχουν κάποιοι ατάλαντοι που επειdή - για άλλους λόγους- κάνουν εντυπωση στο κοινό (ή επειδή έχουν μεγάλο κοινωνικό κύκλο απο πριν κ πολλους φίλους με λεφτά για ξοδεμα σε sms) μενουν στο παιχνίδι "παίρνοντας στο λαιμό τους" άλλους παίχτες που θα μπορούσαν να μεινουν παραπάνω...

 

την προηγουμενη βδομαδα ποιοι ηταν προτεινομενοι? η Πολυξενη εφυγε?

 

Εχεις δίκιο σ'αυτά που λες. Δυστυχώς το κοινό τσιμπάει όταν δει να 'κακομεταχειρίζονται' παίκτη. Δε νομίζω να έχει μεγάλο κύκλο γιατί ούτε την πρώτη φορά θα ήταν προτεινόμενη (και την είχε σώσει η επιτροπή τότε:worry:).

 

Ο Κωνσταντίνος και η Πολυξένη ήταν προτεινόμενοι την περασμένη φορά και έφυγε η Πολυξένη.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ ποιος πάει και την ψηφίζει την Ειρήνη.Μακράν η χειρότερη από όλους τους παίκτες...

Να δω μέχρι πότε θα την κρατήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ο Θεοφανους δεν μπορει να διορθωσει την συμπεριφορα του και την κριτικη του?Δεν μπορει να προσβαλει ετσι τα νεα παιδια που εχουν καποια ονειρα,πρεπει να τα βοηθαει οχι να τα κραζει.Σιγουρα ειναι ενας καταξιωμενος καλλιτεχνης και εχει προσφορα πολλα καλα στην ελληνικη μουσικη σκηνη,αλλα αν θελει να διορθωσει κ να πει καποιο παιδι οτι ειναι λαθος,να το κανει με πιο ευγενικο τροπο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απορώ ποιος πάει και την ψηφίζει την Ειρήνη.Μακράν η χειρότερη από όλους τους παίκτες...

Να δω μέχρι πότε θα την κρατήσουν.

 

Είναι όντως με διαφορά η χειρότερη απο αυτούς που έχουν μείνει αλλά εντάξει το κολπάκι είναι πάλιο και δοκιμασμένο απο την πρώτη διδάξασα Άσπα. Όσο κάνεις θόρυβο, μένεις στο παιχνίδι. Όλοι όσοι μπαίνουν σε μουσικά ριάλιτι ξέρουν ότι ισχύει αυτό (ακόμη και σαν το x-factor που δεν έχει και εγκλεισμό με κάμερες)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον η Άσπα ήταν καλή όμως, αυτή έχει απαράδεκτη φωνή. Και δεν το πολυκαταλαβαίνω αυτό με την προκατάληψη της ομορφιάς κλπ. Ούτε μέτρια δεν την λες.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Eιναι απο τις τραγουδιστριες που αν πας να την δεις σε ενα κεντρο,θα πληρωσεις για την εμφανιση της,οχι για την φωνη της!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eμένα ούτε εμφανισιακά με ενθουσιάζει. Βέβαια είμαι γυναίκα οπότε η γνώμη μου δε μετράει:lol: Πάντως άλλες μέτριες τραγουδίστριες με καλή εμφάνιση σε παλιότερα παιχνίδια (Νανσυ, Κολέτσα κλπ) τουλάχιστον τις έβρισκα εντυπωσιακές πάνω στη σκηνή. Η Ειρήνη όταν τραγουδάει είναι εντελώς άχρωμη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...