Jump to content

Εκτύπωση φωτογραφιών


nikosmilos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ένα εκτυπωτή HP στον οποίο εκτυπώνω φωτο. Ενώ λοιπόν όλα πήγαιναν καλά το τελευταίο διάστημα ( 5-6 μήνες ) οι φωτό είναι λίγο θολές και μετά από λίγο καιρό ξεθωριάζουν τελείως .

Τι μπορεί να συμβαίνει ?

Να σημειωθεί ότι τα μελάνια είναι καινούργια και γνήσια.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από τα Μενού του εκτυπωτή (μέσω WIndows) συν΄θηως έχει κάποια tabs (καρτέλες) με κουμπιά για Συντήρηση, Καθαρισμα κεφαλών, κλπ.

Δοκιμασε τα, ισως λύσουν το πρόβλημά σου...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισμα τα μελανια θελουν εφοσον ειναι καινουργια και προσφατα τοποθετημενα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα 'εχω δοκιμάσει όλα αυτά αλλά δεν βρήκα ''γιατριά''

Σκέφτομαι μήπως κάτι έχει χαλάσει.

Αλλά τι?

Πάντως ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

και οι δικες μου ενω ολα ειναι αυθεντικα μετα απο λιγο καιρο ξεθωριαζουν... μερικες ειναι λιγο πριν γινουν ασπρες.. χωρις να εκτιθονται στον ηλιο κτλ
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε άλμπουμ να τις βάλεις και γενικά να τις προσέχεις πάλι με το χρόνο θα χάσουν την ζωντάνια τους.Είναι μια απόδειξη λοιπόν ότι εκτύπωση φωτογραφιών είναι χαμένα λεφτά και από θέμα κατανάλωσης μελανιών και από ποιότητα αποτελέσματος σε βάθος χρόνου.Και εγώ οταν είχα πρωτοπάρει πριν κάποια χρόνια ένα φωτογραφικό εκτυπωτή ενθουσιασμένος εκτυπωνα συνεχώς.Τωρα βλέπω κάποιες από αυτές και γερνάνε ,ξεθωριάζουν σαν εμένα :D .
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

από προσωπική πείρα δοκιμάστε χαρτί φωτογραφικό Epson.Πολύ καλύτερο αποτέλεσμα και αντοχή στον χρόνο. Όχι φυσικά αντοχή σαν του φωτογραφίου αλλά περισσότερο από τα χαρτιά της HP.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από προσωπική πείρα δοκιμάστε χαρτί φωτογραφικό Epson.Πολύ καλύτερο αποτέλεσμα και αντοχή στον χρόνο. Όχι φυσικά αντοχή σαν του φωτογραφίου αλλά περισσότερο από τα χαρτιά της HP.

Θα το δοκιμάσω.

Πάντως για τον προηγούμενο δεν μιλάμε για χρόνια που σημαίνει ότι , εντάξει θα ξεθωριάσουν , μιλάμε για εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα 'εχω δοκιμάσει όλα αυτά αλλά δεν βρήκα ''γιατριά''

Σκέφτομαι μήπως κάτι έχει χαλάσει.

Αλλά τι?

Πάντως ευχαριστώ

 

Καλησπέρα. Επειδή δουλεύω σε φωτογραφικό περιοδικό, θα με ενδιέφερε πολύ να μου δώσεις κάποια στοιχεία (χαρτί που χρησιμοποιείς, αν έχεις τη συσκευασία του χαρτιού, απόδειξη από που πήρες τα "γνήσια" μελάνια κλπ.) Αν συμφωνείς βέβαια, θα μπορουσα να φθάσω το θέμα ψηλά.

Παναγιώτης

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...