Jump to content

Προθεσμιακές Καταθέσεις Τραπεζών


konv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα αναλογα με το ποσο μπορειτε να πατε οι ιδιοι να διαπραγματευτειτε με τις τραπεζες.Οσο μεγαλητερο ειναι τοσο καλητερο επιτοκιο μπορειτε να αποσπασετε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 344
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Proton Bank έχει το Proton Best, το οποίο έχει το υψηλότερο επιτόκιο 4,80%, και για μεγαλύτερα ποσά παίζει και διαπραγμάτευση, και όλα αυτά με μηνιαία καταβολή τόκων, χωρίς ποινή εξόδου κάθε μήνα.

 

Εγώ εξυπηρετήθηκα από τον σύμβουλο του καταστήματος της Γλυφάδας. :)

Link to comment
Share on other sites

Η Proton Bank έχει το Proton Best, το οποίο έχει το υψηλότερο επιτόκιο 4,80%, και για μεγαλύτερα ποσά παίζει και διαπραγμάτευση, και όλα αυτά με μηνιαία καταβολή τόκων, χωρίς ποινή εξόδου κάθε μήνα.

 

Εγώ εξυπηρετήθηκα από τον σύμβουλο του καταστήματος της Γλυφάδας. :)

 

το καλοκαιρι 5% μου εδωσαν για ενα χρονο με καθε μηνα να μπορεις να βγεις, οπως το λες ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Η Proton Bank έχει το Proton Best, το οποίο έχει το υψηλότερο επιτόκιο 4,80%, και για μεγαλύτερα ποσά παίζει και διαπραγμάτευση, και όλα αυτά με μηνιαία καταβολή τόκων, χωρίς ποινή εξόδου κάθε μήνα.

 

Εγώ εξυπηρετήθηκα από τον σύμβουλο του καταστήματος της Γλυφάδας. :)

 

Πολύ καλό αλλά έχει χαμηλότερο όριο τα 25000€:(

Link to comment
Share on other sites

Η proton bank όμως δεν έχει μετάσχει στα crash test των τραπεζών που έγιναν πρίν λίγους μήνες από την ΕΕ για να ξέρουμε πόσο εγγυημένη είναι....
Link to comment
Share on other sites

Η Ε.Ε. δεν παρέχει κανενός είδους εγγύηση στις τράπεζες.

Το Ταμείο Εγγύησης καταθέσεων καλύπτει κανονικά τους καταθέτες μέχρι 100.000 ευρώ ανά όνομα, και τράπεζα.

Αν κανείς έχει παραπάνω χρήματα , ας αναζητήσει , ασφαλή τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα Ταμείο Εγγύησης καταθέσεων έχει αναφερθεί εκτενώς σε προηγούμενα και η κατάσταση είναι ασαφείς τι μπορεί να γίνει στην πράξη στην ουσιαστικά χρεωκοπημένη Ελλάδα.Aπλά για ψυχολογικούς λόγους του κοινού, το σύστημα πρέπει να αναφέρεται :X

 

Αν ήταν όλα έτσι ρόδινα στον τραπεζικό τομέα, όλοι θα έτρεχαν στην κάθε proton bank με την κάθε ευκαιρία, πράγμα που δεν ισχύει...και θα παρέβλεπαν καθώς δεν θα υπήρχε και λόγος,τα οικονομικά στοιχεία που υποχρεούνται συστηματικά ν' αναφέρονται για κάθε τράπεζα (σαν επιχείριση).

 

Η ΕΕ θα θεσπίσει σύντομα δικά της μέτρα :

 

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=182522

 

Σαφώς βέβαια ο καθένας τα χρήματα του, τα διαθέτει όπως θέλει......:p

 

και πάντα υπάρχουν και οι σκοπιμότητες ...

http://fimotro.blogspot.com/2010/12/moodys-6.html

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εχει κανει κανεις winbank στην πειραιως να μου δωσει πληροφοριες???

εχει καλα επιτοκια για καταθεσεις προθεσμιας

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Tι σχεση η winbank με την αποδοση των επιτοκιων?

Winbank καλο.

Aποδοση επιτοκιων μετρια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

με πληθωρισμό στο 4%+ δεν υπάρχει καλό επιτόκιο προθεσμιακής σήμερα, εκτός αυτών που δίνουν 2 μηνιαίους τόκους επιπλέον.....
Link to comment
Share on other sites

Tι σχεση η winbank με την αποδοση των επιτοκιων?

Winbank καλο.

Aποδοση επιτοκιων μετρια.

 

τι θες να πεις με το τι σχεση η winbank με την αποδοση των επιτοκιων?

αν κανεις winbank στην Πειραιως μπορεις να κλεισεις λευτα με καλα επιτοκια δν καταλαβαινω την απορια σου

 

σιγουρα δεν υπαρχει καλο επιτοκιο αλλα απο το να τα αφηνεις να τοκιζονται με ο,1 καλυτερα να τοκιζονται με 3

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

με πληθωρισμό στο 4%+ δεν υπάρχει καλό επιτόκιο προθεσμιακής σήμερα, εκτός αυτών που δίνουν 2 μηνιαίους τόκους επιπλέον.....

 

Από 100χιλιάδες ευρώ και πάνω ,με διαπραγμάτευση δίνουν 4% καθαρό αρκετές τράπεζες. Επειδή οι τράπεζες υποβαθμίζονται από τους διεθνείς οίκους με τα παιχνίδια που παίζονται,έχουν ανάγκη από ρευστό από την εσωτερική αγορά από τα να δανείζονται από εξωτερικό,αλλά πρέπει να αξίζει τον κόπο για αυτές. και πρέπει να κρίνουν ότι είσαι και καλός πελάτης όχι θα τα πάρεις σε 3 μήνες και θα φύγεις κλπ.

Το θέμα είναι ποιός έχει μεγάλα ποσά σήμερα σε μετρητά...:X

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

η κυπρου δινει για πανω απο 100000 4,1% επιτοκιο με μικρες διαπραγματευσεις
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

τι θες να πεις με το τι σχεση η winbank με την αποδοση των επιτοκιων?

αν κανεις winbank στην Πειραιως μπορεις να κλεισεις λευτα με καλα επιτοκια δν καταλαβαινω την απορια σου

 

σιγουρα δεν υπαρχει καλο επιτοκιο αλλα απο το να τα αφηνεις να τοκιζονται με ο,1 καλυτερα να τοκιζονται με 3

Οι προθεσμιακές της Πειραιώς δεν είναι winbank-specific. Δεν είναι προαπαιτούμενο. Όταν λέμε winbank εννοούμε την υπηρεσία ηλεκτρονικής τραπεζικής της Τράπεζας Πειραιώς, και δεν έχει αντίκτυπο στα επιτόκια της Τραπέζης.

Link to comment
Share on other sites

Οι προθεσμιακές της Πειραιώς δεν είναι winbank-specific. Δεν είναι προαπαιτούμενο. Όταν λέμε winbank εννοούμε την υπηρεσία ηλεκτρονικής τραπεζικής της Τράπεζας Πειραιώς, και δεν έχει αντίκτυπο στα επιτόκια της Τραπέζης.

 

εγω ρωταω πως μπορω να κανω winbank. αν κανω winbank εχει υπηρεσια που λεγετε winbank προθεσμιακες

http://www.tsig.gr/banks/deposits/fixed-deposits?dbfield1_text=&telestis=%CE%AD%CF%89%CF%82+selected%3D&duration=&minimum=3000

 

δες εκει που λεει πειραιως . ειχε παρει ενας φιλος τηλ και του ειπαν οτι αυτα γινονται μεσω ιντερνετ.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εγω ρωταω πως μπορω να κανω winbank.

Όταν λέμε winbank εννοούμε την υπηρεσία ηλεκτρονικής τραπεζικής της Τράπεζας Πειραιώς. Και δεν ρώτησες αυτό.

αν κανω winbank εχει υπηρεσια που λεγετε winbank προθεσμιακες

http://www.tsig.gr/banks/deposits/fixed-deposits?dbfield1_text=&telestis=%CE%AD%CF%89%CF%82+selected%3D&duration=&minimum=3000

δες εκει που λεει πειραιως .

Δεν υπάρχει υπηρεσία ή προϊόν "winbank προθεσμιακές". Αλλά μπορείς να δεις τις προθεσμιακές σου μέσω της υπηρεσίας ηλεκτρονικής τραπεζικής της Τράπεζας Πειραιώς, δηλαδή winbank, αν αυτό εννοείς.

 

ειχε παρει ενας φιλος τηλ και του ειπαν οτι αυτα γινονται μεσω ιντερνετ.

Η μόνη προθεσμιακή που το πρώτο βήμα γίνεται από το internet είναι το προϊόν "Λογαριασμός winbank Direct". Δες εδώ: https://www.winbankdirect.gr

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παμε απο την αρχη.

δεν εχω λογαριασμο στην πειραιως δεν εχω τπτ εκει

θελω να κλεισω καποια λευτα εκει.

το προιν λεγεται Προθεσμιακή Winbank Direct

τι πρεπει να κανω.

ας μου απαντησει καποιος αλλος

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παμε απο την αρχη.

δεν εχω λογαριασμο στην πειραιως δεν εχω τπτ εκει

θελω να κλεισω καποια λευτα εκει.

το προιν λεγεται Προθεσμιακή Winbank Direct

τι πρεπει να κανω.

ας μου απαντησει καποιος αλλος

 

πας σε ενα υποκαταστημα πειραιως και σου τα εξηγουν ολα.

σιγουρα θα ανοιξεις λογαριασμο(χρειαζεται ταυτοτητα).

Link to comment
Share on other sites

πας σε ενα υποκαταστημα πειραιως και σου τα εξηγουν ολα.

σιγουρα θα ανοιξεις λογαριασμο(χρειαζεται ταυτοτητα).

 

tnx αυτο ρωτουσα. λογικα και ΑΦΜ ε?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...