Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια δεν ξερω αν γραφω σωστα σε αυτην την κατηγορία αν οχι συνχωρεστε με θελω να βρω ενα προγραμμα για το nokia e66 κατι σαν το soundhound η σαν το shazam για να μπορω να βρισκω τα τραγουδια που με ενδιαφερουν. Οτι εχω δοκιμάσει μεχρι τωρα η ειχε ασυμβατότητα η απλα δεν δουλευει please help :(

 

Κανεις βρε παιδια? Την χαρα αυτη την χαιρονται μονο τα iphone? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα το Tapatalk για το S^1... Αλλά όταν πατάω στην αναζήτηση πχ ''myphone.gr'' μου βγάζει ''1 forums found'' και τίποτα άλλο... Τι να κάνω; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...:)

edit: Η εφαρμογή είναι widget.

 

Παιδιά με το συγκεκριμένο υπάρχει κάποια λύση;:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια δεν ξερω αν γραφω σωστα σε αυτην την κατηγορία αν οχι συνχωρεστε με θελω να βρω ενα προγραμμα για το nokia e66 κατι σαν το soundhound η σαν το shazam για να μπορω να βρισκω τα τραγουδια που με ενδιαφερουν. Οτι εχω δοκιμάσει μεχρι τωρα η ειχε ασυμβατότητα η απλα δεν δουλευει please help :(

 

To Shazam το δοκίμασες και δεν παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το fring(voip εφαρμογή) sto 5800 που έχω.Δυστυχώς ακόμα και στο fring test call ακούω τη φωνή με διακοπές.Φωνή διακεκομμένη που προκαλεί εκνευισμό.Όσες φορές και να απεγκατέστησα το fring και να το ξαναέστησα δεν είχα επιτυχία.

Από τις δέκα προσπάθειες να ακούσω τη φωνή μου στο fring call αλλά και τη φωνή του operator που δίνει σχετικές εντολές μόνο μια τα καταφέρνω χωρίς διακοπές. Μήπως κάποιος φίλος έχει λύση στο παραπάνω ή έχει να προτεινει άλλη voip εφαρμογή;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το fring(voip εφαρμογή) sto 5800 που έχω.Δυστυχώς ακόμα και στο fring test call ακούω τη φωνή με διακοπές.Φωνή διακεκομμένη που προκαλεί εκνευισμό.Όσες φορές και να απεγκατέστησα το fring και να το ξαναέστησα δεν είχα επιτυχία.

Από τις δέκα προσπάθειες να ακούσω τη φωνή μου στο fring call αλλά και τη φωνή του operator που δίνει σχετικές εντολές μόνο μια τα καταφέρνω χωρίς διακοπές. Μήπως κάποιος φίλος έχει λύση στο παραπάνω ή έχει να προτεινει άλλη voip εφαρμογή;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Skype και δεν έχω κάποιο πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μήπως γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω την εφαρμογή Gmail για το C5-03; Δυστυχώς στην σελίδα Google Mobile δε δίνει κωδικό για την Ελλάδα... :(
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ψάχνω εφαρμογή χρονόμετρο για το 5800..υπάρχει;;
"Όσες θλίψεις και να' ρθουν δεν θα τρομάξω, θα περιμένω μέχρι ο ήλιος να φανεί"
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εφαρμογή χρονόμετρο για το 5800..υπάρχει;;

 

απειρα... γραψε ενα timer στο ovi store... εχω ενα πολυ καλο στο Ν97 αλλα δεν θυμαμαι ονομα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν γνωρίζει κάποιος, ψάχνω για καμία free εφαρμογή πασιέντζας αράχνης.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Tapatalk για το S^1... Αλλά όταν πατάω στην αναζήτηση πχ ''myphone.gr'' μου βγάζει ''1 forums found'' και τίποτα άλλο... Τι να κάνω; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...:)

edit: Η εφαρμογή είναι widget.

 

φίλε έχει σταματήσει η υποστήριξη. Και κακώς που έχουν την εφαρμογή ακόμα στο κατάστημα, ας την αφαιρέσουν.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα!εχω το Ν97 μινι.εχω το εξης προβλημα .φοραω την εφαρμογη x-plore και καποτε μπορουσα να κανω hide οποια φωτο ηθελα.τωρα ξαφνικα μεσα στον x-plore μου δειχνει να ειναι hide ,κλεινω και ανοιγω το τηλ. και παλι ειναι στην εκθεση των φωτο.Καποιο βιντεο που το εκανα κρυφο ,οτι και να το κανω δεν εμφανιζεται στο αρχειο των βιντεο.Για να το δω ,το βλεπω μονο απο τον x-plore.Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος.Θερμοευχαριστω εκ των πρωτερων.Αν ειμαι off topic και με βγαλουν οι διαχειριστες ,πειτε παρακαλω που μπηκε το μηνυμα μου.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Υ.Γ Δοκιμασα και τον Y-Browser ,παλι τα ιδια δεν μπορει να μου κρυψει φωτογραφια....Εβαλα επισης το HideMe και παλι τα ιδια ,κρυβει μηνυματα κλπ κλπ,αλλα δεν κρυβει φωτο.Μαλλον κατι πρεπει να εχει γινει στο "κομματι" του τηλ.με τα αρχεια των φωτο.ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ.

Edited by Lui3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση όσον αφορά τον Όπερα browser για Symbian κινητά. Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα την 10 έκδοση, προχθές έβαλα την καινούρια έκδοση που είχε βγει πριν κάτι μήνες (συγκεκριμένα έβαλα την Μίνι έκδοση του Όπερα 6). Ωστόσο δεν μου έχει πουθενά την επιλογή να διαλέξω να σερφάρει με GPRS, μου έχει μόνο τα ασύρματα δίκτυα. Γιατί γίνεται αυτό ? Τί πρεπει να αλλάξω ? Έβαλα την ίδια έκδοση και σε εναν φίλο μου με το ίδιο κινητό αλλα σε αυτον βγάζει κανονικά την επιλογή για GPRS.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να περιλαμβάνει τα δρομολόγια των συγκοινωνιών στην Αθήνα (μετρό, ησαπ, λεωφορεία)?

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο, λείπει μια δυνατότητα, που είναι αυτονόητη στην αντίστοιχη εφαρμογή στα κινητά με λογισμικό S40, και αυτή είναι η τηλεφωνική κλήση. Δηλαδή, μαζί με τη σύσκεψη, το υπόμνημα, την επέτειο και τις σημειώσεις υποχρεώσεων, υπάρχει και η υπενθύμιση για κλήσεις που αντλεί ονόματα και από τη λίστα επαφών. Επιπλέον στην S40 υπάρχει και η to do list που δεν υφίσταται στο Symbian 5th.

Άραγε υπάρχει η δυνατότητα αποστολής e-mail αίτημα στη Nokia ώστε να το συμπεριλάβει σε κάποιο επόμενο software update στις συσκευές της; :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ψαχνω για προγραμμα που να διχνει τα σμσ οπως σε android με συζητησεις δλδ! υπαρχει? ευχαριστω
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω αναλάβει το θέμα μιας πτυχιακής για κατασκευή ιστοσελίδας σε κινητό. Το θέμα μου είναι οτί στο εγχειρίδιο χρήστη θα πρέπει να ποστάρω το περιβάλλον του κινητού, δηλαδή να δείχνω τη σελίδα έτσι όπως προβάλεται από το κινητό. ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να βλέπω την οθόνη του κινητού μου στο pc? (για συσκευή νόκια c6).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν πάω να απεγκαταστήσω την εφαρμογή Qt.sis (για να την ξαναεγκαταστήσω) το κινητό μου βγάζει ''η απεγκατάσταση απέτυχε''. Τι μπορεί να φταίει;:(
Link to comment
Share on other sites

εδω και πολυ καιρο κυκλοφορει αλλα δε το χρησιμοποιω, ειδα πολλα bugs, κολληματα κτλ...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παντως στο myphone σουλατσαρω με τον Opera 6.1 και ειναι ταχυτατος.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εδω και πολυ καιρο κυκλοφορει αλλα δε το χρησιμοποιω, ειδα πολλα bugs, κολληματα κτλ...

 

Το σημαντικότερο: Δεν μου εμφανίζει τα φόρουμ. Ούτε καν στην αναζήτηση!:wacko::blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω αναλάβει το θέμα μιας πτυχιακής για κατασκευή ιστοσελίδας σε κινητό. Το θέμα μου είναι οτί στο εγχειρίδιο χρήστη θα πρέπει να ποστάρω το περιβάλλον του κινητού, δηλαδή να δείχνω τη σελίδα έτσι όπως προβάλεται από το κινητό. ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να βλέπω την οθόνη του κινητού μου στο pc? (για συσκευή νόκια c6).

 

για το εγχειρίδιο χρήστη μπορεις απλα να κανεις χρηση screenshots που θα παρεις απο το κινητο με χρηση ενος capturer οπως ο Screensnap

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Με το twitter πως την παλεύετε παιδιά; Τραγικό ότι έχει βγει μέχρι τώρα (Trill, Socially, Tweets60)
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Με το twitter πως την παλεύετε παιδιά; Τραγικό ότι έχει βγει μέχρι τώρα (Trill, Socially, Tweets60)

 

Σου προτείνω το gravity. Σε περίπτωση που το θες νόμιμο είναι λίγο ακριβό. Αλλά σε άλλη περίπτωση θα το βρεις εύκολα σε κάποιο μαγαζάκι.

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...