Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορεις να κανεις το hack για να μπαινεις σε ολους τους φακελους της συσκευης σου και μετα να το διαγραψεις χειροκινητα με την βοηθεια του UnSIS

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

 

Ναι όντως δεν το είχα σκεφτεί αυτό Γιάννη, σε ευχαριστώ.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καμια εφαρμογη για το κινητο μας που να παιζει avi,οτι εχω βρει ειναι για s60v3
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το slick

 

Όταν το εγκατέστησα πριν από 10-15 μέρες, δούλευαν όλα τα accounts μια χαρά (msn, yahoo, aol, gtalk). Έκανα αναβάθμιση και format, και όταν το ξαναπέρασα, το msn δε θέλει να συνδεθεί με τίποτα (μένει μόνιμα στο initializing). Τα υπόλοιπα δουλεύουν μια χαρά και πάρα πολύ γρήγορα.

Καμιά ιδέα;

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή η οποία να στέλνει αυτόματα ενα προκαθορισμένο sms στους αριθμούς που με καλούν και δεν απαντάω. Εχει βγει μήπως κάτι τέτοιο για 5800? Υπάρχει κάτι για προηγούμενη έκδοση Symbian, που να δουλεύει ?
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το απόγευμα το Advanced Device Locks για να το δοκιμάσω αλλά τελικά δεν δουλεύει και πολύ καλά στο 5800, δεν σε αφήνει να αλλάξεις κωδικό και όταν πας να βάλεις κωδικό για ανοίξεις μία εφαρμογή προστατευμένη δεν εμφανίζει το εντάξει με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις τίποτα και να χρειάζεται επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

Το πρόβλημά μου είναι ότι τώρα δεν μπορώ να το βγάλω από το κινητό.. Με το που πάω να κάνω απεγκατάσταση μου βγάζει μήνυμα ότι πρώτα πρέπει να κλείσουν κάποια προγράμματα, πατάω ναι και κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο χωρίς να το βγάζει. Όσες φορές και να το δοκίμασα αυτό γίνεται...

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να το βγάλω?? :worry::confused:

H έκδοση 1.02 (205) παίζει κανονικότατα και τη χρησιμοποιώ από τη πρώτη μέρα που πήρα το κινητό. Αλλάζει κανονικά κωδικό και κλειδώνεις εύκολα ότι θες, από τις καλύτερες εφαρμογές!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή η οποία να στέλνει αυτόματα ενα προκαθορισμένο sms στους αριθμούς που με καλούν και δεν απαντάω. Εχει βγει μήπως κάτι τέτοιο για 5800? Υπάρχει κάτι για προηγούμενη έκδοση Symbian, που να δουλεύει ?

Εφόσον παρέχει το ίδιο το λειτουργικό αυτή τη δυνατότητα, γιατί να βάλεις εφαρμογή τρίτου...;

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Κλήσεις > Κλήση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον παρέχει το ίδιο το λειτουργικό αυτή τη δυνατότητα, γιατί να βάλεις εφαρμογή τρίτου...;

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Κλήσεις > Κλήση.

Η δυνατότητα υπάρχει, αλλά λειψή. Εμένα με ενδιαφέρει να φεύγει αυτόματα SMS σε όλες τις αναπάντητες κλήσεις και όχι μόνο σε αυτές που πατάω απόρριψη. Με λίγα λόγια θέλω, όταν είμαι εκτός να μην χρησιμοποιώ τον τηλεφωνητή και να στέλνεται αυτόματο προκαθορισμένο μήνυμα σε όσους με καλούν.

 

Επειδή κάτι τέτοιο δεν βλέπω να έχει βγει μέχρι στιγμής, μήπως έχει πάρει το μάτι σας, κάποιο πρόγραμμα για τηλεφωνητή? Θέλω να σταματήσω να χρησιμοποιώ τον τηλεφωνητή της Vodafone για πολλούς και διάφορους λόγους.

 

Ευχαριστώ.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

H έκδοση 1.02 (205) παίζει κανονικότατα και τη χρησιμοποιώ από τη πρώτη μέρα που πήρα το κινητό. Αλλάζει κανονικά κωδικό και κλειδώνεις εύκολα ότι θες, από τις καλύτερες εφαρμογές!!!

 

Εγώ είχα περάσει την έκδοση Pro v2.01 και δεν δούλευε καλά.. Τώρα την έκδοση 1.02 (250) δεν την βρίσκω παρά μόνο την 1.02. Σίγουρα είναι το ADL και όχι κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα περάσει την έκδοση Pro v2.01 και δεν δούλευε καλά.. Τώρα την έκδοση 1.02 (250) δεν την βρίσκω παρά μόνο την 1.02. Σίγουρα είναι το ADL και όχι κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα?

 

Tώρα που το προσέχω μιλάω για το Advance Phone Lock έχει διαφορά από το devices που λες;; Δε τη ξέρω. Αυτή σου επιτρέπει πάντως να κλειδώσεις κάποια εφαρμογή ή λειτουργία και να πρέπει να βάζεις κωδικό για να μπεις.

http://www.imageshack.gr/files/rxajzz2d016h76mefu9f.jpg' alt='rxajzz2d016h76mefu9f.jpg'>

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου και βεβαι υπαρχει...τσεκαρε το στα γνωστα μαγαζακια...!Νομιζω πως λεγεται Best blacklist....!:):):ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

 

ευχαριστω. κατι βρηκα αλλα μου λεει οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει. τι γινεται τωρα??

Link to comment
Share on other sites

Παιδία όπως δούλευα το slick είπα να του κάνω update να δω μήπως και βγήκε καινούργια έκδοση και τελικά βγήκε... τώρα έχω την 0.46 που λέει ότι έχει κάτι fixed και πρόσθεσαν κάτι για το 5800...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. κατι βρηκα αλλα μου λεει οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει. τι γινεται τωρα??

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ :: Γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω αρχεία sis/sisX;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση τον core player 1.3. Υπογράφω αλλά όταν πάω για εγκατάσταση μου γράφει Περιορισμοι πιστοποιητικού. Άλλαξα και ημερομηνίες τίποτα!!!! Τί φταίει?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όταν το εγκατέστησα πριν από 10-15 μέρες, δούλευαν όλα τα accounts μια χαρά (msn, yahoo, aol, gtalk). Έκανα αναβάθμιση και format, και όταν το ξαναπέρασα, το msn δε θέλει να συνδεθεί με τίποτα (μένει μόνιμα στο initializing). Τα υπόλοιπα δουλεύουν μια χαρά και πάρα πολύ γρήγορα.

Καμιά ιδέα;

 

Ψάξε για πιο καινούρια έκδοση, μετά την αναβάθμιση και εμένα δεν δούλευε η παλιά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δοκιμάσει το Tolal Video Converter αλλά όταν κάνω browse το αρχείο των υπότιτλων δεν το προσθέτει. Μου λέει ότι δεν το υποστηρίζει. Κανά άλλο πρόγραμμα που υποστηρίζει υπότιτλους υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

To SmartMovie παιζει ελληνικους υποτιτλους θα πρεπει να ειναι .sub

 

Μια δευτερη λυση ειναι να τους ενσωματωσεις στο .avi

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δοκιμάσει το Tolal Video Converter αλλά όταν κάνω browse το αρχείο των υπότιτλων δεν το προσθέτει. Μου λέει ότι δεν το υποστηρίζει. Κανά άλλο πρόγραμμα που υποστηρίζει υπότιτλους υπάρχει;

 

Θέλεις να ενσωματώσεις υπότιτλους σε ταινία?

Αν ναι δεν είναι τόσο απλή υπόθεση. Το μόνο εύχρηστο πρόγραμμα που έχω βρει είναι αυτό

http://www.trustfm.net/divx/SoftwareAviSub.php

Κολλάς τον υπότιτλο στο avi και από εκεί και πέρα το παίρνεις με όποιο πρόγραμμα θέλεις να το κάνεις ότι μορφή θέλεις.

Για κωδικοποίηση γενικά δοκιμάστε και το Gom encoder εμένα μου κάνει φοβερή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

To SmartMovie παιζει ελληνικους υποτιτλους θα πρεπει να ειναι .sub

 

Για πες λιγο το πληρες τυπο του αρχειου,προσπαθω να τ μετατρεψω με το subtitle workshop,αλλα χρειαζομαι ολοκληρο το τυπο....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανένας υπόψη του κάποιο πρόγραμμα μέτρησης όγκου δεδομένων που κατεβάζουμε;

Εφόσον παρέχει το ίδιο το κινητό τέτοια δυνατότητα, γιατί ψάχνεις για πρόγραμμα;

Πήγαινε στο Μητρώο > Μετρητές > Πακέτα δεδομένων. Για να δεις συγκεκριμένες συνδέσεις, μπαίνοντας στο Μητρώο θα πας στη δεύτερη καρτέλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα δύο εκδόσεις του core player 1.3.0, κανονικά τις έκανα sign και δεν δούλεψαν, είχα ήχο αλλά όχι εικόνα. Για ποια έκδοση είπατε ότι δουλεύει κανονικά? Ποια διανομή να ψάξω?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα δύο εκδόσεις του core player 1.3.0, κανονικά τις έκανα sign και δεν δούλεψαν, είχα ήχο αλλά όχι εικόνα. Για ποια έκδοση είπατε ότι δουλεύει κανονικά? Ποια διανομή να ψάξω?

Απο αυτα που διαβαζω η v1.30 λειτουργει στο 5800. Δοκιμασε να τρεξεις αλλο video κατα προτιμηση μικροτερων διαστασεων.

 

Για πες λιγο το πληρες τυπο του αρχειου,προσπαθω να τ μετατρεψω με το subtitle workshop,αλλα χρειαζομαι ολοκληρο το τυπο....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2648191#post2648191 :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που διαβαζω η v1.30 λειτουργει στο 5800. Δοκιμασε να τρεξεις αλλο video κατα προτιμηση μικροτερων διαστασεων.

Δοκίμασα στην 1.3.0 avi,mpg, flv βίντεο μικρών διαστάσεων 200Χ150 ή 320Χ240 και εικόνα δεν είχα πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα. Εαν θελεις δοκιμασε και το SmartMovie!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...