Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω πρόβλημα στο να τρέξω την εφαρμογη xpressbeer. Λέει οτι χρειάζεται το python και το εγκατέστησα αλλά όταν πάω να τρέξω την εφαρμογή μου λέει χρειάζεται update για υπάρχει η τελευταία έκδοση του pythonruntime. Το κινητό όμως δεν βρίσκει update. Τι να κάνω? Εχει βάλει κάποιος την εφαρμογή αυτή και πως?

Ευχαριστώ.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβασε απο Εδω μεχρι το 2417 post λογικα θα βρεις λυση στο προβλημα σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To 2417 post που σου ειπα να διαβασεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2907726#post2907726

 

Εαν θελεις να τρεχεις διαφορες εφαρμογες στην συσκευη σου χρειαζεται και λιγο διαβασμα. Δοκιμασε αυτα που εχουμε γραψει και εαν δεν καταφερεις κατι η συναντησεις καποιο προβλημα ρωτησε μας και θα προσπαθησουμε να σε βοηθησουμε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Το βρήκα. Πουθενά δεν είδα να αναφέρεται ότι με το python 1.9.7 πρέπει να έχεις το χpressbeer v0.15. Αυτή η χαζομάρα ήταν το πρόβλημα.

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

εγω με το 5530 χρησιμοποιω το Nimbuzz για msn κλπ.

 

προτεινετε μου εναν RSS Feeder.

Aν ειναι δυνατον θελω να εχει τις διαφορετικες συνδρομες που θα προσθεσω σε φακελους και οχι να δειχνει ενιαια ολα τα νεα.

Link to comment
Share on other sites

προτεινετε μου εναν RSS Feeder.

Aν ειναι δυνατον θελω να εχει τις διαφορετικες συνδρομες που θα προσθεσω σε φακελους και οχι να δειχνει ενιαια ολα τα νεα.

 

Ο default RSS Feeder δεν έχει αυτή τη δυνατότητα; Στο N97 τουλάχιστον την έχει.

Ιστός>Επιλογές>Μετάβαση>Μεταδόσεις Ιστού>Επιλογές>Επεξεργασία>Νέος φάκελος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο μαγαζακι πρεπει να κανω εγγραφη για να μπορω να κατεβαζω? και ψαχνω το ultimate voice recorder το εχει καποιος να μου το στειλει με ε-μειλ,αλλα να δουλευει συνεχεια οχι για μερικες μερες
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο μαγαζακι πρεπει να κανω εγγραφη για να μπορω να κατεβαζω? και ψαχνω το ultimate voice recorder το εχει καποιος να μου το στειλει με ε-μειλ,αλλα να δουλευει συνεχεια οχι για μερικες μερες

 

Να κάνεις εγγραφή στο μαγαζάκι και να το κατεβάσεις από εκεί.

Θα βρεις σχεδόν όλες τις εφαρμογές που υπάρχουν για S60V5.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.. :)

 

Δεν βρήκα άκρη μιας και αυτό που ουσιαστικά θέλω είναι ένα "recycle bin" στο μενού των μηνυμάτων όπως ακριβώς έχουν τα windows Mobile...

Τα προγράμματα που υπάρχουν για ΝΟΚΙΑ προϋποθέτουν να έχεις κάνει ήδη backup τα SMS που θέλεις να επαναφέρεις..

 

Για την ιστορία ήταν ένα μήνυμα με αριθμούς που ήθελα να παίξω στο Τζόκερ!!! :wacko:

Δεν θα μάθουμε ποτέ αν θα γινόμουν σύντομα εκκατομυριούχος!!!!:cry:

 

υπαρχει αυτο το προγραμμα στο ovi store αλλα εχει 15 ευρω:( http://store.ovi.com/content/74CA33D7EFC2AFFAE040050A87327CEE?clickSource=browse&categoryId=23&contentArea=applications

 

Τη βρήκα τη λύση και "δωρεάν" μάλιστα...

http://2.bp.blogspot.com/_I4D-2UIKgXc/SsfXHqcejvI/AAAAAAAAI4Y/NoSG1qikLqQ/s400/Mobi+MobiMessage+v2.5.1.jpg

 

...MobiMessage... εκτός απο filtering και blacklisting στα SMS έχει και τη δυνατότητα να κρατάει τα deleted SMS ώστε να τα επαναφέρεις αν το χρειαστείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Τη βρήκα τη λύση και "δωρεάν" μάλιστα...

http://2.bp.blogspot.com/_I4D-2UIKgXc/SsfXHqcejvI/AAAAAAAAI4Y/NoSG1qikLqQ/s400/Mobi+MobiMessage+v2.5.1.jpg

 

...MobiMessage... εκτός απο filtering και blacklisting στα SMS έχει και τη δυνατότητα να κρατάει τα deleted SMS ώστε να τα επαναφέρεις αν το χρειαστείς!!!

 

Πολύ καλό φαίνεται! :happy:

Έχεις δοκιμάσει να επαναφέρεις ένα deleted μήνυμα για να μας πεις αν λειτουργεί σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το ion battery που βγαζει πιο συγκεκριμενες πληροφοριες για την μπαταρια και προς το παρον μια χαρα λειτουργει αλλα παρατηρω οτι το keylockclock δε λειτουργει...

σαν να μην το αφηνει μαλλον η εφαρμογη...

περιεργο αλλα το εχει παρατηρησει κανεις αλλος ή μηπως εχει βρει και πως διορθωνεται?

 

edit : απλα ηθελε να κανω μια εκκινηση της εφαρμογης παλι. Ολα οκ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ από εδώ --> http://axthemes.extra.hu/s60.html να κατεβάσω θέματα για το 5800? Ρωτάω επειδή η ιστοσελίδα αν και βρίσκεται στο FAQ των S60 5th edition στην ιστοσελίδα λέει πως τα θέματα υποστηρίζονται από τα περισσοτερα s60 3d....
PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ από εδώ --> http://axthemes.extra.hu/s60.html να κατεβάσω θέματα για το 5800? Ρωτάω επειδή η ιστοσελίδα αν και βρίσκεται στο FAQ των S60 5th edition στην ιστοσελίδα λέει πως τα θέματα υποστηρίζονται από τα περισσοτερα s60 3d....

 

Το συγκεκριμένο site δεν έχει θέματα για S60 5th edition κινητά, τουλάχιστον αυτό φαίνεται από τα previews των θεμάτων.

Κάποια μπορεί να μπορούν εγκατασταθούν και στο 5800, αλλά σίγουρα κάποια elements δε θα είναι skinned, οπότε, αισθητικά τουλάχιστον, δε θα είναι ό,τι το καλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1 : Υπάρχει flash 10 για τα κινητά μας?

Ερώτηση 2 : Στο xplore σας δουλέυει η επανεκκίνηση συσκευής ..?

 

Ν97, σόρυ! Μπαίνω στη σελίδα του σκάι και πάω να ξεκινήσω το live tv και μου λέει ότι έχω την 8.κάτι έκδοση flash αλλά χρειάζεται την 10 για να παίξει..

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση 1:

Η τελευταία έκδοση για τη τεχνολογία Flash που κυκλοφορεί για συσκευές smartphone είναι η Flash 3.1 Lite, η οποία και περιέχεται στο N97. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ.

 

 

ΥΓ: Κάνε τροποποίηση το μήνυμά σου και πρόσθεσε ποια συσκευή έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@Moralas καλυτερα ενημερωσε το avatar σου για να ξερουμε ποια συσκευη εχεις. Θα χρειαστει και αλλες φορες. :!:

 

Μπορεις να κανεις εγκατασταση καποια εφαρμογη για αυτη την δουλεια οπως το Restart που ειναι free και την εχει γραψει μελος του forum. Eπισης μπορεις να τρεξεις το pathce με τιτλο Επανεκκινηση με παρατεταμενο πατημα του power button ειναι πολυ βολικο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2671803#post2671803

 

Ο επανεκκινηση μεσα απο τον x-plore δεν λειτουργει στις συσκευες μας γιατι εχει αλλαξει το ονομα του αρχειου που υπαρχει στο φακελο Z:\System\Programs\Starter.exe σε Sysstart.exe

 

 

Edit:

Για να τρεξει η εφαρμογη restart στην συσκευη σου θα πρεπει να εχεις οπωσδηποτε να εχεις εγκατεστημενο το Python

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα λοιπον και απο εμενα σε ολους και ολες εχει κανεις παιδια να μου προτεινει κανενα εορτολογιο για το 5800 μου, ευκολο ομως στην εγκατασταση κατα προτιμηση και αν φαινετε και η ημερισια εορτη στην οθονη αναμονης ακομα καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Inclinometer

 

 

http://www.drjukka.com/img/Inclinometer192_192.jpg

 

Πλάκα έχει! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα λοιπον και απο εμενα σε ολους και ολες εχει κανεις παιδια να μου προτεινει κανενα εορτολογιο για το 5800 μου, ευκολο ομως στην εγκατασταση κατα προτιμηση και αν φαινετε και η ημερισια εορτη στην οθονη αναμονης ακομα καλυτερα.

Υπάρχει αυτό.

Δεν ακριβώς εφαρμογή, αλλά έχει τη δυνατότητα που καμία εφαρμογή δεν παρέχει. Εμφανίζει τις εορτές στην οθόνη αναμονής.

Αλλιώς μπορείς να εγκαταστήσεις τη Java εφαρμογή Εορτολόγιο v3.1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια να ρωτησω κατι??? εχω και εγω το Nokia 5800 xmusic και θελω να κατεβασω αυτο το προγραμμα που μπλοκαρει τις κλησεις και τα σμσ αλλα δεν το βρισκω πουθενα...ειμαι και λιγο ασχετη...μπορει καποιος να μου στηλει απο που να το κατεβασω εστω και σε πμ?? και κατα προτιμηση να ειναι free?
Link to comment
Share on other sites

free νομιζω δεν υπαρχει αλλα δεν ειμαι και σιγουρος...

υπαρχουν στο γνωστο "μαγαζι" και θελουν και κλειδακι να βαλεις για να λειτουργησουν...

επισης πρεπει να hackareis το κινητο ή να κανεις sign τις εφαρμογες...

οποτε αναλογα τι θες να κανεις διαβασε τα αντιστοιχα thread πρωτα και μετα οταν ξεκαθαρισεις με αυτα λεμε και τα υπολοιπα...

 

(αν τα εχεις κανει ηδη το λες για να ξερουμε οτι γνωριζεις τα βασικα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Λοιπόν σήμερα μου δημιουργήθηκε μία ακόμα απορία... Πήγα να εγκαταστήσω το moonlan το οποίο από unsigned το έκανα signed. Στο κινητό η εγκατάσταση ξεκινάει, πατάω αποδοχή αλλά καποια στιγμή μου λέει πως η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν υποστηρίζεται από την συσκευή μου και με ρωτάει εάν θέλω να συνεχίσω την εγκατάσταση ή όχι... Τί γίνετε εδώ?
PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Λοιπόν σήμερα μου δημιουργήθηκε μία ακόμα απορία... Πήγα να εγκαταστήσω το moonlan το οποίο από unsigned το έκανα signed. Στο κινητό η εγκατάσταση ξεκινάει, πατάω αποδοχή αλλά καποια στιγμή μου λέει πως η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν υποστηρίζεται από την συσκευή μου και με ρωτάει εάν θέλω να συνεχίσω την εγκατάσταση ή όχι... Τί γίνετε εδώ?

Τίποτα δεν γίνεται απλά πατάς συνέχεια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν γίνεται απλά πατάς συνέχεια.

 

Οκ η εγκατάσταση έγινε και το παιχνίδι παίζει κανονικά. Για ποιον λόγο όμως μου το έφγαζε αυτό? Επιπλέον δεν υπάρχει περίπτωση να χαλάσει ο αισθητήρασ απόστασης μιας και δεν είναι φτιαγμένος για να παίζεισ παιχνιδια.?

PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...