Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κρατήσεις και τις Ρυθμίσεις στο back up, ναι θα το επαναφέρει το πρόβλημα.

Οπότε αν θέλεις κράτα back up χωρίς να τσεκάρεις την επιλογή Ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Gdesk το έχω στο κινητό μου εδώ και μια εβδομάδα και το χρησιμοποιώ, δεν θεωρώ ότι είναι σαβούρα. Το εγκατέστησα/απεγκατέστησα πολλές φορές και δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα. Έχει πολλά μικρά sis για έξτρα πληροφορίες και ρυθμίσεις αλλά έκανα εγκατάσταση μόνο το βασικό sis που είναι το GDesk 0.33d και αλλά 2 αρχεία που ήταν για την ώρα και την τις πληροφορίες σχετικά με μπαταρία σήμα, μηνύματα και ram. Απλά καλό είναι να το ψάχνουμε πριν βάλουμε κάποια εφαρμογή στο κινητό μας. Την έχω πατήσει παλιότερα με κάποιο θέμα και από τότε προσέχω.

 

Nokia Photo Browser updated - with usability, quality, and functionality improvements

* Better zoom image quality -- needs a few seconds to load the sharper image

* Menu -- long press in the grid view to bring it up

* Folder sorting in the grid view -- accessible from the menu

* Send function -- accessible from the menu

* Image rotation and deletion -- accessible from the menu

* Better rendering and image processing speed in general

Επιτέλους το έφτιαξαν σωστά. Έγινε πιο γρήγορο, εμφανίζει πλέον ταχύτατα τις μικρογραφίες των φωτογραφιών χωρίς να χρειαστεί να το αφήσεις 1 μέρα για να τις εμφανίσει, έχει επιλογή για ταξινόμηση των φωτογραφιών (είτε χρονικά, είτε βάση φακέλων αν έχετε φτιάξει), μπορείς να τις στείλεις, να τις διαγράψεις ή να δείτε λεπτομέρειες της φωτογραφίας. Είναι μια πολύ καλή και εφετζίδικη επιλογή για να βλέπεις τις φωτογραφίες σου. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έφτιαξαν σωστά. Έγινε πιο γρήγορο, εμφανίζει πλέον ταχύτατα τις μικρογραφίες των φωτογραφιών χωρίς να χρειαστεί να το αφήσεις 1 μέρα για να τις εμφανίσει, έχει επιλογή για ταξινόμηση των φωτογραφιών (είτε χρονικά, είτε βάση φακέλων αν έχετε φτιάξει), μπορείς να τις στείλεις, να τις διαγράψεις ή να δείτε λεπτομέρειες της φωτογραφίας. Είναι μια πολύ καλή και εφετζίδικη επιλογή για να βλέπεις τις φωτογραφίες σου. :)

 

Όντως έχει γίνει πολύ πιο γρήγορο! :) Μία καλή λύση για τις φωτογραφίες!! (αφού δεν υπάρχει άλλη καλύτερη προς το παρόν... :rolleyes:)

 

Μια απορία πως γίνεται η ταξινόμηση??? :confused:

 

EDIT: Το βρήκα: Time/Folder order

 

PS. Ωραία κ η επιλογή με το να έχεις πατημένη συνέχεια μια φοτό κ εμφανίζεται παράθυρο με τις επιλογές! (αν κ μόνο σε landscape μορφή... :p)

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βαλουμε το photo browser ως προεπιλεγμενη εφαρμογη για ανοιγμα φωτογραφιων?γιατι υπαρχει η επιλογη να διαλεξεις ποιες εφαρμογες θες να ανοιγουν τι απο τις ρυθμισεις, απλα δεν εμφανιζει αλλες εφαρμογες απο τις προεγκατεστημενες
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά δεν μπόρεσα να το βάλω ως προεπιλογή. Όταν βρω πιο πολύ χρόνο θα το ψάξω καλύτερα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν μπορεις να βαλεις αλλη εφαρμογη εκτος απο αυτες που εχει.το εχω δοκιμασει κ με το power mp3 κ εκει τπτ. ισως πρεπει να υπαρχει κατι σαν αναγνωριστικο σε καθε εφαρμογη ωστε να μπορει το κινητο να την αναγνωρισει, η εστω να γινεται χειροκινητα
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη ωστε να γινεται το μενου σαν του 5530 (ειναι αυτο που δεν εχει κυκλοφορησει ακομα);;;Δηλαδη να υπαρχει scrolling Contacts feature??

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Nokia Photo Browser updated - with usability, quality, and functionality improvements

Επιτέλους. Μου άρεσε πάρα πολύ η εφαρμογή αλλά είχε πάρα πολλές ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους.

Ψαχνω ένα προγραμματάκι για να μπορώ να κλειδώνω ορισμένες λειτούργιες

του κινητού πχ έκθεση , μηνυματα και τέτοια!!!

Υπάρχει τετοιο πρόγραμμα???

 

Ευχαριστώ..!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους.

Ψαχνω ένα προγραμματάκι για να μπορώ να κλειδώνω ορισμένες λειτούργιες

του κινητού πχ έκθεση , μηνυματα και τέτοια!!!

Υπάρχει τετοιο πρόγραμμα???

 

Ευχαριστώ..!!!:)

Ναι υπάρχουν αρκετές εφαρμογές που κλειδώνουν διάφορες λειτουργίες του κινητού όπως μηνύματα , έκθεση κτλ. Κάνε μια αναζήτηση στο αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5 και θα τα βρεις, έχουν αναφερθεί αρκετές φορές.

Επίσης καλό είναι να διαβάσεις και το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ, θα σε βοηθήσει αρκετά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βαλουμε το photo browser ως προεπιλεγμενη εφαρμογη για ανοιγμα φωτογραφιων?γιατι υπαρχει η επιλογη να διαλεξεις ποιες εφαρμογες θες να ανοιγουν τι απο τις ρυθμισεις, απλα δεν εμφανιζει αλλες εφαρμογες απο τις προεγκατεστημενες

 

Λίγο που το έψαξα ούτε εγώ βρήκα κάποιο τρόπο..

Μια λύση είναι να το βάλεις συντόμευση στην οθόνη αναμονής έτσι ώστε να το ανοίγεις κατευθείαν και να βλέπεις τις photo..

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση είναι να το βάλεις συντόμευση στην οθόνη αναμονής έτσι ώστε να το ανοίγεις κατευθείαν και να βλέπεις τις photo..

+1

εγω αυτο εχω κανει!

Link to comment
Share on other sites

καλη σκεψη ;) μονο που για καποιο λογο η συντομευσεις στην αναμονη χανονται:( νομιζα οτι εφταιγε το gdesk αλλα τελικα δεν ηταν αυτο... ξανα hard reset!

γιατι σε μενα ρε φιλαρακι????????

Link to comment
Share on other sites

http://4.bp.blogspot.com/_0kcHEZ0ThRo/Sjos3S_mNzI/AAAAAAAAAx4/Pv7-1vUfYW4/s320/150200.jpg

 

Καλησπέρα

Νέα εφαρμογή ή καλύτερα νέο UI απο την εταιρεία MMMOOO.com. Με το νέο UI μπορούμε να έχουμε μια προσομοίωση του λειτουργικού της Google Android σε κινητά Symbian. Το νέο πρόγραμμα δεν ξέρω εάν υπάρχει στο διαδυκτιο και σπασμένο μπορούμε όμως να το αγοράσουμε απο το Site της εταιρείας, δέν έχει μεγάλο κόστος νομίζω.

 

Περισσότερες πληροφορίες απο εδώ

http://shop.immmooo.com/product_view.php?product_id=349#Description

ή απο το Blog μου

http://gadget-rumours.blogspot.com/

www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια αναβάθμιση για το Flash Lite v3.01(3). Την πέρασα χθες το βράδυ από τύχη καθώς έκανα ένα απλό έλεγχο για κανένα update και σήμερα το είδα και στο symbianplanet.

Update Adobe Flash Lite v3.01 (3) for 5800

http://www.symbianplanet.net/2009/06/update-adobe-flash-lite-v3-013-per-5800%e2%80%a6/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Kανενα προγραμματακι για Ελληνικη live tv μεσω wifi υπαρχει;

H καποιος player να βαζεις την διευθινση του σταθμου, και να παιζει

Επισεις κατι που να αποθηκευει το βιντεο της βιντεο κλησης, οπως γίνετε με την ομιλια...

Ζητάω πολλα;

 

 

 

[Μεταφορά από θέμα 5800]

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια αναβάθμιση για το Flash Lite v3.01(3). Την πέρασα χθες το βράδυ από τύχη καθώς έκανα ένα απλό έλεγχο για κανένα update και σήμερα το είδα και στο symbianplanet.

Update Adobe Flash Lite v3.01 (3) for 5800

http://www.symbianplanet.net/2009/06/update-adobe-flash-lite-v3-013-per-5800%e2%80%a6/

Μπράβο...δεν πέρασε ούτε ένας μήνας από την προηγούμενη του αναβάθμιση και τσουπ ήρθε καινούρια!!Για να δούμε τώρα διάφορες από την προηγούμενη και αν είναι αισθητές!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

http://4.bp.blogspot.com/_0kcHEZ0ThRo/Sjos3S_mNzI/AAAAAAAAAx4/Pv7-1vUfYW4/s320/150200.jpg

 

Καλησπέρα

Νέα εφαρμογή ή καλύτερα νέο UI απο την εταιρεία MMMOOO.com. Με το νέο UI μπορούμε να έχουμε μια προσομοίωση του λειτουργικού της Google Android σε κινητά Symbian. Το νέο πρόγραμμα δεν ξέρω εάν υπάρχει στο διαδυκτιο και σπασμένο μπορούμε όμως να το αγοράσουμε απο το Site της εταιρείας, δέν έχει μεγάλο κόστος νομίζω.

 

Περισσότερες πληροφορίες απο εδώ

http://shop.immmooo.com/product_view.php?product_id=349#Description

ή απο το Blog μου

http://gadget-rumours.blogspot.com/

 

δηλαδη θα ειναι οπως το miphone θεμα ε?θα τρωει αρκετη μνημη...το δοκιμασε κανεις?γιατι φενεται ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω μόλις πάω σπίτι, μόλις πλήρωσα και έκανα Download την εφαρμογή, θα σας ενημερώσω αργότερα το απόγευμα
www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα ειναι οπως το miphone θεμα ε?θα τρωει αρκετη μνημη...το δοκιμασε κανεις?γιατι φενεται ωραιο

 

Kαι μπαταρια μην σου πω!

Παντως φαινεται παρα πολυ ωραιο. Ας μας πει εντυπωσεις οποιος το δοκιμασει!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια αναβάθμιση για το Flash Lite v3.01(3). Την πέρασα χθες το βράδυ από τύχη καθώς έκανα ένα απλό έλεγχο για κανένα update και σήμερα το είδα και στο symbianplanet.

Update Adobe Flash Lite v3.01 (3) for 5800

http://www.symbianplanet.net/2009/06/update-adobe-flash-lite-v3-013-per-5800%e2%80%a6/

 

 

Δεν μπορω να το κανω update γιατι απλα δεν μου το βγαζει.Μονο το mail exchange μου βγαζει.

Τι να κανω............?

(Το νοκια 5800 εχω)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι να το βγάλει.

Δεν είναι δα και η κρίσιμη αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το κανω update γιατι απλα δεν μου το βγαζει.Μονο το mail exchange μου βγαζει.

Τι να κανω............?

(Το νοκια 5800 εχω)

Την προηγούμενη αναβάθμιση του flashlite την είχες κάνει;;πως γίνεται σε άλλους να to βγάζει και σε άλλους όχι;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μια δεκάλεπτη δοκιμή με το UI Android για κινητά Symbian θα έλεγα ότι όντως είναι σίγουρα πολύ καλύτερο από το UI της Nokia. Είναι αρκετά γρήγορο, σου δίνει την δυνατότητα να πρόσθεσης και να αφαιρείς εικονίδια σε όποια από της τρεις οθόνες θέλεις εύκολα και γρήγορα, να τοποθετείς τα εικονίδια σε όποιο σημείο της οθόνης θέλεις (σε μορφή πλέγματος), επίσης η αλλαγή από την μία αρχική οθόνη στην άλλη γίνεται με scrolling δεξιά ή αριστερά, το μενού εμφανίζεται κάνοντας click στο κάτω σημείο της οθόνης.

 

Στα μειονεκτήματα χωρίς να το έχω δοκιμάσει όπως σας είπα πάρα πολύ ώρα θα είναι σίγουρα η πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας όπως φυσικά γίνεται και στην άλλη εφαρμογή της ίδιας εταιρείας το Myphone.

Ενα άλλο μειονέκτημα προς το παρόν είναι ότι δεν σου δίνει την δυνατότητα να προσθέσεις εικονίδια από άλλες δικές σου εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες στο κινητό σου, παρα μόνο της Default εφαρμογές που έχει η Nokia. Το πρόβλημα αυτό πιστεύω θα το λύσουν σύντομα διότι και στο Myphone στην τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί δίνει αυτή την δυνατότητα.

 

Αυτά προς το παρόν ..

www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το κανω update γιατι απλα δεν μου το βγαζει.Μονο το mail exchange μου βγαζει.

Τι να κανω............?

(Το νοκια 5800 εχω)

Πρεπει να αρχισεις να ψαχνεις το κινητο σου.

 

Μπες μεσα στο Mενου ανοιξε το φακελο Εφαρμογες και μετα το εικονιδιο Ενημερωση εφαρμογων (εχει ενα πρασινο βελος) τα υπολειπα θα τα βρεις.

 

Ενα άλλο μειονέκτημα προς το παρόν είναι ότι δεν σου δίνει την δυνατότητα να προσθέσεις εικονίδια από άλλες δικές σου εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες στο κινητό σου, παρα μόνο της Default εφαρμογές που έχει η Nokia. Το πρόβλημα αυτό πιστεύω θα το λύσουν σύντομα διότι και στο Myphone στην τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί δίνει αυτή την δυνατότητα.

Εαν θελεις μπορεις να αλλαξεις τα εικονιδια απο μονος σου χειροκινητα.

 

Για να καταλαβεις τι θελω να πω. Αντικατεστησε το εικονιδιο του x-plore με το παρακατω:

http://www.speedyshare.com/998493235.html

 

Θα πρεπει να το βαλεις μεσα στο φακελο resource\ apps\ ....X-plore.mif και μετα επανεκκινηση.

 

Aυτο δεν ειναι λυση αλλα ισως χρειαστει στο μελλον :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...