Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καινούργιο λες έτσι;;;

Αυτό δεν το βρήκα ούτε και εγώ... :(

Πρέπει να είναι καλύτερο από την συντόμευση που δίνει η ΝΟΚΙΑ για το 5800...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιον player να κατεβασω για να παιζω avi γτ και εδω εχει πολλους και δεν ξερω ποιον. Αυτος της smartphoneware ειναι καλος???

Δυστυχώς, δεν έχει βγει ακόμα καμία έκδοση των γνωστών divx players συμβατή με την συσκευή μας. Περιμένουμε. :(

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Το κατέβασα και εγώ που δεν το είχα καν... :)

Απευθείας από το κινητό το κατέβασα... πολύ βολικό!!!

 

 

EDIT:

Στην περίπτωση που βγάζει σφάλμα όταν πατάμε να κάνουμε login, τι κάνουμε;;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν έχει βγει ακόμα καμία έκδοση των γνωστών divx players συμβατή με την συσκευή μας. Περιμένουμε. :(

 

Και προς το παρον τα αρχεια avi πχ, με ποιον converter τα μετατρεπετε και σε τι format, για να τα βλεπετε με τον ενσωματωμενο real player του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό πρόγραμμα για να βλέπεις φωτογραφίες δεν έχει βγει ακόμα... :worry:

 

Θα βγει μήπως συμβατό Resco viewer? :O

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα βγει.

Το πότε δεν το γνωρίζουμε όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι άσχετος ζητάω τη βοήθειά σας και λογικό είναι, αφού στο thread υπάρχουν 101 σελίδες και είναι σχεδόν αδύνατο να ψάχνω...

 

λοιπόν, πρόσφατα, αγόρασα ένα nokia 5800 και θέλω να μου προτείνετε ένα πρόγραμμα για την αναπαραγωγή avi, mpg, mp4 και τέτοιου είδους αρχεία... thnx

Link to comment
Share on other sites

Για αναζητηση κοιτα πανω δεξια...λεει "αναζητηση σε αυτο το θεμα"!

Για αναπαραγωγη, παιζει σχεδον τα παντα εκτος απο Divx και συνεπως avi. Υπαρχουν καποια προγραμματα αλλα δεν λειτουργουν σωστα...Μπορεις να τα μετατρεψεις ομως..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 1.9.5 είναι σε beta (δοκιμαστική) έκδοση.

Καλύτερα να μείνεις στην 1.4.5.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για μετατροπές σε φορματ mp4 ειναι πολυ καλυτερα τα format factory και xvid4psp.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το πρώτο και ξέρω πως σιγουρα υποστηρίζει την απευθείας μετατροπή για το φορματ που υποστηρίζει το 5800 και την ενσωμάτωση υποτίτλων.

Τα συνιστώ και τα 2 ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, για να καταλάβω, επειδή δεν είσαστε τόσο διευκρινιστικοί, πρέπει να τα μετατρέψω σε mp4, επείδη έβαλα ένα mp4, αλλά δεν το παίζει ακούγεται μόνο ο ήχος, χωρίς την εικόνα.

 

Μήπως πρέπει να τα μετατρέψω σε 3pg?

 

Βοηθήστε, έχω αγανακτήσει.:(

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις. Για να μην μπαινουμε σε πολλες λεπτομέρειες ... ολα τα mp4 δεν είναι ίδια. Χρησιμοποίησε λοιπόν το πρώτο πρόγραμμα που αναφέρω παραπάνω το οποίο φτιαχνει mp4 που το 5800 τα παίζει σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 1.9.5 είναι σε beta (δοκιμαστική) έκδοση.

Καλύτερα να μείνεις στην 1.4.5.

 

1.4.5??? εγω εβαλα την 1.9.5 και ειχε και ενα αλλο αρχειο pythonobjectshell αυτο τι κανει???

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρονια στην Αμερική βγαίνουν τα κινητά τις Nokia σε Αμερικανικη έκδοση (NAM) (N95-NAM, N85-NAM, N97-NAM κτλ.)

 

Η διαφορα τους από τα ευρωπαϊκά κινητά είναι στην υποστήριξη συχνότητωv 3G Αμερικής. Aποτέλεσμα είναι να μη μπορείς να κανεις αλλαγή firmware με nemesis, NSU κτλ. ώστε να έχω Ελληνική υποστήριξη σε SMS, email κτλ.

 

Γνωρίζει κανεις τρόπο γραφής στα ελληνικά σε αυτά τα μοντέλα , ίσως με κάποιο Greek localization package? Όσα προγράμματα έχω βρει στο διαδίκτυο είναι για παλιότερες εκδόσεις του Symbian, τίποτα για 9.5.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@rhesus

Όχι, δεν υπάρχει κάτι.

Άλλωστε δεν υπάρχει καν συσκευή με Symbian OS 9.5.

Τα 5800 και N97 είναι Symbian OS 9.4.

 

 

1.4.5??? εγω εβαλα την 1.9.5 και ειχε και ενα αλλο αρχειο pythonobjectshell αυτο τι κανει???

Ναι, τη 1.4.5. Αυτή η έκδοση είναι η τελευταία επίσημη και σταθερή.

Όπως προείπα η 1.9.χ είναι δοκιμαστική.

Εγώ με την έκδοση 1.9.5 δεν μπορούσα να τρέξω εφαρμογές που βασίζονται στη Python.

 

Όσο για το pythonobjectshell δεν το χρειάζεσαι για να μπορείς να τρέξεις εφαρμογές. Αυτό απλά περιέχει έτοιμα σκριπτάκια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα εχθες εκανα την αποπειρα να βαλω το handy shell αλλα μου φανηκε πολυ δυσχρηστο για να μην αναφερω οτι κολαει κιολας τολμω να πω οτι δεν εμεινα ευχαριστημενος και το απεγκατεστησα, επισης το μενου του ειναι αγγλικο. Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που να δειχνει τον καιρο σε γραφημα στην οθονη αναμονης οπως το handy shell χωρις να χρειαζεται να εγκαταστησεις ολοκληρη πλατφορμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα εχθες εκανα την αποπειρα να βαλω το handy shell αλλα μου φανηκε πολυ δυσχρηστο για να μην αναφερω οτι κολαει κιολας τολμω να πω οτι δεν εμεινα ευχαριστημενος και το απεγκατεστησα, επισης το μενου του ειναι αγγλικο. Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που να δειχνει τον καιρο σε γραφημα στην οθονη αναμονης οπως το handy shell χωρις να χρειαζεται να εγκαταστησεις ολοκληρη πλατφορμα.

Όχι δεν υπάρχει κάποιο άλλο που να εμφανίζει έτσι τον καιρό στην οθόνη αναμονής, μόνο το Handy Shell το κάνει. Υπάρχει το World Traveller αλλά εμφανίζει τον καιρό σαν σημείωση στην οθόνη αναμονής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κάποιο άλλο που να εμφανίζει έτσι τον καιρό στην οθόνη αναμονής, μόνο το Handy Shell το κάνει. Υπάρχει το World Traveller αλλά εμφανίζει τον καιρό σαν σημείωση στην οθόνη αναμονής.

 

Και να σημειωσω οτι το world Traveller δεν ειναι αξιοπιστο οσο αφορα τον καιρο:(

Link to comment
Share on other sites

Άσε που όσες φορές το έχω περάσει μου κάνει κάτι τρελά. Παρόλο που απενεργοποιώ την αυτόματη ενημέρωση καιρού, μου εμφανίζει στα καλά καθούμενα παραθυράκια για σύνδεση ή πετάγεται η οθόνη της εφαρμογής. Δεν την συνιστώ. Υπάρχουν πολύ καλύτερες εφαρμογές για καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Άσε που όσες φορές το έχω περάσει μου κάνει κάτι τρελά. Παρόλο που απενεργοποιώ την αυτόματη ενημέρωση καιρού, μου εμφανίζει στα καλά καθούμενα παραθυράκια για σύνδεση ή πετάγεται η οθόνη της εφαρμογής. Δεν την συνιστώ. Υπάρχουν πολύ καλύτερες εφαρμογές για καιρό.

 

Συμφωνω απολυτως :up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...