Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης αν το έχεις στην τσέπη ή στη θήκη δεν προλαβάινει να χτυπήσει.

Ναι, και εγώ το διαπίστωσα το πρωί που το έβαλα (έμεινα μόνο με τη χαρά :cry: )... Το είχα στη τσάντα και συνεχώς ακουγόταν μόνο για 1'' ο ήχος και μετά :X ... Μόνο για εφέ!!!

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

Αυτη η εφαρμογη χρησιμευει πιο πολυ για gmail,hotmail κτλ?

Εγω πχ χρησιμοποιώ στο κινητο ενα pop3 λογαριασμο για να παιρνω τα μαιλ μου απο το πανεπιστημιο. Θα με βολευε να εβαζα για αυτο το Messaging? Παντως δεν χρησιμοποιω καποιο dataplan και τα μαιλ τα παιρνω οταν εχω wifi. Οποτε δεν με πειραζει να τα παιρνω συνεχως τα μαιλ.

Εγω νομιζα οτι αυτο θα αντικαθιστουσε ολη την εφαρμογη για μηνυματα και μαιλ στο κινητο και θα την εκανε ποιο ευχρηστη.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες

Χρησιμεύει μόνο για hotmail gmail yahoo κτλ, όπως είπες!!! Για το πανεπιστήμιο δεν βολεύει όπως και δεν βολεύει για χωρίς dataplan, γιατί αν δεν υπάρχει wifi, δεν θα παίρνεις email αυτόματα, οπότε και ποιος ο λόγος που το βάζεις μετά στο κινητό αυτό το πρόγραμμα!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις την εφαρμογη για windows στο κινητο τ?? τι ακριβως κανει?? προσομοιωνει περιβαλλον windows 98??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι virtual PC. Θα τρέχουν τα win κανονικά.

Καλύτερα μην μπεις το κόπο να τη βάλεις γιατί θα παιδευτείς χωρίς λόγο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι virtual PC. Θα τρέχουν τα win κανονικά.

Καλύτερα μην μπεις το κόπο να τη βάλεις γιατί θα παιδευτείς χωρίς λόγο.

 

thnx....

υπαρχει καποια εφαρμογη που ν μας επιτρεπει ν χειριστουμε το pc απο το κινητο?? δλδ ν εμφανιζεται στν οθονη του κινητου η οθονη του υπολογιστη

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

thnx....

υπαρχει καποια εφαρμογη που ν μας επιτρεπει ν χειριστουμε το pc απο το κινητο?? δλδ ν εμφανιζεται στν οθονη του κινητου η οθονη του υπολογιστη

 

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος νομιζω οτι δεν υπαρχει.. :O

 

Εαν θελεις υπαρχει το αντιθετο απο αυτο που ψαχνεις. Να εμφανιζεται η οθονη του κινητου στην οθονη του pc. H εφαρμογη ονομαζεται Remote Professional.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για το αλλο που λες, αν και δεν εχω το εχω δοκιμασει με την λειτουργεια που λες, κανε το εξης:

Εγκατεστησε το extgps και οταν θα κανεις προσθηκη συσκευης(μεσω bluetooth μονο) απο τα windows, ανοιξε το extgps και προσεξε ωστε να εμφανησει την θυρα του προγραμματος (μαζι με τα obex κλπ θα σου εμφανησει και μια του extgps)

 

Κάπου κάτι δε λειτουργεί, σύντεκνε.

 

Βρήκα ένα bluetooth, το συνδέω με το κινητό και το extgps (μου πρασινίζουν τα αντίστοιχα σημεία του προγράμματος), αλλά τα Win7 δεν το βλέπουν σαν οτιδήποτε, δλδ δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν sensor locator.

 

Ιδέες? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα τον client facebook αλλά, παρόλο που στην αρχή φαινόταν να λειτουργεί μια χαρά, παρατήρησα ότι μετά από λίγη ώρα χρήσης σταματάει να αποκρίνεται.

 

Και τις 3 φορές που δοκίμασα να στείλω ένα μήνυμα σε μια επαφή μου, ότι και αν πατούσα δεν έκανε τίποτα. Καταλάβαινα την δόνηση ότι αντιλαμβάνεται η συσκευή το πάτημα μου, αλλά η εφαρμογή απλά σταμάτησε να δουλεύει.

 

Το έχει πάθει κανένας άλλος; Γιατί υποψιάζομαι μήπως καμία εφαρμογή δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα απο τις 5-6 φορες που την εχω ανοιξει μια φορα μονο την εχω κλεισει με το κουμπακι exit που εχει. Ολες τις αλλες κολλησε και πατησα το κοκκινο.

Σαν interface ειναι πολυ καλη.

Τωρα για τα κολληματα δεν ξερω. Εχω πολλες αλλες εφαρμογες και δεν ξερω αν φταει καποια αλλη...

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατεβασα το facebook απο το ovi,αλλα δεν μπορω να καταλαβω που το εκανα εγκατασταση γιατι στις εφαρμογες παντως δεν ειναι.Κανεις αλλος με τετοιο προβλημα?Το ovi αποθηκευει καπου τις εφαρμογες που κατεβαζεις ωστε να το κανω χειροκινητα..

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατεβασα το facebook απο το ovi,αλλα δεν μπορω να καταλαβω που το εκανα εγκατασταση γιατι στις εφαρμογες παντως δεν ειναι.Κανεις αλλος με τετοιο προβλημα?Το ovi αποθηκευει καπου τις εφαρμογες που κατεβαζεις ωστε να το κανω χειροκινητα..

 

Μηπως δεν το εχεις κανει εγκατασταση και εχει μεινει στο φακελο downloads?

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατεβασα το facebook απο το ovi,αλλα δεν μπορω να καταλαβω που το εκανα εγκατασταση γιατι στις εφαρμογες παντως δεν ειναι.Κανεις αλλος με τετοιο προβλημα?Το ovi αποθηκευει καπου τις εφαρμογες που κατεβαζεις ωστε να το κανω χειροκινητα..

 

Για δες στο φακελο παιχνιδια γιατι σε μενα εκει το εστειλε

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει κανενας player για Mp3 που να δειχνει τους φακελους οπως ειναι στην καρτα μνημης και οχι να κανει scan ολα τα mp3 οπως κανει η εκθεση?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το LCG Jukebox.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να τρέχουν στο παρασκήνιο τα

 

ΑPIbridge.exe και APIBridgeBroke.exe; Αυτά είναι του facebook;

 

Μου τι δίνει όταν κλείνεις την εφαρμογή και μένουν πίσω εργασίες ανοιχτές:angry:

 

Μηπως υπαρχει κανενας player για Mp3 που να δειχνει τους φακελους οπως ειναι στην καρτα μνημης και οχι να κανει scan ολα τα mp3 οπως κανει η εκθεση?

 

Δοκίμασε και το MLauncher που είναι free, έχει και λειτουργία crossfading

 

http://www.mlauncher.org/index.php?cid=download&v=0.99

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατεβασα το facebook απο το ovi,αλλα δεν μπορω να καταλαβω που το εκανα εγκατασταση γιατι στις εφαρμογες παντως δεν ειναι.Κανεις αλλος με τετοιο προβλημα?Το ovi αποθηκευει καπου τις εφαρμογες που κατεβαζεις ωστε να το κανω χειροκινητα..

Εμένα το εικονίδιο μου το έβαλε στον φάκελο Εφαρμογές/Παιχνίδια.

Έχει κανείς να τρέχουν στο παρασκήνιο τα

 

ΑPIbridge.exe και APIBridgeBroke.exe; Αυτά είναι του facebook;

Ναι, αν κλείσεις την εφαρμογή, αυτές οι δύο διεργασίε ςμένουν ανοιχτές. Τις κλείνω με τον best taskman.

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάτε για κρυφές διεργασίες, και το world traveller (όσοι το χρησιμοποιούν) αφήνει 2 διεργασίες να τρέχουν και ας έχει κλείσει η εφαρμογή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το LCG Jukebox.

 

Δοκίμασε και το MLauncher που είναι free, έχει και λειτουργία crossfading

 

http://www.mlauncher.org/index.php?cid=download&v=0.99

 

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας.Το lcg ειναι οτι εψαχνα.Δοκιμασα και εγω τον client facebook αλλα σταματαει να αποκρινεται και σε μενα.Μηπως βρηκε κανενας τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας.Το lcg ειναι οτι εψαχνα.Δοκιμασα και εγω τον client facebook αλλα σταματαει να αποκρινεται και σε μενα.Μηπως βρηκε κανενας τι φταιει?

Προς το παρόν, τίποτα.

Λίγο πιο πάνω έχει αναφερθεί αρκετές φορές πως το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν όλοι οι άλλοι...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

PhoNetInfo_2.2.0 (unsigned)

 

Fixes, changes and additions:

 

WLAN / BT tab:

--> Implemented WLAN security mode

--> Implemented WLAN SSID

 

HAL tab:

--> Added the following new phone models to the CPU ABI type, CPU speed and CPU

architecture programming routines to correctly distinguish between ARM11,

ARM9 and ARM4 CPUs (including the new 5th edition devices):

====> Nokia 5730 XpressMusic (0x20014DD3)

====> Nokia N97 RM-505 & RM-507 (0x20014DDD)

====> Nokia N97 RM-506 (0x20014DDE)

====> Nokia E52 (0x20014DCC)

 

 

http://www.patrickfrei.ch/phonetinfo/downloads_unsigned.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε Μιχαλη προστεθηκε στο 2 ποστ.. :)

 

 

Με την ευκαιρια δοκιμασε κανεις το worldtraveler sto 5800 για να το προσθεσω και αυτο? :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2810999#post2810999

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Τι ακριβως κανει αυτο γιατι δεν το καταλαβα??

Link to comment
Share on other sites

PhoNetInfo retrieves detailed phone and network information such as firmware version; IMSI; IMEI; SIM card and battery status; WLAN IP, MAC, MTU and speed, bluetooth MAC and device class; network mode, name, signal strength, (cell) ID and country code; CPU speed, type and architecture; RAM and ROM; running tasks; MMC & SD Card; supported camera formats, etc

 

Και επειδή λένε, μια εικόνα ισοδυναμεί με χίλιες λέξεις... ορίστε και screenshots!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...