Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αν υπαρχει καπου... θα το ψαξω μηπως την βρω :)

 

Κάτι νεότερο για την εφαρμογή; (ανάγνωσης μηνυμάτων):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω σε ν97μινι το mobile documents, πολυ καλο :)
και εγω το εβγαλα με τη μια. τι ελεινη εφαρμογη. ουτε καν το καταφερα να δουλεψει θελει να κανεις ακαουντ να γραφτεις σε νιουσλετερ και χιλιες 2 αηδιες. με την ντιφολτ εφαρμογη του κινητου εκανα τα ιμειλ μου σε 5 σεκοντ. μετρια εφαρμογη η μαμα της νοκια αλλα δε σου σπαει τα ουμπαλα. αν εχεις κανενας κανα σοβαρο προγραμμα ιμειλ ας πει
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι πως το δουλευω μια χαρα? και ποτε δεν ειχα καμια email απο αυτους... αμα θες μπαινεις στο newsletter... και επισης ο λογαριασμος βοηθαει και στο οτι σε ΟΠΟΙΟ κινητο και να παω, δεν θα χρειαστει να ξανασυγχρονισω τα 5 mail μου :)

 

Κάτι νεότερο για την εφαρμογή; (ανάγνωσης μηνυμάτων):)

 

τιποτα... ξεχασα να το πω...:worry:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω βαλει τα παντα στο κινητακι μου ολα δουλευουν

εκτος απο ενα. θελω ενα προγραμμα μπλακλιστ τηλεφωνων μηνυματων που ομως να μπορει να τα προωθησει σε αλλο νουμερο.

δοκιμασα 5 διαφορετικα προγραμματα αλλα ειτε δεν εκαναν αυτο που ηθελα ειτε δε δουλευαν. δυστηχως ουτε η εκδοση του mcleaner 2.14 που ηταν για συμβιαν 9.5 δε δουλεψε σωστα. στο ν82 το μκλινερ ηταν οτι καλυτερο υπηρχε. τωρα, οσα και αν εβαλα προγραμματα, τα μισα δεν εκαναν σωστα την προωθηση, γιατι για 2 δευτερολεπτα χτυπαγε και στο δικο μου κανονικα, και τα αλλα προγραμματα δεν ειχαν καν δυνατοτητα προωθησης κλησεων.

εχετε ρε παιδια βρει κανενα που να δουλευει σωστα?

επισης θελω και κατι για τα ιμειλ μου. το mobile documents που προτεινε ο φιλος παραπανω, μπορει να τον βολεψε, αλλα εγω δε θελω κλαουντ, το προγραμμα εκεινο δε δουλευει για χοτμειλ και απλα θελω ενα ιμειλ προγραμμα που να μπορει να συγχρονισει κατευθειαν και τους 5 χοτμειλ λογαριασμους μου και να μου δειχνει σε ενα πλαισιο τι καινουργιο ηρθε. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και ενα καλο προγραμμα για facebook;:O

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

to borg λεει οτι ελεγχεις τα παντα και φωτος κτλ κτλ, αλλα ειχα την ατυχια να το βαλω μαζι με το whats app που μου ****** τα παντα και το εβγαλα καλου κακου

δοκιμασετο και αν δε μπαινει ιντερνετ οποτε θελει αλλα οποτε του πεις εσυ τοτε να μας το πεις

Link to comment
Share on other sites

εχω σε ν97μινι το mobile documents, πολυ καλο :)

 

Χαλια εφαρμογη! :(

Ολα τα μαιλς σου περνανε απο το cloud, με αποτελεσμα να εχουν προσβαση σε αυτα...

Αν κανεις login sto gmail, θα δεις οτι σου λεει οτι υπαροχυν 2-3 session ανοικτα συνέχεια.

 

καποια αλλη εφαρμογη που να τρεχει αοπ το κινητο απευθειας?

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς στο c5-03 να βάλει κάποια νέα έκδοση του flash player για να μπορει να δει βίντεο στο διαδικτυο που απαιτουν flash player;

 

Βρήκα αυτό http://discussions.europe.nokia.com/t5/Cseries/c5-03-flash-player-or-any-other-supported-players-to-view-online/td-p/1050299 για την περίπτωσή μου, απλά λέω αν κάποιος γνωρίζει κάτι πιο νέο σχετικά με το θέμα.

.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα για οσους χρισημοποιουσανε το isms αλλα τους εκνευρισε ο περιορισμος των 70 χαρακτηρων αντι 160 λογω Ελληνικης γλωσσας.

Εγγκαθιστουμε το isms 1.12 multilanguade.

Παμε στα settings και εκει που λεει "new msg editor" επιλεγουμε "system".

Αυτο ητανε!

Εστειλα sms me 160 χαρακτηρες και η χρεωση ητανε 9 λεπτα,οσο χρεωνει το ενα sms ο cosmote whats up!:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ KMS 9.0 ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ SIDE TΗΣ ΝΟΚΙΑ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΕΓΓΑΤΑΣΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ C5?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεισ αν γινεται να βαλω στο nokia x6 με καποιο τροπο android...αν θελει καποιος ασ βοηθησει....:)

 

Υπαρχουνε αμα ψαξεις θεματα σε στυλ android,θα μoιαζει αλλα θα ειναι παντα sybian!

Nα ενα:

http://www.megaupload.com/?d=Z5NIIGNS

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις θελω να κανω. Υπαρχει τροπος να ρυθμισω το i-SMS ωστε να στελνει μηνυματα με 160 χαρακτηρες? 2ον: Απο που μπορω να κατεβασω το tapatalk για το C6-00? Δεν μπορω να το βρω πουθενα... Απο το σαιτ τους μου δινει ενα αρχειο .dm

 

Ναι φιλε μου,βρηκα την λυση με το isms :lol:

Εγγκαθιστουμε το isms 1.12 multilanguade.

Παμε στα settings και εκει που λεει "new msg editor" επιλεγουμε "system".

Αυτο ητανε!

Εστειλα sms me 160 χαρακτηρες και η χρεωση ητανε 9 λεπτα,οσο χρεωνει το ενα sms ο cosmote whats up!

(Επιδει σαν text editor εχω το swype με Ελληνικα,δεν ξερω αν αυτο επαιξε καποιο ρολο.Το σκεπτικο μου ητανε επιδει αυτο το πακετο του isms(1.12) περιεχει και Ρωσικα που ειχανε το ιδιο προβλημα με εμας,τα κυριλικα,και περιορισμο στα 70 γραμματα μηπως επιρεασει και την Ελληνικη,πραγμα που συνεβη στην πραξη!):lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Οι free εφαρμογές που κατεβάζω από το ovistore, γιατι όταν πάω να τις κάνω εγκατάσταση στο κινητό μου ζητάνε να συνδεθούν στο ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Οι free εφαρμογές που κατεβάζω από το ovistore, γιατι όταν πάω να τις κάνω εγκατάσταση στο κινητό μου ζητάνε να συνδεθούν στο ιντερνετ;

 

Συνήθως είναι για να περνάνε διαφημιστικά μηνύματα στο πάνω μέρος της οθόνης (ή μπορεί και αλλού)

Πολλές εφαρμογές είναι δωρεάν για αυτό το λόγο. Δηλαδή πληρώνονται από τις διαφημίσεις.

Κάποιες εφαρμογές μπορεί να μην ανοίγουν αν δε συνδεθείς στο Internet..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .Θέλω να κάνω την εξής ερώτηση: Αν αλλάξω πρόγραμμα πλοήγησης θα κλειδώνει πιο γρήγορα ο δορυφόρος?Γιατί κάνει πολύ ώρα ( 5-10 λεπτά )....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει ακουστεί τίποτα για Firefox στο Symbian;:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εδω και κάμποσο καιρο

είχα βολευτει με το ΣΠΒ mobile Σελ και τωρα μου ζηταει ενεργοποιηση

με κωδικο ενω το εχω υπογραψει το

αρχειο! Εχει κανεις καμια λυση ή κωδικο? Στο μεταξυ αν δεν διορθωνεται αυτο, εχετε να μου προτεινετε κατι παρομοιο? Ομολογω οτι αυτη η "μεταμορφωση" του βαρετου symbian μενου με ειχε ενθουσιασει! Παρατησα το android!!

Edited by djtron
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .Θέλω να κάνω την εξής ερώτηση: Αν αλλάξω πρόγραμμα πλοήγησης θα κλειδώνει πιο γρήγορα ο δορυφόρος?Γιατί κάνει πολύ ώρα ( 5-10 λεπτά )....

Ευχαριστώ

 

Όχι.

Η αλλαγή προγράμματος δεν θα βελτιώσει το χρόνο για το "κλείδωμα" σε δορυφόρους

Η μόνη λύση για αυτό είναι η ενεργοποίηση του A-GPS με ένα μικρό κόστος κάποιων kbyte

 

Πάντως εγώ δεν μπορώ να πω ότι αργεί τόσο. Αν έχει εντοπίσει πρόσφατα τη θέση σου τότε το "κλείδωμα" γίνεται πολύ πιο γρήγορα. (εκτός και αν έχεις μετακινηθεί χιλιόμετρα μακριά από τη προηγούμενη φορά.)

 

Παιδιά μήπως έχει ακουστεί τίποτα για Firefox στο Symbian;:)

 

Οχι

 

Παιδες εδω και κάμποσο καιρο

είχα βολευτει με το ΣΠΒ mobile Σελ και τωρα μου ζηταει ενεργοποιηση

με κωδικο ενω το εχω υπογραψει το

αρχειο! Εχει κανεις καμια λυση ή κωδικο? Στο μεταξυ αν δεν διορθωνεται αυτο, εχετε να μου προτεινετε κατι παρομοιο? Ομολογω οτι αυτη η "μεταμορφωση" του βαρετου symbian μενου με ειχε ενθουσιασει! Παρατησα το android!!

 

Νομίζω πως απλά χρησιμοποιούσες κάποια δοκιμαστική έκδοση (trail) του προγράμματος.

Το πρόγραμμα είναι επι πληρωμής με αποτέλεσμα να ζητάει κωδικό τώρα.

Λύση για το πρόβλημα σου είναι αγοράσεις το πρόγραμμα από εδώ ή από κάποιο άλλο "μαγαζάκι".

Οποιαδήποτε άλλη απάντηση ή λύση είναι ενάντια στους κανονισμούς του myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ι know, I know ,απλά ψιλοαπογοητεύτηκα απο τη βόλτα μου στα "μαγαζια" οπότε ζήτησα βοήθεια απο τους symbianFriendly φιλους μου. Με βλεπω να πηγαίνω για prepaid πιθανότατα! Την αξίζει το Χ6. Thaaanx!!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Tapatalk για το S^1... Αλλά όταν πατάω στην αναζήτηση πχ ''myphone.gr'' μου βγάζει ''1 forums found'' και τίποτα άλλο... Τι να κάνω; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...:)

edit: Η εφαρμογή είναι widget.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια δεν ξερω αν γραφω σωστα σε αυτην την κατηγορία αν οχι συνχωρεστε με θελω να βρω ενα προγραμμα για το nokia e66 κατι σαν το soundhound η σαν το shazam για να μπορω να βρισκω τα τραγουδια που με ενδιαφερουν. Οτι εχω δοκιμάσει μεχρι τωρα η ειχε ασυμβατότητα η απλα δεν δουλευει please help :(
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

να ρωτησω τη γνωμη σας για το ramblow στο Ν97 ?

Ωφελει σε κατι η δημιουργει ενδεχομενως περισσοτερα προβληματα απο οσα λυνει.

Πλεον εχω διαθεσιμη μνημη 3-5 mb!!!

 

Και κατι χαζο.....Πως ενημερωνεται η λιστα τραγουδιων (ωστε να τα συμπεριλαμβανει), οταν προστεθουν μεσω copy-paste καινουργια τραγουδια ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δε μπορώ να βρω πουθενά την εφαρμογή nokia mail, αν και έχω φάει το ovi store, καθώς και στον φάκελο my files με της εφαρμογές για S60 5th Edition του Myphone. Αν μπορεί να στείλει κανείς έναν υπερσύνδεσμο, θα με υποχρέωνε αφάνταστα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δε μπορώ να βρω πουθενά την εφαρμογή nokia mail, αν και έχω φάει το ovi store, καθώς και στον φάκελο my files με της εφαρμογές για S60 5th Edition του Myphone. Αν μπορεί να στείλει κανείς έναν υπερσύνδεσμο, θα με υποχρέωνε αφάνταστα!

Έχει αλλάξει πια το nokia mail και έγινε κομμάτι του nokia messaging. Κατέβασε το από το http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-messaging

 

Καλημερα,

Και κατι χαζο.....Πως ενημερωνεται η λιστα τραγουδιων (ωστε να τα συμπεριλαμβανει), οταν προστεθουν μεσω copy-paste καινουργια τραγουδια ?

Όταν περνάς νέα τραγούδια θα πηγαίνεις στην μουσική και θα επιλέγεις να κάνεις ανανέωση μουσικής βιβλιοθήκης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάς νέα τραγούδια θα πηγαίνεις στην μουσική και θα επιλέγεις να κάνεις ανανέωση μουσικής βιβλιοθήκης.

 

Ευχαριστω !!!

Μεσα στα ματια μου ηταν και δεν μπορουσα να το βρω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...