Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το δικο μου cookie στο θεμα της μπαταριας ειναι αψογο. κραταει 3 μερες χαλαρα με video φωτογραφικη τηλεφωνα. επισης φτανει 1 γραμμη και δεν εχω προβλημα. το θεμα ειναι να κανεις σωστες πρωτες φορτισεις.

 

Δεν νομίζω ότι αυτό ισχύει στις μπαταρίες λιθίου. Σε αυτό το σάιτ: http://www.batteryuniversity.com/index.htm μπορεί κανείς να μάθει τα πάντα για τις μπαταρίες. Εδώ: http://www.batteryuniversity.com/partone-12.htm αναφέρεται στις μπαταρίες λιθίου και στις ιδιότητές τους. Συνοπτικά λέει ότι στις μπαταρίες λιθίου δεν έχει σημασία η πρώτη φόρτιση γιατί από την κατασκευή κιόλας όλα τα στοιχεία της μπαταρίας είναι διαθέσιμα προς χρήση. Επίσης αναφέρει ότι το να αδειάζει εντελώς η μπαταρία πριν την ξαναφορτήσουμε είναι κακό και όχι καλό για τις μπαταρίες λιθίου. Η εντύπωση αυτή μας έχει μείνει από τις μπαταρίες Νικελίου που έχουν διαφορετικές ιδιότητες και, δυστυχώς, διαιωνίζεται από την ασχετοσύνη των "ειδικών" των καταστημάτων κινητής τηλεφωνίας που δεν τους απασχολεί η έγκυρη ενημέρωση των πελατών τους αλλά το πως θα αδειάσουν το πορτοφόλι τους.

 

Όταν λες ότι παίζεις βίντεο, πόση διάρκεια έχουν αυτά; Έχει προσπαθήσει να δεις μια ταινία ή έστω κάποια βίντεο διάρκειας 8-10 λεπτών από 2-3 φορές; Αυτό και σε συνδυασμό με κάποιο java παιχνίδι θα ξεζουμίσουν την πολύτιμη μπαταρία μας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eνταξει δν λες οτι ειναι και πολυ χαλια η μπαταρια του κουκι αλλα επρεπε η lg να εβαζε μια 950mha και θα ειμασταν ολοι ευχαρηστιμενοι..:)

Αυτο με τον δυνατο ηχο στα βιντεο λετε να διορθωθει με καμια καινουργια αναβαθμηση απο την lg??:worry:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει δν λες οτι ειναι και πολυ χαλια η μπαταρια του κουκι αλλα επρεπε η lg να εβαζε μια 950mha και θα ειμασταν ολοι ευχαρηστιμενοι..:)

Αυτο με τον δυνατο ηχο στα βιντεο λετε να διορθωθει με καμια καινουργια αναβαθμηση απο την lg??:worry:

180 ευρω κανει το κινητο. Μια χαρα ειναι. Με τοσα που εχει λογικο ειναι να τελειωνει τοσο γρηγορα η μπαταρια.Αμα εβαζαν τοσο καλη μπαταρια και καλυτερο ηχειο δεν θα ηταν τοσο φθηνο.

Link to comment
Share on other sites

180 ευρω κανει το κινητο. Μια χαρα ειναι. Με τοσα που εχει λογικο ειναι να τελειωνει τοσο γρηγορα η μπαταρια.Αμα εβαζαν τοσο καλη μπαταρια και καλυτερο ηχειο δεν θα ηταν τοσο φθηνο.

 

Το ηχειο του μια χαρα ακουγεται..την ενταση του να κοιτουσαν λιγο..(δν ειναι δυνατον να το εχεις την στο 1 και να ακουγεται σαν να ειναι στο τερμα η ενταση)

Επισης δν μπορω να καταλαβω γιατι εβαλαν τοση μεγαλη κλιμακα εντασης αφου ετσι και το πας πολυ υψηλα νομιζεις οτι θα εκραγει το ηχειο..:X

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Για 180 ευρώ θα μπορούσαμε να το χαρακτηρίσουμε τίμιο κινητό. Και θα ήταν πραγματικά τίμιο αν τα χαρακτηριστικά που διαφημίζει ότι έχει δουλεύανε όπως θα έπρεπε. Η αναπαραγωγή βίντεο είναι αδύνατη λόγω του ηχείου. Το ραδιόφωνο έχει χειρότερη λήψη ακόμη και από κινέζικο ραδιοφωνάκι του ενός ευρού. Η υποστήριξη USB 2.0 υπάρχει μόνο στα χαρτιά. Το δοκίμασα σε πολλούς διαφορετικούς υπολογιστές και σε διαφορετικά λειτουργικά και η ταχύτητα ήταν πάντα USB 1.1. Η ένδειξη στη 12ωρη ρύθμιση της ώρας είναι ανάποδα (και για εμένα είναι σημαντικό πρόβλημα αυτό γιατί δεν θέλω να κάνω ασκήσεις εγκεφάλου κάθε φορά που θέλω να ρυθμίσω μια υπενθύμιση ή απλά να δω την ώρα). Στις υπενθυμίσεις δεν μπορείς να βάλεις διαφορετικό ήχο από τον προεπιλεγμένο ώστε να σε βοηθάει να αναγνωρίσεις μόνο από τον ήχο πόσο σημαντικό είναι αυτό που χτυπάει.

Εφόσον δεν μπορώ να δω βίντεο, δεν μπορώ να ακούσω ραδιόφωνο, δεν μπορώ να μεταφέρω γρήγορα τα αρχεία μου όπως διαφημίζουν, τότε δεν θέλω και να πληρώσω για αυτά τα ανύπαρκτα χαρακτηριστικά. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ. Δεν πρόκειται να αλλάξω κινητό λόγω των παραπάνω γιατί η κύρια χρήση που το θέλω είναι για να... παίρνω τηλέφωνο. Απλά δεν θέλω να με πιάνουν κορόιδο και να πληρώνω για πράγματα που δεν μου παρέχονται.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που αχρισαμε να μιλαμε για τα bugs του βρηκα και εγω. Ασημαντο ειναι ομως. Ειναι το μικρο πληθος ψηφιων στην αριθμομηχανη(να μιλαμε και λογα ελληνικα οχι κομπιουτερακι) του.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω προστατευτικα οθόνης;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι απιστευτο μολις το αφηνω διπλα στο ασυρματο ποντικι η πληκτρολογιο κλεινει το τηλεφονο.μα τη παναγια μιλαω
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω προστατευτικα οθόνης;

Στην Ελλαδα δεν προκειται να βρεις. Στο http://www.ebay.com ισως βρεις. Εχει μεσα στην συσκευεασια ενα πολυ καλο και επανω στο κινητο εχει μια λεπτη.

 

Ρε παιδια ειναι απιστευτο μολις το αφηνω διπλα στο ασυρματο ποντικι η πληκτρολογιο κλεινει το τηλεφονο.μα τη παναγια μιλαω

Αληθεια το λες;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδια δε λεω φιδια.οποιος θελει ερχετε σπιτι μου και το βλεπει με τα ματια του.κορυδαλλο μενω.αλλα αλλες φορες κλεινει στο λεπτο αλλες θελει 10 15 λεπτα.μολισ το απομακρυνω ολα οκ.κοντευει να μου στριψει.καπως θα εξηγητε δε γινετε.μηπως φταιε το μκπλε δοντι.δε ξερω.LG και ********.δε πηρα ενα μοτορολα να κανω τη δουλεια μου σαν ανθρωπος!!
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι υπαρχουν μεσα στην συσκευασα αλλα δυστηχως καταστραφηκαν....
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι υπαρχουν μεσα στην συσκευασα αλλα δυστηχως καταστραφηκαν....

 

δυστυχως και εγω εχω μεινει χωρις μεμβρανες και δε θελω να μπλεξω με ebay οποτε πρειμενω οπως μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια της LG μεχρι να βγει σαν κωδικος το συγκεκριμμενο item.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και εγω εχω μεινει χωρις μεμβρανες και δε θελω να μπλεξω με ebay οποτε πρειμενω οπως μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια της LG μεχρι να βγει σαν κωδικος το συγκεκριμμενο item.

Αυτο ακριβως λεω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για τους τοσο απαιτητικους να περνατε ενα κινητο 500 ευρω και σταματηστε να μας πριζετε!!!!!!!!!!!!!

ελεος

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για τους τοσο απαιτητικους να περνατε ενα κινητο 500 ευρω και σταματηστε να μας πριζετε!!!!!!!!!!!!!

ελεος

Ετσι!Πεστα!180ευρω κανει μονο!Τι αλλο θελουν!

Link to comment
Share on other sites

E, καλα ενταξει ο καθενας την γνωμη και αποψη του λεει..δημοκρατια εχουμε..:)

Εγω παντος θα ηθελα ενα κινητο που να φτιαχνει καφε..καμια φραπεδια δηλαδη..:lol:

 

@elpidoforos07

Και κινητο με 500€ να παρεις παλι κατι στραβο θα βρεις..ειμαι σιγουρος..:cry:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

E, καλα ενταξει ο καθενας την γνωμη και αποψη του λεει..δημοκρατια εχουμε..:)

Εγω παντος θα ηθελα ενα κινητο που να φτιαχνει καφε..καμια φραπεδια δηλαδη..:lol:

 

@elpidoforos07

Και κινητο με 500€ να παρεις παλι κατι στραβο θα βρεις..ειμαι σιγουρος..:cry:

Δημοκρατία;:lol:

Για να φτιάχνει καφέ φαντάσου πόσο χονρτό θα είναι!:)

Απειροελάχιστα μειονεκτήματα θα βρείς...Το ΟΜΝΙΑ,C905 Xperia X1,Ν97 έχουν μειονεκτήμστα(και αλλα βεβαια);

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που αχρισαμε να μιλαμε για τα bugs του βρηκα και εγω. Ασημαντο ειναι ομως. Ειναι το μικρο πληθος ψηφιων στην αριθμομηχανη(να μιλαμε και λογα ελληνικα οχι κομπιουτερακι) του.

 

Το μικρό πλήθος ψηφίων δεν είναι bug αλλά επιλογή. Άλλωστε με τα δέκα ψηφεία που έχει μπορείς να κάνεις υπολογισμούς μέχρι 9.999.999.999€ (αν μαζευτούμε όλοι μαζί ίσως να φτάσουμε κάποια στιγμή αυτό το ποσό :lol: ). Bug όμως είναι αν προσπαθήσεις να διαιρέσεις 220/2,2 ή 110/2,2 και σου βγάλει διαφορετικά αποτελέσματα από 100 ή 50 αντίστοιχα (γνωστό bug που διορθώθηκε στις τελευταίες αναβαθμίσεις).

 

λοιπον για τους τοσο απαιτητικους να περνατε ενα κινητο 500 ευρω και σταματηστε να μας πριζετε!!!!!!!!!!!!!

ελεος

 

Αν εννοείτε εμένα, τότε συγνώμη που έχω την υπερβολική απαίτηση όταν πληρώνω για κάτι να απαιτώ να δουλεύει όπως μου υπόσχονται. Τα εργαλεία είναι για να μας εξυπηρετούν και όχι για να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη. Το επιχείρημα ότι κάνει μόνο 180€ δεν μου λέει τίποτα τι στιγμή που, εφόσον το μόνο που μπορεί να κάνει σωστά και χωρίς προβλήματα είναι να παίρνει τηλέφωνο, θα προτιμούσα να πάρω αυτό: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000552 και να γλιτώσω 115€. Όταν στηρίζεσαι σε ένα εργαλείο για να κάνεις έναν υπολογισμό και σου βγάζει άλλο αποτέλεσμα ή όταν το χρησιμοποιείς για να οργανώσεις τα ραντεβού σου και αυτό χτυπάει άλλη για άλλη ώρα από αυτή που το ρύθμισες τότε θα σου κοστίσει πολύ περισσότερο από την αρχική τιμή του. Αν δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε να δουλεύει τότε στα 180€ είναι πολύ ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Το μικρό πλήθος ψηφίων δεν είναι bug αλλά επιλογή. Άλλωστε με τα δέκα ψηφεία που έχει μπορείς να κάνεις υπολογισμούς μέχρι 9.999.999.999€ (αν μαζευτούμε όλοι μαζί ίσως να φτάσουμε κάποια στιγμή αυτό το ποσό :lol: ). Bug όμως είναι αν προσπαθήσεις να διαιρέσεις 220/2,2 ή 110/2,2 και σου βγάλει διαφορετικά αποτελέσματα από 100 ή 50 αντίστοιχα (γνωστό bug που διορθώθηκε στις τελευταίες αναβαθμίσεις).

Αυτο το ποσο θα το βρουμε αν μαζευτουν ολοι οι πολιτικοι!:lol:

Πως μπορω να αυξησω τους αριθμους;Δεν εχω βρει πουθενα!:X

Αν εννοείτε εμένα, τότε συγνώμη που έχω την υπερβολική απαίτηση όταν πληρώνω για κάτι να απαιτώ να δουλεύει όπως μου υπόσχονται. Τα εργαλεία είναι για να μας εξυπηρετούν και όχι για να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη. Το επιχείρημα ότι κάνει μόνο 180€ δεν μου λέει τίποτα τι στιγμή που, εφόσον το μόνο που μπορεί να κάνει σωστά και χωρίς προβλήματα είναι να παίρνει τηλέφωνο, θα προτιμούσα να πάρω αυτό: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000552 και να γλιτώσω 115€. Όταν στηρίζεσαι σε ένα εργαλείο για να κάνεις έναν υπολογισμό και σου βγάζει άλλο αποτέλεσμα ή όταν το χρησιμοποιείς για να οργανώσεις τα ραντεβού σου και αυτό χτυπάει άλλη για άλλη ώρα από αυτή που το ρύθμισες τότε θα σου κοστίσει πολύ περισσότερο από την αρχική τιμή του. Αν δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε να δουλεύει τότε στα 180€ είναι πολύ ακριβό.

Αυτο το κινητο ειναι ασχημο,δεν εχει οθονη αφης και δεν εχει 3ΜΡ....μονο 1,3.Εχει και 1.7 ιντσων οθονη αντι 3.0 του μπισκοτου.Το μονο πλεονεκτηματου ειναι οτι ειναι SE αρα εχει το μενου της SE και ειναι πολυ καλο....

Link to comment
Share on other sites

...

Πως μπορω να αυξησω τους αριθμους;Δεν εχω βρει πουθενα!:X

...

Δεν νομίζω να γίνεται. Είναι θέμα προγραμματισμού. Κρίνοντας από τα περισσότερα αριθμομηχανάκια που κυκλοφορούν που έχουν 8 ψηφία πιστεύω ότι τα 10 του cookie είναι αρκετά για τους περισσότερους. Συν ότι έχει και υπολογισμούς με λογάριθμους, συνημίτονα κλπ.

...Αυτο το κινητο ειναι ασχημο,δεν εχει οθονη αφης και δεν εχει 3ΜΡ....μονο 1,3.Εχει και 1.7 ιντσων οθονη αντι 3.0 του μπισκοτου.Το μονο πλεονεκτηματου ειναι οτι ειναι SE αρα εχει το μενου της SE και ειναι πολυ καλο....

Δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου. Όταν το μόνο που θα κάνεις με το κινητό σου είναι να τηλεφωνείς τότε δεν χρειάζεσαι μεγάλες οθόνες αφής και διάφορα άλλα τεχνολογικά θαύματα. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας τρόπος να πληκτρολογείς τους αριθμούς. Δεν βρίσκω κάποια διαφορά αν αυτό γίνεται με φυσικά ή με εικονικά πλήκτρα. Ούτε χρειάζεται μεγάλη οθόνη. Όσο για την κάμερα, δεν νομίζω κάποιος να αγόρασε το cookie για τις φωτογραφικές του ικανότητες. Ένας από τους λόγους τις χαμηλής τιμής του είναι ότι δεν έχει κάποιο ακριβό φωτογραφικό φακό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πρωί το πηρα κ εγώ! Μια χαρά κινητό είναι... Κ η ενταση κατα την αναπαραγωγη video μια χαρά είναι! Το μόνο μειωνεκτιμα που εχω βρει μεχρι τωρα ειναι οτι πρεπει να παταω συνηθως 2 φορες το εικονικο πληκτρο προκειμενου να πατηθεί σωστά!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα. Είναι θέμα συνήθειας. Σε 2-3 μέρες ούτε που θα το καταλαβαίνεις. Μόνο που δεν πρέπει να κάνεις τις επιλογές σου πολύ γρήγορα γιατί έχει κάποια (εσκεμμένη) καθυστέρηση για την αποτροπή λάθους.

Όταν λες ότι ο ήχος στα βίντεο είναι ΟΚ τι βίντεο δοκίμασες; Ήταν κάτι που έγραψες με το κινητό ή ήταν κάποιο αρχείο MP4 από υπολογιστή; Μπορείς να μας πεις ποια έκδοση firmware έχει το cookie σου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα. Είναι θέμα συνήθειας. Σε 2-3 μέρες ούτε που θα το καταλαβαίνεις. Μόνο που δεν πρέπει να κάνεις τις επιλογές σου πολύ γρήγορα γιατί έχει κάποια (εσκεμμένη) καθυστέρηση για την αποτροπή λάθους.

Όταν λες ότι ο ήχος στα βίντεο είναι ΟΚ τι βίντεο δοκίμασες; Ήταν κάτι που έγραψες με το κινητό ή ήταν κάποιο αρχείο MP4 από υπολογιστή; Μπορείς να μας πεις ποια έκδοση firmware έχει το cookie σου;

 

Το video που είδα το τράβηξα εγώ αλλά όχι από αυτό το κινητό (από το nokia 6220), όσο για το firmware πώς μπορώ να την δω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Για 180 ευρώ θα μπορούσαμε να το χαρακτηρίσουμε τίμιο κινητό. Και θα ήταν πραγματικά τίμιο αν τα χαρακτηριστικά που διαφημίζει ότι έχει δουλεύανε όπως θα έπρεπε. Η αναπαραγωγή βίντεο είναι αδύνατη λόγω του ηχείου. Το ραδιόφωνο έχει χειρότερη λήψη ακόμη και από κινέζικο ραδιοφωνάκι του ενός ευρού. Η υποστήριξη USB 2.0 υπάρχει μόνο στα χαρτιά. Το δοκίμασα σε πολλούς διαφορετικούς υπολογιστές και σε διαφορετικά λειτουργικά και η ταχύτητα ήταν πάντα USB 1.1. Η ένδειξη στη 12ωρη ρύθμιση της ώρας είναι ανάποδα (και για εμένα είναι σημαντικό πρόβλημα αυτό γιατί δεν θέλω να κάνω ασκήσεις εγκεφάλου κάθε φορά που θέλω να ρυθμίσω μια υπενθύμιση ή απλά να δω την ώρα). Στις υπενθυμίσεις δεν μπορείς να βάλεις διαφορετικό ήχο από τον προεπιλεγμένο ώστε να σε βοηθάει να αναγνωρίσεις μόνο από τον ήχο πόσο σημαντικό είναι αυτό που χτυπάει.

Εφόσον δεν μπορώ να δω βίντεο, δεν μπορώ να ακούσω ραδιόφωνο, δεν μπορώ να μεταφέρω γρήγορα τα αρχεία μου όπως διαφημίζουν, τότε δεν θέλω και να πληρώσω για αυτά τα ανύπαρκτα χαρακτηριστικά. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ. Δεν πρόκειται να αλλάξω κινητό λόγω των παραπάνω γιατί η κύρια χρήση που το θέλω είναι για να... παίρνω τηλέφωνο. Απλά δεν θέλω να με πιάνουν κορόιδο και να πληρώνω για πράγματα που δεν μου παρέχονται.

 

 

Ρε μεγάλε, έκανα γαϊδουρινή υπομονή και διάβασα όλα σου τα posts. Αυτό εδώ όμως ήταν το κάτι άλλο! Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

 

1. Η αναπαραγωγή βίντεο είναι μια χαρά όπως και το ηχείο! Έχω δει αρκετές ταινίες και έχω αποθηκευμένα άπειρα ελληνικά/ξένα videoclips τα οποία και βλέπω/ακούω σχεδόν καθημερινά! Αν εσύ δεν έχεις βρει τις σωστές ρυθμίσεις στα κατάλληλα προγράμματα για τη μετατροπή ή σου στέλνουν βιντεάκια που έχουν άθλιο ήχο, δε σου φταίει το μπισκότο!

 

2. Αν θέλεις καλό ραδιόφωνο, αγόρασε αυτό. Το έχω στο σπίτι και σε βεβαιώνω ότι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα! :rolleyes:

 

3. Η υποστήριξη USB 2.0 εξαρτάται από πολλά περισσότερα πράγματα από αυτά που εσύ νομίζεις ή θα ήθελες. Οι θύρες USB 2.0 υποστηρίζουν ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων έως 480 Kbps (480/8=60 MB/s) αλλά αυτές οι ταχύτητες ΔΕΝ μπορούν να επιτευχθούν ούτε με USB HDD αξίας 800 ευρώ (παρατήρησε ότι υποστηρίζει 30-35 MB/s)! Η ταχύτητα λοιπόν, είναι USB 2.0 κι όχι USB 1.1 όπως αφελώς έγραψες αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα σου "πετάει" στην κάρτα μνήμης ένα CD των 60 MB μέσα σε ένα δευτερόλεπτο (60 MB/s)!! Με μια πρόχειρη αναζήτηση, βρήκα αυτή την κάρτα μνήμης η οποία όπως βλέπεις υποστηρίζει ταχύτητες 4 MB/s βάσει του κατασκευαστή. Εγώ έχω αυτή και οι ταχύτητες είναι περίπου ίδιες (4-5 MB/s ή αλλιώς περίπου ένα τραγούδι το δευτερόλεπτο). Μέχρι τα 60 MB/s που περιμένεις (?) να δεις εσύ, έχουμε άλλα 55 MB/s τα οποία με την υπάρχουσα τεχνογνωσία, θα αργήσεις αρκετά να τα δεις σε βιτρίνα καταστήματος και μάλιστα σε λογική τιμή. :wacko:

 

4. Από τη στιγμή που σε ενοχλεί τόσο πολύ η απεικόνιση της ώρας (εμένα πάλι καθόλου), αντί να μας γκρινιάζεις εδώ, στείλε ένα feedback στην LG και μπορεί να το διορθώσουν σε κάποια μελλοντική έκδοση! Υποψιάζομαι ότι μπορεί να έχουν μπερδέψει το p.m. (past midnight) με το π.μ. (προ μεσημβρίαν) που από άποψη χαρακτήρων μοιάζουν αλλά είναι ακριβώς αντίθετα (εντάξει ρε παιδιά μη βαράτε, μια σκέψη έκανα).. :D

 

 

Λαμβάνοντας, λοιπόν, υπόψιν τα παραπάνω μαζί με το ότι αναφέρεις ότι δε θέλεις να πληρώσεις για ανύπαρκτα χαρακτηριστικά (τα οποία τελικά δεν είναι και τόσο ανύπαρκτα) αλλά από την άλλη δε θέλεις και να παρεξηγηθείς και δε θα αλλάξεις κινητό λόγω των παραπάνω γιατί η κύρια χρήση που το θέλεις είναι να παίρνεις τηλέφωνο, το μόνο συμπέρασμα που μπορεί να βγάλει κάποιος που θα διαβάσει όλα σου τα posts (όπως εγώ), είναι ότι το μόνο που ήθελες να κάνεις είναι απλώς να... γκρινιάξεις χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο! Δυστυχώς ή ευτυχώς όμως σε ένα αποκλειστικά τεχνολογικό forum, τα πράγματα που γράφονται, πρέπει να έχουν κάποια υπόσταση γιατί μπορεί να επηρεάσουν κάποιο μη γνώστη του αντικειμένου στην αγορά ή τη μη αγορά κάποιου προϊόντος.

 

Χωρίς παρεξήγηση, Στέφανος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...