Jump to content

Οδηγός: Πως θα μπείτε στο i-mode χωρίς να έχετε κινητό i-mode


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τους χρησιμοποιημε στο πεδιο DNS server toyκινητου η του pc στις ιδιοτητες τησ συνδεσης που εχουμε δημιουργησει και θεωρητικα ειναι πιο γρηγορη απο τους default του παροχεα μας.

 

Το πρόσθεσα κ εγώ. Δηλαδή δεν θα έχω τα ενοχλητικά "κολλήματα" στην σύνδεση και στις λήψεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τις 29 Νοεμβρίου αντιμετωπίζω και εγώ το πρόβλημα με άνοιγμα σελίδων που είναι στην otenet όπως έχει αναφερθεί πριν κάτι σελίδες.. Έχω την εικόνα από web camera σε ένα web server που έχω στήσει στο σπίτι και δεν λέει να μου ανοίξει τη σελίδα.. Αν ξεσυνδεθώ και συνδεθώ με το router στο σπίτι καμιά 10ρια φορές μπορεί να πετύχω ip που συνδέεται από το i-mode. Πολύ περίεργο πρόβλημα δεν το καταλαβαίνω.. Περίμενα ότι κάποια στιγμή θα το φτιάξουν αλλά τίποτα.. Έχει βρεθεί καμιά λύση? Ευχαριστώ!
y4
Link to comment
Share on other sites

Από τις 29 Νοεμβρίου αντιμετωπίζω και εγώ το πρόβλημα με άνοιγμα σελίδων που είναι στην otenet όπως έχει αναφερθεί πριν κάτι σελίδες.. Έχω την εικόνα από web camera σε ένα web server που έχω στήσει στο σπίτι και δεν λέει να μου ανοίξει τη σελίδα.. Αν ξεσυνδεθώ και συνδεθώ με το router στο σπίτι καμιά 10ρια φορές μπορεί να πετύχω ip που συνδέεται από το i-mode. Πολύ περίεργο πρόβλημα δεν το καταλαβαίνω.. Περίμενα ότι κάποια στιγμή θα το φτιάξουν αλλά τίποτα.. Έχει βρεθεί καμιά λύση? Ευχαριστώ!

 

Δυστηχώς είναι ο λόγος που έπαψα να χρησιμοποιώ το imode. Κάποιο configuration πρέπει να κάνουν οι κύριοι της cosmote, αλλά μάλλον μυρωδιά δεν έχουν πάρει!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει να το βαλει κανεις σε HTC HD?

Το εχω βαλει σε HTC diamond, htc 7500 athena, qtek 2020i αλλα σε HTC HD εχει μουλαρωσει και δεν μπαινει.

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δοκιμασα σημερα τουs εξωτερικουσ dns servers (208.67.222.222 & 208.67.220.220) kai ειδα πολυ γρηγοροτερη αποκριση στο web me imode

 

σε γενικες γραμμες ομως νομιζω οτι πρεπει να εχει κοφτη το imode kai δεν εχει καμμια σχεση με το wind plus σε ταχυτητα ειναι σαφως πολυ πιο αργο.

 

Στα windows 6.1 που τους βαζεις τους dns servers?

 

To βρηκα πας στα advanced στην συνδεση.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα ενα mail στην cosmote , αν θα εχουμε υποστηριξη για το imode στο προσεχες μελλον.

 

Το 90% του mail ηταν προωθηση του myview, αλλα υπηρχε και μια γραμμουλα που ελεγε οτι περα απο τις νεες υπηρεσιες(βλεπε myview) 'ενισχυουν και τις υπαρχουσες υπηρεσιες'.

 

Βγαλτε συμπερασμα.

Link to comment
Share on other sites

Tις ενισχύουν; Aρα θα μείνει το imode;

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για windows mobile κινητά υπάρχουν?Έχω ένα Samsung sgh i 640v αλλα δε μπαίνει νετ με τίποτα!καμία ιδέα??Επίσης υπάρχει τρόπος να μπει κανείς msn?Οτι κ αν δοκιμάζω δε δουλέυει τίποτα,καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω i-mode σε ένα qtek 9000.

 

Έναρξη / Ρυθμίσεις / Συνδέσεις (tab) / Συνδέσεις / Για Προχωρημένους (tab) /Επιλέξτε δίκτυα /

Εδώ διαλέγω Νέο

 

Γενικά βάζω όνομα: i-mode

Στο modem επιλέγω Νέο. Όνομα: i-mode, Modem: Cellular line (GPRS, 3G, Όνομα Access point: i-mode, Όνομα κωδικός κλπ δεν βάζω τίποτα. Προχωρημένες δεν αλλάζω τίποτα

 

Ρυθμίσεις proxy: Τσεκάρω και τα 2 και βάζω τα servers – ports όπως αναφέρονται στην πρώτη σελίδα.

 

Η σύνδεση γίνετε κανονικά αλλά κάθε σελίδα που πάω να ανοίξω ακόμα και το http://portal.imode.gr/ μου βγάζει το error: [403] Forbidden.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.. Ευχαριστώ !

y4
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

Ενεργοποίησα πριν 2 μέρες (με ένα ΙΜΕΙ από K610im που βρήκα με λίγο googling) το imode και έβαλα τις ρυθμίσεις στο P1i μου. Μπαίνω κανονικά τόσο με opera mini 4.2 (http setting) όσο και με Opera 9.5b και μπαίνω και στο portal άρα όλα καλά.

 

Οι ερωτήσεις τώρα:

 

-Αν τον επόμενο μήνα δεν "αγοράσω" το πάσο (αυτό που κάνει 3,9€) δεν πιστεύω αυτό να γίνει αυτόματα (έχω συμβόλαιο cosmote); Ξέρει κανείς με σιγουριά;

-Έχω δοκιμάσει πολλά messenger, ενώ με wi-fi χρησημοποιώ Slick και είμαι ευχαριστημένος με το "imode" δεν δουλεύει (κάτι με πόρτες υποθέτω...). Το μόνο messenger (MSN) που έχει δουλέψει με το P1i (UIQ3) + IMODE είναι το δύσχρηστο mg33. Κανένα άλλο παίζει ρε παιδιά να σωθούμε;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους στο φορουμ γραφω πρωτη φορα ειμε στο αιμοντ τρεις μηνες και εχω νοκια ν96 για τον φιλο που ζητησε μεσετζερ το morange v ειναι δωρεαν και εχεις τα παντα
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Balentino και ...με 'γεια το κινητό ;)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Πράγματι το Morage δουλεύει (P1i + Imode) άρα μαζί με το mig33 είναι οι δύο (μέχρι στιγμής) λύσεις. Όσοι έχετε βρει και άλλα messenger (MSN) που να δουλεύουν με το imode ποστάρετε τα για του υπόλοιπους...

 

 

 

 

 

και μία παρατήρηση: Το mig33 είναι γρηγορότερο από το Morage όσων αφορά την παράδοση/αποστολή μηνυμάτων MSN ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιασου φιλε ομως ειναι τζαμπα το μοραντζε και το μινκ το πληρωνης και φυσικα δεν ημαστε να πληρωνουμε δηλαδη να πιανομαστε κοροϊδα .ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

...και το mig33 δωρεάν είναι για MSN εκτός αν θες να κάνεις VoIP κτλ οπότε αγοράζεις credits. Πάντως για msn που το χρησιμοποιώ εγώ δεν πληρώνεις μία. Τσέκαρε το ;)
Link to comment
Share on other sites

Το μινκ το ηχα πριν 3 μηνες δουλευε αψογα με αιμοντ, αρχικα εχεις 10 κρεντιτ οταν εστελνα εμειλ με χρεωνε και οταν μου εστελναν και τα διαβαζα παλι με χρεωνε και μετα απο αυτο το διεγραψα! Τωρα με το μοραντζε ολα τα εμειλ ειναι τζαμπα και μεσω αυτου εχεις το κεφαλι σου ισηχο
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας τροπος ανεξοδος :πληκτρολογης http://www.hotmail.com και γραφεσε και εχεις εμειλ δωρεαν ! Δηλαδη δε χρειαζετε ουτε καν εφαρμογη μπαινης καθε φορα μονο απο τον browser του τηλεφωνου σου και καλυτερα με opera 4.02 και ολα αυτα απεριοριστα με imode. Ευχαριστω για την αναγνωση.
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας τροπος ανεξοδος :πληκτρολογης http://www.hotmail.com και γραφεσε και εχεις εμειλ δωρεαν ! Δηλαδη δε χρειαζετε ουτε καν εφαρμογη μπαινης καθε φορα μονο απο τον browser του τηλεφωνου σου και καλυτερα με opera 4.02 και ολα αυτα απεριοριστα με imode. Ευχαριστω για την αναγνωση.

 

Επίσης υπάρχει και το mail.gr όπου μπορείς να λαμβάνεις και να στέλνεις δωρεάν email μέσω κινητού. Το χρησιμοποιούσα χρόνια με το Wind plus.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι απο το windplus ηρθαμε στο imode τελικα ελπιζω να μη μινη κανενας εκει μπας και καταλαβη η wind τό μεγα λαθος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο qtek 9000 με wm6 μπαίνω μόνο με opera mini κανονικά σε όλες τις σελίδες ακόμα και σε ασφαλείς, στο proxy settings -advanse θα βάλεις και στα τέσσερα πεδία 172.019.043.006.5080
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις:

general

i-mode

modem

name: i-mode

modem:cecular line(gprs,3g)

access point name: i-mode

proxy settings

proxy server 172.019.043.006

advance

http 172.019.043.006:5080

wap 172.019.043.006:5080

secure wap 172.019.043.006:5080

socks 172.019.043.006:5080

 

Μπαίνει μόνο με opera mini όχι με internet explorer

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο qtek 9000 με wm6 μπαίνω μόνο με opera mini κανονικά σε όλες τις σελίδες ακόμα και σε ασφαλείς, στο proxy settings -advanse θα βάλεις και στα τέσσερα πεδία 172.019.043.006.5080

 

μια ερωτηση αν μπορεις να βοηθησεις.

μετα την εκγατασταση του Opermini,που ακριβως βρισκεται το αρχειο για να το τρεξεις?καποια συντομευση?:blink:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Google latitude:

Εγω το κατεβασα στο κινητο

Το εβαλα.

Επεξε μεσω wifi και μου ειπε οτι ειμαι αθηνα κεντρο.Δεν ημουν.

Προσπαθησα μεσω ιmode αλλα δεν συνδεοταν.

Εχει συνδεθει κανεις με imode?

Link to comment
Share on other sites

Ενω το πρωι συνδεονταν κανονικα, τωρα το βραδυ, μαλλον υπαρχει προβλημα, δεν συνδεομαι με τιποτα.

Αλλος με το ιδιο προβλημα? Τα κακαρωσε στο συστημα? ποιος ξερει, να το συντηρει κανεις ή οσα πανε κι οσα ερθουν για το imode πλεον στην cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...