Jump to content

Samsung GT-M8800 Pixon


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολουσ.χθεσ αποκτησα το κινητο κ μια ερωτηση κρισεωσ...κλεστο λειτουργικο,οκ.προγραμματακια η παιχνιδια βαζουμε¨? κ αν ναι που τα βρισκουμε?

πως συνδεουμε το Μ8800 στο pc??????????plz help.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

σορρυ εαν ειμαι εκτος θεματος αλλα πως μπορω να συνδεσω ενα pixxon 8800 στο pc?plz help....δεν μου αναγνωριζει το pc studio

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

σορρυ εαν ειμαι εκτος θεματος αλλα πως μπορω να συνδεσω ενα pixxon 8800 στο pc?plz help....δεν μου αναγνωριζει το pc studio

ευχαριστω εκ των προτερων

 

http://gr.samsungmobile.com/supports/softwaremanuals/pcStudio31.do?phone_model=GT-M8800&pc_studio=PCStudio3.1&manualsSize=2&softwareSize=3

Link to comment
Share on other sites

 

συγνωμη και παλι....το λινκ π μ εδωσες δεν δινει κατι για το Μ8800 και επισης μηπως κανεις ξερει πως μπαινει gps και τι λογισμικο τρεχει?(symbian,windows mobile κ.α)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη και παλι....το λινκ π μ εδωσες δεν δινει κατι για το Μ8800 και επισης μηπως κανεις ξερει πως μπαινει gps και τι λογισμικο τρεχει?(symbian,windows mobile κ.α)

ευχαριστω

 

Το κινητό σου δεν "τρέχει" τίποτα εκτός από το κλειστό λειτουργικό του,ούτε Symbian ούτε τίποτα,το GPS που το είδες δεν ξέρω εδώ πάντως φάινεται πως δεν έχει.Ωστόσο εδώ φαίνεται πως υπάρχει το Samsung LBS (Route66),check it out;)

Το μόνο που βλέπω να μπορείς να κατεβάσεις στο λινκ που παρέθεσα πριν είναι το PC Studio 3.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη εχει GPS αλλα το χρησιμοποιει μονο για Geotaging.

Για πλοηγηση υπαρχει ενας τροπος. Διαβασε το θρεντ αυτο πιο πισω και θα δεις, αλλα χρειαζεται να εχεις συνδεση στο ιντερνετ για να κατεβασεις το προγραμμα και καθε φορα που θα θελεις να πλοηγηθεις θα σε χρεωνει για να κατεβαζει χαρτη.

 

Απο θεμα φωτογραφιας και βιντεο ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος. Εξαιρετικα και στα δυο.

Ακομα και σε ολοσκοτεινο δωματιο, το led ανταποκρινεται θαυμασια. Προφανως δεν θα εχει την επιδοση ενος ξενον, αλλα ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει.

 

Γενικα η φωτογραφικη του ειναι απιστευτη(κατ'εμε παντα).

 

Η οθονη παρα πολυ καλη. Δουλευεται αποκλειστικα με τα δαχτυλα, γραφιδα δεν χρειαζεται. Και απο πλευρας ευκρινειας και απο πλευρας αναλυσης.

 

Για ταινιες/σειρες, δεν με απασχολει καθολου, οποτε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλό gadget (ειδικά στα 235€ απο Κωτσόβολο).

Τα drawbacks είναι (σε σχέση πχ με το iphone):

1) Μέτριο scrolling στα ονόματα επαφών. Δεν ρολλάρει όπως θα πρεπε. Έπειτα θα πρεπε πχ. να πληκτρολογείς ''Γιω'' και να εμφανίζει όλους τους Γιώργους. Μπας και το έχει και δεν το βρήκα?

2) Φυσικά WiFi και πλήρες GPS είναι οι must επόμενες προσθήκες.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ ... ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΛΛΑ Η ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΠΤ... ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΦΑΓΕ ΚΑΜΙΑ ΤΡΕΛΛΗ ΤΟΥΜΠΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ... ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΕΚΙΝΝΗΣΗ ΤΠΤ ... ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΠΤ????:cry:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας το ψαξιμο κατάφερα να ρυθμισω σωστα το τηλεφωνο και επιτέλους μπαίνει στο internet. Αλλα αυό που μου άρεσε ηταν οτι βρηκα πρόγραμμα που συνεργάζεται με τον ενσωματωμένο δέκτη GPS και ετσι λειτουργει και αυτό κανονικά και οχι μόνο για geotagging.:)

για τις ρυθμισεις ιντερνετ για το μ8800 μπορεις να με πληροφορισεις? και αργοτερα για gps. εχω καροκινητο vodafone ala card. ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ ... ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΛΛΑ Η ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΠΤ... ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΦΑΓΕ ΚΑΜΙΑ ΤΡΕΛΛΗ ΤΟΥΜΠΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ... ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΕΚΙΝΝΗΣΗ ΤΠΤ ... ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΠΤ????:cry:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

 

 

Kαλα και εμενα μου το εχει κανει...:p

Δεν ειναι τιποτα, βγαλε την μπαταρια, αστην εξω για κανα λεπτο και μετα ανοιξε το παλι.

 

Btw, ακομα δεν μπορεσα να του κανω αναβαθμιση.... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας το ψαξιμο κατάφερα να ρυθμισω σωστα το τηλεφωνο και επιτέλους μπαίνει στο internet. Αλλα αυό που μου άρεσε ηταν οτι βρηκα πρόγραμμα που συνεργάζεται με τον ενσωματωμένο δέκτη GPS και ετσι λειτουργει και αυτό κανονικά και οχι μόνο για geotagging.:)

 

θα ήθελες να το μοιραστείς μαζί μας? Μου εχει σπάσει τα νευρα η ιστορια αυτή με τo geotagging.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia, exw k egw to samsung pixon kai enw ekgatesthsa to Nav4all, otan ry8mizw to GPS Emfanizei 'Έλεγχος για συσκευές'.. apo katw leei me kokkina grammata Serial GPS via COM1.

perimenw, perimenw... omws kanena apotelesma..

*den exei kollhsei, apla den fortwnei h progressbar kai den kanei tpt

 

Thank you in advance!:)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, τα μηνύματα με greeklish θα διαγράφονται. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

Link to comment
Share on other sites

το nav4all ειναι σαν το google maps πρεπει να εισαι συνεχεια στο net δεν εχει χαρτες στο κινητο αποθηκευμενους

δοκιμασε το route 66 και το we travel.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia, exw k egw to samsung pixon kai enw ekgatesthsa to Nav4all, otan ry8mizw to GPS Emfanizei 'Έλεγχος για συσκευές'.. apo katw leei me kokkina grammata Serial GPS via COM1.

perimenw, perimenw... omws kanena apotelesma..

*den exei kollhsei, apla den fortwnei h progressbar kai den kanei tpt

 

Thank you in advance!:)

 

to eixa dokimasie ki egw kai den kalodoyleve.... kati tetoia einai pou me anagasan kai to exw valei aggelia kopsoxronias to kinito... den kanei gia gps H egw den kserw pws na to kanw :(

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, τα μηνύματα με greeklish θα διαγράφονται. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση μιας και απάντηση δεν βρήκα.. Έχει καταφέρει κανείς να δει Cosmote Mobile TV με το Pixon? Είμαι λίγο χαμένος ως προς το τι πρέπει να κάνω...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μολις σημερα το πηρα κι`εγω.

πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες αλλα θα επανερθω οταν το ψαξω καλυτερα.

 

ενα προβληματακι μονο.

στο ημερολογιο μου βγαζει την τριτη με το γραμμα Π αντι Τ.

εαν γυρισω αγγλικη γλωσσα ολα καλα.

τι παιζει?

 

επισης firmware update που και πως μπορω να κανω?

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα το πηρα κι`εγω.

πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες αλλα θα επανερθω οταν το ψαξω καλυτερα.

 

ενα προβληματακι μονο.

στο ημερολογιο μου βγαζει την τριτη με το γραμμα Π αντι Τ.

εαν γυρισω αγγλικη γλωσσα ολα καλα.

τι παιζει?

 

επισης firmware update που και πως μπορω να κανω?

 

ευχαριστω...

 

 

μια βοηθεια.....?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο γιατι στην τιμη που τωρα πιστευω πως ειναι μια πολυ τιμια προταση...Το Wifi που λειπει δεν με ενδιαφερει καθολου...Το τωρινο μου κινητο ειναι το Lg ku990 viewty...Επειδη για μενα οι επιδοσεις της καμερας και του βιντεο ειναι σημαντικες για σε σχεση με το viewty που εχω τωρα πως τα παει?? Οποιος γνωριζει η εχει περασει απο τα χερια του και το Lg ας βοηθησει!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει περασει απο τα χερια μου καλυτερο κινητο με καμερα.

Πολυ τιμια προταση γενικα το κινητο αυτο.

 

Η φωτογραφικη του αποδιδει εξαιρετικες φωτο, αλλα στο βιντεο λιγο

τα χαλαει και αυτο γιατι ο ηχος δεν ειναι ικανοποιητικος.

 

Απο κει και περα η ποιοτητα κατασκευης του ειναι κορυφαια,

η οθονη λαμπερη και ευαναγνωστη και γενικα υστερα απο καιρο,

δεν σκεφτομαι ακομα να το αλλαξω... ( πραγμα σπανιο για μενα...!:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει περασει απο τα χερια μου καλυτερο κινητο με καμερα.

Πολυ τιμια προταση γενικα το κινητο αυτο.

 

Η φωτογραφικη του αποδιδει εξαιρετικες φωτο, αλλα στο βιντεο λιγο

τα χαλαει και αυτο γιατι ο ηχος δεν ειναι ικανοποιητικος.

 

Απο κει και περα η ποιοτητα κατασκευης του ειναι κορυφαια,

η οθονη λαμπερη και ευαναγνωστη και γενικα υστερα απο καιρο,

δεν σκεφτομαι ακομα να το αλλαξω... ( πραγμα σπανιο για μενα...!:lol: )

 

Τελικα το πηρα και μεχρι στιγμης ειμαι κατα ενθουσιασμενος!!! Η καμερα του εχει εκπληκτικη αποδοση ειναι τουλαχιστον ενα επιπεδο πανω απο το ku990 που ειχα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα παιδια, εχω 1 8800 πιχον και εγω και σημερα σταματισε να δουλευει η touch οθονη ο κωδικος που βρικα για ρεσετ δεν μπορω να τον περασω γιατι απλα δεν μπορω να πατισω τιποτα στην οθονη, εκανα restart το κινιτο και πλεον δεν μπορω να κανω τιποτα, εχετε καμια ειδεα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καμια βοηθεια για εμενα τον καψερο δεν υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον θα το αγορασω σημερα το κινητό με 150 ευρω απο Γερμανό.Ελπίζω να μου βγει καλό..

 

το πηρα τελικα 150 ευρω.πρωτες εντυπωσεις θετικότατες...

 

παιδια ξερει κανενας που μπορω να βρω screen protector για το pixon m8800?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον θα το αγορασω σημερα το κινητό με 150 ευρω απο Γερμανό.Ελπίζω να μου βγει καλό..

 

το πηρα τελικα 150 ευρω.πρωτες εντυπωσεις θετικότατες...

 

Πωπω, μιλάμε έγιναν καπνός!!!!

Ούτε η σκόνη από το ράφι του i8510 έμεινε!:lol:

Ε βέβαια, με τέτοιες τιμές, ούτε να το σκέφτεσαι δεν πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω, μιλάμε έγιναν καπνός!!!!

Ούτε η σκόνη από το ράφι του i8510 έμεινε!:lol:

Ε βέβαια, με τέτοιες τιμές, ούτε να το σκέφτεσαι δεν πρέπει...

 

Πραγματικά, ευτυχισμένος κατοχος απο χθες του pixon M8800...!! Όντως σημερα το πρωι στην σελίδα του Γερμανου δεν υπαρχει ουτε το pixon με 150 ευρώ, ούτε το innov8 με 170 ευρώ.

 

σε σχέση με το LG renoir, μου φαίνεται ισάξιο αν όχι καλύτερο το pixon.Ακόμε και σε νυχτερινές φωτογραφ.με φλας βγαζει μια χαρά.Ειδικά σε πολυ κοντινες αποστασεις όπου το xenon flash του renoir εβγαζε κατασπρα, το pixon αποδιδει λεπτομέρειες..

 

Να ΄'ναι καλά η προσφορά που εβαλαν χθες στον Γερμανό..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-M8800 Pixon

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...