Jump to content

Samsung GT-M8800 Pixon


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΩΤΙΖΟΝΤΑΙ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΩΤΙΖΕΤΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΙΣ.

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Το υποψιάστηκα οτι δεν φωτίζονται. Χαζομάρα πάντως, θα ήταν ομορφότερο και πρακτικότερο αν φωτίζονταν, κακώς η Samsung έκοψε έξοδα από εκεί!:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ξερουμε ΑΝ εχει δικο του πενακι στην αρχικη συσκευασια ή πρεπει να αγορασουμε?
Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το πηρα την παρασκευη απο γερμανο.πραγματι φοβερο με απιστευτη φωτο και βιντεο

τωρα σε οτι αφορα για gps ,wifi δε σκοτιζομαι εχω το ν95

στη συσκευασια εχει γραφιδα

εκεινο που μου αρεσε ειναι οταν το γυρνας γυρνανε και οι φωτο και τα βιντεο

τα βιντεο μονο προς 2 κατευθυνσεις ελπιζω σε μελλοντικη αναβαθμιση να λυθει αυτο

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος εαν εχει τη δυνατοτητα να εγκατασταθει η εφαρμογη mail for exchange στο pixon?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το κινητό περίπου 2 εβδομάδες. Φωτό πάρα πολύ καλές σε καλές συνθήκες φωτισμού. Το βράδυ χωλαίνει. Βίντεο πολύ καλό, αν & ορισμένες φορές έχει διακεκομμένο ήχο... DiVX δεν ξετρελάθηκα, περίπου τα μισά βίντεο δεν τα αναγνώριζε. Οθόνη πολύ καλή, touch πολύ καλό. Φορτώνει με απίστευτη ταχύτητα τα δεδομένα της κάρτας (7/17GB σε ελάχιστα δευτερόλεπτα). Τ9 χάλια... qwerty πολύ καλό. Το πενάκι δεν χρειάζεται. GPS ικανοποιητικό.

Το μόνο πραγματικά αρνητικό για μένα είναι η αυτονομία. Με αρκετή χρήση δεν βγάζει ούτε μια μέρα, με κανονική χρήση & κλειστό το βράδυ, μετά βίας 2 μέρες.

Μέγα αρνητικό η έλλειψη wifi, αλλά συμβιβάζεσαι & το παραβλέπεις, αλλιώς κοιτάς αλλού.

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω το εχω καμποσο καιρο... σχεδον ολα θα ελεγα επανω του ειναι απο πολυ καλα εως αψογα... ειναι ΠΑΡΑ πολυ γρηγορο σαν συσκευη μενου (καμια σχεση με το blackberry storm που εχω και το omnia) και φορτωενει την μπαταρια ΠΑΡΑ πολυ γρηγορα... βεβαια 2-3 μερες μου βγαζει με ΚΛΕΙΣΤΟ το 3G. Ειναι λιγο αργο στο ιντερνετ αλλα δεν ενοχλει και εχει ΠΟΛΥ κακο Τ9... μιλμε ομως για παραπληγικο Τ9 και ΔΕΝ αποθηκευει τις νεες λεξεις.... Η οθονη παρα πολυ καλη και σε χρηση και σε οψη και βεβαια το wifi ειναι μια ελλειψη αλλα εμενα δεν με ενοχλει μιας και παρα το οτι σπιτι εχω wifi σπανια θα δουλψω το κινητο.και οταν θελω ιντερνετ και εμι στον δρομο ΔΕΝ βρισκω (ουτε και ψαχνω) hot spots. Απλα με 1 ευρω το μηνα εχω βαλει 500mb surfing&mail στη γραμμη μου και τελος. Οσο για το GPS ΔΕΝ ξερω καν πως δουλευει μιας και το αυτοκινητο μου εχει ενσωματωμενο multimedia center οπτε ΔΕΝ το εχω δουλεψει. Αλλα μαλλον ΔΕΝ εχω και χαρτες ελλαδος μιας και το εχω φερει απεξω :(
Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις ΠΩΣ να αλλαξω το μενου μου (που εχω μενου της Orange ενος γγλικου δικτυου) και να το γυρισω σεκλασσικο μενο του Μ8800?
Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα και εγω σημερα.

πολυ ωραιο το τηλ.

και η οθονη του βεβαια.

και μεγεθος/βαρος ειναι τελειο.

μονο ενα wifi να ειχε....:ninja::ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο !!!!!!

Αρη ποσταρε καμια φωτογραφια να δουμε

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Εδω και κανα 2 βεδομαδες εχω φαει τον τοπο να βρω firmware Samsung M8800 μιας και το δικο μου μενου ειναι της Αγγλικης Orange και ειναι ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ το ιντερνετ, email, GPS (ηταν και για καρτα ΣΙΜ κλειδωμενο αλλα το ξεκλειδωσα). Ψαχνω λοιπον (και εδω ζηταω την βοηθεια σας) ενα FIRMWARE οποιδηποτε αλλο της συσκευης ωστε να το περασω επανω και να ΜΗΝ εχω μενου ORNANGE (ουτε και αλλης εταιριας φυσικα VODAFONE κτλ).

 

Ευχαριστω εκ των προτερων Αλκης

Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιώ το Α-GPS? δηλαδή να βρίσκω τη θέση μου απο το δορυφόρο και όχι μεσω 3G??

 

Οσο για το 3G πως απενεργοποιείται, για να κρατάει η μπαταρία λίγο παραπάνω???

Link to comment
Share on other sites

Επειδη χαθηκα λιγο και δεν καταλαβα, GPS εχει το τηλεφωνο?? Στο site της Samsung λεει οτι δεν εχει....

 

εδω ειναι το λινκ του samsung.gr που το λεει:http://www.samsung.com/gr/consumer/detail/spec.do?group=mobilephone&type=mobilephone&subtype=cameraphone&model_cd=GT-M8800DKAEUR&fullspec=F

 

και κατι ακομα, η γραφιδα ενσωματώνεται στο τηλεφωνο η κρεμεται στα προτυπα του ΟΜΝΙΑ και του VIEWTY???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ.χθεσ αποκτησα το κινητο κ μια ερωτηση κρισεωσ...κλεστο λειτουργικο,οκ.προγραμματακια η παιχνιδια βαζουμε¨? κ αν ναι που τα βρισκουμε?
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη για την καθυστερυμένη απάντηση στα 2 παιδιά που μου έστειλαν Pm σχετικά με το GPS του pixon.

Το τηλέφωνο ΕΧΕΙ GPS και μάλιστα πολλή καλό σαν δέκτη.

Η ταχύτητα απόκρισης εξαρτάτε ανάλογα με το firmware της συσκευής.

Το google maps: δουλεύει μόνο η έκδοση που είναι προεγκατεστημένη σε μερικές συσκευές ΟΧΙ η καινουρια που γινεται download απο το site.

Υπάρχουν ακόμα to Nav4all, που έχει αρκετά kaλούς χάρτες και υποστηρίζη ελληνικά και το amazegps το οποίο αν και καλύτερο εχει ένα πρόβλημα στο θέμα του ήχου το οποίο σε λίγες μέρες θα λυθεί.

Τέλος το Gmaps αν και έχει ελληνικούς χάρτες δεν κάνει για πλοήγηση αλλα μόνο για αναζήτηση θέσεως και σχεδιασμό δρομολογίου.

Αυτά για τους φίλους abarth και foufoutosx.

Αν κάποιος χρειαστεί firmware ας στείλει pm και κάτι θα κάνουμε;)

Η αλλαγή του πάντως δεν είναι και το ποιό εύκολο πράγμα και αρκετα pixon δεν τα κατάφεραν..................:cry:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ Α ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ, ΑΛΛΑ ΕΝΩ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ, ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟΥ. Ο ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ. ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΒΙΝΤΕΟ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟ ΘΟΡΥΒΟ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΟΥΗΤΟ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΗΧΩΝ. ΤΟ Ν95 8GB ΠΟΥ ΕΙΧΑ, ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΤΕΡΕΩΦΟΝΙΚΟ ΗΧΟ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ.
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω ρε παιδια,παντως αν ειχε wifi αυτο το κινητο θα το ειχα ακομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το βρηκα απο αλλο φορουμ

 

First thing to always remember, is BACK UP YOUR PHONE, Pictures,wallpapers,music, and any contacts you have saved on your phone. I am not responsible for any damage to you, your phone, computer, or lost of data in this process. This is a guideline intended for professional technicians.

USE AT YOUR OWN RISK!!!

1. USB cable that came with your phone.

2. Samsung PC Studio 3 witch can be found here:

http://www.samsung.com/uk/support/d..._ia_cd=01011800

Install this software first, it contains the drivers for your phone, and has every thing you need for backup.

3. Multiloader v5,50 http://www.4shared.com/file/75565159...ader_V550.html

5. Newest unbrranded firmware http://www.megaupload.com/?d=B5CXDIOZ

 

-----------------------------Now you are ready to begin-----------------------------------

1. Make sure Samsung PC Studio is installed and communicates with your phone. And unpack the firmware in a folder you can easily find it.

2. Remove the Sim and MicroSD from your phone and replace the battery.

3. With the phone OFF connect the phone and computer with the USB cable.

4. While holding the no. 9 button on the phones key pad, tap the power button, the phone screen will come on black with a red stripe that says "Download" ( For Tocco and Pixon users : Hold down the "Volume -" button on the left side, and the "Camera" button on the right, then press the "Power" button = all three buttons need to be pressed together. Your phone should start up into a red\blue on black bootloader screen.)

 

5. Now run MultiLoader v5.33

6. Select the radio button that includes MSM6275/MSM6280.

 

7. Select Boot Change and Full Download.

8. Then click Boot, and select the boot files from the unpacked firmware folder.

 

9. Click the Amss, Rsrc1, and Rsrc2.

10. Then press the Factory FS tab, and select the appropriate files from the firmware folder also.

11. Select (Low).r2c NOT (Mid).r2c. (Phone may not restart if you select mid)

12. FOTA and ETC fields are left blank.

 

13. Click the Port Search button, it will find your phone and show the com port is ready.

14.Click the download button and be patient, this will take a few minutes to complete.

 

15.When it's finished, it will show "ok complete".

 

16.Unplug the phone from the USB cable, reinstall the sim, MicroSD, and power up the the phone.

17. Now with every thing complete, perform a hard reset by typing *2767*3855# into the hand set.

18. When the phone resets type *#1234# into your handset to check your new firmware ver.

Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτεται να το αγορασει η μητερα μου το τηλεφωνο αυτο και δεν καταλαβα απολυτα απο ολο το θρεντ που διαβασα, το να πλοηγηθεις, δηλαδη να σε βρει το GPS και να του πεις πηγαινε με στο ΟΑΚΑ πχ, θα σε χρεωσει για να σε παει? και θα σου μιλαει? ειναι δηλαδη σα Destinator και τετοια ή στα πρότυπα iPhone που βρισκει μονο διαδρομη και τελος?
Link to comment
Share on other sites

1) Δυστυχώς η αναζήτηση γίνεται μόνο με το αρχικό γράμμα... Μου λείπει το "smart search"του U600... Είναι δυνατόν να κάνεις αναζήτηση μόνο με το αρχικό γράμμα γ@μώ τη samsung μου ?

 

Τέλος πάντων, η λύση που βρήκα εγώ είναι να δημιουργήσω groups (work, friends, family κτλ) και έτσι να περιοριστούν αρκετά οι επαφές σε κάθε group.

 

2) Το δικό μου firmware είναι το M8800BDHL2 . Είναι το τελευταίο; Υπάρχει κάποιο link με firmware και λίστα με το τι προσφέρει το καθένα;

 

3) Πού βρίσκω προστατευτικά αυτοκόλλητα για την οθόνη;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-M8800 Pixon

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...