Jump to content

True Blood (HBO)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μάνα της Τάρα όλα τα λεφτά :lol:

Αν ήμουν στη θέση της κόρης της θα την πυροβολούσα με μπαζούκας :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αύριο το νέο επεισόδιο 1x08 "The Fourth Man in the Fire" :)

 

"βγηκε" για κατέβασμα απο νωρις το πρωι!

Ορμάτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη σκηνή του 9ου.

 

Ο Bill που παίζει Wii!!!

χαχαχαχαχ :respect:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη σκηνή του 9ου.

 

Ο Bill που παίζει Wii!!!

χαχαχαχαχ :respect:

 

Αυτο το Wii πολυ παιζει τωρα τελευταια (πχ και στην ταινια Tropic Thunder (2008))... Παντως οντως, μοναδικη στιγμη :lol:

 

Επισης... shape shifter? ενας σκυλος? ειναι δυνατον? ουτε καν λυκανθρωπος? απογοητευτηκα :p

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτο το Wii πολυ παιζει τωρα τελευταια (πχ και στην ταινια Tropic Thunder (2008))... Παντως οντως, μοναδικη στιγμη :lol:

 

Επισης... shape shifter? ενας σκυλος? ειναι δυνατον? ουτε καν λυκανθρωπος? απογοητευτηκα :p

 

Ε καλα...

Δεν είναι ότι μπορεί να μεταμορφωθεί ΜΟΝΟ σε σκύλο.

Απλά αυτό προτιμά (πολύ πιθανόν γιατί αυτό τον φέρνει πιο κοντά στη Σούκι - talk about ανολοκλήρωτους έρωτες :p )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να μεταμορφωθει ειπε σε οτι θελει αρκει να εχει την εικονα του μπροστα..Απλα στην γειτονια κυκλοφορουσε ενα αδεσποτο κολει ε βρηκε και αυτος εναν πινακα με το ιδιο σκυλι το εβαλε στο γραφειο του και οταν ηθελε να μετομορφωθει γινοταν το σκυλι..Φανταζεσαι να κυκλοφορουσε ενα λιονταρι με στην πολη;Μαλλον θα φαινοταν περιεργο..:lol::lol:Και σε πουλι μπορει να μεταμορφωθει αλλα δεν τα καταφερνει στο πεταγμα
Link to comment
Share on other sites

Μετα το 1χ11 μπορω να πω οτι το μονο ενδιαφερον πλεον ειναι να δουμε ποιος ειναι ο δολοφονος..
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O du ljuva frihet. :D

Για την επόμενη season θέλω περισσότερη Pam :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Moλις τελειωσα ολα τα επισοδεια!!Εχω ψιλοκολλησει με True Blood και δν μπορω να περιμενω για την επομενη σεζον!!!Θα ειναι τελειο!!Μου εχουν πει και τι γινεται παρακατω που με κανει να ανυπομονω ακομη περισσοτερο........!!:p:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα!

Η σειρά είναι υποψήφια για 2 Χρυσές Σφαίρες!

 

Καλύτερης Δραματικής Σειράς και Καλύτερου Α' Γυναικείου Ρόλου σε Δραματική Σειρά για την Anna Paquin.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα!

Η σειρά είναι υποψήφια για 2 Χρυσές Σφαίρες!

 

Καλύτερης Δραματικής Σειράς και Καλύτερου Α' Γυναικείου Ρόλου σε Δραματική Σειρά για την Anna Paquin.

Χρυσές; Ασημένιες έπρεπε :b

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

LOL!

 

Πάντως θα πω ψέμματα, αν πω ότι συνολικά δεν περίμενα κάτι παραπάνω και κάτι στο πιο βαθύ/βαρύ και πολύπλοκο από την εναρκτηρια season του True Blood.

 

Είναι μια καλή σειρά, απλά δεν μου έδιωξε την εντύπωση ότι έκανε σκαμπανεβάσματα στην ιστορια της, στους χαρακτήρες της και στο που ήθελε να καταλήξει. (πχ

δύο συγκεκριμένους χαρακτήρες ήταν πολύ άδικο έτσι που τους.... τσεκούρωσαν. Μιλάω φυσικά για τη γιαγια, και για την Amy. Και την ίδια πικρία έχω επίσης για την ιστορία της αθώας κορασιδας (sic) που ο Bill μετέτρεψε σε βαμπίρ, η οποία από πολύ ενδιαφέρον χαρακτήρας (για μένα τουλάχιστο) κατέληξε μέσα σε 2 επεισόδια και με ελάχιστες σκηνές να είναι μια ενοχλητική παρουσία για όλους...

And don't get me started για την ιστορία της Tara και την ιστορία του Jason

)

 

Επίσης, αν και συνολικά η Paquin βοήθησε πολύ στο να διαμορφωθεί και να αποτυπωθεί πειστικά ένας ιδιαίτερος χαρακτήρας για τη Sookie, νομίζω ότι κάπου ερμηνευτικά το έχανε το μπαλάκι (ειδικά σε σκηνές με νεύρα).

 

Το φινάλε είχε αρκετές καλές στιγμές, αλλά ήταν κάπως αφελές και διαδικαστικό σε σημεία. Είναι στιγμές (όπως πχ τα τελευταία λεπτά) που μου δίνει την αίσθηση ότι στοχεύουν σε σαρκασμό προς βαμπιρο-ταινίες/σειρές, παρά στο να περάσουν κάποιο σοβαρό μήνυμα...

 

Αυταααα....Περιμένω από τη δεύτερη season, πιο συγκεκριμένο σχέδιο για τους χαρακτήρες της σειράς,

περισσότερο Magister και παρόμοια σκηνικά, όπως και περισσότερη Maryann (γιατί όταν αναμιγνύεται η Forbes σε μια σειρά, τα πράγματα τείνουν να πηγαίνουν προς το καλύτερο:happy:)

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την σεζόν και οι εντυπώσεις μου είναι ανάμεικτες. Ενώ έχουν δημιουργήσει μία πολύ όμορφη ατμόσφαιρα, υπάρχουν πολλά σημεία που με κούρασαν και κάποια άλλα που με χάλασαν.

 

Οι περισσότερες σκηνές με την Σούκι είναι πολύ καλές, αλλά αυτή η τόσο βαριά προφορά, μου χυπάει πολύ άσχημα. Η συγκεκριμένη, πιστέυω οτι το έχει παρακάνει στο θέμα προφοράς. Όχι οτι οι άλλοι μιλάνε κανονικά, αλλά η Σούκι τις τραβάει πολύ τις λέξεις.

 

Το επεισόδιο με την κηδεία της γιαγιάς της ήταν απογοητευτικό, σκεφτόμουν σε πολλές στιγμές να την σταματήσω αλλά υπέροχοι και με τεράστιο ενδιαφέρον χαρακτήρες όπως ο Μπιλ, ο Σαμ και η Μαίρη Ανν με έκαναν τελικά να παρακολουθώ ευχάριστα την σειρά μέχρι και το τελευταίο της επεισόδιο.

 

Πολύ κρίμα που σκότωσαν μερικούς χαρακτήρες ενώ η ανάπτυξή τους, ήταν απο τα πολύ δυνατά χαρτιά της σεζόν. Δυστυχώς, δόθηκε ιδιαίτερο βάρος σε άλλους χαραξτήρς πολύ μισητούς απο μένα όπως η κακάσχημη Τάρα και το φρικιό η μάνα της. Πραγματικά, πρέπει να έψαχναν τρελά πριν καταφέρουν να κλείσουν τόσο αντιαισθητικούς ηθοποιούς. Βλέποντας το υπόλοιπο καστ, μου δημιουργεί απορία η συγκεκριμένη επιλογή.

 

Ο Τζέισον ήταν μια ευχάριστη έκπληξη καθώς, με τα σκαμπανεβάσματά του, σε προκαλούσε να ταυτιστείς μαζί του και να τον συμπαθήσεις, ειδικά στα τελευταία 2 επεισόδια.

 

Τέλος, ο χαρακτήρας της κοπέλας που μετέτρεψε ο Μπιλ, απλά είναι για γέλια. Το ξεκίνησαν καλά με την δίκη αλλά το μετέτρεψαν σε παρωδία. Πολύ λάθος η ανάπτυξη και η παρουσίαση του συγκεκριμένου χαρακτήρα.

 

Η σεζόν σταμάτησε σε σημείο που δεν μου προκαλεί την παραμικρή απορία για το τι θα γίνει στην συνέχεια. Είναι όμως μια σειρά που δεν βασίζεται στο σενάριο αλλά δίνει περισσότερη βαρύτητα στην ανάπτυξη των χαρακτήρων. Οπότε, θα χαρώ να δω πως θα εξελιχθούν όλοι οι χαρακτήρες που ανέφερα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Χρυσές Σφαίρες 2009

 

Καλύτερη ηθοποιός σε δραματική σειρά στην τηλεόραση: Anna Paquin (True Blood) :)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Τελικά μόλις αυτές τις μέρες πήρα απόφαση να το ξεκινήσω επιτέλους (τα μάζευα και θα τα δω ενόψει 2ης σεζόν). Βασικά είχα δει το 1ο επεισόδιο, αλλά επειδή είχαν περάσει κάτι μήνες το ξαναείδα.

 

Πρώτες εντυπώσεις:

1. Αν και είναι νωρίς για να το κρίνω, η Anna Paquin δικαίως πήρε τη Σφαίρα. Περνάει άνετα για γέννημα θρέμμα του αμερικανικού Νότου -και δεν μιλάω μόνο για την προφορά. Θα δω πώς θα εξελιχθεί βεβαια ο χαρακτήρας & η ερμηνεία στα επόμενα επεισόδια.

2. Η σειρά έχει εκπληκτικούς τίτλους αρχής. Νομίζω ότι μαζί με SFU & Dexter είναι από τους top (μπορεί βέβαια να ξεχνάω και κάποιες άλλες -ίσως και το Mad Men)

3. Το μερίδιο συγχαρητηρίων που του αναλογεί και στον DesertSMisSRaiN για τη μετάφραση (το καλό να λέγεται -να εξασφαλίσουμε και υπότιτλους για τη 2η σεζόν! :p)

 

Αυτά, και πάω βουρ για τα επόμενα 11 επεισόδια τις ερχόμενες μέρες! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πρώτο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου, 2x01 - Nothing But The Blood, προβλήθηκε χθες από το HBO και σήμερα είναι διαθέσιμο :)
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Sunday's premiere was the most watched HBO program since the series finale of The Sopranos. Over 5 million tuned in to watch it live :)

 

Το επεισοδιο ηταν εξαιρετικο!True Blood's finally back:D

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...