Jump to content

True Blood (HBO)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις καλύτερες στιγμές του πιλότου είναι ότι η νέα μαθητευόμενη ηρέμησε προσωρινά και δείχνει να έχει ακόμα potential να μην καταστραφεί ως χαρακτήρας. Οι υπόλοιπες είχαν μέσα την Mary-Ann :)
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sunday's premiere was the most watched HBO program since the series finale of The Sopranos. Over 5 million tuned in to watch it live :)

 

Το επεισοδιο ηταν εξαιρετικο!True Blood's finally back:D

 

Και ερχόμουν να γράψω ακριβώς αυτό.

Well done.

ΠΟΛΥ καλή πρεμιέρα (αν και προβλέπω να ξυπνάνε πάλι μέσα μου δολοφονικά ένστικτα με την Αδερφότητα του Ήλιου)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Νέο επεισόδιο χθες: True Blood S02E02 - Keep This Party Going.

Για να δούμε...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Χθες μόλις, κατάφερα να δω το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν. Ανέλπιστα ωραίο και αρκετά ενδιαφέρον. Με το που ξεκίνησε, ένοιωθα σαν να μην πέρασε ούτε μια μέρα από την παρακολούθηση του φινάλε της πρώτης σεζόν. Πάμε για το δεύτερο τώρα. :)
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την πρωτη σεζον. μιας και μου αρεσει να περιμενω να εχω μαζεμενα τα επεισοδια παρα να τα περιμενω ενα ενα....

 

1ο επεισοδειο εχω δει ως τωρα....

 

απορια 1)

βρηκα ολους τους υποτιτλους μια χαρα αλλα στο 10ο επεισοδειο (I Don't Wanna Know) δεν συγχρονιζεται..κατεβασα 4-5 διαφορετικους υποτιτλους ως τωρα αλλα τιποτα...γιατι;

 

απορια 2)

η σεζον 2 ως τωρα ειναι στο 2ο επειδοδειο;;

 

απορια 3)

καθε βδομαδα παιζεται 1 επεισοδειο ετσι;; ποτε περιπου δηλαδη θα τελειωσει η σεζον;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

βρήκα όλους τους υπότιτλους μια χαρά αλλά στο 10ο επεισόδιο (I Don't Wanna Know) δεν συγχρονίζεται..κατέβασα 4-5 διαφορετικούς υπότιτλους ως τώρα αλλά τίποτα...γιατί;

Γιατί μάλλον δεν είναι για την έκδοση του αρχείου που έχεις (συνήθως αναφέρουν ομάδα rip, ποιότητα, fps, repack ή proper κλπ). Η θα κατεβάσεις την αντίστοιχη έκδοση ή θα τους συγχρονίσεις εσύ.

 

η σεζόν 2 ως τώρα είναι στο 2ο επεισόδιο;

Ναι.

 

κάθε Βδομάδα παίζεται 1 επεισόδιο έτσι; ποτέ περίπου δηλαδή θα τελειώσει η σεζόν;;

To ΗΒΟ έχει ανακοινώσει επίσημη ημερομηνία μέχρι και το 2x06, που θα προβληθεί 26 Ιουλίου. Συνολικά θα παιχθούν 12 επεισόδια και υπολογίζεται ότι η σεζόν θα τελειώσει στις πρώτες βδομάδες του Σεπτεμβρίου.

http://www.hbo.com/trueblood/season2/

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ολους τους υποτιτλους μια χαρα αλλα στο 10ο επεισοδειο (I Don't Wanna Know) δεν συγχρονιζεται..κατεβασα 4-5 διαφορετικους υποτιτλους ως τωρα αλλα τιποτα...γιατι;

Για να μην παιδεύεσαι με το να ψάχνεις να βρεις την σωστή έκδοση των υποτίτλων, παίξε το επεισόδιο με το KMplayer και κάθε φορά που πάει να χαθεί ο συγχρονισμός, πάτησε τα πλήκτρα [ ] και φτιάξε τους. Εγώ, σε πάρα πολλές σειρές, όταν δεν βρίσκω τους σωστούς υπότιτλους, ή απλά δεν υπάρχουν τα βλέπω έτσι χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είδα μέχρι ένα σημείο με τους ισπανικούς αλλά δεν είναι και τόσο μεγάλη βοήθεια όταν τα ισπανικά σου είναι μέτρια :p.

Καταραμένη βλαχο-Αμερικανικη προφορα :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα ξεμυτήσουν σε κανα-δυο μέρες το πολύ.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό επεισόδιο:

 

Highlights:

- Τα...highlights του Eric "Ιs there blood in my hair?". Χαχαχαχα.

- Η προσπάθεια του

Lafayette να αποδράσει με την barwoman να τον πυροβολεί στο γόνατο. Τρελό γέλιο.

 

- Το φινάλε με την Jessica

να αποκαλύπτει άλλες πτυχές του χαρακτήρα και της ανθρώπινης ζωής της σχετικές με τους γονείς της και τη βίαιη συμπεριφορά του πατέρα της

. Από τις πιο έντονες σκηνές της σειράς so far.

 

Η Αδερφότητα του Ήλιου έχει ήδη αρχίσει να μου τη δίνει. Κάθε φορά που βλέπω κάτι παρόμοιο σε ταινία ή σειρά (πορωμένους χριστιανούς ιεροκήρυκες να λένε αηδίες και να παρασύρουν τα ηλίθια πλήθη) περιμένω με ανυπομονησία τη στιγμή που κάποιος θα τους...στείλει να βρούνε τον Θεούλη :devil: :devil:.

 

/off topic Στο Mist του King στη σκηνή με τον πυροβολισμό στη θεούσα -όποιος το έχει δει καταλαβαίνει για ποιο χαρακτήρα μιλάω - σηκώθηκα και χειροκροτούσα μαζί με το υπόλοιπο σινεμα :p /end off topic.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει που η Τζέσικα

αποκτά βάθος σαν χαρακτήρας και ενδιαφέρον storyline. Ελπίζω να έχουν συγκεκριμένο και καλό σχέδιο για αυτή σε αυτή τη σεζόν

 

 

Στο επεισόδιο αυτό μου άρεσε μέχρι και η ερμηνεία και οι διάλογοι της Σουκι!

Ωραία τα σκηνικά με

τον Λαφαγιέτ και την υστερικό μπαργούμαν :lol:, με την Mairy-Ann στου Μερλότ

και ενδιαφέρον πράγματα προς το φινάλε.

 

Το στόρι με το συνέδριο ηγεσίας είναι βαρετό και υπερβολικά ξενέρωτο τον περισσότερο χρόνο, αλλά δείχνουν πως όλο αυτό είναι ένα set-up για κάτι που θα έχει ενδιαφέρον -ελπίζω.

 

Στο Ign το συγκεκριμένο επεισόδιο βαθμολογήθηκε με καθαρό δεκαράκι (10) :happy:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά δυνατό επεισόδιο το 2x03. Νέες εμφανίσεις

(Μινώταυρος; )

-χε χε- και σπόντες

(είχαμε ξανακούσει για λυκανθρώπους; )

, νέες ιστορίες ξεκινάνε, και spooky φινάλε.

 

Πάλι οι σκηνές στο συνέδριο ήταν ό,τι να'ναι και γενικά κινούνται σε αναμενόμενη κατεύθυνση

εκτός και αν ο Τζέισον τους δουλεύει όλους, που δεν τον έχω ικανό

 

Επίσης βαρετο το σκηνικό και οι διάλογοι

Tara και Eggs

, αλλά τουλάχιστο τελείωναν γρήγορα.

 

Λίγο με πείραξε που είδαμε

μια επανάληψη του θέματος με το χορό και το ξαφάντωμα που προκαλεί η Maryann, αλλά αυτή τη φορά ήταν πολύ πιο έντονο και "γραφικό" :) και έβαλαν και λίγο μυστήριο μέσα με εκείνο το γουρούνι :lol:

 

 

Τώρα διακοπή μέχρι τις 12/07 .

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

True Blood's Season 1 DVD sales top 1mil in just 5 weeks

 

Το DVD του True Blood, τη βδομάδα που μας πέρασε κατάφερε να ξεπεράσει σε πωλήσεις το 1.000.000 αντίτυπα (ποσό που μεταφράζεται σε έσοδα για το ΗΒΟ ύψους περίπου 38 εκατομμυρίων δολλαρίων) σε πέντε μόλις εβδομάδες κυκλοφορίας.

 

Για σύγκριση: η 4η σεζόν του Weeds, με 2 βδομάδες κυκλοφορίας είχε πουλήσει περίπου 333.000 αντιτυπα πριν εξαφανιστεί από το Top20.

 

:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά δυνατό επεισόδιο το 2x03. Νέες εμφανίσεις

(Μινώταυρος; )

-χε χε- και σπόντες

(είχαμε ξανακούσει για λυκανθρώπους; )

, νέες ιστορίες ξεκινάνε, και spooky φινάλε.

 

Πάλι οι σκηνές στο συνέδριο ήταν ό,τι να'ναι και γενικά κινούνται σε αναμενόμενη κατεύθυνση

εκτός και αν ο Τζέισον τους δουλεύει όλους, που δεν τον έχω ικανό

 

Επίσης βαρετο το σκηνικό και οι διάλογοι

Tara και Eggs

, αλλά τουλάχιστο τελείωναν γρήγορα.

 

Λίγο με πείραξε που είδαμε

μια επανάληψη του θέματος με το χορό και το ξαφάντωμα που προκαλεί η Maryann, αλλά αυτή τη φορά ήταν πολύ πιο έντονο και "γραφικό" :) και έβαλαν και λίγο μυστήριο μέσα με εκείνο το γουρούνι :lol:

 

 

Τώρα διακοπή μέχρι τις 12/07 .

 

Tο πάρτυ φαινόταν καθαρά διονυσιακό. Και έχω την υπόνοια πως η MaryAnn είναι ο "μινώταυρος" αν και τα κίνητρα της δεν είναι τόοοοσο δυνατα για να επιτεθεί στην Sookie. Πάντως η MaryAnn την έχει δει πολύ θεα του σεξ του φαγητού και του χορού... να δούμε πότε η Τάρα θα αρχίσει να ξυπνάει απο τον ύπνο του δικαίου

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται, η MaryAnn προκαλεί κάποιον εθισμό ή απλά υποβάλει συναισθήματα σε ανθρώπους. Όπως και νά'χει, είναι ο πιο ενδιαφέρον χαρακτήρας αυτή την στιγμή στην δεύτερη σεζόν. Αυτό για το ότι μπορεί

να είναι ο "μινώταυρος"

, αν τελικά αποδειχθεί πως ισχύει, θα είναι ακόμα πιο ενδιαφέρον.

 

Το θέμα είναι ότι η σειρά αποχτά υπερβολικό ενδιαφέρον και με κερδίζει σε κάθε επεισόδιο περισσότερο απ' ότι κατάφερε να με τραβήξει ολόκληρη η πρώτη σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Tο πάρτυ φαινόταν καθαρά διονυσιακό. Και έχω την υπόνοια πως η MaryAnn είναι ο "μινώταυρος" αν και τα κίνητρα της δεν είναι τόοοοσο δυνατα για να επιτεθεί στην Sookie. Πάντως η MaryAnn την έχει δει πολύ θεα του σεξ του φαγητού και του χορού... να δούμε πότε η Τάρα θα αρχίσει να ξυπνάει απο τον ύπνο του δικαίου

 

Αυτό με τις

διονυσιακές τελετές ήταν ακριβώς το πρώτο πράγμα που πέρασε από το μυαλό μου όταν το είδα.

Χορός, ποτό, έκσταση. Ακριβώς ίδια.

 

Στο 2x01 μάλιστα που δείχνει την Tara στην πισίνα η MaryAnn λέει πως η τοιχογραφία είναι "ο θεός Πάνας και η θνητή ερωμένη του" και φυσικά μην ξεχνάμε το αγαλματίδιο που θαύμαζε ο Sam στο σπίτι της MaryAnn που ειναι μυκηναϊκό.

 

Όχι δεν θα κάνω αναγωγή όλης της σειράς στον αρχαίο Ελληνικό πολιτισμό γιατί: 1) Δεν είμαι ο Καρατζαφέρης και

2) Πιστεύω πως η MaryAnn είναι κάποιο είδος θεότητας/δαίμονα, και όχι η θεά Αφροδίτη :p - αν και τώρα που το σκέφτομαι το δεύτερο δεν φαίνεται και τελείως απίθανο :p :p

 

 

Όσο για την επίθεση στη Sookie

προφανως έχει κάποια σχέση με την πρότασή της στην Tara να μετακομίσει μαζί της.

 

 

Έχει καταλάβει κανείς σας, δε, γιατί η Tara είναι τόσο σημαντική γιατί εγώ δεν μπορώ να καταλάβω!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η επίθεση στη Σούκι πρέπει να ήταν τυχαία.

 

 

Πως μπορεί το τέρας να υπολόγιζε το σημείο όπου θα σταματήσει το αυτοκίνητο και ότι θα πείσμωνε η Σουκι να πάει περπατώντας για 20 μίλια στο σπίτι της;

:confused:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μμμ...μπορεί να έχεις δίκιο.

Αλλά,

αν την ακολουθούσε για να της επιτεθεί όταν θα ξημέρωνε για να μην υπάρχει ο Bill να την προστατεύσει και απλά έτυχε το όλο σκηνικό με τα νεύρα της Sookie;;

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς σας, δε, γιατί η Tara είναι τόσο σημαντική γιατί εγώ δεν μπορώ να καταλάβω!

 

Μισή απάντηση:

 

για να ζευγαρώσει με τον λαπά

 

 

αλλά γιατί;

 

 

γιατί όχι με μένα;

:O

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

3. Το μερίδιο συγχαρητηρίων που του αναλογεί και στον DesertSMisSRaiN για τη μετάφραση (το καλό να λέγεται -να εξασφαλίσουμε και υπότιτλους για τη 2η σεζόν! :p)

 

Χαχαχα.

Τώρα είδα το post σου.

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια,mate. Αλλά από ότι είδα έχουν ήδη πάρει άλλοι τη σκυτάλη, έχει γίνει και το θέμα με τους υπότιτλους ένα τέτοιο μαύρο χάλι οπότε let's see if we ever need to contribute again.

 

Πάντως είναι πάντα ευχάριστο ένα απροσδόκητο μπράβο, οπότε thanks again.

You made my day (ιδιαίτερα μιας και ξερω πως αύριο δε θα έχω καινούργιο επεισόδιο True Blood να δω :p)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.

Τώρα είδα το post σου.

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια,mate. Αλλά από ότι είδα έχουν ήδη πάρει άλλοι τη σκυτάλη, έχει γίνει και το θέμα με τους υπότιτλους ένα τέτοιο μαύρο χάλι οπότε let's see if we ever need to contribute again.

 

Πάντως είναι πάντα ευχάριστο ένα απροσδόκητο μπράβο, οπότε thanks again.

You made my day (ιδιαίτερα μιας και ξερω πως αύριο δε θα έχω καινούργιο επεισόδιο True Blood να δω :p)

Ε, ναι, τότε είχα δει τα 1-2 πρώτα επεισόδια μόνο, και ήταν αλλιώς τα πράγματα... :)

 

You're welcome!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μικρή ανάπαυλα, σήμερα προβάλλεται το 2x04 Shake and Fingerpop ! :)

 

Παρεμπιπτόντως έχει παρατηρήσει κανείς το επίσημο site για τον 2ο κύκλο; Έχουν φτιάξει ένα "κυλιόμενο" καμβά, όπου κομμάτια του από τα αριστερά προς τα δεξιά αντιστοιχούν στα επεισόδια 2x01, 2x02, 2x03 (μέχρι στιγμής) με κάποιους χαρακτήρες να είναι clickable, ώστε να μπορεί κάποιος να δει περισσότερες πληροφοριές για τον/ην ηθοποιό και το ρόλο του/ης.

 

Για τον πρώτο κύκλο είναι παρόμοιο αλλά κάπως διαφορετικό concept.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

True Blood also posted another series high with 3.9 million viewers. When DVR and on-demand are factored in, True Blood is averaging 10.8 million viewers.

πηγή: TVbythenumbers.com

 

:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...