Jump to content

Αγορά αυτοκινήτου: «Κατηγορία Μίνι & Σούπερ Μίνι»


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σ' ευχαριστω για την απαντηση.

Δηλαδη θεωρεις οτι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα ειναι το accent?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστω για την απαντηση.

Δηλαδη θεωρεις οτι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα ειναι το accent?

 

 

Είναι από τις λίγες επιλογές σε αυτά τα λεφτά που είναι σχετικά καινούριο και μπορείς να πεις ότι είναι και σχετικά αξιόπιστο.

Απο εκεί θα ξεκινούσα την έρευνά μου.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σκέφτομαι και γω για αμάξι, πρώτο στο μυαλό μου έχω το yaris 1.33 αλλά με προβληματίζει που είναι παλιό αν και σε εμφάνιση και στιλ δεν έχει να ζηλέψει από τα άλλα, αλλά είναι παλιό εσείς τι λέτε ? θέλω να είναι στην κατηγορία εως 1300 κυβικά. Εσείς τι λέτε ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σκέφτομαι και γω για αμάξι, πρώτο στο μυαλό μου έχω το yaris 1.33 αλλά με προβληματίζει που είναι παλιό αν και σε εμφάνιση και στιλ δεν έχει να ζηλέψει από τα άλλα, αλλά είναι παλιό εσείς τι λέτε ? θέλω να είναι στην κατηγορία εως 1300 κυβικά. Εσείς τι λέτε ?

αξιοπιστο ειναι και ομορφο .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αμάξι είναι.

Καλή συμπεριφορά, καλή παθητική ασφάλεια, οικονομικό.

Αν το πάρεις να βάλεις τους έξτρα αερόσακους.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αμάξι είναι.

Καλή συμπεριφορά, καλή παθητική ασφάλεια, οικονομικό.

Αν το πάρεις να βάλεις τους έξτρα αερόσακους.

 

καλημερα!σε ευχαριστω για την απαντηση..το εχω παραγγειλει κ το περιμενω απλα δεν το ειχα ψαξει πολυ για αυτο ρωταω τωρα δεν εβαλα εξτρα αεροσακους ομως...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
To polo 1.2 με 70 ιππους θα πηγαινει ανετα ή οχι?πιο καλα θα συμφερει το 1,4 με 85 ιππους?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

To polo 1.2 με 70 ιππους θα πηγαινει ανετα ή οχι?πιο καλα θα συμφερει το 1,4 με 85 ιππους?

αν δε εχεις προβλημα με την τιμη και τα κυβικα παρε το 1.4 θα πηγαινει πιο ανετα και σε ταξιδι τα θελεις τα αλογα.

Link to comment
Share on other sites

To polo 1.2 με 70 ιππους θα πηγαινει ανετα ή οχι?πιο καλα θα συμφερει το 1,4 με 85 ιππους?

 

 

απλα περιμενε.....

 

αυτη τη στιγμη αν παρεις το 1.2 θα σερνεσαι, αν παρεις το 1.4 θα πηγαινεις πιο γρηγορα αλλα ανεβαινεις φορολογικη κλιμακα που ΔΕΝ συμφερει....

 

περιμενε τα χριστουγεννα για 1.2 με 100 αλογα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον κινητηρα περιμενω αλλα δεν ηξερα ποτε θα βγει και 2ον αν θα ισχυει η αποσυρση μεχρι τοτε....
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον κινητηρα περιμενω αλλα δεν ηξερα ποτε θα βγει και 2ον αν θα ισχυει η αποσυρση μεχρι τοτε....

 

αλλο 1.2 με 70 αλογα και αλλο 1.2 tsi με 100 αλογα. ο δευτερος ειναι τουρμπισιος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα σε ολους. σκευτομαι να παρω ενα smart αλλα δεν εχω καθολου εμπειρια σε αυτα τα αυτοκινητα, εχω καταληξει λοιπον στο 700αρι αυτοματο η manual δεν ξερω βασικα απο θεμα καταναλωσης. ενα αλλο ειναι απο προβληματα και service τι γινετε δεν εχω ιδεα!! και θα ηθελα τη γνωμη σας απο οσους ξερουν κατι.
Link to comment
Share on other sites

Είχαν βγεί και σε 700cc για να είναι λίγο πιο αξιόπιστα.

Και είναι είτε αυτόματα είτε ημιαυτόματα, manual δεν υπάρχει.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η αδελφή μου θέλει να πάρει αμάξι και είμαστε ανάμεσα σε αυτά τα δύο...

Κοιτάμε για μοντέλα 05 (λόγω απόσυρσης που έχουμε κάνει, έτσι ώστε να πάρουμε το χιλιάρικο) και για εκδόσεις 1.4 και κάτω...

 

Όποιος κάτοχος (ή γνώστης κάποιου εκτων δύο μοντέλων) μπορεί ας γράψει τις εντυπώσεις του για να κατασταλάξουμε κάπου...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω c2 αλλα εχω μπει πολλες φορες. το αμαξι ειναι πολυ κλειστοφοβικο με μηδεν χωρους το micra to κοβω για ποιο ανετο. στο ιδιο c2 εχει χαλασει (κολλησε) 2 φορες το ηλεκτρικο τιμονι με αποτελεσμα να κινδυνευσει ο φιλος!
Link to comment
Share on other sites

Micra με κλειστα τα ματια!

το εχει η κοπελια μου, φοβερο μεσα στην πολη, ευκολοδηγητο πολυ οικονομικο και με μηδενικα προβληματα εν αντιθεση με το C2 που το εχει φιλος (ως εταιρικο) και δεν του εχουν λειψει καποια ηλεκτρικα/ηλεκτρονικα προβληματα.,

Μονο μειον στο Micra ειναι οτι σε 1 χρονο μαλλον θα αλλαξει αλλα τωρα το δινουν με καταπληκτικο εξοπλισμο (ισως για τον λογο οτι θα αλλαξει) και αρκετα καλη τιμη!

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Micra με κλειστα τα ματια!

το εχει η κοπελια μου, φοβερο μεσα στην πολη, ευκολοδηγητο πολυ οικονομικο και με μηδενικα προβληματα εν αντιθεση με το C2 που το εχει φιλος (ως εταιρικο) και δεν του εχουν λειψει καποια ηλεκτρικα/ηλεκτρονικα προβληματα.,

Μονο μειον στο Micra ειναι οτι σε 1 χρονο μαλλον θα αλλαξει αλλα τωρα το δινουν με καταπληκτικο εξοπλισμο (ισως για τον λογο οτι θα αλλαξει) και αρκετα καλη τιμη!

Ρε φίλε λέει του 05 δλδ μεταχείρα, άρα δεν τον νοιάζουν οι προσφορές, ίσα ίσα θα του ρίξουν και άλλο την τιμή.

Κοιτάμε για μοντέλα 05 (λόγω απόσυρσης που έχουμε κάνει, έτσι ώστε να πάρουμε το χιλιάρικο) και για εκδόσεις 1.4 και κάτω...

 

 

Τα εταιρικά αυτοκίνητα συνήθως κακομεταχειρίζονται οπότε σαφή συμπεράσματα δεν βγάζεις αλλά τα citroen πια είναι τίγκα ηλεκτρονικά και το c2 είναι αρκετά μικρό σε χώρους.Το micra είναι σκυλί και το 1,2 πολύ δυνατό και νευρικό αλλά και οικονομικό παράλληλα. Παρκάρεται εύκολα γιατί έχει καλή ορατότητα πίσω αλλά σε στήσιμο για μένα είναι απλώς για τα βασικά με το λαστιχάκι που έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φιλος ενδιαφερεται για αγορα καινουργιου αυτοκινητου..

Αυτος θελει το audi S3 αλλα του προτεινω το mini cooper s μιας και το s3 εχει γινει σουπα... τι αλλο θα προτεινατε ως 30.000 ευρω? θελει κατι σπορ μιας και ειναι μικρος σε ηλικια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

και να ήθελε s3 καινούργιο...με 30000 έπαιρνε ...το μισό..:O

για ολόκληρο, δες την υπογραφή μου..:)

 

αα...και είσαι σε λάθος τόπικ...υπάρχει άλλο για σπορ μοντέλα..εδώ είναι για μίνι/σούπερ μίνι.

Link to comment
Share on other sites

και να ήθελε s3 καινούργιο...με 30000 έπαιρνε ...το μισό..:O

για ολόκληρο, δες την υπογραφή μου..:)

 

αα...και είσαι σε λάθος τόπικ...υπάρχει άλλο για σπορ μοντέλα..εδώ είναι για μίνι/σούπερ μίνι.

Να το ποσταρω στο Αγορά αυτοκινήτου: Κατηγορία «Coupe και Cabrio» ? γιατι δεν προσεξα αλλο θεμα :O

 

Ο λογος που το εγραψα εδω ειναι γιατι ενδιαφερεται για ενα μικρο-μεσαιο αυτοκινητο αλλα για τις εκδοσεις με πολλα αλογα...

 

το αυτοκινητο θα το πληρωσει ο μπαμπας του(απο τους τυχερους) αλλα εχει και αυτος λεφτα στην ακρη και φτανει στο συνολικο ποσο καπου στα 45000 ευρω..... εγω του προτεινω το οριο των 30000 ευρω γιατι διαφωνω να δωσει πανω απο 30000 ευρω για πρωτο αυτοκινητο(πολλα αλογα) μιας και ειναι 2 χρονια μικροτερος μου και εχει ακομα την ψευδαισθηση οτι εχει χερια μαχαιρια:ninja:

 

Γι αυτο ρωταω να μου δωσετε καμια ιδεα με αυτοκινητα αυτης της κατηγοριας, για το μινι παντως διαβαζω θετικα σχολια...ειναι τρενο στις στροφες, καλη ποιοτητα εσωτερικου και τα 175 αλογα ειναι ιδανικα θα ελεγα...τι αλλο θα προτεινατε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...