Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και χρονια πολλα,εχω ενα hd σε κατασταση ανοιγει κολλαει στο smart mobility reset και παλι τα ιδια,ευτυχως μπαινει bootloader αλλα τι να κανω να φλασαρω rom?περιεργο παντως ουτε με hard reset τιποτα,το βλεπω για hardware θεμα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Έχεις περάσει κάποια cooked ROM; Η συσκευή σου είναι ελληνική ή αγγλική;

 

Η shipped official ευρωπαϊκή με την οποία ήρθε η συσκευή σου δεν έχει κυκλοφορήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ace hellas ειναι athanaso77,δεν εχει τιποτα πανω ουτε hspl ουτε rom,να κανω μια προσπαθεια με την official uk η να το αφησω να παει service? το hd ειναι φιλου μου αλλιως θα το ειχα κανει test

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Thanks, δεν το ήξερα ότι υπάρχει αυτή η ρύθμιση.

 

Κάτι μου λέει ότι έχεις την 8.3.1 ακόμα. Είναι bug της έκδοσης, μετά από μακρινή δρομολόγηση γυρίζει μόνο του σε χρήση ρυθμίσεων συσκευής.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ace hellas ειναι athanaso77,δεν εχει τιποτα πανω ουτε hspl ουτε rom,να κανω μια προσπαθεια με την official uk η να το αφησω να παει service? το hd ειναι φιλου μου αλλιως θα το ειχα κανει test

 

Έχεις official uk ROM διαθέσιμη; Εάν ναι... δώσε link γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει. Μόνο την αγγλική ανατολικής Ευρώπης έχω βρει η οποία όμως δεν κάνει για τη συσκευή αυτή. Εάν βρίσκεσαι στην Αθήνα... συνιστώ επίσκεψη στην ACE Hellas να το καλύψει η εγγύηση και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω βρει στο xda δυστυχως η συσκευη δεν bootαρει και δεν μπορω να δω τη ειχε μεσα πριν

HTC_Europe_1.14.401.2_Radio_52.49a.25.2 6_1.09.25.14 οποτε ακυρο athanaso77

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε τη συσκευή σου σε bootloader και προσπάθησε να φλασάρεις αυτή που έχεις. Φυσικά μην ξεκλειδώσεις τη συσκευή. Εάν δεν προορίζεται για τη συγκεκριμένη... απλά δεν θα την περάσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

περασα την ευρωπαικη rom χωρις προβληματα αλλα το τηλεφωνο παραμενει στην αρχικη οθονη και συνεχωμενα restart ευχαριστω για την βοηθεια και τις απαντησεις σας ολους το προβλημα ειναι δυστυχως hardware.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
περασα την ευρωπαικη rom χωρις προβληματα αλλα το τηλεφωνο παραμενει στην αρχικη οθονη και συνεχωμενα restart ευχαριστω για την βοηθεια και τις απαντησεις σας ολους το προβλημα ειναι δυστυχως hardware.

 

Ομολογουμένως παράξενη συμπεριφορά! :confused:

 

Δυστυχώς δεν τη γλυτώνεις την επίσκεψη στο service της ACE Hellas. Αν θέλεις ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα της επίσκεψης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικά από MediaMarkt.

 

yep................

 

http://www4.picfront.org/picture/P8ONd65OhG/thb/IMG_0511b.jpg

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Να υποθέσω ότι το κάτω μέρος δεν ακουμπάει στη βάση για να μην πατάς με το πλαϊνό μέρος το πλήκτρο μείωσης της έντασης;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι έχεις την 8.3.1 ακόμα. Είναι bug της έκδοσης, μετά από μακρινή δρομολόγηση γυρίζει μόνο του σε χρήση ρυθμίσεων συσκευής.

 

Όχι φίλε Οδυσσέα έχω την 3.2 Απλά στην 3.1 υπήρχε ενεργοποιημένη αυτή η ρύθμιση και δεν έσβυνε η οθόνη.

 

Αυτό που έχω να πω είναι απλά καταπληκτικό πρόγραμμα πλοήγησης.

Δεν με μπέρδεψε πουθενά, δεν μου είπε όχι πουθενά.

Θα ήθελα σε κάποιο ξεχωριστό θέμα να υπήρχαν αναφορές από χρήστες για να δούμε τελικά αν υπάρχουν οδοί που δεν αναφέρονται στο χάρτη, να μας πουν αν όντως και που τους έδειχνε σε διπλανό δρόμο, έτσι ώστε να έχουμε μια πιο σφαιρική εικόνα για το iGO8.

Το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα οπότε δεν μπορώ να έχω σαφή αντίληψη, αλλά τα τεστ που το υπέβαλα τα πέρασε με 95%.

Το απόγευμα το ενεργοποίησα στην αυλή μου η οποία βλέπει στον ακάλυπτο και το σημείο που στεκόμουν βρίσκεται λίγα μέτρα πριν το μέσον της απόστασης μεταξύ των δυο δρόμων.

Με εδειχνε στον δικό μου δρόμο. Με το που το έδωσα στο φίλο μου στο απέναντι σπίτι, έδειξε κατευθείαν τον πίσω δρόμο.

Δευτερο σημερινό τεστ.

Του ζήτησα πορεία στην κορυφή του όρους Αιγάλεω κοντά σε δασικό δρόμο.

Εβαλα το σημείο προορισμού χειροκίνητα φυσικά και μου έβγαλε την πορεία μέσα από τους δασικούς δρόμους άνετα.

 

Τα μειωνεκτιματάκια του τα ανέφερα. Αλλά είναι ασήμαντα. Αν παρακολουθεις την οθόνη ξεπερνιέται άνετα το θέμα με την φωνιτική καθοδήγηση.

Το άλλο είναι με τα χωριά που ναι μεν φαίνονται στον χάρτη αλλά δεν δίνονται στην αναζήτηση. Κι αυτό λύνεται αν πας στην κοντινότερη κομόπολη η μεγαλύτερο χωριό και κλικάρεις πάνω στο όνομα του χωριού που θέλεις.

 

Καλή χρονιά Οδυσσέα κι ευχαριστώ για την δυνατότητα να δοκιμάσω αυτόν τον υπέροχο πλοηγό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι σώστο αυτό που κάνω αλλά θα ήθελα να σας παρακαλέσω αν μπορείται να μπείτε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227044 και να υποστειρείξεται το hd
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν ξέρω αν είναι σώστο αυτό που κάνω αλλά θα ήθελα να σας παρακαλέσω αν μπορείται να μπείτε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227044 και να υποστειρείξεται το hd
αυτο λεγεται προπαγανδα:lol:για να μην σου χαλασω το χατηρι τον εριξα τον ψηφο μου νεαρε μου:D
Link to comment
Share on other sites

μου την δινει να συγκρινουν καθε τηλ με to iphone:mad:

 

πολυ αξια εχουν δωσει σε αυτη η συσκευη και δεν το αξιζει καθολου....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ο Ζαχαρακης το έθεσε στη σωστή βαση.

Καλο το iphone αλλα μετα τι?

Το πηρες το ειδες το εμαθες σε εμαθε, το ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ και εκει τελειωνει το ειδυλιο.

Ναι τα γερασμενα windows κανουν την συσκευη να γεννα νεες δυνατοτητες και αν μη γι αλλο δεν βαριεσαι ποτε.

Μια οθονη εχει το iphone. Ολα τα υπολοιπα ξεπεραστκαν σε ελαχιστο χρονο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα γερασμενα windows κανουν την συσκευη να γεννα νεες δυνατοτητες και αν μη γι αλλο δεν βαριεσαι ποτε.

 

αυτο κι αν ειναι ενα θεμα για συζητηση :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγουρα ειναι τελειως διαφορετικου target group οι φιλοσοφια των 2 συσκευων,αλλα ελα ντε που οι περισσοτεροι γνωστοι μου(που ΔΕ γνωριζουν) οταν με ειδαν με το HD ξερετε τι ακουγα?Το κλασικο..τι ειναι τουτο ρε,προφανως για το..μεγεθος του..

Και απαντουσαν μονοι τους,ειναι το νεο..iphone??!!!:lol:

 

Αντε εξηγησε τους τωρα οτι υπαρχει και κυριως υπηρχε ζωη περα απ το αιφον!!

 

Οπως σωστα για μενα ειπε ο Athanasso δε πρεπει να μας διαφευγη το ποσοστο των πωλησεων που πετυχε σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα και να προσθεσω και το ξυπνημα που εφερε στο τελματωμενο θεμα του UI.

 

Και μια γνωμη.Αν δεν εκαναν το HD να μοιαζει τοσο στο αιφον και το εκαναν πιο στενο και εστω λιγο πιο παχυ η ψηλο(για να χωρεσουν την εντυπωσιακη οθονη) για μενα θα ηταν το απολυτο οπλο τη παρουσα στιγμη.Τωρα ομως με αυτο το πλατος σε περιοριζη αισθητα κυριως για καθημερινη χρηση με το 1 χερι.

 

Δε πειραζει ομως στο επομενο...:):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το κάτω μέρος δεν ακουμπάει στη βάση για να μην πατάς με το πλαϊνό μέρος το πλήκτρο μείωσης της έντασης;

 

ναι..

 

μου φαίνεται ότι τελικα, τουλαχιστον αυτο που εχω εγω, δεν ειναι και τοσο σταθερο.. εκτος του οτι σαν να πεφτει προς το κατω σιγα σιγα , τρίζει κιόλας.. κανει ενα σπαστικό ήχο.. :blink:

Θα το κοιταξω και αυριο και βλεπουμε..

 

Παντως εγω το hd το δουλευω μια χαρα και με ενα χερι.. εχω χερούκλες ναι :P

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ξέρω αν είναι σώστο αυτό που κάνω αλλά θα ήθελα να σας παρακαλέσω αν μπορείται να μπείτε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227044 και να υποστειρείξεται το hd

 

Πραγματικά... ποιος ο λόγος; Ακόμα δεν βαρεθήκατε; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά... ποιος ο λόγος; Ακόμα δεν βαρεθήκατε; :wacko:

 

πες τα χρυσοστομε!! πες τα...:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η βάση πως σας φαίνεται;

 

http://i281.photobucket.com/albums/kk201/sky004532/HO/M-HO-HD-1.jpg

 

Πάντως την παραγγελία μου την έριξα και αν με το καλό έρθει θα επανέλθω με εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...