Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι αλλαζετε ρομ κολλαει πολυ ? Γιατι βρηκα ενα μεταχειρισμενο... αλλα ειναι 2 χρονων κινητο και το χειροτερο ειναι το λειτουργικο του!

 

Για να το κανουμε πιο γρηγορο και πιο σταθερο και για να το φερουμε πιο κοντα στα μετρα μας.

Μια ρομ που χρησιμοποιουσε ενας φιλος μου του αφηνε 40ΜΒ ελευθερη μνημη και μια στο δικο μου αφηνε 125ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά δοκιμασα το xandroid 2.1 στο HTC HD και ειναι οντως πολυ λειτουργικο και ανετο στη χρηση, το θετικο ειναι οτι δουλευει ο πλοηγος και οι εφαρμογες αλλα το καλυτερο απο ολα ειναι οτι απο το android market κατεβαζεις ανετα εφαρμογες και η μονη που δεν βλεπω να δουλευει ειναι η πυξιδα. Παροτι δεν ειναι custom ROM ειναι τελειο.

ΕΠιβεβαιωνω ωστοσο οτι καταναλωνει πολυ γρηγορα την μπαταρια και νομιζω οτι για αυτο ευθυνεται η εγκατασταση στη καρτα μνημης αν και εκλεισα καποιες λειτουργιες. Αυτο πρεπει να το διορθωσουμε...Αληθεια rom πως μπορει να περασει καποιος εφοσον ειναι σταθερη....

Link to comment
Share on other sites

Αν παρολα αυτα εχουμε κανενα νεωτερο απο τους xda developers να το αναφερουμε, παντως η 2.1. που δινουν και τρεχει μεσα απο την καρτα καταναλωνει μπαταρια αλλα λειτουργει αψογα οπως ανεφερα πριν και τωρα τεσταρουν την 2.2.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Εχω την energy rom...κ προσφατα εβαλα τα windows 7 στο pc μου.....αλλα εχω ενα προβλημα...δεν βλεπει τη συσκευη μου πλεον ο υπολογιστης. Γνωριζει κανεις τι μπορει να παιζει?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστησω νεα ρομ ποια προτεινεται και ποια βηματα ακολουθουμε μεσα απο το περιβαλλον των windows 7 για να ξερουμε τι θα κανουμε. Ποια ελληνικη ρομ ειναι πολυ καλη και τεσταρισμενη για να εγκατασταθει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστεί να διαβάσεις εδώ για κάποια βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις. Τώρα όσον αφορά ελληνική rom, δεν θα βρεις κάποια καινούργια. Κάποιος κάτοχος της συσκευής ίσως σου δώσει περισσότερες λεπτομέρειες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου έρχεται νέο μήνυμα πατάω το φακελάκι να με βγάλει στο πρώτο μήνυμα αλλά αυτό που βλέπω την οθόνη είναι μόνο την γραμμή που υπάρχει κανονικά κάτω από το όνομα του αποστολέα και πάνω από την ώρα.

Για να δω το μήνυμα που μου ήρθε πρέπει να κάνω κίνηση προς τα πάνω και να πάω στο 2ο μήνυμα.

Έχετε ιδέα τι φταίει;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Επισημη ρομ μπορω να παρω απο την ελληνικη αντιπρσωπεια αν στειλω επιστολη καθως δεν διαθετει ανανεωσεις...
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΙΤΑΞΕ, επειδη θελω να φτιαξω εφαρμογες θα ηθελα να αναβαθμιστει η ΡΟΜ για εκπαιδευτικους λογους.

Τωρα μια βοηθεια για το κινητο. Θελω να περασω στις ρυθμισεις το apn για την Q card που εβαλα προσφατα για τα 100ΜΒ ιντερνετ αλλα παροτι εφτιαξα συνδεση στο μοντεμ δεν βλεπω πουθενα τιποτα, απο οτι ξερω εισαγω μονο τα στοιχεια myq στις προχωρημενες ρυθμισεις. Τι να κανω για να δουλεψει, ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΟΙΤΑΞΕ, επειδη θελω να φτιαξω εφαρμογες θα ηθελα να αναβαθμιστει η ΡΟΜ για εκπαιδευτικους λογους.

 

Να αναβαθμιστεί ειδικά για σένα; Τι εκπαιδευτικούς λόγους; Ποιες εφαρμογές είναι αυτές που δεν δουλεύουν στην παρούσα έκδοση και θα δουλεύουν στην επόμενη; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για συμβατοτητα εφαρμογων με την τελευταια εκδοση απλα. Παντως το ανεφερα γιατι δεν θελω να βαλω cooked rom....αν δεν γινει κατι δεν πειραζει. Παντως απο την στιγμη που δεν παρεχονται αναβαθμισεις για ενα καλο κινητο τοτε νομιζω οτι η υποστηριξη ειναι μηδεν. .... Edited by serfistas1
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για συμβατοτητα εφαρμογων με την τελευταια εκδοση απλα. Παντως το ανεφερα γιατι δεν θελω να βαλω cooked rom....αν δεν γινει κατι δεν πειραζει. Παντως απο την στιγμη που δεν παρεχονται αναβαθμισεις για ενα καλο κινητο τοτε νομιζω οτι η υποστηριξη ειναι μηδεν. ....

 

Καμία εταιρεία, για κανένα κινητό/pda δεν παρέχει και δεν είναι δυνατόν να παρέχει αναβαθμίσεις λειτουργικού επ'άπειρον.......λογικό είναι. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν παρέχει και υποστήριξη......

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιλαω για συμβατοτητα εφαρμογων με την τελευταια εκδοση απλα.

 

Για πες μου μια εφαρμογή που δεν είναι συμβατή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας μην συνεχίσουμε το θέμα παρακαλω γιατί μπορει να ξεφύγει η συζήτηση. Τώρα θέλω επειδή το κινητό φοράει την 6.1. έκδοση να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα πυξίδας. δοκιμασα το Sianix GPS Compass 1.0.1 for Windows Mobile PocketPC αλλά δεν ανοίγει και βρίσκει σφάλμα με dx. Στο κινητό- στην κάρτα μνήμης - έχω εγκατεστημένο ωστοσο και το ΝΕΤ 3.5 και το ΝΕΤ 3.7 επειδή χρειάζονται. Ουτε και το gps compass δουλεψε. Εχετε να προτεινετε καποια λυση και τι πρεπει να κανω? Θυμιζω οτι εχω αριστο gps και destinator 7....
Link to comment
Share on other sites

Ας μην συνεχίσουμε το θέμα παρακαλω γιατί μπορει να ξεφύγει η συζήτηση. Τώρα θέλω επειδή το κινητό φοράει την 6.1. έκδοση να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα πυξίδας. δοκιμασα το Sianix GPS Compass 1.0.1 for Windows Mobile PocketPC αλλά δεν ανοίγει και βρίσκει σφάλμα με dx. Στο κινητό- στην κάρτα μνήμης - έχω εγκατεστημένο ωστοσο και το ΝΕΤ 3.5 και το ΝΕΤ 3.7 επειδή χρειάζονται. Ουτε και το gps compass δουλεψε. Εχετε να προτεινετε καποια λυση και τι πρεπει να κανω? Θυμιζω οτι εχω αριστο gps και destinator 7....

 

Το GPS Test και το GPS Spot τα δοκίμασες? είναι πολύ καλά και must για να δίνουν πληροφορίες για το GPS του pda. Ειδικά το GPS Test είναι must και 'βλέπει' απευθείας το GPS της συσκευής :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δοκιμασα το Sianix GPS Compass 1.0.1 for Windows Mobile PocketPC αλλά δεν ανοίγει και βρίσκει σφάλμα με dx.

 

Αυτό σίγουρα δεν είναι θέμα έκδοσης λειτουργικού.

 

Στο κινητό- στην κάρτα μνήμης - έχω εγκατεστημένο ωστοσο και το ΝΕΤ 3.5 και το ΝΕΤ 3.7 επειδή χρειάζονται.

 

Κακώς. Αυτά τα εγκαθιστούμε στην κύρια μνήμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνέβαινε από την αρχή ή στο παρουσιάζει τελευταία;

 

τις τελευταίες 3-4 μέρες

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανενας φιλος βρηκε ακρη με ρυθμισεις για το HTC HD για να εχω επιτελους ιντερνετ απo Q card?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...