Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Manila αλλιώς λέμε το TouchFlo3D, το shell που χρησιμοποιούν όλες οι σύγχρονες συσκευές της htc.

 

Στην επιφάνεια του δεν μπορείς να βάλεις το έν λόγω εορτολόγιο όπως και κάθε εφαρμογή με today plugin.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν βαλω κανενα αλλο εορτολογιο?εντωμεταξυ μπερδευομε οταν τρεχω οταν κανω install μια εφαρφογη η ενα software που παει αυτο που εγκαθιστατε?δεν μπορω να το βαλω στην θεση πογραμματα?επισης unistall απο που γινετε?μονο διαγραφη καταφερα να κανω καποια αλλα δεν σβηνει το εικονιδιο απο την θεση εναρξη====προγραμματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εορτολόγιο: http://www.papadi.gr/discussions.aspx?ptid=707&forumid=3&forumtype=threads

 

Για την απεγκατάσταση προγραμμάτων, Start / Settings / System (tab) / Remove Programs (ή κάπως έτσι, δεν το έχω μπροστά μου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

COPY PASTE κανουμε στην εναρξη/προγραμματα? προσπαθω αλλα δεν το κανει?θελει ακπως αλλιως?Εχεις προχειρο το xavier αν δεν κανω λαθος ειναι αυτο που βγαζει αλφαβητικα στην δεξια μπαρα?
Link to comment
Share on other sites

COPY PASTE κανουμε στην εναρξη/προγραμματα? προσπαθω αλλα δεν το κανει?θελει ακπως αλλιως?Εχεις προχειρο το xavier αν δεν κανω λαθος ειναι αυτο που βγαζει αλφαβητικα στην δεξια μπαρα?

 

Καλύτερα βάλτο στην κάρτα και εγκατέστησε το από εκεί.

 

Και εδώ το RandomAccess του xavier http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
COPY PASTE κανουμε στην εναρξη/προγραμματα? προσπαθω αλλα δεν το κανει?θελει ακπως αλλιως?Εχεις προχειρο το xavier αν δεν κανω λαθος ειναι αυτο που βγαζει αλφαβητικα στην δεξια μπαρα?

 

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς;

 

Σχετικά με το RandomAccess, ακολούθησε το link που δίνει ο φίλος και επέλεξε την έκδοση για WVGA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορείς να βάλεις το manila ξεχωριστά, πρέπει να περάσεις στη συσκευή σου ROM που να το περιέχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι παταμε να κανουμε hard reset?

Η Rom σβηνει?μαλλον οχι ε?Πειραζει ναναι μεσα η καρτα μνημης κατα την διαρκεια του Hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Τι παταμε να κανουμε hard reset?

Η Rom σβηνει?μαλλον οχι ε?Πειραζει ναναι μεσα η καρτα μνημης κατα την διαρκεια του Hard reset?

 

Με κλειστή συσκευή:

Volume Up + Volume Down + Power Button στιγμιαία..

 

 

http://www.hardreset.eu/htc_touch_hd_hard_reset_soft_reset_en.html

 

 

 

Η ROM δεν σβήνεται. Απλά την φέρνεις ακριβώς όπως την έβαλες.

Η κάρτα μνήμης παραμένει ανεπηρέαστη και δεν επηρεάζει καθόλου την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για να δουμε γιατι βαζω το Xavier για να εχω αλφαβητικο διπλα αλλα δεν το παιρνει ενω στην ιδια συσκευη την πρωτη φορα δουλεψε
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελληνική ή αγγλική συσκευή έχεις; Μήπως πρέπει να αλλάξεις το manila σε ελληνικό για να είναι ελληνική και η μπάρα των People;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, επειδή δεν έχω παρακολουθήσει για κάποιο καιρό, μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος ποια θεωρείτε αυτή την εποχή την πιο αξιόπιστη και γρήγορη ρομ για HD από το xda?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συναδελφοι.Θα σας ζαλιζω παλι λιγο αλλα εχω αγχωθει και ψαχνω απεγνωσμενα λυση.Ηταν ολα καλα και ολα ωραια με το HD.Ολες οι εφαρμογες δουλευαν σωστα μεχρι που......κατα λαθος εκανα διαγραφη μνημης.Μετα εκανα Hard reset και ξανα εγκαταστησα παλι δυο προγραμματα που βασικα με ενδιαφερουν το εορτολογιο με την βοηθεια του second day το οποιο δουλεψε σωστα και το finger keybord που και αυτο δουλεψε σωστα.

Το προβλημα τοχω με το xaxier random access που εγκαθιστατε μεν αλλα δεν βγαινει η αλφαβητικη λιστα διπλα στα ονοματα.Μπορει να με βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μιλάς για την μπάρα στο People του manila, γιατί στο Contacts πρέπει να έχει γίνει σίγουρα ελληνικό. Μήπως έχεις εγκαταστήσει προηγούμενη έκδοση του randomaccess; Έχεις κατεβάσει την τελευταία από το σχετικό topic της εφαρμογής; Μήπως πρέπει να αλλάξεις το Manila σε ελληνικό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συναδελφοι.

Το προβλημα τοχω με το xaxier random access που εγκαθιστατε μεν αλλα δεν βγαινει η αλφαβητικη λιστα διπλα στα ονοματα.Μπορει να με βοηθησει καποιος?

 

 

Αυτό σε μερικές ρόμ δεν γίνετε, οπότε: πες μας όπως σου είπε και ο athanaso77 παρά πάνω

Ελληνική ή αγγλική συσκευή έχεις; Μήπως πρέπει να αλλάξεις το manila σε ελληνικό για να είναι ελληνική και η μπάρα των People;

 

edit,

 

Ποια ρόμ έχεις;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελληνικη αν μιλαγαμε αδερφε και στο τηλεφωνο να με βοηθησεις...να σου γραψω ενα τηλεφωνο να μου κανεις μια αναπαντητη να σε παρω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω καποιο προγραμματακι καλο για device manager

πχ to Θελω να βγαλω απο το start-up της συσκευής το Gyrator2 καθως και καποιο σοβαρο player για multimedia music video κλπ player (αυτός τι λεει The Core Pocket Media Player 0.72 RC1)

 

Εχετε καποιες προτάσεις (links plz) :)

 

Επισης με το fingerkayb οταν γραφω sms δεν μπορω να γραψω μικρα γραμματα Βγαίνουν παντα κεφαλαία

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

ps Δεν εχω φλασαρει καπια ROM Το τηλέφωνο παιζει οπως το αγορασα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πχ to Θελω να βγαλω απο το start-up της συσκευής το Gyrator2

 

/Windows/Start up. Σβήστο από εκεί.

 

καθως και καποιο σοβαρο player για multimedia music video κλπ player (αυτός τι λεει The Core Pocket Media Player 0.72 RC1)

 

Core Player (δεν είναι free). Αυτό που αναφέρεις είναι η free αντίστοιχη έκδοση.

 

Επισης με το fingerkayb οταν γραφω sms δεν μπορω να γραψω μικρα γραμματα Βγαίνουν παντα κεφαλαία

 

To πρωτόκολλο των sms μόνο κεφαλαία υποστηρίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Πριν λίγες μέρες απέκτησα το HTC Touch HD.

Όντας καινούριος στο χώρο του WM και ψάχνοντας λίγο τη συσκευή,διαπίστωσα οτι δεν υπάρχει κάποιος μετρητης όγκου δεδομένων ώστε να ενημέρωνομαι για το ποσα MB του data plan μου έχω ξοδέψει.

Μήπως γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιο application γι'αυτη τη δουλεια?

Και αν ναι,που μπορώ να το βρω?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια!

Πριν λίγες μέρες απέκτησα το HTC Touch HD.

Όντας καινούριος στο χώρο του WM και ψάχνοντας λίγο τη συσκευή,διαπίστωσα οτι δεν υπάρχει κάποιος μετρητης όγκου δεδομένων ώστε να ενημέρωνομαι για το ποσα MB του data plan μου έχω ξοδέψει.

Μήπως γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιο application γι'αυτη τη δουλεια?

Και αν ναι,που μπορώ να το βρω?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Spb Wireless Monitor

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω το HD αρκετό καιρό τώρα και σκέφτομαι να του αλλάξω τη rom. Απο ότι βλ'έπω στο σχετικό μενού, εχω την 1.14.401.3 - 24/10/08. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω τα εξής :....

1. Πόσο... αρχαία είναι η rom αυτή εννοώντας βασικά αν θα δω μεγάλες αλλαγές με την αναβάθμιση?

2. Απ'οτι εχω καταλάβει μετα την αναβάθμιση θα πρέπει να ξαναβάλω όλα τα προγράμματα που εχω τώρα μέσα?

3. Επειδή διαβάζω συχνά για δίαφορες rom, ποιά μου προτείνετε να βάλω?

4.τι είναι αυτό που λέει στην καρτέλα που αναφέρει την έκδοση της rom , που λέει έκδοση ραδιοεπικοινωνίας και έκδοση πρωτοκόλλου?

5. Ποία η διαφορά μεταξύ update και rom upgrade που υπάρχει στο επίσημο site?Σβήνουν και τα δύο όλα τα δεδομένα???

6.Τέλος, καθώς το τηλέφωνο έχει ελληνικά windows μέσα, αυτό θα αλλάξει?Δεν έχω πρόβλημα με τα αγγλικα, αλλα δεν ξέρω με τα πληκτρολόγια τι γίνεται...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια, Keep up the good work!!!!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη μεσω της οποιας να μπορουμε να κανουμε ενα shortcut για "νεο sms" οποτε να μην χρειαζεται να παταμε τοσα πληκτρα μεχρι να φτασουμε σε αυτο με τα ηλιθια wm?ας πουμε να μπορουσε να μπει ενα shortcut στο μενου του start
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...