Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά είναι μια πλατφόρμα που βολεύει αυτούς που θέλουν να τοποθετούν αυτοι τα προγράμματα και τα shortcuts εκεί που θέλουν και σιχαίνονται το stylus (θελουν δηλαδή να είναι πιο finger friendly). Για μένα δηλαδή ήταν σημαντικό να έχω Resco File Explorer, Opera, Email Accounts στην πρώτη σελίδα με ένα κλικ (ούτε δύο, ούτε τρια).

 

Υπολογίζεις τις ανάγκες σου και κρίνεις :)

 

εδω με βρίσκεις σύμφωνο ....αλλα οτι τρωει αρκετη μπαταρια με προβληματιζει....μια δοκιμη θα με πείσει..σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε παιδιά, καλή αρχή να έχετε.

 

Αλέξανδρε, όλα καλά με τη SL του Άραβα; Πώς σου φαίνεται η απουσία του manila; Πέρασες και το SPB MS3;

 

Καλησπερα Νικο! Τι κανεις?

 

Καλα παει η ρομ του Αραβα.. Πραγματικα, δεν ειχα δει ποτε τετοια ταχυτητα στο Xperia με μαμα ρομ(που δεν εχει πολλα), ουτε με custom... Ποτε...

Και τελικα πολυ χαιρομαι που εκανα και το περασμα Xperia->HD αλλα και που δεν μεταβιβαστηκα σε καμια φρουταγορα..!:lol:

Το κινητο πεταει..

 

MS δεν εβαλα ακομα.. Θα βαλω ομως.. Παρολο που ο Δημητρης μου ειπε καλυτερα οχι ακομα..! Αλλα δεν αντεχω και πολυ! Μερες τωρα αυτο και μονο σκεφτομαι! Το MS να φυσαει στο HD....:cool::shifty:

 

Βλεπω καναμε πληρη μεταβαση ομως.. JB... Πως τα παει? Πως το κοβεις Νικο?;)

Link to comment
Share on other sites

εδω με βρίσκεις σύμφωνο ....αλλα οτι τρωει αρκετη μπαταρια με προβληματιζει....μια δοκιμη θα με πείσει..σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου...:)

Για μένα δεν ήταν μεγάλο πρόβλημα γιατί δε μένω πολλές ώρες μακριά από μπρίζες.

 

Καλησπερα Νικο! Τι κανεις?

 

Καλα παει η ρομ του Αραβα.. Πραγματικα, δεν ειχα δει ποτε τετοια ταχυτητα στο Xperia με μαμα ρομ(που δεν εχει πολλα), ουτε με custom... Ποτε...

Και τελικα πολυ χαιρομαι που εκανα και το περασμα Xperia->HD αλλα και που δεν μεταβιβαστηκα σε καμια φρουταγορα..!:lol:

Το κινητο πεταει..

 

MS δεν εβαλα ακομα.. Θα βαλω ομως.. Παρολο που ο Δημητρης μου ειπε καλυτερα οχι ακομα..! Αλλα δεν αντεχω και πολυ! Μερες τωρα αυτο και μονο σκεφτομαι! Το MS να φυσαει στο HD....:cool::shifty:

 

Βλεπω καναμε πληρη μεταβαση ομως.. JB... Πως τα παει? Πως το κοβεις Νικο?;)

Άντε καλή αρχή. Παίξε λίγο με τη ρομ, δοκίμασε και κανένα Launcher plugin και αν δεν σου κάνουν βάλε το MS3.

 

Τώρα, για το iphone... Έφαγε JB μέσα στην πρώτη ώρα από τη στιγμή που ανοίχτηκε και συγχρονίστηκαν οι επαφές. Δεν έπαιζε να το χρησιμοποιήσω αλλιώς. Γι αυτό εξάλλου δεν έχω περάσει και την 3.1

 

Τώρα, αναφορικά με τη μετάβαση έχω πολλά να πω αλλά δε θέλω να γίνει VS πάλι εδώ μέσα. Θα πω απλά ότι για τις ανάγκες τις δικές μου ήταν η πιο κατάλληλη αγορά. Οι καθημερινές εργασίες που πραγματοποιώ στη συσκευή γίνονται πλέον ακριβώς όπως ήθελα και στην ταχύτητα που θέλω. Υπάρχουν λίγα πράγματα που λόγω των μικρο-κόμπλεξ του δεν κάνει τόσο άμεσα όσο γίνονται στα WM αλλά αυτό για μένα δεν είναι πρόβλημα. Πάντως αν κάποιος δεν δει ένα 3GS σε λειτουργία δεν καταλαβαίνει τι θα πει ταχύτητα. Και αυτό το λέω με κάθε επίγνωση έχοντας δουλέψει πολύ με το HD.

 

Αυτά τα λίγα για τώρα, και παρακαλώ μην το κάνουμε VS.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι μπορει να γινει VS, αλλα θα με ενδιεφερε να ακουσω τις γνωμες αυτων που εχουν βγαλει πολλα απο μια συσκευη και μεταβαινουν σε μια αλλη, σε διαφορετικο ομως λειτουργικο...!;)

 

Αφου σε καλυπτει πάντως...!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι μπορει να γινει VS, αλλα θα με ενδιεφερε να ακουσω τις γνωμες αυτων που εχουν βγαλει πολλα απο μια συσκευη και μεταβαινουν σε μια αλλη, σε διαφορετικο ομως λειτουργικο...!;)

 

Αφου σε καλυπτει πάντως...!:rolleyes:

Κάποια στιγμή και όσο περισσότερο αποκτώ καλύτερη αντίληψη της συσκευής που έχω στα χέρια μου θα γράψω εδώ ένα αναλυτικό ποστ. Αν επιβιώσει των moderators έχει καλώς. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή και όσο περισσότερο αποκτώ καλύτερη αντίληψη της συσκευής που έχω στα χέρια μου θα γράψω εδώ ένα αναλυτικό ποστ. Αν επιβιώσει των moderators έχει καλώς. :lol:

 

Θα επιβιώσει:shifty:! Εξάλλου δεν θα το κάνεις με σκοπό κάποια αντιπαράθεση ή για VS καθαρό..;) Θα εκφράσεις την προσωπική σου γνώμη για αυτό!:shifty:

 

Πολύ ενδιαφέρον πάντως..!:rolleyes: Εν αναμονή!:D

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου καλύτερο από το TF3D. Τουλάχιστον για τις ανάγκες τις δικές μου. Εγώ του πέταξα τα μάτια έξω με τα Modifications για να το φέρω στα μέτρα μου. Αν το περάσει κάποιος όμως πρέπει να έχει λάβει σοβαρά υπόψη του τα παρακάτω

 

Καλύτερα είναι να μπει σε ρομ χωρίς μανίλα. Σε αντίθετη περίπτωση η συσκευή απλά θα γονατίσει.

Τρώει πιο γρήγορα τη μπαταρία απ' ότι το μανίλα.

Δεν έχει καλό Facebook sync, τουλάχιστον όχι τόσο καλό όσο οι roms των Topaz/Rhodium

Έχει κακό dialer, με αποτέλεσμα εγώ να περάσω από πανω τον Inesoft. Αν και πάλι σε κάποια σημεία συναντάς πάλι του MS3.

Δεν έχει καλό (επι της ουσίας ανύπαρκτο) contact integration. Δε θα βρεις δηλαδή τα πλεονέκτηματα που έχει το μανίλα των Topaz/Rhodium. Αναφέρομαι στο ότι όταν πηγαίνεις σε μια επαφή να βλέπεις άμεσα κάθε επικοινωνία με αυτή (κλήσεις, μηνύματα, emails, FB status).

 

Γενικά είναι μια πλατφόρμα που βολεύει αυτούς που θέλουν να τοποθετούν αυτοι τα προγράμματα και τα shortcuts εκεί που θέλουν και σιχαίνονται το stylus (θελουν δηλαδή να είναι πιο finger friendly). Για μένα δηλαδή ήταν σημαντικό να έχω Resco File Explorer, Opera, Email Accounts στην πρώτη σελίδα με ένα κλικ (ούτε δύο, ούτε τρια).

 

Υπολογίζεις τις ανάγκες σου και κρίνεις :)

 

μολις το εβαλα...εντυπωσιακο....!!!!για να δουμε και την συνεχεια...!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις το εβαλα...εντυπωσιακο....!!!!για να δουμε και την συνεχεια...!!!

Και διαβάζοντας εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=507697

 

και πιο ειδικά εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4029816&postcount=3062

 

απλά του πετάς τα μάτια έξω.

 

(έκανα edit το δεύτερο url - βεβαιώσου ότι πήρες το σωστό)

Link to comment
Share on other sites

Και διαβάζοντας εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=507697

 

και πιο ειδικά εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4029816&postcount=3062

 

απλά του πετάς τα μάτια έξω.

 

αυτά είναι...!!!:):D:D

 

εχουμε δουλειά ακομα:lol:....σε ευχαριστώ και πάλι...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Νικο... δεν θα κοιμηθει αποψε το παιδι!!!! :lol::lol: :)

εγω παντως θα περιμενω το ποστ σου που λεγαμε με τις εντυπωσεις σου...

 

παντως τα παντα ειναι διαφορετικα με τοναραβα... ειπα μα απαντησω απο το κινητο και ολα ειναι ταχυτατα... αμεσως ανοιγει ο οπερα... απλα δεν ξερω πως αν κλεισει το πληκτρολογιο στον οπερα, μετα να το ξανανοιξω, μιας και δεν φαινεται το βελακι κατω... :(

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Νικο... δεν θα κοιμηθει αποψε το παιδι!!!! :lol::lol: :)

εγω παντως θα περιμενω το ποστ σου που λεγαμε με τις εντυπωσεις σου...

 

παντως τα παντα ειναι διαφορετικα με τοναραβα... ειπα μα απαντησω απο το κινητο και ολα ειναι ταχυτατα... αμεσως ανοιγει ο οπερα... απλα δεν ξερω πως αν κλεισει το πληκτρολογιο στον οπερα, μετα να το ξανανοιξω, μιας και δεν φαινεται το βελακι κατω... :(

 

Χτύπα κάπου που μπορείς να γράψεις και θα ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα κάπου που μπορείς να γράψεις και θα ανοίξει.

 

Μαλλον μονο ετσι. Δεν εχω καταφερει να το κανω να δουλεψει αλλιως... Μερικες φορες εξαφανιζεται δεν μπορω να το ξαναεμφανίσω... Τεσπα, θα το προσεχω και θα δουλευω μονο σε landscape που τελικα βολευει πολυ περισσοτερο.;)

Thanks παντως!:rolleyes:

 

edit:

Α ναι.. Ξεχασα να αναφερω κατι για την ταχυτητα.. Ενα τεστ..

Με το που παταω το iGo, ανοιγει κατευθειαν.. :respect: Ποτε δεν το εχω ξαναδει. Στην μαμα μπορει να εκανε και 10 δευτερολεπτα μεχρι να ανοιξει. Στο Xperia σε ρομ χωρις μανιλα εκανε και εκει. Δεν θυμαμαι. Παντως εβλεπα την κλεψύδρα.. Εδω τιποτα. Μπαπ και ανοιξε! :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μονο ετσι. Δεν εχω καταφερει να το κανω να δουλεψει αλλιως... Μερικες φορες εξαφανιζεται δεν μπορω να το ξαναεμφανίσω... Τεσπα, θα το προσεχω και θα δουλευω μονο σε landscape που τελικα βολευει πολυ περισσοτερο.;)

Thanks παντως!:rolleyes:

 

edit:

Α ναι.. Ξεχασα να αναφερω κατι για την ταχυτητα.. Ενα τεστ..

Με το που παταω το iGo, ανοιγει κατευθειαν.. :respect: Ποτε δεν το εχω ξαναδει. Στην μαμα μπορει να εκανε και 10 δευτερολεπτα μεχρι να ανοιξει. Στο Xperia σε ρομ χωρις μανιλα εκανε και εκει. Δεν θυμαμαι. Παντως εβλεπα την κλεψύδρα.. Εδω τιποτα. Μπαπ και ανοιξε! :):):):)

Έτσι είναι.. καλή αρχή στο κόσμο του άραβα. Όσο για το πληκτρολόγιο, απορώ γιατί το θες ανοιχτό αν δεν γράφεις.. για να σου κρύβει την οθόνη;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.. καλή αρχή στο κόσμο του άραβα. Όσο για το πληκτρολόγιο, απορώ γιατί το θες ανοιχτό αν δεν γράφεις.. για να σου κρύβει την οθόνη;;; :lol:

 

Οταν εγραφα εδω, στο φορουμ, εγραφα σε portrait.. Με το FK με βολευει ακομα και ετσι! Δεν εχω προβλημα.

Οποτε, καποια στιγμη, αυτα που εγραφα χαθηκαν απο την οθονη. Ετσι, πηγα να κουνησω την οθονη πιο δεξια. Αλλα «πατώντας» στο ασπρο που απανταμε, δεν κουνιεται δεξια αριστερα. Ετσι πρεπει να πατησω αλλου, στο γαλαζιο κομματι. Ετσι κρυβεται το πληκτρολογιο. Και μετα, οταν ξαναπαταω στο ασπρο, εμφανιζεται αλλα αλλου!!!! Και γινετια αυτο το πραγμα.. Βεβαια σε landscape δεν ειχα προβλημα...

 

Επισης, επειδη καποιος το ειχε ρωτησει, μηπως ξερει κανεις πως μποορυμε να εμφανίσουμε το zoom κατω αριστερα? Υπηρχε σε μια εκδοση του opera, αλλα σε αυτην που εχω(ποια αραγε!? Δημητρης....) δεν φαινεται? Θυμίστε μου λιγο τι γραφω στην διευθυνση για να ρυθμισω ποσα tabs μου βγαζει? Δεν θυμαμαι τωρα...:O

 

Edit:

Το βρήκα..

Link to comment
Share on other sites

κατι γρηγορο:

radio πως το παιρναμε στο κινητο? Γιατι δε βλεπω να ειναι καποιο εκτελεσιμο αρχειο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

κατι γρηγορο:

radio πως το παιρναμε στο κινητο? Γιατι δε βλεπω να ειναι καποιο εκτελεσιμο αρχειο.

 

μερικα μηνυματα πιο πισω ??;)

 

καλησπερα ,εχουμε κανενα νεο για τον αντικαταστατη το HD ?

 

υπομονη Βασιλη...μες τον μηνα θα εχουμε νεα...:)

 

αλλα εγω περιμενω το Leo...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μερικα μηνυματα πιο πισω ??;)

 

 

 

υπομονη Βασιλη...μες τον μηνα θα εχουμε νεα...:)

 

αλλα εγω περιμενω το Leo...

 

γεια σου δημητρη ,ποιο ειναι το Leo ?:worry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου δημητρη ,ποιο ειναι το Leo ?:worry:

 

Θέμα: φημες κλπ - HTC Leo

 

Επίσης, Θέμα: HTC FIRESTONE.

 

Αυτααα....:rolleyes:

 

edit:

 

Μετα απο ανάγνωση στο ενα thread, και μετα απο λινκ που έδωσε ενας απο τους mod βρήκα και αυτό εδώ:

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Rumours και μελλοντικές συσκευές.

 

edit2:

 

Και έρχομαι με μια παρατήρηση που έκανα σήμερα.

Χθες έβαλα την ωραιότατη SL που προτείνει ο Δημήτρης. Όλα ΤΕΛΕΙΑ.. Πραγματικά.. Ταχύτατα, σταθερότατα, άψογα.

 

Σήμερα, ήθελα να δοκιμάσω στην πράξη το GPS. Έφτιαξα και την βάση στο αυτοκίνητο γιατί είχα ένα θέμα(θα επανέλθω με φωτογραφικό υλικό;)).

 

Άνοιξα ως συνήθως το GPSTest. Τίποτα. Όλες οι μπάρες κάτω κάτω και καμία κίνηση.

Ανοίγω μετά το HTC GPS Tool, open port, περιμένω λίγο, Menu/Satelites, όλοι κόκκινοι.

Το άφησα έτσι για περίπου μισή ώρα που έκανα να φτάσω από το σπίτι στο Πανεπιστήμιο. Τίποτα, τζίφος.

Να τονίσω ότι έβρεχε πάρα πολύ, και γενικά είχε πολύ κακό καιρό σήμερα στο Ηράκλειο.

 

Δεν έλεγε να βρει ούτε να κλειδώσει δορυφόρους.

Το άφησα, ξαναδοκίμασα αργότερα, πάλι τίποτα...

 

Μέχρι που πριν από λίγο το ξαναδοκίμασα(δεν έβρεχε, αλλά είχε συννεφιά), και κλείδωσε αστραπιαία. Ίσως 5 δευτερόλεπτα μέχρι το GPSTest να γράψει πάνω δεξία FIX:3D...

 

Και καταλήγω:

Επηρεάζει ο καιρός το σήμα!?

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος σε λινκ το igo ζιπαρισμένο στην τελευταία του έκδοση;;;

ή κάποιο άλλο αξιόπιστο κ δοκιμασμένο πρόγραμμα του είδους;;

 

το χρειάζομαι...:O

 

σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος σε λινκ το igo ζιπαρισμένο στην τελευταία του έκδοση;;;

ή κάποιο άλλο αξιόπιστο κ δοκιμασμένο πρόγραμμα του είδους;;

 

το χρειάζομαι...:O

 

σας ευχαριστώ!

 

Έχεις πμ, μιας και απαγορεύεται κάπως να σου δώσει κάποιος λινκ με παράνομο λογισμικό.;)

 

Άλλο αξιοπιστο και πληρως δοκιμασμενο και απολυτα επιβεβαιωμενο και ισως το καλυτερο ειναι το Dest7. Αλλα δεν θα εχεις τα ωραια γραφικα του iGO...;)

Θα εχεις πολυ καλο χαρτη ομως.;)

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω την SL rom...σωζει την κατασταση επειδη το sbp MS3 τραβαει λιγο μνημη και λογικο ειναι βεβαια....το τεσταρω συνεχεια να δω εαν θα με βολεψει τελικα...:):)
Link to comment
Share on other sites

Επηρεάζει ο καιρός το σήμα!?

Φυσικά και επηρεάζει ο καιρός το σήμα του GPS ;) Ξέρεις όμως τι άλλο επηρεάζει το σήμα του GPS? Η μετακίνησή σου πριν η συσκευή σου κλειδώσει τουλάχιστον 4 δορυφόρους. Με λίγα λόγια καλό είναι πρώτα να περιμένεις να κλειδώσει η συσκευή σου σε 3d σήμα και μετά να ξεκινάς. Επίσης ένα πολύ καλό και κατατοπιστικό faq περι gps μπορείς να δεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80597

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πμ, μιας και απαγορεύεται κάπως να σου δώσει κάποιος λινκ με παράνομο λογισμικό.;)

 

Άλλο αξιοπιστο και πληρως δοκιμασμενο και απολυτα επιβεβαιωμενο και ισως το καλυτερο ειναι το Dest7. Αλλα δεν θα εχεις τα ωραια γραφικα του iGO...;)

Θα εχεις πολυ καλο χαρτη ομως.;)

 

σε ευχαριστω πολυ κι απο δω..

βασικα ως τωρα χρησιμοποιούσα το destinator 7 αλλα με την ρομ RUU_Dutty's_HD_WM6.5_Leo_2_ μου κολλάει:( κ ως τώρα όσες εκδόσεις igo δοκίμασα έβγαζαν error k missing data..

ελπίζω αυτή που μου πρότεινες να δουλεψει:)

 

δυστυχως έχω το ίδιο πρόβλημα με την άλλη έκδοση

error application database cannot be found.

please insert original application sd card.

αλλά εγώ το έχω ήδη στην κάρτα :(

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ κι απο δω..

βασικα ως τωρα χρησιμοποιούσα το destinator 7 αλλα με την ρομ RUU_Dutty's_HD_WM6.5_Leo_2_ μου κολλάει:( κ ως τώρα όσες εκδόσεις igo δοκίμασα έβγαζαν error k missing data..

ελπίζω αυτή που μου πρότεινες να δουλεψει:)

 

δυστυχως έχω το ίδιο πρόβλημα με την άλλη έκδοση

error application database cannot be found.

please insert original application sd card.

αλλά εγώ το έχω ήδη στην κάρτα :(

 

Πρεπει να ειναι καποια εγγραφη στο sys.txt

Μπες εδω και ρωτησε τον Odytsak και τα αλλα παιδια που ειναι πιο "ειδικοι" :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...