Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Νεα ερωτηση για τους ειδικους... Εκανα το search μου στο φορουμ κλπ, αλλα δεν εβγαλα δυστυχως ακρη.. Εχω βαλει το Spb shell στην επισημη ΡΟΜ, και παρατηρησα πως στα μηνυματα δεν εχω 160 χαρακτηρες, αλλα 70... Εχω τσεκαρισμενο και το unicode που ειχε αναφερθει, εβαλα το smsfix που κ αυτο ειχε αναφερθει, γραφω με κεφαλαια, αλλα το προβλημα συνεχιζει. Εν τω μεταξυ βλεπω πως αυτο γινεται οταν επιχειρω να απαντησω σε καποιο απο τα μηνυματα, αντιθετα οταν παω να δημιουργησω ενα νεο μηνυμα δεν εχω τον περιορισμπ των χαρακτηρων. Εχουμε καμια λυση γι αυτο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αντε και επεσε βαρεμαρα:p

 

εχεις πμ :)

 

να σας δω οταν το νεο ΗD θα εχει android τι θα κανετε.... :p

 

θα χτυπαμε τα κεφαλια στον τοιχο...η δεν θα το παρουμε :lol:

 

Καλησπερα! Νεα ερωτηση για τους ειδικους... Εκανα το search μου στο φορουμ κλπ, αλλα δεν εβγαλα δυστυχως ακρη.. Εχω βαλει το Spb shell στην επισημη ΡΟΜ, και παρατηρησα πως στα μηνυματα δεν εχω 160 χαρακτηρες, αλλα 70... Εχω τσεκαρισμενο και το unicode που ειχε αναφερθει, εβαλα το smsfix που κ αυτο ειχε αναφερθει, γραφω με κεφαλαια, αλλα το προβλημα συνεχιζει. Εν τω μεταξυ βλεπω πως αυτο γινεται οταν επιχειρω να απαντησω σε καποιο απο τα μηνυματα, αντιθετα οταν παω να δημιουργησω ενα νεο μηνυμα δεν εχω τον περιορισμπ των χαρακτηρων. Εχουμε καμια λυση γι αυτο?

 

εχεις hd η το τηλ του αβαταρ σου?:confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

να σας δω οταν το νεο ΗD θα εχει android τι θα κανετε.... :p

 

Θα κανουμε παρτυ!!!!:D:D Μακαρι παιδια μακαρι!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

εχεις πμ :)

 

 

 

θα χτυπαμε τα κεφαλια στον τοιχο...η δεν θα το παρουμε :lol:

 

 

 

εχεις hd η το τηλ του αβαταρ σου?:confused:

 

Το τηλεφωνο του αβαταρ εχω, αλλα εχω κολλησει να γραφω εδω διοτι το επισημο θεμα του ειναι καπως νεκρο... Κυριως επειδη στην ουσια εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο του αβαταρ εχω, αλλα εχω κολλησει να γραφω εδω διοτι το επισημο θεμα του ειναι καπως νεκρο... Κυριως επειδη στην ουσια εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα.

 

Στο pro2 δεν χρησιμοποιειτε το Aakmap? Και απο software keyboard το Finger??Στο xperia ηταν musthave και τα δυο για να γραφεις ελληνικα 160 χαρακτηρων...:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου οδηγος για νεους και windows mobile ή καποιο νημα με "must have applications" για το hd?

 

Συγκεντρωμενα ολα οχι.. Δυστυχως. Αυτο που μπορω να σου δωσω ειναι καποια προγραμματακια που ειχα πει σε ενα παιδι για το xperia, αλλα δεν αλλαζουν πολυ τα πραγματα και εδω. Οποτε:

Στην εργοστασιακή επίσημη ρομ, θα χρειαστείς για βασικές λειτουργίες(πάντα κατ'εμε):

1)Finger Keyboard για software πληκτρολογιο κορυφαιο. Γραφει ελληνικα, αγγλικα, και ελληνικα για SMS 160 χαρακτηρων. Θα το βρεις εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

2)Resco File Explorer. Καλυτερος απο τον official.

3)Εναν Registry editor για επιπλεον επεμβασεις. Υπαρχει και σαν addon του Resco File Explorer. Ή και ο RegEdit που ειναι και free.

4)SPB Wireless Monitor αν θελεις να παρακολουθεις τα δεδομενα που κατεβαζεις αν εχεις καποιο προγραμμα δεδομενων απο την εταιρια-παροχο.

5)iLauncher. Ωραιο today plugin και γενικοτερα ωραιο προγραμματακι

6)Xtrakt. Ωραιο παιχνιδακι. Ιδιαιτερα εθιστικο. Το βρισκεις στους xda.

7)NFS Undercover. Το βρισκεις στους xda.

8)Pocket Clock Pro για ξυπνητηρακι, οπως λεει και ο zaharakis, ειναι καλο! :)

9)WkTASK ωραιος task manager, καλυτερος απο τον εργοστασιακο.

10)MyMobiler. Ειναι ενα ωραιοτατο προγραμματακι που οταν το συνδεσεις με τον υπολογιστει και κανει sync, τοτε μπορεις να το χειριστεις το κινητο απο τον υπολογιστη κανονικοτατα. Και μπορεις μαλιστα εκτος απο φωτογραφια την οθονη(screenshot) να τραβηξεις και βιντεο. Εξαιρετικα χρησιμο κατ'εμε.

11)Το βασικοτερο: ppc pim backup: κραταει backup επαφων, ημερολογιου, μηνυματων, κλησεων, και εργασιων. Νο1 αλλα το ξεχασα. Και θα σου ελεγα να μην ψαχτεις με αλλα πιο περιεργα προγραμματα για backup, που κρατανε και στοιχεια της ρομ, γιατι απο ρομ σε ρομ εχει αλλαγες. Οποτε, καλυτερα με αυτο και τα υπολοιπα τα στηνεις μονος σου.

12)Modaco_No_Data. Για να κοβεις οποιαδήποτε σύνδεση κάνει το κινητό σου με τον πάροχο για internet. Θα το βρεις εδώ:http://www.modaco.com/content/pocket-pc-software/246171/new-free-utility-nodata/

 

Προχειρα προχειρα.

Για να εκμεταλλευτείς τον ενσωματωμένο δεκτη GPS υπαρχουν πολλα και διαφορα προγραμματα.

Απο αυτα που δεν χρειαζονται καμια απολυτως συνδεση με internet για να δουλεψουν τα επικρατεστερα ειναι:

Destinator

iGO8

MioMaps

Garmin Maps XT

 

Επισης, συνιστω ανεπιφύλακτα να διαβασεις το παρον thread. Τουλαχιστον απο την σελιδα 400 και μετα. Εχει πααααρα πολλες πληροφοριες μεσα του.

 

Επισης, κοιτας και εδω:

http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=190

Αλλα και εδω:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=451

 

 

Αυτα απο εμενα. Αν καποιος εχει να προσθεσει/αφαιρέσει κατι, παντα δεκτο! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Τελικα εβγαλα ακρη αφου εγκατεστησα το threadingsms, και τωρα οι 160 χαρακτηρες επανηλθαν και με την επιλογη "απαντηση". Εξακολουθω βεβαια να μην καταλαβαινω γιατι γινοταν αυτο μονο οταν επελεγα να απαντησω σε ενα μηνυμα και οχι οταν ηθελα να δημιουργησω ενα νεο. Στον φιλο παραπανω που ρωτησε για προγραμματα, να προσθεσω και το NoData το οποιο αν δεν εχεις καποιο συμβολαιο για πολλα δεδομενα, σου επιτρεπει να ανοιγεις κ να κλεινεις το gprs, το web κλπ και ετσι να ελεγχεις τι θα κατεβαζεις και ποτε.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Τελικα εβγαλα ακρη αφου εγκατεστησα το threadingsms, και τωρα οι 160 χαρακτηρες επανηλθαν και με την επιλογη "απαντηση". Εξακολουθω βεβαια να μην καταλαβαινω γιατι γινοταν αυτο μονο οταν επελεγα να απαντησω σε ενα μηνυμα και οχι οταν ηθελα να δημιουργησω ενα νεο. Στον φιλο παραπανω που ρωτησε για προγραμματα, να προσθεσω και το NoData το οποιο αν δεν εχεις καποιο συμβολαιο για πολλα δεδομενα, σου επιτρεπει να ανοιγεις κ να κλεινεις το gprs, το web κλπ και ετσι να ελεγχεις τι θα κατεβαζεις και ποτε.

 

Σωστός για το NoData, απλά επειδη δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, το ξεχνάω...:O

 

Πάω να το προσθέσω!:happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα 6,5wm απο dutty.ειμαι πολυ ευχαριστημενος.την θεωρω πολυ καλυτερη απο την official.κ ιδιαιτερα στο θεμα αυτονομια.επισης δεν χρειαζεται πλεον να κανεις hspl(xda-developers).
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα 6,5wm απο dutty.ειμαι πολυ ευχαριστημενος.την θεωρω πολυ καλυτερη απο την official.κ ιδιαιτερα στο θεμα αυτονομια.επισης δεν χρειαζεται πλεον να κανεις hspl(xda-developers).

 

:confused:

Και την βάζεις με uspl, σωστά;:X

Αλλιώς πως;;;:confused:

 

 

edit: Ρε παιδια, το .ΝΕΤ Framework για το κινητο απο που το βρισκω? Γιατι του εβαλα το advanced config αλλα για να τρεξει θελει το .ΝΕΤ....

Link to comment
Share on other sites

:confused:

Και την βάζεις με uspl, σωστά;:X

Αλλιώς πως;;;:confused:

 

 

edit: Ρε παιδια, το .ΝΕΤ Framework για το κινητο απο που το βρισκω? Γιατι του εβαλα το advanced config αλλα για να τρεξει θελει το .ΝΕΤ....

 

οριστε κυριε Αλεξη :)

http://rapidshare.com/files/166397397/NETCFv35.wm.rar

 

εγκατασταση στην μνημη της συσκευης ;)

 

Σωστός για το NoData, απλά επειδη δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, το ξεχνάω...

 

Πάω να το προσθέσω!

 

εγω δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε αυτο το πραγμα...

δεν μπορω να καταλαβω πως καποιοι εχουν τετοιες συσκευες και δεν θελουν να εχουν συνδεσιμοτητα (3G) ..ειδικα σημερα με τοσα πακετα δεδομενων που εχουν οι εταιρειες...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε αυτο το πραγμα...

δεν μπορω να καταλαβω πως καποιοι εχουν τετοιες συσκευες και δεν θελουν να εχουν συνδεσιμοτητα (3G) ..ειδικα σημερα με τοσα πακετα δεδομενων που εχουν οι εταιρειες...

 

Εγώ πάντως το είχα για το roaming.. γιατί αλλιώς.. τσούζει...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

οριστε κυριε Αλεξη :)

http://rapidshare.com/files/166397397/NETCFv35.wm.rar

 

εγκατασταση στην μνημη της συσκευης ;)

Σας ευχαριστώ πολύ κύριε Δημήτρη!

Πάντοτε στην μνήμη της συσκευής, βεβαιως βεβαιως..!:happy:

εγω δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε αυτο το πραγμα...

δεν μπορω να καταλαβω πως καποιοι εχουν τετοιες συσκευες και δεν θελουν να εχουν συνδεσιμοτητα (3G) ..ειδικα σημερα με τοσα πακετα δεδομενων που εχουν οι εταιρειες...

 

Εγώ πάντως το είχα για το roaming.. γιατί αλλιώς.. τσούζει...:lol::lol:

 

Ο ένας λογος, που ποτε δεν ειχα φανταστει(μιας και οι επισκεψεις μου στο εξωτερικο ειναι ελαχιστες).

 

Κατα τα αλλα, και εγω το ιδιο απορω, Δημητρη. Ειναι πλεον πολυ καλα τα Data Plans.

με 10€/μηνα εχεις ωραιοτατο dataplan. Οπως ειχαμε πει παλαιοτερα και με τον Νικο, και με μερικα αλλα παιδια, τα 500ΜΒ που δινει η Voda και ποσο μαλλον τα 750ΜΒ της Cosmote(για Wind δεν ξερω), ειναι ΥΠΕΡαρκετα, ακομα και ολη μερα στο νετ να εισαι απο το κινητο. Και κανονικη χρηση λαπτοπ. Εκτος βεβαια αν αποφασισεις να κατεβασεις ολοκληρη μια ρομ απο τους xda απο το κινητο over the air...:X:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εκτος βεβαια αν αποφασισεις να κατεβασεις ολοκληρη μια ρομ απο τους xda απο το κινητο over the air...:X:rolleyes:

 

να ξερατε ποσες εχω κατεβασει ετσι...:happy:

 

κατεβασμα,ξεζιπαρισμα,φλασαρισμα :lol:

 

ουκω λιγες φορες.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

να ξερατε ποσες εχω κατεβασει ετσι...:happy:

 

κατεβασμα,ξεζιπαρισμα,φλασαρισμα :lol:

 

ουκω λιγες φορες.....

 

:blink::blink:

 

Εσυ ομως δεν εχεις τα 750ΜΒ της Cosmote?

160ΜΒ πανω κατω η ρομ.. Μπορεις να κατεβασεις 5 πριν αρχισει να σε χρεώνει! Εγώ έχω τα ποταπά 500ΜΒ της Voda... Αλλα μάλλον θα με χάσουν απο πελάτη τους:X

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink:

 

Εσυ ομως δεν εχεις τα 750ΜΒ της Cosmote?

160ΜΒ πανω κατω η ρομ.. Μπορεις να κατεβασεις 5 πριν αρχισει να σε χρεώνει! Εγώ έχω τα ποταπά 500ΜΒ της Voda... Αλλα μάλλον θα με χάσουν απο πελάτη τους:X

 

750mb/μηνα + 1giga/μηνα για ενα χρονο δωρεαν :rolleyes:=1.750mb/μηνα :happy:

 

 

μεχρι και ταινια ολοκληρη,εχω κατεβασει (rapidshare user χρονια τωρα βλεπεις..) για να δουμε μια σκηνη που ειχαμε μια απορια με ενα συναδελφο στην δουλεια ενα βραδυ :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

750mb/μηνα + 1giga/μηνα για ενα χρονο δωρεαν :rolleyes:=1.750mb/μηνα :happy:

 

 

μεχρι και ταινια ολοκληρη,εχω κατεβασει (rapidshare user χρονια τωρα βλεπεις..) για να δουμε μια σκηνη που ειχαμε μια απορια με ενα συναδελφο στην δουλεια ενα βραδυ :lol:

 

:blink::blink::blink:

Με φορητότητα απο Vodafone, και με σύνδεση σε ένα απο αυτά τα προγράμματα θα μου δώσουν και εμένα 1.750ΜΒ για ένα χρόνο????:D:D

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink:

Με φορητότητα απο Vodafone, και με σύνδεση σε ένα απο αυτά τα προγράμματα θα μου δώσουν και εμένα 1.750ΜΒ για ένα χρόνο????:D:D

 

στο i45 ειμαι εγω και εχω 750mb + το ενα γιγα της προσφορας της cosmote που επαιζε τοτε..δεν ξερω τωρα τι γινεται..δεν χανεις τπτ να κανεις μια ερωτηση ;)

 

τον δωρεαν χρονο για κλησεις,δεν τον υπολογισα ποτε,μιας και θα μιλησω στο τηλ οποτε και οσο χρειαστει...

ποτε δεν κοιταξα τι χρονο εχω ελευθερο και να αρχισω να παιρνω οποιον μου ρθει μονο και μονο επειδη τελειωνει ο μηνας και θα παει χαμενος ο χρονος ομιλιας που τυχον εχει μεινει...

μπορει να εχω 4 ωρες πακετο και να μιλησω τον μηνα 2/4/6 η 8 ωρες...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

στο i45 ειμαι εγω και εχω 750mb + το ενα γιγα της προσφορας της cosmote που επαιζε τοτε..δεν ξερω τωρα τι γινεται..δεν χανεις τπτ να κανεις μια ερωτηση ;)

 

τον δωρεαν χρονο για κλησεις,δεν τον υπολογισα ποτε,μιας και θα μιλησω στο τηλ οποτε και οσο χρειαστει...

ποτε δεν κοιταξα τι χρονο εχω ελευθερο και να αρχισω να παιρνω οποιον μου ρθει μονο και μονο επειδη τελειωνει ο μηνας και θα παει χαμενος ο χρονος ομιλιας που τυχον εχει μεινει...

μπορει να εχω 4 ωρες πακετο και να μιλησω τον μηνα 2/4/6 η 8 ωρες...

 

Ουτε εμενα με απασχόλησε ποτε ο χρονος ομιλιας. Απλα, επειδη φλυαρώ αρκετες φορες, θα προσεξω να μην τον ξεπερασω, αν και εφοσον βεβαια, δεν πρεπει να μιλησω. Αν πρεπει, δεν με απασχολει!

 

Και βεβαια, 2 μηνες ειχα καθε φορα το SPB Wireless Monitor, και απλα ειδα οτι δεν μπορω να κατεβασω πολλα, οποτε κατεβασα και εγω μια φορα μερικα προγραμματακια, οταν ειχα rapidshare premium.

Και έχω κατεβασει και μια ολοκληρη ρομ, αλλα δεν ειχα pocker rar για την ξεζιπαρω. Οποτε πηγα σπιτι και φλασαρα...! :happy::D

Τωρα, θελω να ξαναφτιαξω ενα γιατι πρεπει να ειναι πολυ βολικοτερο απο torrent. Ειδικα για εμενα, που στην σχολη δεν μας αφηνει το δικτυο να κατεβασουμε απο torrent. Οποτε το rapidshare ειναι μονοδρομος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 500 mb είχα το HD συνέχεια συνδεδεμένο, λήψη emails από 4 accounts ανά 15 λεπτά, Browsing, FB, Twitter και δεν τελείωναν (I am a victim of social media.. I know :lol: ). Μόνο όταν streamar-α offradio.gr φεύγαν αμέσως.

 

Από κει και πέρα, Αλεξ, παράτα τα torrents. Αυτά είναι για μικρά παιδιά πλέον. Στο RS βρίσκεις τα πάντα και παίρνεις πάντα με τη μέγιστη δυνατή ταχύτητα πράγμα που δεν ισχύει στα torrent. Και επειδή θες να αρχίσεις και φλασαρίσματα πάρε ένα ετήσιο premium account και θα είσαι κυριλέ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 500 mb είχα το HD συνέχεια συνδεδεμένο, λήψη emails από 4 accounts ανά 15 λεπτά, Browsing, FB, Twitter και δεν τελείωναν (I am a victim of social media.. I know :lol: ). Μόνο όταν streamar-α offradio.gr φεύγαν αμέσως.

 

Από κει και πέρα, Αλεξ, παράτα τα torrents. Αυτά είναι για μικρά παιδιά πλέον. Στο RS βρίσκεις τα πάντα και παίρνεις πάντα με τη μέγιστη δυνατή ταχύτητα πράγμα που δεν ισχύει στα torrent. Και επειδή θες να αρχίσεις και φλασαρίσματα πάρε ένα ετήσιο premium account και θα είσαι κυριλέ.

 

Νικο, το ξερω. Το εχω καταλαβει. Και εχω μαζεψει μερικα φορα που μοιραζουν σε rapid ταινιες.

Θα το κάνω λίαν συντόμως. Το σκέφτομαι ακόμα το ετήσιο.. Ψήνομα για 6μηνο πρωτα, να δω πως παει και αν με βολευει. Και μετα ανεβαζω....;)

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα στο κινητο (HTC HD) και η οθονη εσβησε ενω το κινητο συνεχιζε να λειτουργει κανονικα.

 

Οταν το φορτησα κλειστο και το ξανανηξα η οθονη λειτουργησε κανονικα μεχρι που μετα απο λιγο εσβησε (save mode) και δεν ξανανηξε, ενω το κινητο συνεχιζε να λειτουργει κανονικα. :!:

 

Υπαρχει καποια λυση, η ειμαι "ωριμος" για το service;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...