Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ποιο όμως τώρα να αφήσω ??? Το HD Tweak ή το Advanced Configuration tool??

 

Προτίμησε το HD Tweak. Το άλλο πειράζει και πράγματα χωρίς να ενημερώνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το S2U2 τι το θες;; Για να τα παίζει η μπαταρία ή επειδή είναι iphone-like?

 

To flash lite 3.1 το έβαλες. Flash σου παίζει ο opera? Δοκίμασες να πας στο site του youtube (όχι με το application) και να δεις αν παίζει;

 

Το Gyrator 2 εγώ το έβγαλα γιατί μόνο προβλήματα δημιουργούσε. Βάλε στο answer key όταν το πατάς παρατεταμένα να γυρίζει η οθόνη και τελείωσες.

 

Αν έχεις βάλει τη ρομ του Πάνου τότε το google maps το είχε ήδη μέσα.

 

Βγάλε το Advanced Config tool και βάλε το SK Tools που κάνει παπάδες.

 

Επίσης, τόσα εκανες.. fake server για το Activesync έκανες για να μην ανοίγει όλη την ώρα;

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι αυτο το προγραμμα που δεν σβηνει η οθονη????

αυτό που έχω φτιάξει εδώ και πολύ καιρό

 

για να δουλέψει πρέπει να εγκαταστήσετε και το mortscript apo edo : http://www.sto-helit.de/index.php?module=page&entry=ms_overview&action=view&menu=29

kai edo to program mou:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13046&d=1229804668

 

αντιγράφετε το noofbymetkosas sto \windows\startup\

PROSOXH : an den bei sto windows\startup\ den douleuei

 

kai kanere reset to kinito

 

to deutero script poy exo mesa einai gia ama thelete na to apegatasthsete opote kai trexete to stop no off by metkosas kai meta to sbinete apo to startup kai reset.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βάλε το SK Tools που κάνει παπάδες.

 

Δε νομίζω ότι το SKTools κάνει για τον Ανδρέα! :rolleyes:

 

Θέλει προσοχή στο τι πειράζουμε με αυτό και δεν σβήνουμε ότι μας προτρέπει χωρίς να γνωρίζουμε τι είναι αυτό γιατί δεν το γλιτώνουμε το hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το S2U2 τι το θες;; Για να τα παίζει η μπαταρία ή επειδή είναι iphone-like?

Όντως το συνήθησα και δεν μου αρέσει τώρα. Έλα όμως που το θέλει ο φίλος μου !!!

 

Προτίμησε το HD Tweak. Το άλλο πειράζει και πράγματα χωρίς να ενημερώνει.

Άρα αυτό μου κάνει ζημιές

 

To flash lite 3.1 το έβαλες. Flash σου παίζει ο opera? Δοκίμασες να πας στο site του youtube (όχι με το application) και να δεις αν παίζει;

Με τον Όπερα το ξέρω ότι δεν παίζει. Απλά νομίζω κάποια site το χρειάζονται. Τώρα αν δεν δουλεύει σωστά δεν γνωρίζω. Λες να το βγάλω ?

 

Το Gyrator 2 εγώ το έβγαλα γιατί μόνο προβλήματα δημιουργούσε. Βάλε στο answer key όταν το πατάς παρατεταμένα να γυρίζει η οθόνη και τελείωσες.

Ναι δημιουργεί προβλήματα αλλά να το βάλω να κάνει με το answer key δεν μπορώ γιατί για εκείνο έβαλα το screen capture. Αν είχαμε παραπάνω Hard keys θα ήταν καλά

 

Αν έχεις βάλει τη ρομ του Πάνου τότε το google maps το είχε ήδη μέσα.

Το ξέρω καταλάθος το έγραψα. Μπήκα από το remove programms για να σας πω τα προγράμματα που έβαλα αν και εκεί δεν τα έχει όλα.

 

Βγάλε το Advanced Config tool και βάλε το SK Tools που κάνει παπάδες.

Οκ τότε αφήνω το HD Tweak. Να βάλω και το SK Tools ?? Μάλλον θα το βάλω , έχει χρήσιμες λειτουργίες

 

Επίσης, τόσα εκανες.. fake server για το Activesync έκανες για να μην ανοίγει όλη την ώρα;

Πως το κατάλαβες ότι δεν έκανα ?? Να σου πω την αλήθεια θα περιμένω να βγει κάνα cabακι (και αν). Ίσως το κάνω απόψε όμως

 

Δε νομίζω ότι το SKTools κάνει για τον Ανδρέα!

 

Θέλει προσοχή στο τι πειράζουμε με αυτό και δεν σβήνουμε ότι μας προτρέπει χωρίς να γνωρίζουμε τι είναι αυτό γιατί δεν το γλιτώνουμε το hard reset.

Καλά εμένα μην με φοβάστε. Τον aelaraole να φοβάστε :p :p :lol:

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ενασ πολυ καλος οδηγος για sktools ειναι http://panosha.blogspot.com/search/label/PDA .ευχαριστουμε πανο...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

σε λιγάκι τελειώνει το κατέβασμα του visual studio 2008(ευχαριστώ ΤΕΙ μου :lol:)

 

μολις εγκατασταθεί θα κάτσω να φτιάξω δικιά μου action screen με όσα κουμπιά θέλετε.

 

Για να το κάνω αυτό θέλω να μου δώσετε ιδέες

 

 

800χ480 θα είναι το φόντο και μέσα όσα κουμπιά θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό link είναι αυτό. Έφυγα το Gyrator γιατί μου την έσπασε με τα προβλήματα του όπως επίσης και το Advance config

edit :

σε λιγάκι τελειώνει το κατέβασμα του visual studio 2008(ευχαριστώ ΤΕΙ μου )

Δώστω κα σε εμένα. Καιρό το γυρεύω!!!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

σε λιγάκι τελειώνει το κατέβασμα του visual studio 2008(ευχαριστώ ΤΕΙ μου :lol:)

 

μολις εγκατασταθεί θα κάτσω να φτιάξω δικιά μου action screen με όσα κουμπιά θέλετε.

 

Για να το κάνω αυτό θέλω να μου δώσετε ιδέες

 

 

800χ480 θα είναι το φόντο και μέσα όσα κουμπιά θέλουμε.

Κράτα το φόντο που έβαλες, είναι πολύ καλό.

 

Τα κουμπιά που έχει κράτα τα επίσης και πρέπει να σκεφτούμε άλλα τρια (flight mode, data connection, κλπ). Και αν είναι έυκολο κάνε και ένα αγγλικό για όσους έχουν αγγλική συσκευή. :)

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το φόντο που έβαλες, είναι πολύ καλό. Τα κουμπιά που έχει κράτα τα επίσης και πρέπει να σκεφτούμε άλλα τρια (flight mode, data connection, κλπ). Και αν είναι έυκολο κάνε και ένα αγγλικό για όσους έχουν αγγλική συσκευή. :)

 

και το 3G αν γινεται, μια και στον CommManager δεν παιζει :(. BTW, μπορουμε να εχουμε ενα screenshot του ActionScreen που ετοιμασε ο metkosas ?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απλούστερος τρόπος από το να τα εγκαταστήσεις με το αρχειο cab.

1) Θα κατεβάσεις το ζιπαρισμένο φάκελο που δίνει στον link ο metkosas

2) Θα τον ξεζιπάρεις και θα βρεις μέσα δυο υποφακέλους που είναι τα CAB.

Ένα για τα εικονίδια και ενα για το background.

3) Τα κάνεις copy paste στην storage card

4) πηγαίνεις settings/today/Items και απενεργοποιείς το TF3D

5) Πηγαίνεις στην storage card εκεί που έχεις αποθηκευσει τα cabs. Τρεχεις πρώτα το tesalat_vista_black_theme και μετά το HD_color_tabs v2, restart και τελείωσες.

 

Αν θελήσεις να επανέλθεις στα official

Settings/system/remove programs τα διαγράφεις κανεις restart και είσαι πάλι με την μαυρίλα.

 

Για κάποιον που ξέρει... όλα είναι απλά. Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

και το 3G αν γινεται, μια και στον CommManager δεν παιζει :(. BTW, μπορουμε να εχουμε ενα screenshot του ActionScreen που ετοιμασε ο metkosas ?

http://img171.imageshack.us/img171/1299/screen002nw4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο είναι το πρόχειρο που έφτιαξα.

 

 

ποπο ειμαι .......

καταφερα και τροποποιήσα το υπάρχον αction me 12 κουμπιά βασικα μέχρι 54 μπορώ να βάλω

 

όλα είναι πολύ πρόχειρα , αύριο θα είναι έτοιμο με 12 ίσως και με 15 ¨(εχει να πέσει photoshop to βράδυ και το πρωί το δύσκολο για εμένα κομμάτι του ταιριάσματος στα pixel της οθόνης)

 

οποιος θέλει ας μου δώσει κανα καλό εικονείδιο να βάλουμε.

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και τροποποιήσα το υπάρχον αction me 12 κουμπιά βασικα μέχρι 54 μπορώ να βάλω

:lol::lol::lol: Ας μην υπερβάλουμε κιόλας. Τα 15 καλά θα ήταν!!

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol Για σκεφτήτε. Να κάνετε όλες τις λειτουργίες από το Action Screen ! :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ας μην υπερβάλουμε κιόλας. Τα 15 καλά θα ήταν!!

θέλω εικονίδια και το τί θα κάνουν τα κουμπιά.

 

Και θέλω απάντηση σε αυτά τώρα γιατί μετά θα μου φύγει η έπμνευση:lol::D:lol::lol::lol:

 

έχουμε τις 9 ενέργειες σκεφτήτε ακόμα 6

Link to comment
Share on other sites

οποιος θέλει ας μου δώσει κανα καλό εικονείδιο να βάλουμε.

 

 

Για δες αυτα :lol:

Προσπαθησα να κανω εγκατασταση του 1ου ActionScreen πουυ εβγαλες αλλα μου εβγαλε μηνυμα οτι το Installation was unsuccesful :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

θέλω εικονίδια και το τί θα κάνουν τα κουμπιά.

 

Και θέλω απάντηση σε αυτά τώρα γιατί μετά θα μου φύγει η έπμνευση:lol::D:lol::lol::lol:

 

έχουμε τις 9 ενέργειες σκεφτήτε ακόμα 6

flight mode, data connection, 3g, silent mode, take photo, take video, opera...

 

Απο εικονίδια μην περιμένεις από μένα. Δεν έχω ιδέα από photoshop. Στο δημοτικό στα καλλιτεχνικά είχα πάρει 9. Χάλια σου λέω...

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτα :lol:

Προσπαθησα να κανω εγκατασταση του 1ου ActionScreen πουυ εβγαλες αλλα μου εβγαλε μηνυμα οτι το Installation was unsuccesful :O

Κώστα πέρνα πρώτα του diamond και μετά από πάνω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

flight mode, data connection, 3g, silent mode, take photo, take video, opera...

 

Απο εικονίδια μην περιμένεις από μένα. Δεν έχω ιδέα από photoshop. Στο δημοτικό στα καλλιτεχνικά είχα πάρει 9. Χάλια σου λέω...

εγώ λέω να μην καταναλώνουμε τόσα ασκοπα εικονίδια και να βάλω ένα για ολα. το connection manager

 

απο εκει και μετά λέω opera , camera ,video , lock , turn off screen , destinator ,

 

file explorer , kai oti allo mou erthei τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το action screen απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=422136&page=25

και οταν παταω επαφη ανοιγει το default..θελω να ανοιγει το icontact.γινεται??

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να μην καταναλώνουμε τόσα ασκοπα εικονίδια και να βάλω ένα για ολα. το connection manager

 

απο εκει και μετά λέω opera , camera ,video , lock , turn off screen , destinator ,

 

file explorer , kai oti allo mou erthei τι λέτε;

Δε συμφέρει να βάλεις comm manager γιατί αν είναι έτσι απλά το περνάς σε ένα soft key. Σκοπός είναι να γίνονται με ένα κλικ. Και γω σκέφτηκα τα προγράμματα αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν τα έχουμε όλοι εγκατεστημένα στο ίδιο σημείο... Οπότε δεν έχει νοήμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...