Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω πως μια ελληνική εταιρία με έδρα στην Ελλάδα έχει έναν τύπο που δεν μιλάει ελληνικά για την εξυπηρέτηση πελατών. Είναι υποχρεωμένος όποιος αγόρασε ένα ελληνικό HTC από ελληνικό κατάστημα να γνωρίζει αγγλικά σε περίπτωση που χρειαστεί το service;

 

Είναι επιεικώς απαράδεκτο! Και πως μου το είπανε! λέω: θέλω να μιλήσω με τον προϊστάμενό σου" και μου απαντάει: ναι, αλλά μιλάει αγγλικά, δεν ξέρω αν.. υπάρχει πρόβλημα μήπως?" μπάάάάά! όχι! τι πρόβλημα να υπάρχει!

Υπήρχε περίπτωση να πας για δουλειά στην αγγλία μιλώντας ελληνικά στην αγγλική εξυπηρέτηση πελατών?

Πρόβλημα? Όχι βρε παιδιά...

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον διαβασα αυτον εδω τον οδηγο για να φλασαρω ρομ κατευθειαν αππο το κινητο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3058328#post3058328

και σε ενα σημειο λεει : 3.αυτο το αρχειο το μετονομαζουμε σε LEOIMG.nbh

 

για το HD πρεπει να το μετονομασω διαφορετικα?

 

Επισης με το TASK 29 τι παιζει? γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον διαβασα αυτον εδω τον οδηγο για να φλασαρω ρομ κατευθειαν αππο το κινητο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3058328#post3058328

και σε ενα σημειο λεει : 3.αυτο το αρχειο το μετονομαζουμε σε LEOIMG.nbh

 

για το HD πρεπει να το μετονομασω διαφορετικα?

 

Επισης με το TASK 29 τι παιζει? γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε.

 

Κακώς κοιτάς εκεί. Οι οδηγίες εκεί είναι για το HD2 και όχι για το HD. Μην μπεις στη διαδικασία να τις ακολουθήσεις και να κοιτάξεις αποκλειστικά προς τις οδηγίες για τη δική σου συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κακώς κοιτάς εκεί. Οι οδηγίες εκεί είναι για το HD2 και όχι για το HD. Μην μπεις στη διαδικασία να τις ακολουθήσεις και να κοιτάξεις αποκλειστικά προς τις οδηγίες για τη δική σου συσκευή.

Το γνωριζω αυτο. ετσι και αλλιως δεν ειναι η πρωτη φορα που φλασαρω.

Με το τασκ 29 τι παιζει ομως? για να καθαρισει τελειως το κινητο δεν ειναι ?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το τασκ 29 τι παιζει ομως? για να καθαρισει τελειως το κινητο δεν ειναι ?

 

Ναι. Αλλά μην το κάνεις στο HD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

επειδη λογω ηλικιας αρχιζει η πρεσβιωπια

θα ηθελα να μαθω αν γινεται για αλλαγη

γραμματοσειρας σε windows mobile???

εχω ενεργοποιησει clear type και την μεγαλη

γραμματοσειρα αλλα παλι δεν φτανει...

 

Μην μου πειτε να αλλαξω τυπο συσκευης (SAMSUNG ΚΛΠ)

εχω μαθει και θελω οσο μπορω να εχω αυτες τις συσκευες.

 

ευχαριστω

ewsd
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο αν έχεις ήδη βάλει τη μεγαλύτερη δυνατή γραμματοσειρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο βεβαια πρεπει να iσχυει για ολες τις συσκευες windows mobile.

 

Έτσι είναι, πόσο μάλλον σε αυτές με τις μικρότερες οθόνες!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω μια ερώτηση:

 

Δεν γνωρίζω τι πρέπει να κάνω όταν συνδέω το κινητό μου στον υπολογιστή και δεν με αφήνει να επιλέξω τις επαφές μου για να συγχρονιστούν και να μπορώ να τις αποθηκεύω στον υπολογιστή.

 

Στον πίνακα με τις ρυθμίσεις και κάτω από το Contacts-Calender-E-mail..κτλ μου γράφει ότι Το Outlook δεν έχει διαμορφωθεί

Τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να επιλέξω τις παραπάνω επιλογές;

 

Υπόψιν ότι:

Tο λειτουργικό του Υπολογιστή είναι Windos 7

 

Δεν έχω Internet εάν χρειάζεται (σας γράφω από ένα γειτονικό Internet cafe)

 

Kαι το πρόγραμμά που έχω εγκαταστήσει στον υπολογιστή είναι το Windows Mobile Device Center

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις εγκατεστημένο στη συσκευή σου το Outlook της σουίτας Microsoft Office; Είναι απαραίτητο. Επίσης το έχεις τρέξει μια φορά έστω χωρίς να δηλώσεις e-mail;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου έχω το Microsoft Office αλλά δεν είμαι σίγουρος αν κάπου έχω δει το Outlook θα κοιτάξω να το βρω εάν είναι εγκαταστημένο.

 

Σε περίπτωση που δεν είναι τι κάνουμε..;

 

O λόγος στο παραπάνω ερώτημά μου είναι ότι δεν μπορώ όποτε κάνω format στο κινητό να γράφω 200 τηλέφωνα ξανά και ξανά. Το έχω κάνει 3 φορές μέχρι τώρα και είναι πολύ κουραστικό...

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Pimbackup και μην ασχολείσαι με outlook. Κάνει τα πάντα backup από επαφές-emails-sms-αναπάντητες. Googlare "pimbackup", μπες στο site, κατέβασέ το και κάντο copy στο κινητό σου. Είναι δωρεάν και δε θέλει εγκατάσταση ούτε κάποια έξτρα εφαρμογή στο pc. Το restore προφανώς το κάνεις πάλι μέσω pimbackup όποια στιγμή θέλεις.
Μόνο Honda.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο κινητό μου έχω το Microsoft Office αλλά δεν είμαι σίγουρος αν κάπου έχω δει το Outlook θα κοιτάξω να το βρω εάν είναι εγκαταστημένο.

 

Σε περίπτωση που δεν είναι τι κάνουμε..;

 

Το βρίσκεις και το εγκαθιστάς.

 

O λόγος στο παραπάνω ερώτημά μου είναι ότι δεν μπορώ όποτε κάνω format στο κινητό να γράφω 200 τηλέφωνα ξανά και ξανά. Το έχω κάνει 3 φορές μέχρι τώρα και είναι πολύ κουραστικό...

 

Όπως ειπώθηκε παραπάνω... PIM Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χτες εβαλα οπως παντα πριν κοιμηθω να φορτισει με το μαμα φορτιστη το κινητο και οταν ξυπνησα μετα απο 8 ωρες απο το 12% ειχε παει στο 71% μονο!εχει ξανασυμβει αλλη μια φορα πριν κανενα μηνα.τι να φταιει?το κινητο ειναι περιπου ετους ισως και λιγοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου έχω το Microsoft Office αλλά δεν είμαι σίγουρος αν κάπου έχω δει το Outlook θα κοιτάξω να το βρω εάν είναι εγκαταστημένο.

 

Σε περίπτωση που δεν είναι τι κάνουμε..;

 

O λόγος στο παραπάνω ερώτημά μου είναι ότι δεν μπορώ όποτε κάνω format στο κινητό να γράφω 200 τηλέφωνα ξανά και ξανά. Το έχω κάνει 3 φορές μέχρι τώρα και είναι πολύ κουραστικό...

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ...

 

Το Outlook δεν υπάρχει στο Office Mobile ως ξεχωριστή εφαρμογή όπως είναι το Word, Excel, Powerpoint και Onenote.

 

Οι λειτουργίες του (Email, Calendar, Tasks, Contacts) είναι ενσωματωμένες μέσα στο λειτουργικό.

 

Για να μην τα χάνεις τα παραπάνω όταν κάνεις φορμάτ στο κινητό σου, συγχρόνιζε το κινητό σου είτε τοπικά στον υπολογιστή σου με το Microsoft Outlook μεσω του Windows Mobile Device Center, είτε ακόμα καλύτερα (αν έχεις data plan) έχε το συνέχεια συγχρονισμένο με ένα google account: Setting Up Your Windows Mobile Phone for Google Sync

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολλά μπορεί να είναι όπως όχι καλή επαφή του βύσματος (από κάποιο κούνημα ίσως), κάποια ανοιχτή εφαρμογή στο background κτλ. Εάν το φαινόμενο συνεχιστεί κάνε ένα hard reset και εάν εξακολουθεί η ίδια συμπεριφορά το ξανασυζητάμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χτες εβαλα οπως παντα πριν κοιμηθω να φορτισει με το μαμα φορτιστη το κινητο και οταν ξυπνησα μετα απο 8 ωρες απο το 12% ειχε παει στο 71% μονο!εχει ξανασυμβει αλλη μια φορα πριν κανενα μηνα.τι να φταιει?το κινητο ειναι περιπου ετους ισως και λιγοτερο.

 

Ίσως κάποια προγράμματα δεν έχουν κλείσει και τρώνε μπαταρία. Δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο κινητό μου έχω το Microsoft Office αλλά δεν είμαι σίγουρος αν κάπου έχω δει το Outlook θα κοιτάξω να το βρω εάν είναι εγκαταστημένο.

 

Να διευκρινίσω ότι για να ισχύουν αυτά που είπα παραπάνω, πρέπει να βάλεις το Outlook στον υπολογιστή σου, όχι στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποια προγράμματα δεν έχουν κλείσει και τρώνε μπαταρία. Δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση.

Εμένα φίλε μου έχει τύχει αυτό κ το έστειλα στην ACE. Μου έκαναν αλλαγή πλακέτας εντός εγγύησης βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε μου έχει τύχει αυτό κ το έστειλα στην ACE. Μου έκαναν αλλαγή πλακέτας εντός εγγύησης βέβαια

 

οταν δεν χρησιμοποιησω το κινητο η αυτονομια ειναι πολυ καλη!απο το πρωι 9 μεχρι βραδυ πεφτει στο 80%!εαν ομως το χρησιμοποησω τοτε πεφτει σε 3 ωρες η μιση μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι λογική αυτή η κατανάλωση, ίσως να χρειάζεται όντως επίσκεψη στο service η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογική αυτή η κατανάλωση, ίσως να χρειάζεται όντως επίσκεψη στο service η συσκευή σου.
οταν λεω "το χρησιμοποιησω",βεβαια, εννοω οτι ειμαι στο ιντερνετ με τον οπερα μινι και σερφαρω ασυστολα :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν λεω "το χρησιμοποιησω",βεβαια, εννοω οτι ειμαι στο ιντερνετ με τον οπερα μινι και σερφαρω ασυστολα :)

 

Άλλο αυτό... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν η κεραια του bluetooth wifi ειναι ενσωματομενοι στην πλακετα η απλα ακουμπαει στην πλακετα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...