Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

edit

 

μετα απο πολυ καιρο επιτελους μια must εφαρμογη,ολοκληρωνεται και δειχνει να ειναι ετοιμη να αντικαταστησει καθε album viewer των wm

 

οτι ελλειπε τοσα χρονια απο τα wm ...enjoy it

 

Resco photo viewer 7.00beta

 

 

παιδια οσοι εχετε εγκαταστησει το resco photo viewer ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

 

http://www.resco.net/forums/ShowPost.aspx?PostID=27281

A warning to everyone. DO NOT Delete Cache Files. I just installed Beta 3 cab file. I usually clear the cache files on a new installation. As soon as i started the Application I ran Menu>Delete Cache Files, Then everything was checked and I pressed Ok. It started scanning all folders in my Phone what i thought only for Cached files, but when it finished All files were gone. All my Programs, Pictures, Videos, everything :\'(. Even my memorycard was wiped clean. This will teach me not to backup everything phone and memory card before running any beta programs. I am using an HTC Touch Elfin. Now I have to hard reset my phone as it deleted everything. A very serious bug that I hope gets fixed really soon.

 

αποσυρω το λινκ που εχω δωσει για να προλαβουμε τα χειροτερα μεχρι νεωτερας!!!!:blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια οσοι εχετε εγκαταστησει το resco photo viewer ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

 

http://www.resco.net/forums/ShowPost.aspx?PostID=27281

A warning to everyone. DO NOT Delete Cache Files. I just installed Beta 3 cab file. I usually clear the cache files on a new installation. As soon as i started the Application I ran Menu>Delete Cache Files, Then everything was checked and I pressed Ok. It started scanning all folders in my Phone what i thought only for Cached files, but when it finished All files were gone. All my Programs, Pictures, Videos, everything :\'(. Even my memorycard was wiped clean. This will teach me not to backup everything phone and memory card before running any beta programs. I am using an HTC Touch Elfin. Now I have to hard reset my phone as it deleted everything. A very serious bug that I hope gets fixed really soon.

 

αποσυρω το λινκ που εχω δωσει για να προλαβουμε τα χειροτερα μεχρι νεωτερας!!!!:blink:

 

Το έβαλα το προγραμματάκι, και λέω τι να είναι αυτό? Να το πατήσω?!??! Ευτυχώς που δεν το έκανα....

 

Αν τα έχανα της κάρτας μνήμης τότε μπορεί και να το έσπαγα το τηλέφωνο από τα νεύρα μου!!!

Πάλι καλά Δημήτρη! Ευχαριστούμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

ενα τιπ που εχω δωσει σε αλλο φορουμ για οσους το εβαλαν ηδη:O

 

 

in unistallation DON't leave the program to clear the cash and auto soft reset!!

just close unistallation window with ""cancel"" and clear the cash file manualy

and everything is in program files of the program,and then soft reset your device!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ενα τιπ που εχω δωσει σε αλλο φορουμ για οσους το εβαλαν ηδη:O

 

 

in unistallation DON't leave the program to clear the cash and auto soft reset!!

just close unistallation window with ""cancel"" and clear the cash file manualy

and everything is in program files of the program,and then soft reset your device!

 

Κρίμα.. Γιατί ήταν πραγματικά πολύ ωραίο προγραμματάκι...

 

Ευτυχώς το έβαλα στην προηγούμενη ρομ μου, οπότε σβήστηκε με το πέρασμα της επόμενης και τα υπολείμματα με το HR...;)

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.. Γιατί ήταν πραγματικά πολύ ωραίο προγραμματάκι...

 

Ευτυχώς το έβαλα στην προηγούμενη ρομ μου, οπότε σβήστηκε με το πέρασμα της επόμενης και τα υπολείμματα με το HR...;)

 

ειναι θεμα χρονου να διορθωθει.

αν δεν ειχαν σκοπο να το βγαλουν στην αγορα δεν θα εδιναν την beta εκδοση δημοσια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα χρονου να διορθωθει.

αν δεν ειχαν σκοπο να το βγαλουν στην αγορα δεν θα εδιναν την beta εκδοση δημοσια ;)

 

Αυτό σκέφτηκα και επιφυλάσσομαι για ένα πολύ ωραίο προγραμματάκι για την προβολή των εικόνων.

 

Έβαλα το ράδιο 1.17... Σαν να βλέπω μια βελτίωση στο GPS... Στο σήμα δεν έχω προλάβει να δω αν βελτιώθηκε ή όχι ακόμα. Αλλά νομίζω ότι το καλύτερο πρέπει να είναι το 1.13...:worry::confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε τωρα διαθεσημο το LEO θα το σκεφτομουν σοβαρα αλλα να εχω την δυνατοτητα να το πιασω στα χερια μου και να κανω αυτο που εκανα προχθες.

Στο ενα χερι το 3G και στο αλλο το 3Gs.

Πατουσα ταυτοχρονα και στα 2 και ανοιξα ολες τις εφαρμογες.

Εκει φανηκε η διαφορα σε ταχυτητα που μαζι με το γεγονος οτι ξεκινα με 160ΜΒ free το κανουν απαιχτο.

Δεν ειμαι καθετος σαν τον καρνταση μου τον ktsak, αν το Leo εχει το κατι παραπανω εκτός απο τα εμφανη σε σχεση με το HD για πιο λογο να πατε στο iphone?

Ομως δεν αρκουν οι βελτιωσεις που ξερουμε αν δεν καταφερουν να φτιαξουν καποια βασικα πραγματα οπως το touch, την δυνατοτητα χρησης του οπερα σαν σε notebook και ολες τις ευκολιες που εχουν τα iphone. Για παραδειγμα εισαι σε μια ιστοσελιδα χωρις καθολου ζουμ πχ στο myphone. Θες να δεις τα μηνυματα της τελευταιας σελιδας του thread HD.

Ετσι οπως ειναι χωρις ζουμ πατας με το δαχτυλο και πατιεται ακριβως το συμβολο που σε παει στην τελευται σελιδα.

αντε να το κανεις στο HD αυτο, η αντε να απαντησεις σ ενα μηνυμα οπου χρειαζεσαι να γραψεις πανω απο 4-5 σειρες.

Να πω για την αυτοματη διορθωση οταν γραφω καποιο κειμενο?

Μονο οταν στελνω μηνυματα με το μηλο ειναι τονισμενα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και επιφυλάσσομαι για ένα πολύ ωραίο προγραμματάκι για την προβολή των εικόνων.

 

S2V 0.42 :rolleyes:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=358187

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Όσοι δεν πανηγυρίζετε για την εθνικάρα μας, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;;;

Έχω αλλάξει και γω δεν ξέρω πόσες ρομ τις τελευταίες μέρες(miri,dutty,panosha), προκειμένου να δουλέψει το destinator ή το igo, αλλά παντού καταλήγουν μετά από λίγη ώρα να κολλάνε..

Κάποια ρομ που να μην είναι lite και να δουλεύει είτε το ένα είτε το άλλο, υπάρχει;;:(

 

Εγω παντως, οταν ειχα το HD, οσες ROM του miri εβαλα (και τις εβαλα σχεδον ολες μεχρι την 26) δουλευαν κανονικα και iGO8 και Dest7 :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε τωρα διαθεσημο το LEO θα το σκεφτομουν σοβαρα αλλα να εχω την δυνατοτητα να το πιασω στα χερια μου και να κανω αυτο που εκανα προχθες.

Στο ενα χερι το 3G και στο αλλο το 3Gs.

Πατουσα ταυτοχρονα και στα 2 και ανοιξα ολες τις εφαρμογες.

Εκει φανηκε η διαφορα σε ταχυτητα που μαζι με το γεγονος οτι ξεκινα με 160ΜΒ free το κανουν απαιχτο.

Δεν ειμαι καθετος σαν τον καρνταση μου τον ktsak, αν το Leo εχει το κατι παραπανω εκτός απο τα εμφανη σε σχεση με το HD για πιο λογο να πατε στο iphone?

Ομως δεν αρκουν οι βελτιωσεις που ξερουμε αν δεν καταφερουν να φτιαξουν καποια βασικα πραγματα οπως το touch, την δυνατοτητα χρησης του οπερα σαν σε notebook και ολες τις ευκολιες που εχουν τα iphone. Για παραδειγμα εισαι σε μια ιστοσελιδα χωρις καθολου ζουμ πχ στο myphone. Θες να δεις τα μηνυματα της τελευταιας σελιδας του thread HD.

Ετσι οπως ειναι χωρις ζουμ πατας με το δαχτυλο και πατιεται ακριβως το συμβολο που σε παει στην τελευται σελιδα.

αντε να το κανεις στο HD αυτο, η αντε να απαντησεις σ ενα μηνυμα οπου χρειαζεσαι να γραψεις πανω απο 4-5 σειρες.

Να πω για την αυτοματη διορθωση οταν γραφω καποιο κειμενο?

Μονο οταν στελνω μηνυματα με το μηλο ειναι τονισμενα.

 

Μα μόνο αν το κρατήσεις μια φορά στα χέρια σου θα μπορέσεις να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα...

 

Βέβαια, στις συσκευές που υπάρχουν στα καταστήματα δεν μπορείς να έχεις σαφή εικόνα γιατί απλά τους βγάζουν τα μάτια! Ο καθένας το πιάνει και του κάνει ότι του κατέβει!;)

 

Μα μόνο ο καρντάσης που λές και εσύ, μου βάζει φωτιές...! Κάθε τόσο πετάγεται.... και τσουπ....! :lol::p:happy:

 

Μα ήδη στα βίντεο μιλάμε για Capacitive Multitouch και αν δεις πως λειτουργεί το νέο μανιλα και τα 6.5 θα σου πέσει το σαγόνι!:D Εμένα δηλαδή μου έπεσε, μιας και είχα άμεση σύγκριση με το δικό μου HD...

 

Οσο για τα μηνύματα, επειδή το σκεφτόμουν και το σκέφτομαι κάθε φορά που ανοίγω το myphone απο το HD, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι στο iPhone φαίνεται ένω στο HD όχι γιατί απλά το HD έχει μεγαλύτερη ανάλυση απο το iPhone... Οπότε δικαιολογείται εν μέρει.

Και φαντάζομαι οτι με μισή ίντσα επιπλέον οθόνη απο το HD, στο Leo θα διαβάζεται κανονικά...;)

 

Και για τα πληκτρολόγια, είτε να νέα πληκτρολόγια της HTC είτε το απίστευτο Finger Keyboard γράφεις άνετα. Ιδικά σε landscape...

 

Και με του Panosha τα πληκτρολόγια έχεις και κουμπί αλλαγής γλώσσας Ελληνικά-Αγγλικά ανά πάσα στιγμή.

 

 

 

 

 

 

 

Δημήτρη, αυτό που μου έδωσες δεν μου έδινε την επιλογή. Αν θέλεις και εσύ αυτά(στα συνιστώ, είναι αντίστοιχα με το Finger Keyboard αλλά νομίζω ότι θέλει Topaz/Rhodium Rom και η SL του onko δεν ξέρω που βασίζεται), έιναι εδώ - Topaz keyboard GR-EN.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Όσοι δεν πανηγυρίζετε για την εθνικάρα μας, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;;;

Έχω αλλάξει και γω δεν ξέρω πόσες ρομ τις τελευταίες μέρες(miri,dutty,panosha), προκειμένου να δουλέψει το destinator ή το igo, αλλά παντού καταλήγουν μετά από λίγη ώρα να κολλάνε..

Κάποια ρομ που να μην είναι lite και να δουλεύει είτε το ένα είτε το άλλο, υπάρχει;;:(

 

και στην εργοστασιακη δουλευουν μια χαρα και στην

Topix HD

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=460640

Link to comment
Share on other sites

Μα μόνο αν το κρατήσεις μια φορά στα χέρια σου θα μπορέσεις να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα...

Μα μόνο ο καρντάσης που λές και εσύ, μου βάζει φωτιές...! Κάθε τόσο πετάγεται.... και τσουπ....! :lol::p:happy:

 

Χαχα, ετσι ακριβως :p! Μονο αν το κρατησεις στα χερια σου και το δουλεψεις θα δεις τη διαφορα και θα αποκτησεις μια ολοκληρωμένη εικόνα :lol:

Που θα παει ρε, θα σε ψησω :happy:

Sorry για το :offtopic:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ετσι ακριβως ! Μονο αν το κρατησεις στα χερια σου και το δουλεψεις θα δεις τη διαφορα ξαθ θα αποκτησεις μια ολοκληρωμένη εικόνα :

Που θα παει ρε, θα σε ψησω

 

 

:lol:

 

Α ρε καρντάση!!!:lol:

Τώρα που έρχεται και το Leo... Κωστή... Εσένα βλέπω να παρατάς τα μπακάλικα και να έρχεσαι προς τα παλιά καλά λιμέρια....:lol:

 

Και αν δεν πιάσω 3G και 3GS jailbroken με ωραίες εφαρμογούλες περασμένες, ολοκληρωμένη εικόνα δεν μπορώ να έχω..;)

 

 

edit:

Βρήκα αυτήν την Start Screen και μου αρέσει πολύ.

http://i108.photobucket.com/albums/n29/mbrendel/Hero%20Sense/Hero%20Sense%20V2/animated.gif

 

 

 

edit2:

 

Εχει το cab απο κατω.. Αλλα δεν διαβασα....

 

Διορθώθηκε κιόλας το λάθος. Άρα όποιος το θέλει..! Είναι χαριτωμένο! Δείτε το! :)

Link to comment
Share on other sites

 

Α ρε καρντάση!!!

Τώρα που έρχεται και το Leo... Κωστή... Εσένα βλέπω να παρατάς τα μπακάλικα και να έρχεσαι προς τα παλιά καλά λιμέρια....

 

Και αν δεν πιάσω 3G και 3GS jailbroken με ωραίες εφαρμογούλες περασμένες, ολοκληρωμένη εικόνα δεν μπορώ να έχω..;)

 

 

edit:

Βρήκα αυτήν την Start Screen και μου αρέσει πολύ.

 

 

 

edit2:

 

Εχει το cab απο κατω.. Αλλα δεν διαβασα....

 

Διορθώθηκε κιόλας το λάθος. Άρα όποιος το θέλει..! Είναι χαριτωμένο! Δείτε το! :)

 

 

την εχω δωσει καποιες σελιδες ποιο πισω Αλεξανδρε :)

 

edit

σορυ λαθος,το απλο εχω δωσει:O

και η φαση ειναι οτι αυτο ηθελα να δωσω ....

και μεχρι τωρα αυτο του hero νομιζα οτι ειχα δωσει:confused:

αν δεν το εδινες εσυ δεν θα το ειχα παρει χαμπαρι :happy:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2914082#post2914082

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα για να κανουμε εγγραφη τις κλησεις ομιλιας χωρις να ακουγετε καποιος ηχος κατα τη διαρκεια της εγγραφης?

επισης υπαρχει κατι ετσι ωστε οταν μας καλουν να "μιλαει" το ονομα του αυτου που μας καλει (οπως στα νοκια) ?

 

Δες αυτό http://vitotechnology.com/voice2go.html

 

Δεν το έχω δοκιμάσεις αλλα απότι λέει :

 

Hot features:

 

* Call your contacts

* Hear who's calling

* Launch applications with your voice

* "Magic Word" feature

 

Benefits:

 

* manage your device without touching

* useful to use when driving a car

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Που την βρίσκουμε αυτή την ROM? Αξίζει?

 

Φανη δεν μπορεις να βγαλεις απο αυτα τα screenshots ακρη,ποια ρομ μπορει να ειναι..

 

αλλα στοιχεια δεν εχεις?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Που την βρίσκουμε αυτή την ROM? Αξίζει?

 

 

 

Αν εννοεις την v.63 είναι αρκετά καλή,σε λίγο θα βγεί και η v 64 οπότε περίμενε λιγάκι.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=555137

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την v.63 είναι αρκετά καλή,σε λίγο θα βγεί και η v 64 οπότε περίμενε λιγάκι.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=555137

 

Αντε, βγηκε και η v.64. Παντως νομιζω karhariasgr οτι αυτη ειναι η ιδια :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

την κατεβάζω και θα την δοκιμάσω. η 3.5 του Πάνου είναι αρκετά καλή αλλά θα ήθελα μια ρομ ποιο γρήγορη με Touch Flo..
Link to comment
Share on other sites

την εχω δωσει καποιες σελιδες ποιο πισω Αλεξανδρε :)

 

edit

σορυ λαθος,το απλο εχω δωσει:O

και η φαση ειναι οτι αυτο ηθελα να δωσω ....

και μεχρι τωρα αυτο του hero νομιζα οτι ειχα δωσει:confused:

αν δεν το εδινες εσυ δεν θα το ειχα παρει χαμπαρι :happy:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2914082#post2914082

Δεν το θυμόμουν, Δημήτρη! Συγγνώμη:O:O

 

Που την βρίσκουμε αυτή την ROM? Αξίζει?

 

Αν εννοεις την v.63 είναι αρκετά καλή,σε λίγο θα βγεί και η v 64 οπότε περίμενε λιγάκι.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=555137

 

ΑΝ και σου είπε ο Περικλής, ειναι v63.. Δεν μπαίνω στην διαδικασία να βάλω την 64 μόνο για τα Footprints τα οποία τα θεωρώ άχρηστα....:X Εκατσα και εφτιαξα διαφορα σε αυτην την ρομ για να την πετάξω έτσι απλά και να τα ξανακάνω από την αρχή....

Link to comment
Share on other sites

πίσω στα γνώριμα μέρη(μαζί με το iphone)

λοιπόν παιδιά

καμία καλή rom και κανένα καλό πρόγραμμα για το κινητό..?

Link to comment
Share on other sites

Που την βρίσκουμε αυτή την ROM? Αξίζει?

 

ολες οι ρομ του PhamQuang για το hd ειναι εδω

 

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=68416

 

(γραψου για να μπορεις να δεις το section με τις ρομ ,ειναι καλες ρομ -απλα βγαζει συνεχεια νεες,τον παρακολουθω απο τοτε που ειχα το x600)

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά δεν έχει το site του?!?!

 

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?!!?!? Το είδα στην πρώτη σελίδα του!?!?!?!

 

http://techblog.gr/mobile/htc-leo-aka-hd2-spy-photos-6543/

 

HTC LEO!?!?!?

 

ΩΩΩ Θεοί..!!!! Είμαι ερωτευμένος. Πωλείται HD ΤΩΡΑ!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

την κατεβάζω και θα την δοκιμάσω. H 3.5 του Πάνου είναι αρκετά καλή αλλά θα ήθελα μια ρομ ποιο γρήγορη με Touch Flo..

 

Χμμμμ, 3.5 ναι υπαρχει, αλλα ειναι μονο light και οχι full, αλλα αν σε βολευει τοτε κανενα προβλημα :worry:. Βλεπεις ο Panosha το περασε το ποταμι και ειναι πλεον στην απεναντι οχθη :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...