Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπα:pτωρα τελειωνω ειμαι στο 80%...:p

 

Ευγε νεε μου :p :lol: :p :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω.

Ξέρεις που ειδα μεγαλη διαφορα με τους ati drivers? stin official 1.56

που δοκιμασα προχτες να την βελτιώσω.

παντως και τωρα με ολα αυτα το tf3d δείχνει βελτίωση αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια.

 

Οσοι απο μας αγορασαν το HD οταν πρωτοβγήκε (το δικο μου ήλθε μαζι με 3-4 ακόμα την πρώτη μέρα ), βλέπουμε οτι βελτιωνεται συνεχως.

 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΣΟΙ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ: ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΗΣ RAM.

ΔΗΛΑΔΗ ΣΡΗΝ ΜΙΡΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 36 ΘΑ ΞΕΚΙΝΑΤΕ ΜΕ 41-42 ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΥΡΙΟ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδες δεν καταλαβαινω 1 πραγμα,απο τη στιγμη που σε καποιον αρεσει το manilla,θελει να το δουλευει και τον βολευει,γιατι να παει στα 6.5??ποιος ο λογος να δουλευεις manilla στα 6.5?το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι τα καλουδια του topaz και να δουλευεις titanium

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδες δεν καταλαβαινω 1 πραγμα,απο τη στιγμη που σε καποιον αρεσει το manilla,θελει να το δουλευει και τον βολευει,γιατι να παει στα 6.5??ποιος ο λογος να δουλευεις manilla στα 6.5?το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι τα καλουδια του topaz και να δουλευεις titanium

 

Δοκιμάζω την V17 και μπορώ να πω ότι βλέπω σημαντικές διαφορές σε σχέση με την V10 που είχα δοκιμάσει πριν καιρό.

Οι βελτιώσεις αφορούν κυρίως την ταχύτητα αλλά και την συνεργασία μεταξυ windows 6.5 και μανίλα.

Δεν υστερεί έναντι των 6.1 που κυκλοφορουν και μάλλον υπερτερεί σαφώς σε διαχείριση ram όταν ξεκινά με 10% λιγότερη χρησιμοποιούμενη μνήμη και μάλιστα σε foul έκδοση, πράγμα που οφείλεται κυρίως ότι δεν είναι πουσαρισμένη όσο οι 6.1 που κυκλοφορούν.

Οι drivers & τα tweaks που προαναφέραμε της δίνουν μια αμφισβητούμενη ίσως βελτίωση στην ταχύτητα και τα γραφικά, αλλά ταυτόχρονα ανεβάζουν την ram που χρησιμοποιήται.

Για παράδειγμα από τις 3 πμ μέχρι τώρα με λίγο σκάλισμα και μιση ώρα πλοήγηση έφτασε στο 50% η δε μπαταρία ήταν στο 100% όταν έφτασα στο γραφείο μου (φορτίζε στο αυτοκίνητο) και σε μισή ώρα επεσε στο 95%. Το μόνο που έκανα ήταν να ανοίξω για 3 λεπτά το IGO για να επιβεβαιώσω την προσθήκη 2 καμερών που έβαλα καθώς ερχόμουν.

Πράγμα που σημαίνει ότι οι drivers μαλλον επιρεάζουν αρνητικά και την μπαταρία.

Θα δούμε, δεν το συνδέω με τον υπολογιστή για να το τσεκάρω καλύτερα αλλά και να συγκρίνουμε με άλλους που δεν έχουν βάλει τους drivers

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να δοκιμάσω το iGo 8 να δω τι λέει σε σχέση με το destinator, αλλά χάθηκα κυριολεκτικά στις εκδόσεις, και στα χειροκίνητα fixes αρχείων ανάλογα από ότι κατάλαβα με την έκδοση και το πρόβλημα.

Η σωστή έκδοση είναι η "Nav N Go iGO 8 v8.3.2.64873 (Nov 13 2008)"???

Και μετά βάζω χειροκίνητα χάρτες POIs και 3D κτίρια? Θα δείχνει οκ στο HD?

Ξέρει κάποιος να με κατευθύνει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Άκυρο εντάξει κάτι κατάφερα να παίξει.....τώρα αν παίζει σωστά...μένει να το δω στο δρόμο :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παντως στις λιγες ωρες που εχω την μιρι 17 νομιζω οτι ειναι η πιο γρηγορη απο οσες εχει βγαλει(να ειναι η ιδεα μου; )παντως ειναι ο μονος που εχει παει ενα βημα παραπανω τις 6.5,για να δουμε τι θα λεει η 18 που θα βγαλει αυριο:p
Link to comment
Share on other sites

παντως στις λιγες ωρες που εχω την μιρι 17 νομιζω οτι ειναι η πιο γρηγορη απο οσες εχει βγαλει(να ειναι η ιδεα μου; )παντως ειναι ο μονος που εχει παει ενα βημα παραπανω τις 6.5,για να δουμε τι θα λεει η 18 που θα βγαλει αυριο:p

Λογικό είναι γιατί είναι ο πρώτος που αρχισε να ασχολειται με τα 6,5 την ώρα που οι αλλοι προσπαθούσαν να λυσουν τα προβλήματα των τοπαζ 6.1

Αυτός έπαιρνε τις βελτιώσεις των τοπαζ έτοιμες και τώρα ολοι άλλοι βασίζονται στις δικες του ρομ για τα 6.5

 

Φυσικά αυτό δεν μας ενδιαφέρει εμας.

Για δες την μνημη και την μπαταρία να μου πεις πως πάει.

Θέλω να σιγουρευτώ αν όντως οι βελτιώσεις ειναι υπέυθυνες για το χάλι της μπαταρίας και για την ανεβασμενη μνημη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει τετοια ταλαιπωρια με την ολη κατασταση?

 

ο miri εχει τρελαθει μερα παρα μερα να βγαζει ρομς :blink:

 

ρε σεις θα σας μαλωσω !!εχουμε καλοκαιρακι :happy:

 

βαλτε μια ρομ να κανετε την δουλεια σας και χαρειτε την εποχη και τις ομορφιες της ;)

ειναι κριμα να χανετε τις ωρες σας και τον χρονο σας με φλασαρισματα και ταλαιπωριες.

 

αυτα ειναι για τις κρυες χειμωνιατικες μερες/νυχτες που δεν κυκλοφορει κανεις εξω,διπλα στο τζακι με το ποτακι/καφεδακι μας για να περναει ευχαριστα ο χρονος μας...:D

 

γιατι το φλασαρισμα ειναι αρωστεια..... τα ειπαμε αυτα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μητσε το ξερεις οτι εγω ειμαι μαζι σου(και οχι με το θηριο)αλλα τον αυγουστο θα ειμαστε σε αδεια και φλασαρουμε τωρα για να κραταμε τον μεσο ορο:p τον χειμωνα με το κρυο στο τζακι κανουμε αλλα πραγματα:lol:
Link to comment
Share on other sites

μητσε το ξερεις οτι εγω ειμαι μαζι σου(και οχι με το θηριο)αλλα τον αυγουστο θα ειμαστε σε αδεια και φλασαρουμε τωρα για να κραταμε τον μεσο ορο:p τον χειμωνα με το κρυο στο τζακι κανουμε αλλα πραγματα:lol:

 

Γιαννη πανε τα χρονια που καναμε μονο αυτο :happy: τον χειμωνα στο τζακι:p

 

τωρα ριχνουμε και κανα φλασαρισμα ενδιαμεσα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis

2 φλασαρισματα δηλαδη,στο διαλειμμα ε;με το τσιγαρο:lol:σοβαρα τωρα το καλυτερο ειναι αυτο που λες μια εντελως light και βαζεις τα προγραμματακια που θελεις και τελος:) αλλα....

 

Κανεις κατι ??
βασικα ειναι για να βλεπεις και να πειραζεις το pc σου απο μακρυα;)
Link to comment
Share on other sites

επειδη ρωταω σε φορουμ για το miomap αλλα κανενας δεν απανταει ρωταω εδω...μαλλον λογω της αναλυσης τα γραμματα φαινονται λιγο πιξελιασμενα.οι μαυρες γραμμες τους δεν ειναι ευθειες εντελως.αυτο πως φτιαχνεται ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια επειγόντως...

Ξεκίνησα να βάλω την v17 του miri και έχει κολλήσει το σύμπαν..

Στην αρχή μου είχε κολλήσει στο 12% και μου έλεγε να κάνω recovery..Εκανα, ξεκίνησε να φορτώνει πάλι η ρομ και τώρα κόλλησε στο 0% και ζητά πάλι recovery...

Τι κάνω τώρα??

ΗΕLP!!!

 

Aκυρο..Εκανα απ την αρχη το USPL και ολα μια χαρα...

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερι αφαίρεσα ολα αυτα τα αρχειακια με τους drivers και η ρομ επανήλθε στα φυσιολογικά της απο άποψη μπαταρίας και μνήμης.

Θεωρω οτι αυτα που κερδίζεις με την προσθήκη τους είναι λιγότερο σημαντικά από αυτά που χάνεις.

Ειδικά στο θέμα μπαταρία που οι ρομ του Μιρι φημιζονται για την καλή διαχειριση των δυο αυτων παραμέτρων.

Τώρα αν κάποιος είναι ολη μερα μπροστά σε pc και εχει την δυνατοτητα να φορτιζει οποτε θέλει, μπορει να βάλει τους drivers για καλύτερα αποτελέσματα.

 

Εκανα το τεστ μου απλα για να δω τι γίνεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω το HD εδώ και μερικες μέρες, και έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο. Ή θα πω τη μεγαλύτερη κοτσάνα, η το ξέρουν όλοι εκτός απο μένα, ή ανακάλυψα κάτι πραγματικά περίεργο.. Το κινητάκι που λάνσαρε το multitouch, νομίζω πως είναι το iphone. Διαπίστωσα πως η οθόνη του HD έχει παρόμοια συμπεριφορά... Συγκεκριμένα στην καρτέλα του TouchFLO, "προγράμματα", όπου μπορείς να βάλεις συντομεύσεις για τα διάφορα προγράμματα, συμβαίνει το εξής: αν σέρνοντας το ένα δάχτυλο πάνω στην οθόνη "κατεβάσω" τα εικονίδια προς τα κάτω, και τα κρατήσω εκεί, στέκονται μέχρι να το αφήσω. αν ενώ τα κρατάω κατω πιέσω με άλλο δάχτυλο σε ανώτερο τμήμα της οθόνης, τα εικονίδια ανεβαίνουν στη μέση της αποστασης. Αν έπειτα αφήσω το πρώτο δάκτυλο ανεβαίνουν τελείως!!

Επίσεις αν ξεκινήσω να σέρνω τον δείκτη και τον μέσο, απο το κέντρο της οθόνης (πάντα στη καρτέλα προγράμματα) προς αντίθετες κατευθύνσεις, τα εικονίδια παραμένουν στη μέση!!!

Για μένα αυτή η παρατήρηση είναι ξεκάθαρη συμπεριφορά multitouch!!!

Τι έχετε να πείτε για αυτο? Μπορεί κάποιος να το δικαιολογήσει? Πάντως ειμαι σίγουρος οτι αυτο ειναι multitouch!!! Δοκιμάστε το αν μπορείτε, και πείτε!!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το HD εδώ και μερικες μέρες, και έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο. Ή θα πω τη μεγαλύτερη κοτσάνα, η το ξέρουν όλοι εκτός απο μένα, ή ανακάλυψα κάτι πραγματικά περίεργο.. Το κινητάκι που λάνσαρε το multitouch, νομίζω πως είναι το iphone. Διαπίστωσα πως η οθόνη του HD έχει παρόμοια συμπεριφορά... Συγκεκριμένα στην καρτέλα του TouchFLO, "προγράμματα", όπου μπορείς να βάλεις συντομεύσεις για τα διάφορα προγράμματα, συμβαίνει το εξής: αν σέρνοντας το ένα δάχτυλο πάνω στην οθόνη "κατεβάσω" τα εικονίδια προς τα κάτω, και τα κρατήσω εκεί, στέκονται μέχρι να το αφήσω. αν ενώ τα κρατάω κατω πιέσω με άλλο δάχτυλο σε ανώτερο τμήμα της οθόνης, τα εικονίδια ανεβαίνουν στη μέση της αποστασης. Αν έπειτα αφήσω το πρώτο δάκτυλο ανεβαίνουν τελείως!!

Επίσεις αν ξεκινήσω να σέρνω τον δείκτη και τον μέσο, απο το κέντρο της οθόνης (πάντα στη καρτέλα προγράμματα) προς αντίθετες κατευθύνσεις, τα εικονίδια παραμένουν στη μέση!!!

Για μένα αυτή η παρατήρηση είναι ξεκάθαρη συμπεριφορά multitouch!!!

Τι έχετε να πείτε για αυτο? Μπορεί κάποιος να το δικαιολογήσει? Πάντως ειμαι σίγουρος οτι αυτο ειναι multitouch!!! Δοκιμάστε το αν μπορείτε, και πείτε!!

Δεν είναι ακριβώς Multitouch. Έχει ονομαστεί αυθαίρετα ως calculated multitouch και έχει να κάνει με το ότι όταν σε μια resistive οθόνη πατήσεις σε δύο σημείο το πάτημα υπολογίζεται στη μέση. Υπάρχουν πολλά Projects στο xda που προσπαθούν να το εκμεταλλευθούν. Δες για παράδειγμα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=486268

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=489147

Link to comment
Share on other sites

Έχω το HD εδώ και μερικες μέρες, και έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο. Ή θα πω τη μεγαλύτερη κοτσάνα, η το ξέρουν όλοι εκτός απο μένα, ή ανακάλυψα κάτι πραγματικά περίεργο.. Το κινητάκι που λάνσαρε το multitouch, νομίζω πως είναι το iphone. Διαπίστωσα πως η οθόνη του HD έχει παρόμοια συμπεριφορά... Συγκεκριμένα στην καρτέλα του TouchFLO, "προγράμματα", όπου μπορείς να βάλεις συντομεύσεις για τα διάφορα προγράμματα, συμβαίνει το εξής: αν σέρνοντας το ένα δάχτυλο πάνω στην οθόνη "κατεβάσω" τα εικονίδια προς τα κάτω, και τα κρατήσω εκεί, στέκονται μέχρι να το αφήσω. αν ενώ τα κρατάω κατω πιέσω με άλλο δάχτυλο σε ανώτερο τμήμα της οθόνης, τα εικονίδια ανεβαίνουν στη μέση της αποστασης. Αν έπειτα αφήσω το πρώτο δάκτυλο ανεβαίνουν τελείως!!

Επίσεις αν ξεκινήσω να σέρνω τον δείκτη και τον μέσο, απο το κέντρο της οθόνης (πάντα στη καρτέλα προγράμματα) προς αντίθετες κατευθύνσεις, τα εικονίδια παραμένουν στη μέση!!!

Για μένα αυτή η παρατήρηση είναι ξεκάθαρη συμπεριφορά multitouch!!!

Τι έχετε να πείτε για αυτο? Μπορεί κάποιος να το δικαιολογήσει? Πάντως ειμαι σίγουρος οτι αυτο ειναι multitouch!!! Δοκιμάστε το αν μπορείτε, και πείτε!!

 

Ναι υπάρχει αυτό αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις τετοια διαδικασία.

Απλά όταν θες να δεις τα κάτω εικονίδια αγγιζεις και σπρόχνεις την οθόνη προς τα πάνω.

Προσωπικά πλέον δεν έχω κανενα πρόβλημα με το touch flo. Εχει βελτιωθεί σημαντικά με τις τελευταίες official αλλά κυρίως στις topaz ρομ.

Δεν νομίζω οτι υπάρχει "η διαφορά" απο το multi touch πλέον.

 

Χθες έριξα μια ματιά στο ιντερνετ για το καινούργιο iphone γιατι μου είχε καρφωθεί να το πάρω (εννοείται οτι δεν πουλάω το HD με τίποτα). Τελικά μια απο τα ίδια.

Το μόνο που ζήλεψα ήταν η εμφάνιση.

Εδω έχω το HD που είναι εργαλείο και του αλλάζω μερα παρα μερα ρομ και κάποια στιγμή το βαριέμαι. Φανταστείτε αν πάρω το iphone τι θα γίνει. Το βλέπω να καταλήγει στα χερια της γυναίκας μου.

Οπότε αναμονή για το HD2 που μάλλον θα κάνει την εμφάνιση του λιαν συντόμως. Υπολογίζω να κυκλοφορίσει ενα χρόνο αργότερα από το πρώτο. Και για να αργεί έτσι η HTC, μάλλον στην συσκευή αυτή θα παρουσιασθούν όλες οι νέες εξελήξεις.

Προσωπικά περιμένω μεγαλύτερο επαιξεργαστή, καλύτερη κάμερα αλλά κυρίως πιο στηβαρή κατασκευή ώστε να ανταποκρίνεται στα 700 ευρώ με τα οποία αγοράζεις ένα καλό λαπτοπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χθες έριξα μια ματιά στο ιντερνετ για το καινούργιο iphone γιατι μου είχε καρφωθεί να το πάρω (εννοείται οτι δεν πουλάω το HD με τίποτα). Τελικά μια απο τα ίδια.

Το μόνο που ζήλεψα ήταν η εμφάνιση.

Εδω έχω το HD που είναι εργαλείο και του αλλάζω μερα παρα μερα ρομ και κάποια στιγμή το βαριέμαι. Φανταστείτε αν πάρω το iphone τι θα γίνει. Το βλέπω να καταλήγει στα χερια της γυναίκας μου.

Οπότε αναμονή για το HD2 που μάλλον θα κάνει την εμφάνιση του λιαν συντόμως. Υπολογίζω να κυκλοφορίσει ενα χρόνο αργότερα από το πρώτο. Και για να αργεί έτσι η HTC, μάλλον στην συσκευή αυτή θα παρουσιασθούν όλες οι νέες εξελήξεις.

Προσωπικά περιμένω μεγαλύτερο επαιξεργαστή, καλύτερη κάμερα αλλά κυρίως πιο στηβαρή κατασκευή ώστε να ανταποκρίνεται στα 700 ευρώ με τα οποία αγοράζεις ένα καλό λαπτοπ.

Τις ίδιες ματιές ρίχνω και γω προς το Iphone. Για μένα το πρόβλημα δεν είναι ότι θα το βαριέμαι. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω με το Iphone είναι η έλλειψη GPS. Αυτό που με κάνει να θέλω όμως να το πάρω είναι οι χιλιάδες εφαρμογές. Ψάχνω εδώ και μέρες να βρω εφαρμογή για WM για εστιατόρια, cinemas, κλπ και ότι υπάρχει είναι μόνο για Αμερική ή Αγγλία. Ακόμα και να το πάρω όμως δεν παίζει να μην έχω μια WM συσκευή. Το Outlook είναι κομμάτι της δουλειάς και δε μπορώ να εμπιστευθώ το sync με το iphone σε καμία περίπτωση. Με λίγα λόγια δε θα με χαλούσε να έχω ένα iphone για να παίζω και ένα HD (or HD2) για πιο σοβαρές δουλειές.

Link to comment
Share on other sites

Εδω έχω το HD που είναι εργαλείο και του αλλάζω μερα παρα μερα ρομ και κάποια στιγμή το βαριέμαι. Φανταστείτε αν πάρω το iphone τι θα γίνει. Το βλέπω να καταλήγει στα χερια της γυναίκας μου.

κωστα ετσι ελεγα και εγω ακριβως,το πειρα μονο και μονο να δω πως το πειραζεις,τι μπορεις να κανεις με αυτο.τωρα παιζω 2πλο ταμπλο:lol: και τα σκαλιζω και τα 2 οταν εχω χρονο.ασε που μου περασε η καψα για rom καθε 2-3 μερες:rolleyes:το ενα συμπληρωνει το αλλο,χωρις να στερησε τιποτα

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω με το Iphone είναι η έλλειψη GPS. Αυτό που με κάνει να θέλω όμως να το πάρω είναι οι χιλιάδες εφαρμογές
αυτη τη χρηση κανω και εγω για καθε δουλεια το καταληλλο:)sorry για τα offtopic!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεία κ πολύ καλή ενημέρωση.Θέλω να κάνω και εγώ αυτό το περίφημο φλασάρισμα να κάνω λίγο πιο διασκεδαστικό το τηλέφωνο κ λίγο πιο λειτουργικό.Δεν έχω ιδέα τί πρέπει να κάνω αλλά θα προσπαθήσω.Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω σε κάποιες γενικές γραμμές κ ποιά ROM να βάλω από την εμπειρία σας?Σας ευχαριστώ ρε παιδιά εκ των προτέρων.

keep walking..

Link to comment
Share on other sites

Τις ίδιες ματιές ρίχνω και γω προς το Iphone. Για μένα το πρόβλημα δεν είναι ότι θα το βαριέμαι. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω με το Iphone είναι η έλλειψη GPS. Αυτό που με κάνει να θέλω όμως να το πάρω είναι οι χιλιάδες εφαρμογές. Ψάχνω εδώ και μέρες να βρω εφαρμογή για WM για εστιατόρια, cinemas, κλπ και ότι υπάρχει είναι μόνο για Αμερική ή Αγγλία. Ακόμα και να το πάρω όμως δεν παίζει να μην έχω μια WM συσκευή. Το Outlook είναι κομμάτι της δουλειάς και δε μπορώ να εμπιστευθώ το sync με το iphone σε καμία περίπτωση. Με λίγα λόγια δε θα με χαλούσε να έχω ένα iphone για να παίζω και ένα HD (or HD2) για πιο σοβαρές δουλειές.

 

κωστα ετσι ελεγα και εγω ακριβως,το πειρα μονο και μονο να δω πως το πειραζεις,τι μπορεις να κανεις με αυτο.τωρα παιζω 2πλο ταμπλο:lol: και τα σκαλιζω και τα 2 οταν εχω χρονο.ασε που μου περασε η καψα για rom καθε 2-3 μερες:rolleyes:το ενα συμπληρωνει το αλλο,χωρις να στερησε τιποτα

 

Προσωπικά διαπιστώνω ότι το κινητό όσο και μεγάλη οθόνη να έχει δεν μπορείς να το χρησιμοποιείς για καθημερινη χρήση GPS. Θα το κουράσεις.

Απότην στιγμή που με 100 ευρώ παίρνεις ένα PNA me 4.3 οθόνη, το ξεκλειδώνεις και του βάζεις ότι θες μέσα, ποιός ο λόγος να φθείρουμε μια συσκευη 700 ευρώ.

 

Το iphone σε λίγο θα έχει tom tom (ασχετα αν οι χαρτες του τομ τομ για ελλάδα είναι μάπα).

Δεν είναι το πρόβλημα μου εκεί.

Αυτό που δεν μπορώ, είναι να πείσω τον εαυτό μου για ένα τέτοιο έξοδο χωρίς αιτία. Και μάλιστα σε μια δύσκολη εποχή.

Προτιμώ με αυτά τα χρήματα να αγοράσω ένα καλό 2Din για το αυτοκίνητο και να τα έχω όλα.:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η Tomtom όμως δεν ακούγεται ότι θα αναβαθμίσει τους χάρτες της για Ελλάδα; Κι εγώ το GPS σκέφτομαι για την πλήρη μετάβαση. Δεν θέλω να αποχωριστώ όμως το HD, βέβαια το οικονομικό θα δείξει στην τελική τι θα κάνω.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...