Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις αυτή που έχω εγώ στην υπογραφή μου, γιατί μάλλον αυτή έχεις, το έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα. Μάλλον είναι της ROM. Εννοείς δεν πατιούνται τα κουτάκια που λέει Contacts, Messages κλπ. στο PIM. Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα και με εκεί που κάνει την απεγκατάσταση των προγραμμάτων. Πάω και δεν μπορώ να πατήσω το πρόγραμμα που θέλω να κάνω απεγκατάσταση... Δες αν το έχεις κι εσύ.

Δεν την αλλάζω όμως, γιατί είναι αρκετά γρήγορη και δεν έχει άλλα προβλήματα. Άλλο ένα που είχα βρει εγώ είναι ότι δεν έχει κουμπί να κάνεις zoom στην κάμερα.

 

fix...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=589709

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για το fix :).

 

Το fingerkeyboard εμένα δεν μου κολλάει καθόλου στην Holy Grail R0 πάντως... Και όπως λες είναι και αρκετά καλή από θέμα ταχύτητας.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω duttys holy grail r0 (google it για link), λίγο παλιά αλλά πολύ σταθερή (σε σχέση με άλλες που δοκίμασα), βάζεις το πληκτρολόγιο που πόσταρε ενας φίλος πιό πάνω για ελληνικά (τοπ finger keyboard μου κόλλαγε συνέχεια) και είσαι ΟΚ απο ελληνικά. Δεν δουλέυουν 1-2 πραγματάκια(pim backup,registry editor) αλλα κατα τα άλλα μιά χαρά.

 

κατεβαζω αυτη τωρα "Duttys Leo M-Lang 6.5.5 Series V1.6 [WWE]" ειδα καλα λογια στο φορουμ τι λετε?αλλα θα εχω στα υποψην μου κ αυτην που μου προτεινεσ :D:D

 

 

ααααα κ κατι αλλο ρε παιδια στην οθονη μου φανεται στην μεση ενα περιεργο ιριδιζον χρωμα σαν να εχει την λεγομενη φουσκα που συνηθωσ εμφανιζεται απο οτι ξερω εντονα στο samsung jet. ξερει κανεις γιατι?

 

ευχαριστω:thanks:

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καποια ρομ που να μην εχει κολληματα ξερετε να δοκιμασουμε?κ να μην ειναι πολυ βαρια.:):)

 

Με Manila 2.1, θα πρότεινα την Topix WWE Version 3.5 Manila 2.1 (είναι πραγματικά πολύ γρήγορη)

 

Για περισσότερες δυνατότητες με Sense 2.5, αρκετά πλήρης και πολύ παραμετροποιήσιμη είναι η 6.5.5 WWE ★ Energy Series 23569 (Cookie HomeTab version)

Link to comment
Share on other sites

Με Manila 2.1, θα πρότεινα την Topix WWE Version 3.5 Manila 2.1 (είναι πραγματικά πολύ γρήγορη)

 

Για περισσότερες δυνατότητες με Sense 2.5, αρκετά πλήρης και πολύ παραμετροποιήσιμη είναι η 6.5.5 WWE ★ Energy Series 23569 (Cookie HomeTab version)

 

ευχαριστω λεω να δοκιμασω την max manilla version την home cookie tab την δουλεψα σε εναν φιλο μου κ κολλαγε λιγο.εχω κ μια μια απορια στη προηγουμενη ερωτηση μου πιο πανω οποιος μπορει ας ριξει μια ματια σε σχεση με την οθονη μου

 

 

:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

WWE Version 3.6 Sense 2.5

* Topix with hTC messaging

* Topix without hTC messaging

 

 

ποιοσ ειναι κωδικος που ζηταει?δεν το βρισκω:wacko::wacko:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στo menu των Windows 6.1 που να απενεργοποιεί όπως στα 6.5, τα threaded SMS, δηλαδή την εμφάνιση με μορφή "συζήτησης" στα γραπτά μηνύματα?

 

edit: Με περισότερο googling είδα πως η απάντηση είναι οχι παρα μόνο με αλλαγή στην registry ή ένα σχετικό .cab που κάνει την ίδια δουλειά...Over and out :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω μπορειται να μου πειται αν το HTC TOUCH HD εχει zoum λειτουργια πριν βγαλεις καποια φοτο?Και αν ναι πως
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω αυτη τωρα "Duttys Leo M-Lang 6.5.5 Series V1.6 [WWE]" ειδα καλα λογια στο φορουμ τι λετε?αλλα θα εχω στα υποψην μου κ αυτην που μου προτεινεσ :D:D

 

 

ααααα κ κατι αλλο ρε παιδια στην οθονη μου φανεται στην μεση ενα περιεργο ιριδιζον χρωμα σαν να εχει την λεγομενη φουσκα που συνηθωσ εμφανιζεται απο οτι ξερω εντονα στο samsung jet. ξερει κανεις γιατι?

 

ευχαριστω:thanks:

 

Σαν να εχει μια ζελατινα πισω απο την οθονη και να εχει παρει αερα;Αυτο εννοεις;Γιατι αν εννοεις αυτο το εχω κι εγω στο Diamond 2 μου.Το καλυπτει αυτο η εγγυηση;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

WWE Version 3.6 Sense 2.5

* Topix with hTC messaging

* Topix without hTC messaging

 

 

ποιοσ ειναι κωδικος που ζηταει?δεν το βρισκω:wacko::wacko:

 

Τα αντίστοιχα τελικά λινκς είναι τα παρακάτω. Είναι .rar χωρίς password.

 

http://download.htcpedia.com/index.php?download=b6c8383b76e22183746d5300afaa8fac_&key=dwBqeagsnWjVQ

 

http://download.htcpedia.com/index.php?download=5e7248412c2649258a16886f7c84d59d_&key=dwBqeagsnWjVQ

Link to comment
Share on other sites

Σαν να εχει μια ζελατινα πισω απο την οθονη και να εχει παρει αερα;Αυτο εννοεις;Γιατι αν εννοεις αυτο το εχω κι εγω στο Diamond 2 μου.Το καλυπτει αυτο η εγγυηση;

 

ναι αυτο ακριβωσ!!τι ειναι?ειναι προβλημα?ομωσ εμενα τωρα δεν το βγαζει.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

 

:clap::clap::clap::clap::clap::thanks::thanks::thanks:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ακριβωσ!!τι ειναι?ειναι προβλημα?ομωσ εμενα τωρα δεν το βγαζει.

 

Ειναι κουλο αλλα δεν φαινεται συνεχεια.Αναλογα τον εξωτερικο φωτισμο.Αν το προσεξεις καλα λογικα θα το δεις.Στον Γερμανο που πηγα και ρωτησα μου ειπαν οτι εγινε απο υψηλη θερμοκρασια.Στην Ace δεν εχω παει ακομα να το δουν.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τα αντίστοιχα τελικά λινκς είναι τα παρακάτω. Είναι .rar χωρίς password.

 

http://download.htcpedia.com/index.p...=dwBqeagsnWjVQ

 

http://download.htcpedia.com/index.p...=dwBqeagsnWjVQ

 

 

 

δοκιμασα να βαλω αυτην την εκδοση κ δρν την περναει μου λεει οτι δρν για το κιν.εχω το hd.καμια συμβουλη?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

...

δοκιμασα να βαλω αυτην την εκδοση κ δρν την περναει μου λεει οτι δρν για το κιν.εχω το hd.καμια συμβουλη?

 

Επειδή αυτές οι ρομ είναι μαγειρεμένες (cooked) και όχι επίσημες, ο loader που έχει η συσκευή δεν επιτρέπει να μπούνε.

 

Για να την περάσεις, πρέπει να ακολουθήσεις μια διαδικασία όπου περνάς μόνιμα έναν άλλο loader (HSPL) που επιτρέπει να μπαίνει οποιαδήποτε ρομ, ή έναν προσωρινό που τον περνάς κάθε φορά που θα περνάς νέα ρομ (USPL).

 

Ρίξε μια ματιά και αν δεν το καταλαβαίνεις, εδώ είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτές οι ρομ είναι μαγειρεμένες (cooked) και όχι επίσημες, ο loader που έχει η συσκευή δεν επιτρέπει να μπούνε.

 

Για να την περάσεις, πρέπει να ακολουθήσεις μια διαδικασία όπου περνάς μόνιμα έναν άλλο loader (HSPL) που επιτρέπει να μπαίνει οποιαδήποτε ρομ, ή έναν προσωρινό που τον περνάς κάθε φορά που θα περνάς νέα ρομ (USPL).

 

Ρίξε μια ματιά και αν δεν το καταλαβαίνεις, εδώ είμαστε

 

το εχω κανει αυτο γιατι ειχα πεαρασει την energy rom cookie home tab αλλα κολαει αρκετα.αλλα στον φακελο topix αντι δεν εχει 2 οικονιδια οπωσ τισ αλλεα ρομ εχει πιο πολλα μεσα.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αυτο γιατι ειχα πεαρασει την energy rom cookie home tab αλλα κολαει αρκετα.αλλα στον φακελο topix αντι δεν εχει 2 οικονιδια οπωσ τισ αλλεα ρομ εχει πιο πολλα μεσα.

 

το customRUU.exe εκτέλεσε

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να εγκαταστήσω και εγώ το radio 1.17.25.09. Αξίζει λέτε? Το έχει δοκιμάσει κανείς έναντι του 1.13.25.24 ή δεν θα δω καμία διαφορά σε μπαταρία και σήμα/GPS ???
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

το customRUU.exe εκτέλεσε

 

δεν υπαρχει τετοιο αρχειο μεσα μονο αυτα

1-EnterBootloader

2-rapitool

3-ROMUpdateUtility

4-RUUGetInfo

 

εγω τρεχω το 3 ξεκιναει κανονικα στο 1% μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με το τηλεφωνο

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... εχω ενα htc touch hd και δε δουλευει η οθονη αφης. δηλαδη η οθονη λειτουργει αλλα δεν πατιεται τιποτα. ουτε τα κουμπια αφης δουλευουν... μηπως ξερει κανεις τι μπορει να εχει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... εχω ενα htc touch hd και δε δουλευει η οθονη αφης. δηλαδη η οθονη λειτουργει αλλα δεν πατιεται τιποτα. ουτε τα κουμπια αφης δουλευουν... μηπως ξερει κανεις τι μπορει να εχει?? αν θελει επισκευη ποσο περιπου θα κοστισει?
Link to comment
Share on other sites

αλλαγη οθονης γυρω στα 270 απο ace hellas...

 

δοκιμασε ενα hard reset πρωτα!

Link to comment
Share on other sites

ενα τετοιο ποσο κοστιζει μεταχιρισμενο

Καινούριο το βρίσκεις 400€ τώρα. Άρα μεταχειρισμένο το βρίσκεις εύκολα 350€-300€...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

μολισ περασα μια ρομ freedom λεγεται που καλη μπορω να πω αρκετα γρηγορη δεν ειναι πολυ φορτωμενη εχει μεσα τα βασικα κ απο εκει κ περα περνασ οτι θελει ο καθενας.αρκετα καλη δουλεια θα ελεγα :D:D:D:D

το λινκ ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=686157

 

μπορω να αλαξω τα οικονιδια τησ μπαρασ επανω?μπαταρια,σημα κτλ?

 

 

ευχαριστω :)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...