Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς όλο αυτό το κατεβατό είναι επειδή τα 6.5 δεν θα κυκλοφορήσουν επίσημα για το HD και ο μόνος τρόπος να τα περάσεις είναι μέσω ανεπίσημων rom. Να έχεις υπόψην σου ότι το πέρασμα ανεπίσημης rom συνεπάγεται και ακύρωση της εγγύησης μέχρι να ξαναπεράσεις την original.

 

Αυτος ειναι και ο λογος που χρειαζεται διαβασμα και σωστη κατανοηση. Για αυτο σου εδωσα και τοσα λινκ. Ειναι μια διαδικασια που σε καποιον που δεν εχει διαβασει φαινεται βουνο στην αρχη. Για αυτο υπαρχουν και αυτα τα παιδια που εχουν φτιαξει αυτους τους οδηγους για να γινονται κατανοητα. Θα σου συνιστουσα μεχρι να βρεις χρονο και να τα διαβασεις καλυτερα να το αφησεις. ;)

 

Δεν ειναι να παιζουμε με αυτα.

Αν παραυτα θελεις να αλλαξεις την εμφανιση του κινητου, δοκιμασε το Spb Mobile Shell. Θα το βρεις και σπασμενο στα γνωστα μαγαζια, αλλα και επι πληρωμη στο επισημο site της SPB. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
Στο HD παρολο που δεν ειχα φλασαρει ποτε, περασα απο το xda την εκδοση 6.5 του Miri με το νεο manila 2.5. Πολυ καλη και σταθερη. Ειναι ευκολο να μου πει καποιος γιατι πια δεν μπορω να αυξομειωνω την ενταση του ηχου απο τα αριστερα κουμπακια? Στην youtube εφαρμογη παραδειγμα δεν μου δουλευει.
Link to comment
Share on other sites

 

Αλλα μπορω να σου πω οτι κατα καιρους εχει αναφερθει(νομιζω ο Δημητρης-zaharakis) οτι ειναι καλος.

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-nitrogen-player.html

 

οντως πολυ καλος.....:)

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον προτιμάει τον Opera mini αντί του default Opera στο HD, με το σωστό μέγεθος γραμματοσειράς, εγκαθιστά πρώτα νέα έκδοση java Jbed από εδώ Esmertec JBed 20080912_5_1 VGA και μετά εγκαθιστά τον Opera mini ή τον κατεβάζει και από δω Opera Mini With WVGA Touch HD Support.

 

Ο τίτλος του thread στο xda είναι λάθος γιατί δεν είναι η έκδοση του Opera που μεγαλώνει τα fonts, αλλά η έκδοση της java για VGA οθόνες.

 

Παιδια ερωτηση (παλι). Κατεβασα αυτα με βαση τις οδηγιες του φιλου, αλλα και παλι οταν παω να γραψω (σε ενα φορουμ πχ εδω, η στην αναζητηση του google κ.ο.κ) και ανοιγει η επιλογη γραφης, τα γραμματα ειναι τοσο μικρα που δυσκολευομαι να διακρινω τι γραφω (που να ειχα και μυωπια λολ). Εκανα κατι λαθος, επρεπε να κανω κατι παραπανω? Πειραζοντας επισης τις ρυθμισεις του Registry που αναφερθηκαν στο ιδιο ποστ, το μονο που καταφερα να κανω ειναι να μεγαλωσω την γραμματοσειρα του προγραμματος, αλλα οχι την γραμματοσειρα γραφης...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ρε λεβεντακο τι ειναι ολα αυτα.λιγο χρονο ειπα εχω οχι πολυ.τι να πρωτοδιαβασω¨κατι πιο απλο?κατι που προτινεις εσυ¨?μια πιο απλη διαδικασια?σ ευχαριστω οπως κ να εχει.εχω εμπιστοσυνη.εσυ τι θα εβαζεσ?τι θα εκανεσ?

 

φερτο σπιτι να στο φτιαξω εγω.....:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα σημερα τελλας με ρουτε ασυρματο και ενω συνδεεται κανονικα με το λαπτοπ ,και συνδεθηκε κανονικα και με το hd εδω και μια ωρα δεν συνδεεται το κινητο με τιποτα !χωρις να πειραξω τιποτα!το δικτυο το βρισκει κανω connect αλλα τιποτα!τι να συμβαινει?

 

εβγαλα την ασφαλεια απο το ρουτερ και παλι δεν συνδεεται το κινητο!το λαπτοπ συνδεεται μια χαρα!τι να φταιει ρε γμτ?

 

το δικτυο το δειχνει στην λιστα των δικτυων στο κινητο αλλα δεν συνδεεται!εκανα hard reset αλλα τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ενθουσιαστηκα και ειχαν σπασει τα νευρα μου που δεν δουλευε....

Θα το γραψω...

Te :bow: _ :thanks: Sa :respect: la :up: t :bow: !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση (παλι). Κατεβασα αυτα με βαση τις οδηγιες του φιλου, αλλα και παλι οταν παω να γραψω (σε ενα φορουμ πχ εδω, η στην αναζητηση του google κ.ο.κ) και ανοιγει η επιλογη γραφης, τα γραμματα ειναι τοσο μικρα που δυσκολευομαι να διακρινω τι γραφω (που να ειχα και μυωπια λολ). Εκανα κατι λαθος, επρεπε να κανω κατι παραπανω? Πειραζοντας επισης τις ρυθμισεις του Registry που αναφερθηκαν στο ιδιο ποστ, το μονο που καταφερα να κανω ειναι να μεγαλωσω την γραμματοσειρα του προγραμματος, αλλα οχι την γραμματοσειρα γραφης...

 

Ναι δυστυχώς η γραμματοσειρά για να γράφεις παραμένει μικρή. Επίσης την Java που δίνουν την εγκαθιστάς μόνο αν δεν έχεις αναβαθμίσει στην επίσημη rom η οποία περιλαμβάνει την κατάλληλη έκδοση Java. Σε περίπτωση cooked τώρα δοκιμάζεις και βλέπεις αν χρειάζεται.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

επισης ηθελα να ρωτησω ποιον θεωρειτε καλυτερο τον windows media player η τον TF3D player και για ποιο λογο?? η αν οχι να εγκαταστησω καποιον αλλον???

 

Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από το MortPlayer που μπορείς να βρεις εδώ (freeware).

 

Skins για το MortPlayer σε WVGA ανάλυση μπορείς να βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να εχει μεσα μονο ελληνικα και αγγλικα? αλλη γλωσσα δεν μπορουμε να βαλουμε?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να εχει μεσα μονο ελληνικα και αγγλικα? αλλη γλωσσα δεν μπορουμε να βαλουμε?

 

 

μονο αν φλασαρεις αλλη ρομ με την γλωσσα που θελεις φιλε μου :)

 

wm rooles :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα πανέμορφο "θεωρητικά" touch HD. Ο προκάτοχός του όμως είχε φροντίσει να του φερθεί λίγο βάναυσα κι έτσι, στα πλάγια του έχει μικρές γρατζουνιές.. μικρές αλλά βαθιές.. λίγο που το είδα, πρόλαβα να δω και μερικά σημαδάκια στην οθόνη...

Οι πρώτες μου σκέψεις είναι να πάρω κάποια όμορφη θήκη οπότε να μη φαίνεται τίποτα ή γενικώς να ψάξω για θήκες που αφήνουν μεν τα κουμπιά ακάλυπτα, αλλά του δίνουν και μια πιο όμορφη αίσθηση από όταν είναι γυμνό.. έχετε να μου προτείνετε κάτι? Θα βρω σε ελληνικό μαγαζί ή ευρωπαϊκό? Ebay μήπως????

Επίσης σκέφτηκα μήπως υπάρχουν, σε πιο εξειδικευμένα μαγαζιά, ανταλλακτικά για όλη την πρόσοψη! Με ενδιαφέρουν τα πλαϊνά κομμάτια κι άντε και η οθόνη.. το πίσω μέρος είναι σαν καινούριο. Πριν το παραλάβω είχα βρει σε κάποια online shops αλλά δεν βρίσκω τα λινκ.. Γνωρίζετε που μπορώ να βρω? Θεωρώ πως 20 ευρώ πχ αξίζει να δώσω ώστε να το κάνω πάλι καινούριο!

Τέλος θα είναι εύκολο να το καταφέρω μόνος? Ή αφού τα πάρω, να πάω σε κανά μαγαζάκι στυλ 9volto και να μου το φτιάξουν?

Ελπίζω να καταλαβαίνετε το πόνο μου..

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Τι θήκη ψάχνεις? Σιλικόνης? Δερμάτινη? Book type? Flip Type?

 

Όσο για το 9volto δεν ξέρω αν θα σε συμφέρει οικονομικά να πας και να αλλάξεις τα πλαστικά.

 

(By the way δίνω και γω το HD μου, για όποιον ενδιαφέρεται ας στείλει pm - δεν είναι αγγελία αυτο.. ενημέρωση είναι)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ψάχνω κάτι σαν θήκη αλλά "χαμηλού προφίλ"!

Όπως αυτό ή κάτι τέτοιο ή 1 ή 2 ή 3! Επίσης έκανα μια βόλτα από ebay και βρήκα προσόψεις από 20-30$. Απλά δε θα το κατάφερνα μόνος να τα αλλάξω..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ψάχνω κάτι σαν θήκη αλλά "χαμηλού προφίλ"!

Όπως αυτό ή κάτι τέτοιο ή 1 ή 2 ή 3! Επίσης έκανα μια βόλτα από ebay και βρήκα προσόψεις από 20-30$. Απλά δε θα το κατάφερνα μόνος να τα αλλάξω..

 

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου οι σκληρές πλαστικές θήκες. Προτιμώ την σιλικόνη. Ειδικά αν είναι και σχετικά χοντρή προστατεύει επαρκώς την συσκευή.

 

Εγώ παραδοσιακά ψωνίζω από shop.brando.com και http://www.netimes.com που δέχονται και paypal.

 

Άρα ψάχνεις σιλικόνης. Περίμενε να σου πει ο zaharakis ποιά έχει πάρει γιατί την είδα και είναι εξαιρετική.

 

Της Brando που έχω πάρει πάντως είναι χοντρή όπως πρέπει. Της netimes μου φαίνεται είναι πιο λεπτές.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ψάχνω κάτι σαν θήκη αλλά "χαμηλού προφίλ"!

Όπως αυτό ή κάτι τέτοιο ή 1 ή 2 ή 3! Επίσης έκανα μια βόλτα από ebay και βρήκα προσόψεις από 20-30$. Απλά δε θα το κατάφερνα μόνος να τα αλλάξω..

 

Άρα ψάχνεις σιλικόνης. Περίμενε να σου πει ο zaharakis ποιά έχει πάρει γιατί την είδα και είναι εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω παρα πολυ για την μεχρι τωρα βοηθεια σας...απλα θελω να ρωτησω για το αλλο το προβλημα που εχω με το youtube..στην σχετικη εφαρμογη μου βγαζει error και αν μπω στη σελιδα την κανονικη δν ανοιγει κανενα και μου λεει αναβαθμιση το flash player αν καταλαβα καλα..αυτο φτεει τελικα??και αν ναι απο που θα τον κατεβασω??
Link to comment
Share on other sites

Άρα ψάχνεις σιλικόνης. Περίμενε να σου πει ο zaharakis ποιά έχει πάρει γιατί την είδα και είναι εξαιρετική.

 

Βασικά ψάχνω κάτι σαν θήκη αλλά "χαμηλού προφίλ"!

Όπως αυτό ή κάτι τέτοιο ή 1 ή 2 ή 3! Επίσης έκανα μια βόλτα από ebay και βρήκα προσόψεις από 20-30$. Απλά δε θα το κατάφερνα μόνος να τα αλλάξω..

 

αυτη ειναι

http://cgi.ebay.com/NEW-Black-Hard-Rubber-Case-Skin-Cover-for-HTC-Touch-HD_W0QQitemZ160355108936QQcmdZViewItemQQptZAU_MobilePhoneAccessories?hash=item2555e8c848&_trksid=p3286.c0.m14

και ειναι οντως πραγματικα αψογη :)

 

οσο για την οθονη και τα πλαστικα,θα ημουν της γνωμης να μην το κανεις μονος σου!!

 

καλυτερα να πληρωσεις καποια λεφτα στο 9βολτο η στην αντιπροσωπεια(κοιτα που σου ερχεται φθηνοτερα) και να εχεις ενα σωστο αποτελεσμα!

 

ουτως η αλλως,σε τετοια κατασταση που το πηρες..... σιγουρα θα το εχεις παρει πολυ φθηνα!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ zaharakis.. όντως φαίνεται καλή!

Παιδιά βρήκα λίγο χρόνο κι ασχολήθηκα ξανά με το κινητό.. το τηλέφωνο είναι πολύ γρατζουνισμένο κι έχει μέχρι και μικρά σπασιματάκια στις γωνίες του... μάλλον πάω για αλλαγή ολόκληρου του περιβλήματος... :( ακόμα και το πίσω καπάκι που άνοιξα, έχει ένα μικρό σπασιματάκι το γυαλάκι της κάμερας.. ευτυχώς δεν φαίνεται τπτ όταν τραβάς φώτος.. :( θα μιλήσω και με 9volto και βλέπουμε... :( :( :(

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι

http://cgi.ebay.com/NEW-Black-Hard-Rubber-Case-Skin-Cover-for-HTC-Touch-HD_W0QQitemZ160355108936QQcmdZViewItemQQptZAU_MobilePhoneAccessories?hash=item2555e8c848&_trksid=p3286.c0.m14

και ειναι οντως πραγματικα αψογη :)

 

οσο για την οθονη και τα πλαστικα,θα ημουν της γνωμης να μην το κανεις μονος σου!!

 

καλυτερα να πληρωσεις καποια λεφτα στο 9βολτο η στην αντιπροσωπεια(κοιτα που σου ερχεται φθηνοτερα) και να εχεις ενα σωστο αποτελεσμα!

 

ουτως η αλλως,σε τετοια κατασταση που το πηρες..... σιγουρα θα το εχεις παρει πολυ φθηνα!!!

 

Στέλνει και Ελλάδα αυτός ο πωλητής; (Δεν την αναφέρει, γι' αυτό ρωτάω).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα πανέμορφο "θεωρητικά" touch HD. Ο προκάτοχός του όμως είχε φροντίσει να του φερθεί λίγο βάναυσα κι έτσι, στα πλάγια του έχει μικρές γρατζουνιές.. μικρές αλλά βαθιές.. λίγο που το είδα, πρόλαβα να δω και μερικά σημαδάκια στην οθόνη...

Οι πρώτες μου σκέψεις είναι να πάρω κάποια όμορφη θήκη οπότε να μη φαίνεται τίποτα ή γενικώς να ψάξω για θήκες που αφήνουν μεν τα κουμπιά ακάλυπτα, αλλά του δίνουν και μια πιο όμορφη αίσθηση από όταν είναι γυμνό.. έχετε να μου προτείνετε κάτι? Θα βρω σε ελληνικό μαγαζί ή ευρωπαϊκό? Ebay μήπως????

Επίσης σκέφτηκα μήπως υπάρχουν, σε πιο εξειδικευμένα μαγαζιά, ανταλλακτικά για όλη την πρόσοψη! Με ενδιαφέρουν τα πλαϊνά κομμάτια κι άντε και η οθόνη.. το πίσω μέρος είναι σαν καινούριο. Πριν το παραλάβω είχα βρει σε κάποια online shops αλλά δεν βρίσκω τα λινκ.. Γνωρίζετε που μπορώ να βρω? Θεωρώ πως 20 ευρώ πχ αξίζει να δώσω ώστε να το κάνω πάλι καινούριο!

Τέλος θα είναι εύκολο να το καταφέρω μόνος? Ή αφού τα πάρω, να πάω σε κανά μαγαζάκι στυλ 9volto και να μου το φτιάξουν?

Ελπίζω να καταλαβαίνετε το πόνο μου..

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

θηκη σκληρη εχω παρει αυτη ($4,2)

http://cgi.ebay.com/HARD-BACK-COVER-CASE-SCREEN-FOR-GPS-HTC-TOUCH-HD-BLACK_W0QQitemZ270446317888QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3ef7db5140&_trksid=p3286.c0.m14

θηκη σκληρης σιλικονης εχω παρει αυτη ($5,5)

http://cgi.ebay.com/BLACK-Transparent-Soft-Gel-Back-Case-Cover-HTC-Touch-HD_W0QQitemZ260419570555QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3ca2374b7b&_trksid=p3286.c0.m14

 

(καλυτερα με βολευει η πρωτη)

 

για τα πλαστικα παρε ενα τετοιο

http://cgi.ebay.com/Original-Cover-Housing-Case-for-HTC-TOUCH-HD-T8282_W0QQitemZ140330426798QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item20ac5861ae&_trksid=p3286.c0.m14

αλλαξε κατα πρωτον το καπακι της μπαταριας που δεν χρειαζεται τιποτα και αν στη δωσει (κατσαβιδια εχει μεσα)

αλλαξε οτι αλλο μπορεις

αλλιως παρε μονο το πισω καπακι

http://cgi.ebay.com/Original-HTC-Touch-HD-Housing-Battery-Cover-Door_W0QQitemZ300343520410QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item45edde6c9a&_trksid=p3286.c0.m14

 

 

υ.γ. επειδη εχω αλλαξει σε αλλο μοντελο (που ειχε και πληκτρολογιο) ειναι δυσκολο να αλλαχτουν ολα -πολυ δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

@ CarpeNoctum

Στην αγγελια σου για το HD αναφερεις οτι εχεις παρει extra μπαταριες, και συγκεκριμενα αυτές. Με 7€ δηλαδη, εχεις αγορασει 1500mah?? Θα με ενδιεφερε αρκετα να αγορασω και γω μια μπαταρια extra, γιατι αυτη που εχει δεν μου φαινεται οτι αντεχει και πολυ...

 

Και επισης, μηπως ξερει καποιος που θα μπορουσα να βρω καποια βαση για το αυτοκινητο, αλλα για τον αεραγωγο του? Εχω ψαξει σε Πλαισιο και Κωτσοβολο στο Ηρακλειο, αλλα δεν ειχαν... Φοβαμαι να παρω μια Universal γιατι μπορει να μην κανει στο αυτοκινητο(ειναι λιγο περιεργοι οι αεραγωγοι στο Citroen C2.....:worry:)...

Link to comment
Share on other sites

thx hellas200!!! Τις έβαλα κι αυτές στα υπόψιν.. προς το παρόν πάω για αλλαγή full πρόσοψης! :(
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Και επισης, μηπως ξερει καποιος που θα μπορουσα να βρω καποια βαση για το αυτοκινητο, αλλα για τον αεραγωγο του? Εχω ψαξει σε Πλαισιο και Κωτσοβολο στο Ηρακλειο, αλλα δεν ειχαν... Φοβαμαι να παρω μια Universal γιατι μπορει να μην κανει στο αυτοκινητο(ειναι λιγο περιεργοι οι αεραγωγοι στο Citroen C2.....:worry:)...

 

θηκη εχω αγορασει αυτη

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1160

πολυ καλη universal ,στη συσκευασια εχει κλιπ και για τους αεραγωγους

(το dealextreme εχει δωρεαν μεταφορικα αλλα αργει κανει 20-25 μερες)

Link to comment
Share on other sites

(By the way δίνω και γω το HD μου, για όποιον ενδιαφέρεται ας στείλει pm - δεν είναι αγγελία αυτο.. ενημέρωση είναι)

 

Χαιρετω ολους τους φίλους απο την παλιοπαρέα:)

 

Νικο τι σκεφτεσαι να αγορασεις?

Εγω πλεον κολλησα με το iphone και δεν βλεπω να ξεκολλάω.

Ηδη βρηκα να πουλήσω το 8αρι και προκειται να παρω το 32αρι 3gs

M' εχει καλυψει παντου, απορω πως ο Δημητρης (Ζαχαράκης) το παρατησε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...