Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό το video που είδα τώρα νομίζω ξεκαθαρίζει αρκετές διαφορές μεταξύ

τους άμα δεν το έχετε δει παρακολουθείστε το,νομίζω πως είναι καλό. :D

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άντε πέρασα απο δω, να σας πω και εσάς τους καημένους με το HD ότι θα πάρετε λίγη δόξα απο το D2 :D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=515701

 

σας έρχεται zoombar και στο HD όπως το D2. για όσους δεν το καταλάβουν αμέσως αυτό κυρίως σημαίνει ότι μπορείτε να έχετε 2 way Hardware D-Pad και στο HD (δηλαδή Πάνω - Κάτω) :)

 

γιατι μου φαινεται μουφα η ολη ιστορια:what:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...πολύ πιο μικρό δεν το λες....λίγο πιο μικρό αφού έχει και πιο μικρή οθόνη ναι....

Οπότε το θέμα ανάγεται στο κατά πόσο θες μια μεγάλη οθόνη που όμως δεν φτάνει τις 4" να είναι γκουμούτσα...... Το hd δεν σε προβληματίζει σίγουρα σε μέγεθος....ή αν θες σε προβληματίζει το ίδιο με οποιοδήποτε άλλο σε αυτό το μέγεθος.... σίγουρα δεν είναι ipaq 6815 ;)

Από την άλλη σχετικά με το software που λες τα 6.5 θα βγουν σε cooked ROMs οι οποίες θα 'πετάνε' έτσι και αλλιώς και για τα δύο οπότε στη θέση σου θα ήταν το μόνο που δεν θα με προβλημάτιζε καθόλου.....

Και κάτι για την ανάλυση που λες και για τα pixels.....από την στιγμή που έχουν την ίδια ονομαστική ανάλυση είναι τα ίδια απλά σε διαφορετικό μέγεθος οθόνης προβάλουν τα ίδια ακριβώς πράγματα....δεν έχουν διαφορά...απλά στο ένα τα βλέπεις λίγο πιο μεγάλα αφού έχει μεγαλύτερη οθόνη.

Για μένα (πάντα) το hardware και ουσιαστικά την οθόνη πρέπει να κοιτάξεις και να αποφασίσεις και όχι οτιδήποτε άλλο :)

 

σχετικά με τις cooked ROMs στα 6.5 προτιμώ να πάω σε κάτι πιο ασφαλές. :)

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο εντελως ξαφνικο το κινητο μου δεν βρισκει δικτυο.

 

Δεν αλλαξα τιποτα, δεν εγκατεστησα τπτ.

Απλα δεν βρισκει το δικτυο της cosmote στο οποιο ειμαι....

 

Εβαλα τη καρτα μου (που ειναι 3 μηνων) σε παλιο κινητο κ δουλευει μια χαρα εκει.

 

Για πειτε....τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σχετικά με τις cooked ROMs στα 6.5 προτιμώ να πάω σε κάτι πιο ασφαλές. :)

 

Και καλά κάνεις, αλλά όπως τονίζουμε όλοι... η μεγάλη οθόνη, κάνει τη διαφορά. Όλα τα άλλα γίνονται. Η απόφαση δική σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι οταν στην today που εχω το device (un)locked οταν το κλειδωνω και με παρει καποιος πολλες φορες τελειωνοντας να μιλαω βλεπω οτι εχει ανοιξει τo programs,το calendar,τα μυνηματα και η σελιδα του microsoft exchange στο μενου του active sync!!!και τα κλεινω μετα ενα ενα! τι μπορει να συμβαινει?εχω κανει hard reset αλλα παλι το κανει!
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι οταν στην today που εχω το device (un)locked οταν το κλειδωνω και με παρει καποιος πολλες φορες τελειωνοντας να μιλαω βλεπω οτι εχει ανοιξει τo programs,το calendar,τα μυνηματα και η σελιδα του microsoft exchange στο μενου του active sync!!!και τα κλεινω μετα ενα ενα! τι μπορει να συμβαινει?εχω κανει hard reset αλλα παλι το κανει!

 

Με ποια ROM ??

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πιστεύω απλά ότι ανάμεσα στις κλήσεις μένει ανοιχτή η οθόνη και μέχρι να σβήσει εκεί που βρίσκεται ακουμπάει κάπου και ενεργοποιεί ότι βρει. Δεν έχει να κάνει με ROM ή συσκευή.

@ilka71: Διόρθωσε με εάν έχω καταλάβει λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο εντελως ξαφνικο το κινητο μου δεν βρισκει δικτυο.

 

Δεν αλλαξα τιποτα, δεν εγκατεστησα τπτ.

Απλα δεν βρισκει το δικτυο της cosmote στο οποιο ειμαι....

 

Εβαλα τη καρτα μου (που ειναι 3 μηνων) σε παλιο κινητο κ δουλευει μια χαρα εκει.

 

Για πειτε....τι μπορω να κανω?

 

Έχεις ανοιχτό το τηλέφωνο έτσι? Μετά κοίτα στις ρυθμίσεις αν το έχεις στο αυτόματο τον εντοπισμό δικτύου, αν και θα έπρεπε να βρίσκει και άλλο.....

Να υποθέσω έχεις κάνει soft reset έτσι? Και τέλος....χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης τηλεφώνου όπως ας πούμε το phonealarm?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω απλά ότι ανάμεσα στις κλήσεις μένει ανοιχτή η οθόνη και μέχρι να σβήσει εκεί που βρίσκεται ακουμπάει κάπου και ενεργοποιεί ότι βρει. Δεν έχει να κάνει με ROM ή συσκευή.

@ilka71: Διόρθωσε με εάν έχω καταλάβει λάθος.

λες απο την στιγμη που αρχιζει να χτυπαει στην θηκη μεχρι να το βγαλω να πατιεται κατι?αλλα γιατι το κανει οταν το τηλ ειναι κλειδωμενο?:blink:

την μαμα ρομ 1.56 εχω

Link to comment
Share on other sites

15 μερες χωρις φλασαρισμα..κ με το iphone πλεον κυριολεκτικα παροπλισμενο...

θα κλεισω μηνα με την ιδια ρομ για 1η φορα με wm συσκευη...και δεν με πειραζει καθολου..

θα ειναι η 1η φορα που τα προγραμματα καταγραφης κλησεων/δεδομενων θα εχουν ΟΛΟΚΛΗΡΟ MΗNΑ στα αρχεια καταγραφης τους!!!

δεν εχει ξαναγινει ποτε αυτο σε μενα...τοσα χρονια...

ακουω για φλασαρισματα ακομη κ γελαω..συγχωρεστε με....αλλα δεν σας καταλαβαινω ...πια !

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

15 μερες χωρις φλασαρισμα..κ με το iphone πλεον κυριολεκτικα παροπλισμενο...

θα κλεισω μηνα με την ιδια ρομ για 1η φορα με wm συσκευη...και δεν με πειραζει καθολου..

θα ειναι η 1η φορα που τα προγραμματα καταγραφης κλησεων/δεδομενων θα εχουν ΟΛΟΚΛΗΡΟ MΗNΑ στα αρχεια καταγραφης τους!!!

δεν εχει ξαναγινει ποτε αυτο σε μενα...τοσα χρονια...

ακουω για φλασαρισματα ακομη κ γελαω..συγχωρεστε με....αλλα δεν σας καταλαβαινω ...πια !

Σε καταλαβαίνω. :lol: Η απόλυτη σταθερότητα!

 

Για καταγραφή δεδομένων κλήσεων τι χρησιμοποιείς;

 

Και για να κάνω και εδώ την ερώτηση. Γίνεται οι φωνητικές οδηγίες του IGO να περνάνε στο BT ακουστικό και όχι στο ηχείο? Και αν ναι, πώς;

 

edit.. νομίζω ότι θέλει stereo ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το προβλημα με την αποσυνδεση του bt ακουστικου ενω μιλω παραμενει και ειναι σπαστικο!τι να κανω?εχω κανει hard reset 3 φορες!
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω. :lol: Η απόλυτη σταθερότητα!

 

Για καταγραφή δεδομένων κλήσεων τι χρησιμοποιείς;

 

Και για να κάνω και εδώ την ερώτηση. Γίνεται οι φωνητικές οδηγίες του IGO να περνάνε στο BT ακουστικό και όχι στο ηχείο? Και αν ναι, πώς;

 

edit.. νομίζω ότι θέλει stereo ακουστικό.

Nικολα το baterry status το παλιο αλλα μονο για εξερχομενες κ sms

ναι θελει στερεο handsfree

 

ρε παιδια το προβλημα με την αποσυνδεση του bt ακουστικου ενω μιλω παραμενει και ειναι σπαστικο!τι να κανω?εχω κανει hard reset 3 φορες!

 

να αλλαξεις ρομ η handsfree!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και για να κάνω και εδώ την ερώτηση. Γίνεται οι φωνητικές οδηγίες του IGO να περνάνε στο BT ακουστικό και όχι στο ηχείο? Και αν ναι, πώς;

 

Έχεις δοκιμάσει το BTAudio; (Δεν χρειάζεται stereo bluetooth hands-free)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει το BTAudio; (Δεν χρειάζεται stereo bluetooth hands-free)

Ευχαριστώ Γιάννη. Θα το δοκιμάσω αύριο στο ταξίδι.

Link to comment
Share on other sites

Εάν σου μεταφέρονται όλοι οι ήχοι στο BT ακουστικό λογικά θα είσαι οκ.

Δουλεύει μια χαρά Γιάννη. Το δοκίμασα ήδη. Ευχαριστώ πολύ. Θα ευχαριστηθώ πλοήγηση αύριο με την Αφροδίτη (TTS) να μου τα λέει στο αυτί :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους φορανε ROM που βασιζονται στα WM 6.5, εδω μπορειτε να βρειτε καποιες Colored Top Task bar

http://forum.ppcgeeks.com/showpost.php?p=867943&postcount=1 :)

Στη συνημμενη φωτο μπορειτε να παρετε μια ιδεα απο αυτο που εννοω :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

15 μερες χωρις φλασαρισμα..κ με το iphone πλεον κυριολεκτικα παροπλισμενο...

θα κλεισω μηνα με την ιδια ρομ για 1η φορα με wm συσκευη...και δεν με πειραζει καθολου..

θα ειναι η 1η φορα που τα προγραμματα καταγραφης κλησεων/δεδομενων θα εχουν ΟΛΟΚΛΗΡΟ MΗNΑ στα αρχεια καταγραφης τους!!!

δεν εχει ξαναγινει ποτε αυτο σε μενα...τοσα χρονια...

ακουω για φλασαρισματα ακομη κ γελαω..συγχωρεστε με....αλλα δεν σας καταλαβαινω ...πια !

 

Κι εγώ αισίως μια βδομάδα:O:X

Παρόλο που είμαι 100% ευχαριστημένος από τον συνδιασμό Super Lite Onkolog-Shell3, νομίζω ότι βοήθησε πολύ οτι ασχολήθηκα με το iGO8 και τον πρώτο χάρτη που κυκλοφόρισε για Αίγυπτο. Οπότε ξεχάστηκα.

Βέβαια σήμερα που έριξα μια ματιά στο XDA ένοιωσα κάτι να με καίει βλέποντας κάποιες νέες ρομ.

Είναι ανησυχιτικό αυτό γιατρέ μου?:cry:

 

Δηλαδή ............είσαι σίγουρος οτι δεν πρέπει να δοκιμάσουμε την νέα σουπερ onkolog?:O:lost::devil:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αισίως μια βδομάδα

Παρόλο που είμαι 100% ευχαριστημένος από τον συνδιασμό Super Lite Onkolog-Shell3, νομίζω ότι βοήθησε πολύ οτι ασχολήθηκα με το iGO8 και τον πρώτο χάρτη που κυκλοφόρισε για Αίγυπτο. Οπότε ξεχάστηκα.

Βέβαια σήμερα που έριξα μια ματιά στο XDA ένοιωσα κάτι να με καίει βλέποντας κάποιες νέες ρομ.

Είναι ανησυχιτικό αυτό γιατρέ μου?:cry:

 

Δηλαδή ............είσαι σίγουρος οτι δεν πρέπει να δοκιμάσουμε την νέα σουπερ onkolog?:O:lost::devil:

Δύο εβδομάδες εδώ με τον ίδιο συνδυασμό και με τις ίδιες σκέψεις με σένα.. να τη δοκιμάσουμε ή όχι??? :lol::lol:

 

έχουμε αρρωστήσει :X:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δύο εβδομάδες εδώ με τον ίδιο συνδυασμό και με τις ίδιες σκέψεις με σένα.. να τη δοκιμάσουμε ή όχι??? :lol::lol:

 

έχουμε αρρωστήσει :X:blink:

 

Την δοκιμαζω εγω για σενα!!

Εχει βαλει ati drivers και κατι αλλους που κυκλοφορουν και το spb πεταει!!

 

Μια ερωτηση: Πως μπορω να ορισω το end key hardware button ωστε να κλεινει τα προγραμματα και οχι να τα ελαχιστοποιει???

 

Επισης μπορω να βαλω το volume control και τον comm manager του μανιλα?

Υπαρχουν cabs εννοω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμαζω εγω για σενα!!

Εχει βαλει ati drivers και κατι αλλους που κυκλοφορουν και το spb πεταει!!

 

Μια ερωτηση: Πως μπορω να ορισω το end key hardware button ωστε να κλεινει τα προγραμματα και οχι να τα ελαχιστοποιει???

 

Επισης μπορω να βαλω το volume control και τον comm manager του μανιλα?

Υπαρχουν cabs εννοω?

 

Υπάρχουν στην πρώτη σελίδα του onkolog λίγο πιο κάτω από εκεί που εχει το λινκ για την νεα ρομ.

Αμα θες μπορεις να βάλεις και τον task manager να ησυχάσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ο comm manager ειναι ο παλιος, ηθελα τον καινουριο που ειναι στις τοπαζ αλλα δεν πειραζει.

 

Ο inesoft phone δε μου αρεσε καθολου και μαλλον παω παλι για τοπαζ. Αντε να δουμε...

 

Μου αρεσει παααααααρα πολυ το τηλεφωνο μου με μονο το spb!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...