Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αλλά αυτά θα είναι με αγγλική ρομ. Δεν μου κάνει.

Αλλωστε ο Δεκέμβρης-Γενάρης δεν είναι μακριά. Μιλάμε για 2 μήνες και κάτι ίσως μόνο. :)

 

Εαν θέλεις τα Ελληνικά απο την Ace, ναι θα πρέπει να περιμένεις... εαν οχι...:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχειs δικιο nectons.μην ξεχναs ομωs κατι πολυ σοβαρο.τοσα χρονια το παιχνιδι με τα ppc δεν εχει τελιωμο.μην ξεχναs το γαμ...ι που τρωγαμε εαν παιρναμε ενα ppc μιαs αλληs εταιριαs περα τηs ace hellas.ψαχναμε να βρουμε ποιοs το γεννησε σε περιπτωση που επρεπε να το στειλειs για σερβιs.να υπενθημισω οτι με την ace δεν εχω τιποτα.αλλα απλα υπαρχουν.και παιρνειs μια απαντηση.οτι και να ειναι αυτη εαν παρειs μιαs αλληs εταιριαs και χρειαστειs να το στειλειs για οποιοδηποτε λογο...ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ 1-2-3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.ΕΤΣΙ ΕΙΣΑΙ ΔΕΣΜΙΟΣ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ PPC ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ:cool:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν κατάλαβαν: Τα μηνύματα περί συγκρίσεων, καθώς και τα μηνύματα με αλληλοκατηγορίες μεταφέρθηκαν, πλέον, στον κάδο... Σκοπός της παρέμβασης που έγινε ήταν να συνεχίσετε ειρηνικά τη συζήτησή σας χωρίς να παραβείτε τους ΟΠΧ. Μπορείτε, από εδώ και στο εξής να δεχθείτε αυτό που έγινε, ως μία απλή δημόσια παρατήρηση προς όλους για να ηρεμήσουν οι τόνοι. Μετριασμός. Moderation. Αν θέλετε, μπορείτε να συνεχίσετε τώρα τη συζήτησή σας on-topic.

 

Και ναι, προφανώς που και που επιτρέπονται κάποιες μικρές παρεκτροπές. Όμως όταν ανάβουν τα αίματα, είναι καλύτερο, είτε να σταματήσετε, είτε να μεταφερθείτε στους διαξιφισμούς και να κένετε όποια αντιπαράθεση θέλετε, χωρίς να παραβείτε τους ΟΠΧ.

 

Με άλλα λόγια, ηρεμήστε, αγνοήστε το μήνυμά μου και συνεχίστε on-topic.

Thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα... η βαθιά επιθυμία! :rolleyes:

 

Φιλε Athanaso77,μαλλον εχεις δικιο..!!

Και αυτο που με συνεπαιρνει περισσοτερο,ειναι η οθοναρα του..

Ασε που θα θυμηθω και τα νιατα μου,με τις 3.5 οθονες των πρωτων pocket pc phones που ειχα,το Qtek Xda (1010) και μετα το 2020..!!!

Τα τελευταια χρονια μου ειχαν βγει τα ματια με τις 2.8..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και αυτο που με συνεπαιρνει περισσοτερο,ειναι η οθοναρα του..

 

Afto einai anamfisbitita to simantikotero pronomio tis sygkekrimenis syskevis.

 

Afto pou me anisixei ligo einai i poiotita tou GPS tou mias kai to enswmatwmeno gpsone tou Qualcomm epeksergasti den mas exei deiksei kai ta kalytera apotelesmata apo ti xrisi tou stis mexri twra syskeves.

 

Episis... pistevw oti oi syskeves me WM simera den einai se thesi na antapekselthoun swsta elleipsei d-pad.

 

Tha deiksei loipon... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για το GPS chipset,συμφωνω 100%...

Ειναι πολλες οι φορες που χρησιμοποιωντας το Καιζερ,εχω "αναπολησει" το GPS των ETEN Μ600 και X500...Το οποιο Χ500 μου εβγαζε σημα ακομα και μεσα στο ασανσερ του σπιτιου μου..!!Απιστευτα πραγματα...

Οσον αφορα την ελλειψη του D-pad...Δε μπορω να ειμαι αντικειμενικος κριτης,γιατι ποτε δε το χρησιμοποιησα ιδιαιτερα...

Ειμαι κλασικος "πενακιας"...Για να καταλαβεις τι εννοω,ακομα και το πληκτρολογιο μου ειναι αχρηστο...1 χρονο τωρα με το Καιζερ,δεν εχω γραψει ΠΟΤΕ μηνυμα χρησιμοποιωντας το...Και ειναι ζητημα αν εχω "συρει" το πληκτρολογιο 10 φορες..

Ειπα να παρω PPC με πληκτρολογιο,μηπως αλλαξω συνηθειες,αλλα...ο γερο-λυκος δεν αλλαζει τριχωμα...

Αντε μηπως με την οθοναρα,"κοψω" το πενακι και χρησιμοποιω τα δαχτυλα...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αντε μηπως με την οθοναρα,"κοψω" το πενακι και χρησιμοποιω τα δαχτυλα...

 

Nomizw oti den tha dyskolefteis ean skefteis oti emeis to exoume kopsei kairo twra me ta diamond kai Pro pou exoun 2,8" othoni!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το παράγγειλα. Το GPS ΝΕΜΕΑ με έκοψε λίγο αλλά και το x500+ που έχω σε nmea παίζει με το Destinator οπότε τσάμπα το SIRFIII. Τώρα για ανσανσερ κ.λ.π. ε δε πιστεύω ότι είναι θέμα. Για το DPAD είναι θέμα συνήθειας. Απ'όσα έχω δει και έχω καταλάβει στην ουσία είναι σα να κάνει zoom το 640χ480 οπότε χαλαρά παίζεις με το δάκτυλο. Το φλας όντως χαζό που δε το έβαλαν αλλά ο φακός δείχνει να τραβάει πολύ καλά ειδικά σε σύγκριση με το iphone. Αν παίζει με χαμηλό φωτισμό τότε δε το θες το φλας. Έτσι κι αλλιώς για να βγάλεις καλή φωτογραφία θες φωτογραφική ότι και να λέμε. Θέλει πολύ ακόμη για να πεις ότι τα έχεις όλα σε ένα.

Ψήνομαι και για μια 16gb μνήμη και να καταργήσω το mp3 και την έξτρα βεντούζα στο αμάξι....

Το μηχανάκι είναι όλα τα λεφτά.

Το καλύτερο βέβαια θα είναι το HD με δυνατότητα DVB, 32gb ενσωματωμένη αλλά και θύρα για micro SD, και φλας και wimax και video out ... α και φυσικά 3.500Mah μπαταρία ή cell χωρίς θυσία στο μέγεθος. Εκεί τέλος θα είναι όλα-όλα τα λεφτά.... αλλά έτσι όπως το βλέπω σε κανα 2 χρονάκια.

Ζητάω πολλά?:lol::lol::lol:

Άντε να δω πότε θα το πάρω γιατί πρέπει να έχει γίνει της π.... με τις προπαραγγελίες...

Επίσης ένα χοντρό θέμα είναι η θήκη και η μπαταρία. Σίγουρα θα χρειαστώ μεγαλύτερη γιατί δε το βλέπω να αντέχει πάνω από μία ημέρα με τη χρήση που κάνω. Για θήκη ελπίζω η krusell να βγάλει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Arty έτσι βιάστηκα και εγώ με το diamond και έκανα προ παραγγελία με αποτέλεσμα να μου στείλουν παρτίδα που προορίζονταν για Ασία , με αποτέλεσμα ούτε ευρωπαϊκή εγγύηση ούτε πρόσβαση στο ευρωπαϊκό site για να κατεβάσω firmware είχα! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Το οποιο Χ500 μου εβγαζε σημα ακομα και μεσα στο ασανσερ του σπιτιου μου..!!Απιστευτα πραγματα...

 

Aυτό δεν είναι απαραίτητα καλό...

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, πόσο μεγάλα τα κάνουν πια τα ασανσέρ, που χρειάζεσαι και gps για να μη χαθείς; :lol::lol::lol:

Πάντως, από την εμπειρία μου, δεν είναι και πολύ καλό να αγοράζουμε τις πρώτες συσκευές που ρίχνονται στην αγορά.....:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυτό δεν είναι απαραίτητα καλό...

Εχεις δικιο...

Ε ρε "τηγανισμα" που εχει φαει ο εγκεφαλος μου..:lol:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο...

Ε ρε "τηγανισμα" που εχει φαει ο εγκεφαλος μου..:lol:

 

Δεν το είπα από αυτή την άποψη.

Μπορεί φαινομενικά να έχεις fix στο ασανσερ, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι σε εξωτερικό χώρο θα έχεις καλύτερο σήμα από κάποια άλλη συσκευή που δε θα έβλεπε τίποτα μέσα σε ένα ασανσερ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως, από την εμπειρία μου, δεν είναι και πολύ καλό να αγοράζουμε τις πρώτες συσκευές που ρίχνονται στην αγορά.....:cool:

 

Γιατί το λες; Hardwarικά πάντως δεν αλλάζουν όποτε και να την πάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορεί φαινομενικά να έχεις fix στο ασανσερ, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι σε εξωτερικό χώρο θα έχεις καλύτερο σήμα από κάποια άλλη συσκευή που δε θα έβλεπε τίποτα μέσα σε ένα ασανσερ.

 

Έχεις ένα δίκιο... αλλά η εμπειρία λέει ότι αυτό αποτελεί εξαίρεση. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες; Hardwarικά πάντως δεν αλλάζουν όποτε και να την πάρεις.

 

Δεν ξέρω, δεν μπορώ να το τεκμηριώσω, απλά διαβάζοντας στα αντίστοιχα θέματα των εκάστοτε συσκευών, παρατηρώ περισσότερους χρήστες να αντιμετωπίζουν προβλήματα στις αρχές, και όσο περνάει ο καιρός, όλο και μειώνονται.

Ισως με τον καιρό να διοχετεύονται καλύτερες ρομ, δεν ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν διατηρεί το κλείδωμα μέσα στο ασανσερ (δηλαδή ήσουν έξω και μπήκες) τότε είναι κάτι που πιθανά δεν μου άρεσε γιατί δεν θα έπρεπε να πιάνει.. και αν δείχνει ότι πιάνει .. τότε πιθανά κάνει πολύ αργή ανανέωση => σου δείχνει λάθος στίγμα

 

Επίσης ο gps δέκτης δεν σου τηγανίζει το κεφάλι... είναι δέκτης όχι πομπός οπότε μην ανησυχείς

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ισως με τον καιρό να διοχετεύονται καλύτερες ρομ, δεν ξέρω.

 

Αυτό ακριβώς είναι... η εξέλιξη των ROMs είναι αυτή που κάνει τη διαφορά. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης ο gps δέκτης δεν σου τηγανίζει το κεφάλι... είναι δέκτης όχι πομπός οπότε μην ανησυχείς

 

Ορθόν! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν διατηρεί το κλείδωμα μέσα στο ασανσερ (δηλαδή ήσουν έξω και μπήκες) τότε είναι κάτι που πιθανά δεν μου άρεσε γιατί δεν θα έπρεπε να πιάνει.. και αν δείχνει ότι πιάνει .. τότε πιθανά κάνει πολύ αργή ανανέωση => σου δείχνει λάθος στίγμα

 

Επίσης ο gps δέκτης δεν σου τηγανίζει το κεφάλι... είναι δέκτης όχι πομπός οπότε μην ανησυχείς

Σωστό.

Δε γίνεται να δει δορυφόρους σε κλειστό χώρο. Αν βλέπει κάτι δε λειτουργεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να εξηγησω το λογο που μου εδιχνε στιγμα μεσα στο ασανσερ (μενω στο ρετιρε),αλλα και ΜΕΣΑ στο σπιτι οταν ημουνα κοντα στη πορτα της βεραντας.

Αλλωστε δηλωνω εντελως ασχετος με τετοιου ειδους τεχνικα θεματα

Τωρα οσον αφορα τη γρηγορη η αργη ανανεωση,εμενα με ενδιαφερει να μη χανει γρηγορα το στιγμα οταν οδηγω.

Γιατι αν ειναι θεμα "γρηγοραδας" το γεγονος πως το Καιζερ (που εχει το chipset της Qualcomm),χανει το σημα ακομα και οταν περναω κατω απο μικρες συραγγες των 50 μετρων με το αμαξι,τοτε συγνωμη αλλα στο "Θεμα GPS" μου αρεσουν τα πιο "αργα" οπως το ΕΤΕΝ...:D

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Χάνει στίγμα σε γέφυρες? Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα αλλά όχι και ότι είμαι και ευχαριστημενος πλήρως.

 

Γενικά η HTC μέχρι οι καταναλωτές να το συνειδιτοποιήσουμε και να μειώσουμε τις αγορές μέτριων συσκευών, θα βγάζει μέτρια πράγματα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...