Jump to content

Sony Ericsson G705


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παλι εχει ενα αλλο κολλημα... οταν παει να τελειωσει η μπαταρια αναβοσβηνει το κοκκινο led που βρισκεται στο πληκτρο τερματισμου κλησης... Παρολο ομως που το βαζω να φορτισει και παρολο που φορτιζει πληρως και ακομα οταν το αποσυνδεω απο την πριζα το led συνεχιζει να αναβοσβηνει... Χρειαζεται να το σβησω και να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει....

 

To εχω δει και στο δικο μου αλλα και στα περισσοτερα μοντελα που εχουν περασει απο τα χερια μου.. Δεν ειναι προβλημα του G705 και δε ξερω αν μπορουμε να το πουμε προβλημα.. μαλλον υπαρχει καποια σκοπιμοτητα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μόλις αποκτισα το g705 κ θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει ειδικη version flash player για το κινιτο κ που μπορω να την βρω ωστε να μπορω να βλεπω animes κτλ στο κινιτο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι...επειδη πηρα το κινητο σε cosmote ΟΧΙ πως εχει καποιο λογοτυπο σηματακι πανω ουτε ειναι κατι κλειδωμενο...! Απλα θελω να δω αν υπαρχει καπου το κανονικο firmware της Sony ericcson για να το περασω μεσα...Ty:)
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι...επειδη πηρα το κινητο σε cosmote ΟΧΙ πως εχει καποιο λογοτυπο σηματακι πανω ουτε ειναι κατι κλειδωμενο...! Απλα θελω να δω αν υπαρχει καπου το κανονικο firmware της Sony ericcson για να το περασω μεσα...Ty:)

μπες στην υπηρεσια αναβαθμισης της sony ericsson και :blink: αν υπαρχει διαθεσιμο update :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kατ'αρχήν , συγνώμη , εάν η ερώτηση που θα κάνω έχει ξαναγίνει , αλλά δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αυτού του topic.Yπάρχει κάποια επιλογή που να απενεργοποιεί τη δυνατότητα υποβοήθησης εύρεσης στίγματος , μέσω κεραιών κινητής τηλεφωνίας;Το ψάχνω , γιατί θέλω να έχω στίγμα , μόνο από GPS και όχι a GPS , ώστε να μην χρεώνομαι.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Kατ'αρχήν , συγνώμη , εάν η ερώτηση που θα κάνω έχει ξαναγίνει , αλλά δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αυτού του topic.Yπάρχει κάποια επιλογή που να απενεργοποιεί τη δυνατότητα υποβοήθησης εύρεσης στίγματος , μέσω κεραιών κινητής τηλεφωνίας;Το ψάχνω , γιατί θέλω να έχω στίγμα , μόνο από GPS και όχι a GPS , ώστε να μην χρεώνομαι.Ευχαριστώ.

 

Μενου--> Υπηρεσία Εντοπισμου --> Ρυθμισεις --> Υποβοηθηση Εκκινησης --> Ποτε....

Αυτη ειναι η σειρα για να απενεργοποιησεις το aGps και να εχεις μονο Gps...Παρολα αυτα η υποβοηθηση αυτη του Gps για να χρεωθεις προυποθετει να εισαι μεσα στο ιντερνετ και φυσικα με καποιο προφιλ κινητης τηλεφωνιας...

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει με το gps.Το έβαλα να ψάξει , βρήκε 3 δορυφόρους , αλλά δεν μπορώ να βρώ που λέει το στίγμα.Μπορείτε να βοηθήσετε;Θέλω μόνο φ και λ.
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει με το gps.Το έβαλα να ψάξει , βρήκε 3 δορυφόρους , αλλά δεν μπορώ να βρώ που λέει το στίγμα.Μπορείτε να βοηθήσετε;Θέλω μόνο φ και λ.

 

Δεν σε επιασα! τι εννοεις φ και λ?? Παντως στο μενου--> Υπηρεσια εντοπισμου --> αρχειο καταγραφης περιεχει τις συντεταγμενες που επισκεφτηκες...( μου φαινεται αυτες απο το tracker)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε επιασα! τι εννοεις φ και λ?? Παντως στο μενου--> Υπηρεσια εντοπισμου --> αρχειο καταγραφης περιεχει τις συντεταγμενες που επισκεφτηκες...( μου φαινεται αυτες απο το tracker)

 

Δηλαδή γεωγραφικό πλάτος και γεωγραφικό μήκος , οι συντεταγμένες.Εκεί που λές δεν μου τα εμφανίζει , παρόλο που έχει 3 ή 4 δορυφόρους.Μήπως πρέπει να περιμένω περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

To εχω δει και στο δικο μου αλλα και στα περισσοτερα μοντελα που εχουν περασει απο τα χερια μου.. Δεν ειναι προβλημα του G705 και δε ξερω αν μπορουμε να το πουμε προβλημα.. μαλλον υπαρχει καποια σκοπιμοτητα

 

Τι σκοπιμοτητα δηλαδη σου ερχεται στο μυαλο??? Ειναι ενα led για να σηματοδοτησει οτι η μπαταρια σου τελειωνει...ποιος ο λογος-σκοπιμοτητα του να συνεχιζει να αναβοσβηνει απο τη στιγμη που η μπαταρια ειναι φορτισμενη??? Κανεις καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή γεωγραφικό πλάτος και γεωγραφικό μήκος , οι συντεταγμένες.Εκεί που λές δεν μου τα εμφανίζει , παρόλο που έχει 3 ή 4 δορυφόρους.Μήπως πρέπει να περιμένω περισσότερο;

 

Εμενα μου βγαζει πληρογοριες στο αρχειο καταγραφης για τις τελευταιες τοποθεσιες...παρολα αυτα το εψαξα και σου δινει πληροφοριες για τις συντεταγμενες σου στο Μενου--> Υπηρεσια εντοπισμου --> Πληρ. καταστασης. Επακριβως στην καρτελα τρεχουσα δραστηριοτητα κατω απο εκει που λεει 60 λεπτα μου εμφανιζει με κοκκινα γραμματα το Ν και το Ε.. Απλα θελει υπομονη κανενα 20 λεπτο και να εισαι σε ανοιχτο μερος...

Link to comment
Share on other sites

Τι σκοπιμοτητα δηλαδη σου ερχεται στο μυαλο??? Ειναι ενα led για να σηματοδοτησει οτι η μπαταρια σου τελειωνει...ποιος ο λογος-σκοπιμοτητα του να συνεχιζει να αναβοσβηνει απο τη στιγμη που η μπαταρια ειναι φορτισμενη??? Κανεις καμια ιδεα???

 

Τι σκοπιμότητα βρε παιδιά και πράσινα άλογα;Ένα bug του λογισμικού είναι,εξαιρετικά ασήμαντο που απλά δεν το διόρθωσαν μέχρι στιγμής!Δεν επηρεάζει με κανένα τρόπο το οτιδήποτε! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι σκοπιμότητα βρε παιδιά και πράσινα άλογα;Ένα bug του λογισμικού είναι,εξαιρετικά ασήμαντο που απλά δεν το διόρθωσαν μέχρι στιγμής!Δεν επηρεάζει με κανένα τρόπο το οτιδήποτε! :)

 

Ετσι σωστα τα λες...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει πληρογοριες στο αρχειο καταγραφης για τις τελευταιες τοποθεσιες...παρολα αυτα το εψαξα και σου δινει πληροφοριες για τις συντεταγμενες σου στο Μενου--> Υπηρεσια εντοπισμου --> Πληρ. καταστασης. Επακριβως στην καρτελα τρεχουσα δραστηριοτητα κατω απο εκει που λεει 60 λεπτα μου εμφανιζει με κοκκινα γραμματα το Ν και το Ε.. Απλα θελει υπομονη κανενα 20 λεπτο και να εισαι σε ανοιχτο μερος...

 

Eυχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.Ελπίζω να δουλέψει.:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις αποκτισα το g705 κ θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει ειδικη version flash player για το κινιτο κ που μπορω να την βρω ωστε να μπορω να βλεπω animes κτλ στο κινιτο

 

kapoios help? -.-

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα,το πήρα και εγω το τηλεφωνάκι αλλα παίδες έχω το εξής πρόβλημα με το τηλέφωνο και θα ήθελα να μου πει κανεις αν εχει παρατηρήσει το ίδιο.Όταν παταω το κατω πληκτρο απο αυτα των τεσσάρων κατευθύνσεων το τηλεφωνο φαινεται να μην ανταποκρινεται έτσι οπως θα επρεπέ ή εστω όπως στα άλλα τρία.πχ θα πρέπει να το πατήσω 8 φορές για να προχωρήσει 5 μυνήματα κατω και πολλες φορές πρέπει να το πιέσω αρκετά.το τηλεφωνο το εχω μολις 4 ώρες να τους το παω για service η θα μου πουν οτι δεν βλεπουν το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

μία ερωτησούλα θα ήθελα να κάνω. Έχω ένα SE G705. Από που μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις για gprs?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μία ερωτησούλα θα ήθελα να κάνω. Έχω ένα SE G705. Από που μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις για gprs?

θα μπεις εδώ και θα ακολουθησεις της οδηγιες και θα σου ερθουν με γραπτο μηνυμα στο κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια.Θέλω να ακούω ραδιόφωνο μέσω internet (πάντα από wi-fi) στο G705 και δεν μπορώ.Ανοίγει κανονικά τη σελίδα (live24.gr)αλλά δεν ανοίγει το σταθμό.Μήπως θέλω κάποιο πρόγραμμα τύπου flash player;:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια.Ψάχνω ένα media player , ώστε να μπορώ να ακούω ραδιόφωνο από το internet.

αυτο δεν γινετε..:) ισως με java εφαρμογη αλλα και παλι χλωμο το :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια.Ψάχνω ένα media player , ώστε να μπορώ να ακούω ραδιόφωνο από το internet.

 

Φίλε μου υπάρχει αυτό http://www.lavellamobile.com . Είχα βάλει μια παλιότερη έκδοση η οποία βέβαια δε μου δούλεψε και τόσο καλά.. Έκανε κάτι παύσεις στον ήχο. Τσέκαρέ το and let us know! (Το είχα κατεβάσει από getjar.com)

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια.Θέλω να ακούω ραδιόφωνο μέσω internet (πάντα από wi-fi) στο G705 και δεν μπορώ.Ανοίγει κανονικά τη σελίδα (live24.gr)αλλά δεν ανοίγει το σταθμό.Μήπως θέλω κάποιο πρόγραμμα τύπου flash player;:(:(:(

Δεν νομίζω ότι μπορείς να ακούσεις live24.. γίνεται στα τηλέφωνα UIQ με χρήση του CorePlayer αλλα θα πρέπει

να έχεις έτοιμο το url του stream (δεξί κλικ->ιδιότητες->θέση). Βέβαια υπάρχουν και εφαρμογές java για internet radio.

 

http://www.getjar.com/software/Sony-Ericsson/K800i/Search/radio

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου κατι. πως μπορω να αφαιρεσω πληρως το θεμα της cosmote και το my view απ το κινητο? ακομη δε βγηκε καμια αναβαθμιση? στο w705 που κυκλοφορησε κι αργοτερα εχει βγει! τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...