Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχω κάνει και αυτό μου λέει ότι δεν μπορεί να το κανει

Συγκεκριμενα¨<<Η ενημέρωσή του διακομιστή δεν ειναι διαθέσιμη.(Σφάλμα 3)>>

η αγωνια,η γυμναστκη και ο ερωτας ειναι η ζωη οχι τα λεφτα:)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

iroc έκδοση του chrome

http://www.srware.net/en/software_sr...n_download.php

θα δείτε ότι αξίζει και adblock http://www.srware.net/downloads/adblock.ini

 

EXEI acid3 test 100/100 δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό κι είναι πολύ γρήγορος.

τέλος δεν έχει τα spy του chrome

 

από ταχύτητα είναι καλός, δοκιμάζεις και βλέπεις!

προσωπικά ο ff δεν μου αρέσει πολυ, αυμβατότητα κάθε αναβάθμιση με νέα plugin...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει δυνατότητα να εξαιρέσω μια σελίδα από το να μπλοκάρει τα pop up παράθυρα? Συγκεκριμένα θέλω να το κάνω για το myphone διότι όταν έχω ένα pm μου το μπλοκάρει και πρέπει να πάω στα pms για να το δω!

 

Α.. και κάτι άλλο. Γίνεται αντί για τα πιο δημοφιλή να έχω κάποιους σελιδοδείκτες όπως είναι στον opera?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχουν γίνει αλλαγές απ' ότι φαίνεται τις τελευταίες μέρες! Μου ανοίγει ακόμα πιο γρήγορα τις σελίδες. Επίσης όταν κατεβάζω αρχεία δεν χρειάζεται να τα κάνω κατάργηση ένα ένα. Έχει επιλογή πλέον να τα κάνει κατάργηση όλα μαζί κατευθείαν! :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το θεμα των καρτελων οταν εχω ανοικτες διαφορες καρτελες και θελω να τις μετακινησω δεξια αριστερα αυτο βραχυκυκλωνει και μου τη κανει τη καρτελα καινουριο παραθυρο και μετα μου βγαζει τη πιστη να το ξανακανω καρτελα καποια λυση ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το θεμα των καρτελων οταν εχω ανοικτες διαφορες καρτελες και θελω να τις μετακινησω δεξια αριστερα αυτο βραχυκυκλωνει και μου τη κανει τη καρτελα καινουριο παραθυρο και μετα μου βγαζει τη πιστη να το ξανακανω καρτελα καποια λυση ?

It's not a bug, it's a feature :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Βγήκε νέα έκδοση του Google Chrome; Είδα στο Cnet.com ότι ένας εγκατέστησε θέματα στο Google Chrome από τη σελίδα https://tools.google.com/chrome/intl/en/themes/index.html .Μπήκα στην παραπάνω σελίδα αλλά μου έλεγε ότι τα θέματα δεν είναι συμβατά για την έκδοση που έχω και ότι πρέπει να εγκαταστήσω την έκδοση 3.0.195.6.

http://img5.imageshack.us/img5/4393/googlechromeq.png Τα θέματα είναι πολύ ωραία.:D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η τελευταία έκδοση του google chrome! Και τα θεματάκια όμορφα είναι. :D Λογικά θα βγάλουν κι άλλα!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η τελευταία έκδοση του google chrome! Και τα θεματάκια όμορφα είναι. :D Λογικά θα βγάλουν κι άλλα!

 

Απο που την κατεβασατε??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.pcw.gr/files/Image/Articles/General/Google%20Chrome/Google-Chrome3.jpg

 

Διαθέσιμη είναι πλέον η τρίτη έκδοση του browser της Google, η οποία υπόσχεται μεγαλύτερες ταχύτητες και νέα χαρακτηριστικά

 

Η Google διέθεσε χτες στο κοινό την Version 3 του Chrome, κάτι που σημαίνει ότι η μάχη των browsers γίνεται ολοένα και πιο αβυσσαλέα. Η νέα αναβάθμιση έρχεται να προσθέσει καινούρια εργαλεία αλλά και κατά 25% ταχύτερη απόδοση στην JavaScript, σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

 

Ανάμεσα στα κυριότερα χαρακτηριστικά περιλαμβάνονται βελτιώσεις στις καρτέλες (tabs) αλλά και τον χειρισμό του περιεχομένου audio/video. Η συγκεκριμένη αναβάθμιση έρχεται ένα χρόνο μετά την πρώτη διάθεση του Chrome.

 

Σε ανακοίνωση που ανάρτησε η εταιρεία στο blog της δηλώνει ότι: "Αυτή η έκδοση είναι το αποτέλεσμα της δουλειάς 51 προγραμματιστών, 21 beta και 15 stable αναβαθμίσεων και 3.505 διορθώσεων σε bugs, μέσα σε διάστημα 1 έτους".

 

Ο Google Chrome έχει καταφέρει, έως τώρα, να κερδίσει μόλις του 3.5% της παγκόσμιας αγοράς, κάτι που τον τοποθετεί, όμως, μπροστά από τους παλαιότερους Opera και Apple Safari. Κυρίαρχο στην αγορά αποτελεί ο Internet Explorer της Microsoft, με μερίδιο 58%, και ακολουθεί ο Mozilla Firefox με περίπου 31%.

 

Όπως είναι γνωστό, ο Chrome αποτέλεσε το πρώτο βήμα, ώστε η Google να προχωρήσει και στο επόμενο στάδιο, στην ανάπτυξη δηλαδή του δικού της λειτουργικού συστήματος. Η ανακοίνωση για το Chrome OS είχε γίνει στις αρχές του καλοκαιριού.

 

Τα νέα χαρακτηριστικά του browser περιλαμβάνουν προσαρμόσιμες tab pages (μπορείτε να αποτρέψετε τη φόρτωση ορισμένων τμημάτων ή να ανακατατάξετε τα thumbnails κάποιας σελίδας).

 

Η Google απλοποίησε, επίσης, τη χρήση του Omnibox, -της μπάρας που συνδυάζει τη γραμμή εργαλείων με το πεδίο αναζήτησης- εισάγοντας εικονίδια για τον πιο εύκολο διαχωρισμό των σελίδων και των sites.

 

Επιπλέον, η πιο εξελιγμένη υποστήριξη για την HTML5 σημαίνει την πιο ομαλή αναπαραγωγή του βίντεο περιεχομένου χωρίς να είναι απαραίτητη η χρήση ξεχωριστού plug-in.

 

Πηγή : pcw

 

Βέβαια, η 3η έκδοση του Google Chrome είναι διαθέσιμη για "κατέβασμα" από τις 18 Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
που μπορω να βρω που ειναι αποθηκευμενα τα Usernames και οι κωδικοι προσβασης για τις ιστοσελιδες μου;
Link to comment
Share on other sites

Επιλογές - Προσωπικά στοιχεία - Εμφάνιση αποθηκευμένων κωδικών πρόσβασης
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kαλησπέρα

 

Γνωρίζει κανείς γιατί ο Chrome (έκδοση 4.0.213.1), δε μου ανοίγει αρχεία pdf;

Την ίδια στιγμή, ο safari π.χ. λειτουργεί κανονικά.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Πού την βρήκες αυτή την έκδοση? Νόμιζα και εγώ ότι βγήκε νεότερη.. αλλά μόλις τώρα το ξανακατέβασα από το site της google το έκανα εγκατάσταση και μου λέει ότι είναι η έκδοση 3.0.195.27
Link to comment
Share on other sites

Πού την βρήκες αυτή την έκδοση? Νόμιζα και εγώ ότι βγήκε νεότερη.. αλλά μόλις τώρα το ξανακατέβασα από το site της google το έκανα εγκατάσταση και μου λέει ότι είναι η έκδοση 3.0.195.27

 

Ναι, λάθος μου. Την 3.0.195.27 έχω κι εγώ. Κάθε φορά όμως που πάω να ανοίξω σε μια ιστοσελίδα ένα αρχείο pdf, δεν το ανοίγει...

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Πού την βρήκες αυτή την έκδοση? Νόμιζα και εγώ ότι βγήκε νεότερη.. αλλά μόλις τώρα το ξανακατέβασα από το site της google το έκανα εγκατάσταση και μου λέει ότι είναι η έκδοση 3.0.195.27

 

Google Chrome 4.0.213.1 Released

 

Από'δω μπορείς να τον "κατεβάσεις".. ;)

Link to comment
Share on other sites

Google Chrome 4.0.213.1 Released

 

Από'δω μπορείς να τον "κατεβάσεις".. ;)

 

Α μπράβο, αυτήν έλεγα. Απλά τον απεγκατέστησα και μετά έβαλα την 3.0...

 

Αλλά πάλι pdf δε μου ανοίγει.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο, αυτήν έλεγα. Απλά τον απεγκατέστησα και μετά έβαλα την 3.0...

 

Αλλά πάλι pdf δε μου ανοίγει.

 

Ούτε εμένα μου ανοίγει .pdf αρχεία.. :down: Προσπαθώ να "ανοίξω" ένα έγγραφο .pdf από μια ιστοσελίδα και το μόνο που κάνει είναι να εμφανίζει μια λευκή σελίδα και δείχνει πως φορτώνει.. Το άφησα 10 λεπτά μπας και γίνει τίποτα, αλλά το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό..!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γυρίστε στην έκδοση 3...

 

Εγώ είμαι ήδη στην 3η έκδοση.. Επίσης, κάτι άλλο σπαστικό που έχει ο Chrome είναι ότι δεν δέχεται εντολές (π.χ: Όταν πατάω Ctrl και B, αντί να μαυρίζει τα γράμματα, αυτό μου εξαφανίζει μια toolbar που έχει).. :down: Μου φαίνεται ότι το μόνο καλό που έχει αυτός ο φυλλομετρητής είναι το γρήγορο start-up του.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Πάει να ανοίξει το pdf και εμφανίζεται στην καρτέλα μια μικρη λευκή σελίδα.

Προσωπικά μου αρέσει γιατί είναι πολύ ελαφρύς, γρήγορος με άμεσο ξεκίνημα.

 

ΥΓ. Μα για την έκδοση 3.0.195.27 μιλάμε. Σε παλαιότερη έκδοση τα ανοίγει κανονικά?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει κάποιο ρόλο που είχατε βάλει την έκδοση 4? Δοκιμάστε να κάνετε πλήρη απεγκατάσταση και μετά εγκατάσταση την 3.. Τί να πω!

Εγώ και τώρα δοκίμασα διάφορα pdf αρχεία να ανοίξω που έκανα αναζήτηση στο google και τα άνοιξε όλα μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει κάποιο ρόλο που είχατε βάλει την έκδοση 4? Δοκιμάστε να κάνετε πλήρη απεγκατάσταση και μετά εγκατάσταση την 3.. Τί να πω!

Εγώ και τώρα δοκίμασα διάφορα pdf αρχεία να ανοίξω που έκανα αναζήτηση στο google και τα άνοιξε όλα μια χαρά!

 

Τον απεγκατέστησα και έβαλα την 3.0, αλλά πάλι τα ίδια.

Τί να κάνω ....format; :worry::(

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...