Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάντε bookmark το http://www.euroleague.net/?geoip=disabled ολόκληρο μην "φάτε" http:// και www!!

Κάντε χειροκίνητο καθαρισμό chrome://settings/cookies (copy paste σε νέο tab) αναζητώντας sport24 και euroleague

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

εδω και λιγες μερες εχω θεμα με chrome + xda developers forum.

οταν ανοιγω ενα τοπικ, βγαζει λευκη σελιδα.

με opera ανοιγουν κανονικα τα τοπιξ.

 

εκανα εκκαθαριση κας, δεν αλλαξε κατι.

χρησιμοποιω την Version 54.0.2840.99 m (64-bit)

Link to comment
Share on other sites

@mol

Προσπάθησες να ανοίξεις με incognito mode?? (Ctrl + Shift + N)

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

@mol

Υποπτεύομαι το πρόσθετο που Adblock η ublockorigin κάνει τη ζημιά, πάνω δεξιά έχει το εικονίδιο του πρόσθετου που κόβει της διαφημίσεις δεξί κλικ options, κάνε καθαρισμό στην λίστα (purge all caches) στην καρτέλα 3rd party filters και update now.

Επίσης δες αν κατά λάθος έβαλες στο my filters η coustom filters το xda-developers σβηστά, και click στο apply.

Link to comment
Share on other sites

εχω το Adblock Plus και δεν εχω κατι στα filters.

το site ανοιγει "κανονικα", ΜΟΝΟ τα τοπικς δε μπορω να διαβασω

Link to comment
Share on other sites

στο filters;

βασικα το εβαλα εκει, ομως δεν αλλαξε κατι.

 

απανεργοποιησα και το adblock γενικως για το xda, ομως τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Στη whitelist λογικά.

Τώρα ξανάκανε καθαρισμο μόνο τα cookies (Ctrl + Shift + Delete)

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια προσπαθω να ακουσω e-radio απο τον chrome και δεν παιζει. κανενας σταθμος. απο opera που μπαινω ανοιγει κανονικα αρα δεν ειναι προβλημα της ιστοσελιδας. τι μπορει να φταιει εχει κανενας ιδεα; και απο αλλον υπολογιστη που δοκιμασα δεν ανοιγει το e-radio μεσω chrome...περιεργο..οποιος μπορει ας δωσει τα φωτα του
Link to comment
Share on other sites

@panos_27

Ρυθμίσεις/Στο τέλος της σελίδας "Show advanced settings…"/privacy/content settings/Flash και διαλέγεις "allow sites to run flash" και κλικ done

Link to comment
Share on other sites

@panos_27

Ρυθμίσεις/Στο τέλος της σελίδας "Show advanced settings…"/privacy/content settings/Flash και διαλέγεις "allow sites to run flash" και κλικ done

Έγινε ευχαριστώ, να σαι καλά!!!

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

όντως υπάρχει θέμα λόγω απουσίας flash. Θέλω βοήθεια .Παρακαλώ πολύ μια βοήθεια. Παίζουμε streaming ραδιόφωνο μέσω winamp και έχει καταχωρηθεί σε ραδιοφωνικά πόρταλ, όμως φαίνεται να υπάρχει ασυμβατότητα player. Με ενημέρωσαν συνεργάτες μας με αυτό το μήνυμα για την εκπομπή στριμαρισμένου περιεχομένου ότι "Δυστυχώς ο chrome (και θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι browsers) δεν υποστηρίζει πλέον Shoutcast Server version 1.9.8 που πολύ πιθανό να έχετε κι εσείς όπως πολλά ραδιόφωνα. Αν ανήκετε σε αυτή την κατηγορία, αναβαθμίστε σε Version 2 και θα βελτιωθεί ο ήχος". Υπάρχει λύση και τι πρέπει να κάνει το άτομο που ασχολείται με το θέμα αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η νέα έκδοση του Google Chrome που ξεκίνησε τον Ιανουάριο 2017 θα προειδοποιεί τον χρήστη όταν μια ιστοσελίδα ή e-shop δεν είναι ασφαλές δηλαδή όταν δεν διαθέτει πιστοποιητικό SSL από κάποιο επίσημο φορέα όπως Comodo, GeoTrust κτλ. Με λίγα λόγια θα μας προειδοποιεί οταν κατί δεν παει καλά σε sites ή eshops όταν παμε να εισάγουμε ευαίσθητες πληροφορίες όπως κωδικούς, πιστωτικές κτλ. Edited by impreza_sti
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα!

 

Έχω 2 προβλήματα με τον Chrome. Το πρώτο είναι ότι κάνει μόνο του resize στο μέγεθος του παραθύρου όταν το ανοίγω (ενώ το default μέγεθος που έχει με βολεύει, όταν το ανοίγω την επόμενη μέρα είναι πιο μικρό).

Το δεύτερο είναι ότι παρόλο που σβήνω cookies (με C-cleaner) και δεν έχω την αποθήκευση κωδικών επιλεγμένη στις ρυθμίσεις, θυμάται τον κωδικό από το Facebook (αυτό συμβαίνει και στον Opera).

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τους κωδικούς, εχει να κανει με το gmail(λογαριασμό google) και οχι με κουκις.

αν κανω λάθος ας με διιρθωσει καποιος

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν θέλω να δω TV ακούω μόνο φωνή και μου βγάζει το μήνυμα ¨

Adobe Flash is disabled for this page, click player area to enable

Ενώ έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις.

Τελικά ο Chrome είναι ολίγον τι ......προβληματικός;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν θέλω να δω TV ακούω μόνο φωνή και μου βγάζει το μήνυμα ¨

Adobe Flash is disabled for this page, click player area to enable

Ενώ έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις.

Τελικά ο Chrome είναι ολίγον τι ......προβληματικός;

 

Στις νέες εκδόσεις του Chrome εγώ για στις σελίδες που χρειάζονται flash πατάω στο page information (στο εικονίδιο πάνω αριστερά στο address bar (πλαίσιο που πληκτρολογούμε διευθύνσεις) και εκεί σου βγάζει μία λίστα με ρυθμίσεις και κάνεις enable το flash.

Edited by DartaniaN
Link to comment
Share on other sites

Στις νέες εκδόσεις του Chrome εγώ για στις σελίδες που χρειάζονται flash πατάω στο page information (στο εικονίδιο πάνω αριστερά στο address bar (πλαίσιο που πληκτρολογούμε διευθύνσεις) και εκεί σου βγάζει μία λίστα με ρυθμίσεις και κάνεις enable το flash.

 

Ότι και να κάνω το πρόβλημα παραμένει.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

@DartaniaN

Αντιγραφή και επικόλληση στη μπάρα διευθύνσεων chrome://settings/passwords και enter, θα έχει τον κωδικό του facebook, θα έχει στα δεξιά ένα Χ κλικ για να διαγραφεί και κλικ στο done.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, μια βοήθεια:

Πάω από Win7 σε Win10. Πως μεταφέρω ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο νέο Chrome?

Παλιά, στο Firefox κάναμε copy κάποιους φακέλους από τα windows και τα βάζαμε στη νέα εγκατάσταση. Στο Chrome ισχύει κάτι τέτοιο ή κάνουμε συγχρονισμό και τελειώνουν όλα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...