Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@fuorigioco1981

Πάτα τον συνδυασμό CTRL+Shift+B

Η με συντόμευση CTRL+O

 

το control-shift-b πιάνει αλλά το control-o μου ανοίγει παράθυρο και λέει ''άνοιγμα''..

edit: όλα οκ τώρα, με βοήθησες και εμένα σε αυτό το θέμα.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@fuorigioco1981

Πάτα τον συνδυασμό CTRL+Shift+B

Update Η με συντόμευση CTRL+Shift+O

οκ αλλα θελω οπως σε ολους τους browsers να βγαλω στην μπαρα ενα εικονιδιο που να ανοιγει αυτο που εγραψες!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κρίσιμη ερώτηση (για τα νεύρα μου) χαχαχα !!

 

Μέχρι τώρα στον Chrome στο facebook η πάνω μπάρα του facebook έμενε σταθερή καθώς κατέβαινες την σελίδα. Έχει 2 μέρες που δεν την κρατάει σταθερή, αλλά χάνεται. Ξέρει κανένας πως (και αν) μπορώ να την σταθεροποιήσω και πάλι ?

 

:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει.Τις περισσότερες φορές ο chrome δεν μου ανοίγει κανονικά την ιστοσελίδα με την πρώτη και αναγκάζομαι να την φορτώσω ξανά για να τη δω σωστά!Αυτό γίνεται μόνο στον chrome και όχι στον firefox ή στον ie.Nα προσθέσω ότι αυτό δεν συμβαίνει σε λειτουργία ανώνυμης περιήγησης.Από πρόσθετα έχω μόνο το adblock.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν συμβαίνει με adblock.

Δοκίμασε εκκαθάριση ιστορικού.

Φαίνεται να έστρωσε με την εκκαθάριση ιστορικού!Θα το παρακολουθήσω αρκετή ώρα όμως για να

σιγουρευτώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

υπαρχει κατι παρομοιο με το tab mix plus του firefox για chrome?

γινεται να μην κλεινει ο chrome οταν κλεινει η τελευταια καρτελα?

να διαλεγω εγω εαν ενα λινκ θα ανοιξει με μπροστινο η background παραθυρο κλπ!

 

επίσης που είναι η ρύθμιση όταν έχω ανοιχτή μια καρτέλα στον υπολογιστή να φαίνεται και στο κινητό;

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

@fuorigioco1981

Εδώ chrome://settings/syncSetup#tab και επιλέγεις "Open Tabs"

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το tab mix plus.

Update ναι CopyPaste.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

@fuorigioco1981

Εδώ chrome://settings/syncSetup#tab και επιλέγεις "Open Tabs"

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το tab mix plus.

ευχαριστώ. αυτό που μού έγραψες το γράφω στην γραμμή διευθύνσεων του chrome ;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. αυτό που μού έγραψες το γράφω στην γραμμή διευθύνσεων του chrome ;

[ATTACH]50304[/ATTACH]

 

πάντως αυτό που λέει το έχω κάνει άλλα δεν βλέπω τις ανοιχτές καρτέλες του πισι στο κινητό. δεν θα έπρεπε να τις βλέπω χωρίς να κάνω αυτό που μού έγραψες;

Link to comment
Share on other sites

@fuorigioco1981

Εδώ http://chrome://settings/syncSetup#tab και επιλέγεις "Open Tabs"

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το tab mix plus.

Update ναι CopyPaste.

τελικα το ειχα κλικαρει το ανοιχτες καρτελες!

edit

οκ τώρα ξεκόλλησε!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά έλεος...μου έρχετε να σπάσω το λαπτοπ!!! Οποία σελιδα κ αν ανοίξω μου βγάζει ενα σορό διαφημίσεις!! Πως μπορω να της σταματησω. ;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πρώτα-πρώτα χαλάρωσε...(χι,χι)...μετά κάνε εγκατάσταση ένα πρόσθετο του chrome για να μπλοκάρει τις διαφημίσεις (adblock) και μετά κατέβασε και κάνε σκανάρισμα με CCleaner, SpyBot S&D και Malware bytes

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελευταίες μέρες όταν σε κάποιες σελίδες όπως sportfm ή gazzeta μπαίνω σε άρθρα με βιντεάκια από Youtube, Vine ή κάποιον άλλο player δεν παίζει... Δηλαδή φορτώνει αλλά δεν ξεκινάει και το ίδιο κάνει αν μπω στο βίντεο από Youtube Vine κτλ... Όπως στη φώτο κάτω... Αυτό μου το κάνει μόνο στο Google Chrome ενώ από Mogila λειτουργεί μια χαρά... Άρα φταίει ο Chrome.... Έχω ενημερώσει τον flash player, έχω κάνει επαναφορά του Chrome, μέχρι και απεγκατάσταση...

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/53fdbdd5-9052-49b5-a14e-5edc2ef0e096_zps7643ab93.png

 

Για μισή μέρα επανήλθε αλλά τώρα πάλι τα ίδια... Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι όσο λοιπόν ο chrome δούλευε και έπαιζε τα βίντεο, στο chrome://plugins εκεί που είναι ο Adobe Flash Player δείχνει αυτό:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taudeltasigmaalphadeltaalphalambdaomicron_zpsa3f23c10.png

 

Όταν άρχισε πάλι να μην παίζει τα βίντεο στο chrome://plugins εκεί που είναι ο Adobe Flash Player δείχνει αυτό:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/new_zps4a8fabbc.png

 

Ακόμα και όταν το απενεργοποίησα το δεύτερο που έβγαλε και έσβησα και την cache πάλι δεν δούλεψε... Τι άλλο μπορώ να κάνω???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα απενεργοποιήσεις από την 2η εικόνα εκεί που γράφει τη διαδρομή του dll C:/WIndows/SysWOW64/Macromed/Flash/NPSWF32_15_0_0_189.dll

Αν δεν δουλέψει κάνε το παρακάτω.

Βλέπω ο Chrome είναι εγκατεστημένος στα Program Files (X86) άρα έχεις 64bit λειτουργικό!!

Πρώτα απεγκατέστησε τον, θα σου βγάλει μήνυμα να κρατήσει η να διαγράψει το ιστορικό και ρυθμίσεις, επέλεξε όχι

Θα κατεβάσεις την 64bit έκδοση του Chrome

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα απενεργοποιήσεις από την 2η εικόνα εκεί που γράφει τη διαδρομή του dll C:/WIndows/SysWOW64/Macromed/Flash/NPSWF32_15_0_0_189.dll

Αν δεν δουλέψει κάνε το παρακάτω.

Βλέπω ο Chrome είναι εγκατεστημένος στα Program Files (X86) άρα έχεις 64bit λειτουργικό!!

Πρώτα απεγκατέστησε τον, θα σου βγάλει μήνυμα να κρατήσει η να διαγράψει το ιστορικό και ρυθμίσεις, επέλεξε όχι

Θα κατεβάσεις την 64bit έκδοση του Chrome

 

wow!ενω εχω 64bit ειχα κανει λαθος και νομιζα οτι ειχα περασει τον 64μπιτο chrome αλλα τελικα ειχα τον 32bit!εγκατεστησα αυτον που εγραψες και βλεπω ειναι απιστευτα γρηγορος και τρωει παρα πολυ λιγοτερη ραμ απο οτι ο 32μπιτος!

μιλαμε οτι με το firefox και τον 32bit chrome μετα απο μια ωρα σερφαρισμα η 4γιγα ραμ μου μπουκωνε φτανοντας το 80-85%!τωρα με τον 64bit μιση ωρα και ειναι στο 50%!καμια σχεση!

 

1.....υπαρχει κανενα extension με το οποιο να εχω undo close tab και open in background tab οπως στον firefox με το tab mix plus?

 

2..... επισης για να "πιανω" πολλα λινκ απο σαιτ με πολλα λινκ πχ rapidshare κλπ υπαρχει κατι?στον firefox εχω το flashgot.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα απενεργοποιήσεις από την 2η εικόνα εκεί που γράφει τη διαδρομή του dll C:/WIndows/SysWOW64/Macromed/Flash/NPSWF32_15_0_0_189.dll

Αν δεν δουλέψει κάνε το παρακάτω.

Βλέπω ο Chrome είναι εγκατεστημένος στα Program Files (X86) άρα έχεις 64bit λειτουργικό!!

Πρώτα απεγκατέστησε τον, θα σου βγάλει μήνυμα να κρατήσει η να διαγράψει το ιστορικό και ρυθμίσεις, επέλεξε όχι

Θα κατεβάσεις την 64bit έκδοση του Chrome

 

Να το απενεργοποιήσω ή να το σβήσω από το φάκελο? Το έχω απενεργοποιήσει αλλά πάλι τα ίδια...

Επίσης στο μπολταρισμένο τι εννοείς? Να κρατήσω ή όχι το ιστορικό και τις ρυθμίσεις...?

 

Και εγώ νόμιζα πως είχα την 64-bit version...

 

Επίσης έβαλε κανείς τον Bookmark manager της Google...? Το έβαλα χθες και μετά από καμιά ώρα μου εξαφάνισε το αστεράκι από τα δεξία της URL μπάρας και όταν προσπαθώ να μπω στην διαχείριση σελιδοδεικτών κολλάει στο "loading"....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

@ilka71

Για undo close tab απλά συντόμευση πληκτρολογίου ctrl+shift+T

@alex_gate_7

Τι σαν extensio?? νομίζω δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Να το απενεργοποιήσω ή να το σβήσω από το φάκελο? Το έχω απενεργοποιήσει αλλά πάλι τα ίδια...

Επίσης στο μπολταρισμένο τι εννοείς? Να κρατήσω ή όχι το ιστορικό και τις ρυθμίσεις...?

 

Και εγώ νόμιζα πως είχα την 64-bit version...

 

Επίσης έβαλε κανείς τον Bookmark manager της Google...? Το έβαλα χθες και μετά από καμιά ώρα μου εξαφάνισε το αστεράκι από τα δεξία της URL μπάρας και όταν προσπαθώ να μπω στην διαχείριση σελιδοδεικτών κολλάει στο "loading"....

 

κανε απλα απεγκατασταση απο control panel /programs and features κλπ και μετα απο την σελιδα που σου εδωσε ο φιλος κατεβασε την 64μπιτη εκδοση!κι εγω νομιζα οτι ειχα την 64μπιτη αλλα δεν .κατι ειχα κανει λαθος.

Link to comment
Share on other sites

@alex_gate_7

Τι σαν extensio?? νομίζω δεν χρειάζεται.

 

Αν μιλάς για τον Bookmark Manager ναι, απλά δεν υπάρχει στα extensions... Τεσπα, μάλλον θα κάνω ολική διαγραφή και θα κρατήσω μόνο τους σελιδοδείκτες...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον 64-bit και πριν ακόμα βάλω το οτιδήποτε στο Chrome δοκίμασα ένα βίντεο και πάλι τα ίδια... Έπαιξα και με τα δύο extensions μήπως φταίει κάτι από αυτά αλλά και πάλι δεν...

 

Επίσης είδα τώρα ότι δίπλα από το PPAPI γράφει "εκτός διαδικασίας".... Μήπως παίζει κάποιο ρόλο?

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/White_zpsf5af52e6.png

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον 64-bit και πριν ακόμα βάλω το οτιδήποτε στο Chrome δοκίμασα ένα βίντεο και πάλι τα ίδια... Έπαιξα και με τα δύο extensions μήπως φταίει κάτι από αυτά αλλά και πάλι δεν...

 

Επίσης είδα τώρα ότι δίπλα από το PPAPI γράφει "εκτός διαδικασίας".... Μήπως παίζει κάποιο ρόλο?

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/White_zpsf5af52e6.png

εγω ενω στον firefox φαινεται το extension του flash player γιατι δεν φαινεται οπως εσενα στα extensions του chrome?

Link to comment
Share on other sites

στο σαιτ newsit.gr με chrome αν δεν κανω refresh δεν ανοιγουν οι φωτο.δεν θυμαμαι απο ποια μερα αλλα δεν εχω αλλαξει τιποτα

EDIT βασικα τωρα που βλεπω ουτε με refresh τις δειχνει ενω με τον firefox τις δειχνει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Δεν είμαι βέβαιος αν ποστάρω στο σωστό νήμα αλλά δεν βρήκα άλλο πιο σχετικό.

 

Στο desktop έχω Win7 και ως browser χρησιμοποιώ κυρίως τον chrome και επικουρικά Mozilla και ΙΕ.

Πριν από 5 μέρες περίπου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στα ενημερωτικά μηνύματα που έρχονται από ένα συγκεκριμένο forum που είμαι μέλος και, συγκεκριμένα, το link που παραπέμπει στο νήμα εμφανίζεται ανενεργό, δηλαδή σαν κανονικό κείμενο με μαύρα γράμματα και όχι ενεργό με μπλε, ώστε να πατήσεις και να σε οδηγήσει στο νήμα. Για να ανοίξω το νήμα πρέπει να αντιγράψω τη διεύθυνση και να την ανοίξω σε νέα σελίδα και αυτό είναι πολύ σπαστικό, ειδικά, όταν διαβάζω τα ενημερωτικά μηνύματα κάθε ενότητας του συγκεκριμένου forum που έρχονται από τα μεσάνυχτα και μετά. Σημειώνω ότι αυτό συμβαίνει μόνο με τα μηνύματα από το συγκεκριμένο.

 

Έτρεξα malware και ενώ το πρώτο βρήκε 2 σοβαρά και 17 μη σοβαρά και ενώ, μετά την καραντίνα, φαντάστηκα ότι θα είχε λυθεί το πρόβλημα, δυστυχώς παρέμεινε η κατάσταση. Το 2ο, βέβαια, δεν βρήκε κανένα.

Έψαξα στο Google για σχετικά προβλήματα, βρήκα κάποιες λύσεις είτε με προσωρινή ενεργοποίηση των popup για τη συγκεκριμένη διεύθυνση url είτε με σβήσιμο κάποιου αρχείου στη registry που είχαν γράψει κάποιοι ότι λειτούργησε σ' αυτούς αλλά και πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

 

Γνωρίζει κάποιος το θέμα και, αν ΝΑΙ, υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...