Jump to content

Αγορά μηχανής 650cc: Προτάσεις


arischro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα ενδιαφερομαι για μεταχειρισμενο εχω βρει στο car.gr διαφορα zed σε πρασινακι οπως μου αρεσει και πανω κατω ειναι γυρο στα 6000 χιλιαρικα

και εγω καπου εκει το σκευτομαι και παρακατω αν γινεται. στο δρομο εχω δει πολλες μηχανες αλλα σε αυτο το στιλ μου αρεσουν ποιο πολυ. και η gsr 600 που λες siso ειναι καλη τις κοντραρο σε ομορφια αλλα κλεινω προς ζ

ποιες αλλες ξερουμε σε αυτο το σχεδιο του ζ?

 

η αγαπη μου η τρελη ειναι η τζου σου ξου ρου η 1000 αλλα δεν την φτανω:(:(::cry:

 

Στην ιδια κατηγορια ειναι το Fazer το ER-6n το ER-6f το Hornet απο τα γιαπωνεζικα.Μετα ειναι και τα ευρωπαικα αλλα μακρυα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφου στο τελος Ζ θα παρεις! Δεν πα να ..θει ο αερας. Η μοστρα μετραει! παραδεξου το και εσυ και εγω και ολοι!

Δες στο moto.gr εχει καλες ευκαιριες.

 

ετσι!! το ζ ειναι κολημα μου γιατι εκτος οτι ειναι πολυ δυναμικο μηχανακι και πολυ ομορφο, το βλεπω και παντου οπου παω. βρικα και το aprilia shiver που πιστευω οτι ειναι λιγο ποιο ωραιο απο το ζ http://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheYXBYAWXPYSBZAGL2ZXIGNZUWQXV0B21VDGLVBI1NB3RVCMJPA2VZ/imgAprilia%20SHIVER%207501.jpg

 

αλλα γιατι μακρυα απο τα ευρωπαικα?

Link to comment
Share on other sites

ετσι!! το ζ ειναι κολημα μου γιατι εκτος οτι ειναι πολυ δυναμικο μηχανακι και πολυ ομορφο, το βλεπω και παντου οπου παω. βρικα και το aprilia shiver που πιστευω οτι ειναι λιγο ποιο ωραιο απο το ζ http://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheYXBYAWXPYSBZAGL2ZXIGNZUWQXV0B21VDGLVBI1NB3RVCMJPA2VZ/imgAprilia%20SHIVER%207501.jpg

 

αλλα γιατι μακρυα απο τα ευρωπαικα?

 

Τα ευρωπαικα ειναι πιο ακριβα απο τα γιαπωνεζικα και σε θεμα αγορας και συντηρησης.Ασε που σαν τα 4κυλινδρα γιαπωνεζικα τιποτα στον κοσμο.:D

Link to comment
Share on other sites

οκ ρε παιδια να ειστε καλα το μονο που θελω τωρα ειναι να ψησω τον μικρο να δωσει το dinamik για την προκαταβολη του ζ, και μετα....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα μια βοήθεια στο θέμα μηχανής.Οδηγάω χρόνια μια πάπια και τώρα λόγω του ότι απομακρύνομαι απ'το Ηράκλειο που έμενα, περίπου 15 χιλιόμετρα σκέφτομαι να πάρω μια μηχανή για τις μεταφορές μου. Εχω καταλήξει σε δύο:στην v strom και στην BMW f650GS. Θα ήθελα να με βοηθήσετε.Τα δεδομένα λοιπόν είναι.Καθημερινές διαδρομές τως 15-30 χιλιομέτρων, χρήση στην πόλη και σπάνια εως καθόλου μεγάλες βόλτες μιας και έχω αυτοκίνητο και οικογένεια που χρειάζεται αλλες ανέσεις. Εμπειρία απο μηχανές μεγάλου κυβισμού δεν έχω.Η ηλικία μου είναι 33 και δεν τρελαίνομαι για ταχύτητες καθότι εχω μωρό παιδί και θέλω να έχει πατέρα. Απλά θέλω μια έυκολη και κυριλάτη μεταφορά. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα μια βοήθεια στο θέμα μηχανής.Οδηγάω χρόνια μια πάπια και τώρα λόγω του ότι απομακρύνομαι απ'το Ηράκλειο που έμενα, περίπου 15 χιλιόμετρα σκέφτομαι να πάρω μια μηχανή για τις μεταφορές μου. Εχω καταλήξει σε δύο:στην v strom και στην BMW f650GS. Θα ήθελα να με βοηθήσετε.Τα δεδομένα λοιπόν είναι.Καθημερινές διαδρομές τως 15-30 χιλιομέτρων, χρήση στην πόλη και σπάνια εως καθόλου μεγάλες βόλτες μιας και έχω αυτοκίνητο και οικογένεια που χρειάζεται αλλες ανέσεις. Εμπειρία απο μηχανές μεγάλου κυβισμού δεν έχω.Η ηλικία μου είναι 33 και δεν τρελαίνομαι για ταχύτητες καθότι εχω μωρό παιδί και θέλω να έχει πατέρα. Απλά θέλω μια έυκολη και κυριλάτη μεταφορά. Ευχαριστώ.

 

V-Strom.Με κλειστα τα ματια.

Link to comment
Share on other sites

εχεις οδηγησει καποια παρομοια μηχανη? εκτος το οτι 1ον μπορει να σου ειναι επικινδυνη,λογω απειριας,βαρους,ογκου σε σχεση με το παπι,μηπως ειναι καλυτερο ενα 250αρι πχ σκουτερ η cbf 250 ? ειναι μεγαλη η διαφορα χρηματων,κ μπορει στο κατω-κατω το v-strom να το παρεις "αδικα"
Link to comment
Share on other sites

Βασικα η διαφορα δυναμης δεν ειναι τεραστια.Αν σκεφτεις οτι ειναι 2κυλινδρα 4χρονα on-off με πιο πολυ κυριλε χαρακτηρα.Παντως ενα KLE500 που οδηγησα εγω ειναι παιχνιδακι μπροστα ακομα και στο παπι μου.Βεβαια δεν ειναι γνησιο και εχει ανεβει ''λιγο'' η δυναμη του αλλα οπως και να ναι ηταν απλα βολταδικο το Kawasaki.
Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να κανεις 15-30 χλμ γιατι δεν περνεις ενα gilera nexus 500 ειναι πολυ καλο maxiscooter:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

φιλε θα παρεις μια v-strom και θα με θυμηθεις. εγω δεν ειχα καθολου εμπειρια απο μεγαλες μηχανες. ολο με παπια και μικρα ημουν. ωσπουπηρα την αποφαση και πηρα τη vstrom. ο μηχανακι για τα λεφτα που δινεις απλα τα σπαει. ανετο ταξιδι εγω εκανα αθηνα καβαλα δυο φορες σε διαστημα 10 μηνων. ευκολοδηγητο ακομη και μεσα στη πολη. καλοζυγισμενο. βεβαια το προβλημα με τη μηχανακια αυτα ειναι οτι μπορει ευκολα να σου πεσουν με πολυ μικρη ταχυτητα(δηλ σταματημενος) πχ πας να ξεκινισεις σου σβηνει και αν σου γυρει το εχεις χασει το μηχνακι. αλλα αυτο μη σε προβληματιζει σχεδον ολοι πεφτουν ετσι και μακαρι τα ατυχημα τα μας να ηταν μονο αυτα.

οσο για το τρεξιμο που λες εσυ μπορει να μην τρεχεις αλλα ο αλλος δεν ξερεις τι κανει και πως θα σου ερθει. μεγαλη προσοχη και απο τα δυο που λες vstrom με κλειστα ματια

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το βάρος δεν με απασχολεί θα το αντέξω.Με απασχολεί να βγεί καλό και να κάνει την δουλειά που θέλω ευχάριστα.Σίγουρα στην αρχή θα με δυσκολέψει αλλά πιστεύω θα τα καταφέρω.Και μια μικρή να πάρω σε ένα χρόνο θα θέλω πιο μεγάλη και άντε πάλι απ'την αρχή και θα μου στοιχήση και περισσότερα λεφτά.Ετσι πιστεύω θα γλιτώσω χρήμα.Το θέμα είναι πια είναι καλύτερη στα 650 κυβικά και μπορεί να σου προσφέρει τα περισσότερα.Ευχαριστώ πάντως για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια, τις καινουριες triumph street triple και ducati monster 696, τις εχετε δει?? καλα για την πρωτη κανενας λογος, ειδα προχθες την καινουρια ντουκατι σε λευκο και αλιθωρησα!!! κουκλα απιστευτη..!!
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

File kai ego s protino tin Z gt tin exi enas filos m kai ne korifi bebea aftos exi tin 1000 ala pistebo tha ine to idio ikanopiitiki stin katigoria tin kai i 750. sto kato kato an thes parapano gazia ena turbo ena sistima eksatmisis kai apo giro sta 130hp pas amesos 180-190hp p ine adistixa mia xiliara
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Μαγκες οπου νανε σκεφτομαι να μπω στο χωρο της μοτοσυκλετας,,θελω προτασεις(μεταχειρησμενη παντα)(ψηνομε για gsxr 400 μιας και θα ακολουθησω για μετεπειτα σειρα).καντε προτασεις...
Suzuki Power!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=16364 γραψε εδω καλυτερα,και επισης γραψε τι χρονολογια κ μετα θες,και μεχρι ποσα χρηματα μπορεις να διαθεσεις:)
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες οπου νανε σκεφτομαι να μπω στο χωρο της μοτοσυκλετας,,θελω προτασεις(μεταχειρησμενη παντα)(ψηνομε για gsxr 400 μιας και θα ακολουθησω για μετεπειτα σειρα).καντε προτασεις...

 

gsxr 400(ενα απο τα γνωστα μικρα 4κυλινδρα...τις παλιας εποχης...πολυ θα γουσταρα)αλλα ειναι πολυ παλιο θα δυσκολευτεις να βρεις ανταλακτικα,και θα εχεις ολο προβληματα....εγω σου προτεινω kawasaki ninja 250r,yamaha wr250,honda vtr

καινουρια αξιοπιστα και δυνατα

Link to comment
Share on other sites

σου προτινω κατι σαν αυτο που συνδιαζει ομορφια γκαζι και οικονομια

 

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/447928/

Link to comment
Share on other sites

σου προτινω κατι σαν αυτο που συνδιαζει ομορφια γκαζι και οικονομια

 

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/447928/

 

η αφου θες suzuki παρε ενα GSR 600 που συνδυαζει και αυτο οτι και το hornet

Link to comment
Share on other sites

οπως ειχα προαναφέρει στο προηγουμενο post,θα συνεχισω (οταν ωριμασει το μυαλο) σε μεγαλυτερου κυβισμου μηχανες και η κλιση γερνει προς gsx1300r(καυλα απο τοτε που με θυμαμε:p).Και θα ηθελα να παρω κατι που να μου δωσει καποιες γνωσεις που να πλησιάζει στο ελαχιστο.Πιστευω πως το 400αρι αυτο μιας και suzuki κατι κοινο θα εχει σε φυσιογνομια παντα...ε και ειναι suzuki τι να κανουμε!!!!:happy:(ειμαι 18 ετών)
Suzuki Power!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Το βρήκα το θέμα!

 

Yamaha MT-03

Φαίνεται όμορφο

αλλά μπορεί να πάρει πίσω βαλίτσες;

Μπορούν αυτές να χωρέσουν μερικές σακούλες από super market;

(Καλά πολύ ξενέρωμα...)

 

Τιμή γύρω στις 5000 ευρώ, μπορεί να γίνει χρηστικό;

Ή μόνο μόστρα;

 

Φρενάρει καλά αλλά μπαίνει ABS;

 

Λίγο βαρύ νομίζω, πόσο να καίει;

 

Είναι ευκολοδήγητο;

 

http://www.yamaha-motor.gr/products/motorcycles/street/MT-03.jsp

 

εντυπώσεις από κατόχους ή πηγές;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα το θέμα!

 

:up: είδες..?? οργανωμένα πράγματα για να βοηθάμε όλους της παρέας..:)

άντε να βρεις και τι θα πάρεις τώρα να ηρεμήσεις..:p

καλό Πάσχα σε όλους...

συνεχίζουμε..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...