Jump to content

Οι καλύτερες δουλειές στην Ελλάδα


HellasLover
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επιμονη σου τσακιζει κοκκαλα ρε gmac...Οτι ειναι κακοπληρωμενο επαγγελμα και ας εχει απο τους υψηλοτερους μισθους

 

Μα δεν έχει από τους υψηλότερους μισθούς! Πως να το πω πιο απλά δεν ξέρω. Να ψάξω να βρω το μισθολόγιο των ΔΥ; Όποιος έχει χρόνο ας το ψάξει να μας δειξει και μας τα στοιχεία.

 

Δλδ να μην επιμείνω ενώ έχω δίκιο; Δεν αντιλαμβάνομαι τη λογική.

 

Εισαι και παιδι εκπαιδευτικων απο οτι λες δεν θα επρεπε να εχεις τετοια γνωμη....

 

Δλδ επειδή είμαι παιδί εκπαιδευτικών θα έπρεπε να θεωρώ τους εκπαιδευτικούς καλοπληρωμένους ενώ κάτι τέτοιο δεν ισχύει; :blink: :wacko:

 

Εγώ δεν είπα κάπου να μη γινει κάποιος καθηγητής. Είπα ότι δεν είναι καλοπληρωμένο επάγγελμα (fact).

 

Αληθεια τι εχεις τελειωσει;

 

Πανεπιστήμιο Μακεδονίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως και αυτο σχετικο ειναι περι δημοσιου....Δηλαδη δεν εχει ονειρα αν καποιος θελει να γινει γιατρος η εκπαιδευτικος η αστυνομικος στο δημοσιο και εχει ο τραπεζικος υπαλληλος η ο λογιστης σε μια εταιρια;Μην τρελαθουμε κιολας!

 

Διευκρίνηση, γιατί το κατάλαβες λάθος. Εγώ είπα ότι δεν έχει όνειρα όποιος θέλει να κάνει ένα επάγγελμα μόνο και μόνο για τα ξύνει.

 

Ο αστυνομικός, ο γιατρός και ο εκπαιδευτικός που γουστάρουν αυτό που κάνουν, μεγειά τους και χαρά τους. Αντίστοιχα πολλοί γίνονται λογιστές επειδή προσφέρει καλή επαγγελματική αποκατάσταση - κάποιοι μπορεί να το κάνουν και με το ζόρι. Και υπάρχουν τραπεζικοί υπάλληλοι που είναι χειρότεροι απο ΔΥ.

 

Εγώ δεν έκανα διάκριση ιδιωτικού - δημοσίου. Καυτηρίασα κυρίως τη λογική να πάω δημόσιο για να τα ξύνω και να κάααθομαι.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω καθετα.Το μονο καλο του ιδιωτικου τομεα ειναι οτι σου προσφερει την δυνατοτητα να εξελιχθεις(αφου πρωτα ξεκ...εις στη δουλεια)κατα τα αλλα υστερει σε σχεση με το δημοσιο στα παντα σε ασφαλεια εργασιακες συνθηκες ποιοτητα ζωης.....Ο αλλος θελει να εχει το κεφαλι του ησυχο οτι στην επομενη οικονομικη κριση δεν θα ειναι αυτος που θα την πληρωσει....

Φιλε μου, καταρχας να ξεκαθαρισω οτι οταν μιλαω για δημοσιο τομεα μιλαω κυριως για υπηρεσιες.

Τωρα οσα λες για εργασιακες συνθηκες δεν ξερω αν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα. Πανε σε μια δημοσια υπηρεσια να δεις τι γινεται...δεν νομιζω οτι το εργασιακο περιβαλλον ειναι καλυτερο απο οτι σε μια ιδιωτικη επιχειρηση. Οσων αφορα την ποιοτητα ζωης, αν θεωρησουμε ενα παραδειγμα 2 ανθρωπων που τελειωνουν μια σχολη οικονομικων, ο ενας ανοιγει λογιστικο γραφειο ή δουλευει στο λογιστηριο μιας επιχειρησης και ο αλλος γινεται δημοσιος υπαλληλος ας πουμε στο ΙΚΑ. Εσυ νομιζεις οτι ο δευτερος θα εχει καλυτερη ποιοτητα ζωης? Γιατι?

 

Γιατι ρε παιδια δλδ, το θεμα μπορει να ειναι το τι ονειρα ειναι αυτα που εχουν οι νεοι και το αν ειναι σωστο η δεν ειναι να καθονται και να τα ξυνουν ολη μερα και να πληρωνονται??Δεν το καταλαβαινω αυτο?Και στην τελικη εγω συμφωνω απολυτα με τον theo και μαγκια του καθενος να ειναι μαγκας και να το παραδεχεται οτι εγω θελω να κανω μια δουλεια ξεκουραστη και να τα περνω!

Οχι φυσικα και δεν κανουν κατι κακο η παρανομο. Αλλα απο την αλλη περναει η ζωη σου χωρις να το καταλαβεις. Δλδ επι 35 χρονια θα ξυπνας την ιδια ωρα και θα πηγαινεις στο ιδιο γραφειο για να εξυπηρετεις τους ιδιους παραξενους ανθρωπους, χωρις ιχνος δημιουργηκοτητας, πρωτοβουλιας ή περιθωριου αξιοποιησης των ικανοτητων σου.

 

Εν παση περιπτωσει θελω να πω οτι ακομα και αν ειναι ετσι τελικα τα πραγματα με τους δημοσιους υπαλληλους, κανενας δεν θα ελεγε οχι και ολοι θα ηθελαν να ειναι στην θεση τους(αν οχι ολοι οι περισσοτεροι) πως λοιπον να απαρνηθεις κατι τετοιο την στιγμη που ειναι πολυ ψηλα στην επιδιωξη των περισσοτερων πολιτων μας!:)

Καλα αυτο μην το λες. Εγω για παραδειγμα εργαζομαι σε ιδιωτικο ιδρυμα και δεν θα ηθελα να ειμαι δημοσιος υπαλληλος.

 

 

Και μιας και το θυμηθηκα, εβλεπα τις προαλες τα αποτελεσματα του διαγωνισμου του ΑΣΕΠ. Το τεστ ικανοτητων ή καπως ετσι. Ο πρωτος που περασε ειχε βαθμολογια 99 στα 100. Προκειται προφανως για ανθρωπο πολυ εξυπνο με πολλες και σφαιρικες γνωσεις. Και σκεφτομουνα, αυτος ο ανθρωπος ειναι δυνατον να νομιζει οτι θα εχει μια καλυτερη ζωη στον δημοσιο τομεα??ΕΛΕΟΣ

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

 

Εν παση περιπτωσει θελω να πω οτι ακομα και αν ειναι ετσι τελικα τα πραγματα με τους δημοσιους υπαλληλους, κανενας δεν θα ελεγε οχι και ολοι θα ηθελαν να ειναι στην θεση τους(αν οχι ολοι οι περισσοτεροι) πως λοιπον να απαρνηθεις κατι τετοιο την στιγμη που ειναι πολυ ψηλα στην επιδιωξη των περισσοτερων πολιτων μας!:)

 

Το σχολίασε ο Diplomat και το πρόσεξα. Γενικεύεις, είναι πολλά τα παραδείγματα (και όχι μόνο εγώ κι ο Diplomat :p) που δεν μας ενδιαφέρει μια θέση στο δημόσιο.

 

Τι ειδικοτητα ρε παιδι εχεις τελειωσει;

 

Ρε φιλε, οικονομικό πανεπιστήμιο είναι το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, άρα προφανώς έχω τελειώσει κάτι σχετικό με οικονομικο-διοικητικά.

 

Έχει σημασία για την κουβέντα μας να σου πω ακριβώς ποια σχολή; Όλες πάνω κάτω το ίδιο είναι στο Πα.Μακ (με εξαίρεση εκείνο το ποταπό το ΔΕΟΠΣ*).

 

Αν έχει τόση σημασία, δεν είναι μυστικό, απλά αναρωτιέμαι προς τι η φαγωμάρα.

 

*σπόντα ήταν αλλά δεν ψάρωσε ο συνάδελφος Πα.Μακατζής.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, καταρχας να ξεκαθαρισω οτι οταν μιλαω για δημοσιο τομεα μιλαω κυριως για υπηρεσιες.

Τωρα οσα λες για εργασιακες συνθηκες δεν ξερω αν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα. Πανε σε μια δημοσια υπηρεσια να δεις τι γινεται...δεν νομιζω οτι το εργασιακο περιβαλλον ειναι καλυτερο απο οτι σε μια ιδιωτικη επιχειρηση. Οσων αφορα την ποιοτητα ζωης, αν θεωρησουμε ενα παραδειγμα 2 ανθρωπων που τελειωνουν μια σχολη οικονομικων, ο ενας ανοιγει λογιστικο γραφειο ή δουλευει στο λογιστηριο μιας επιχειρησης και ο αλλος γινεται δημοσιος υπαλληλος ας πουμε στο ΙΚΑ. Εσυ νομιζεις οτι ο δευτερος θα εχει καλυτερη ποιοτητα ζωης? Γιατι?

Επειδη εχω παει αρκετες φορες σε δημοσιες υπηρεσιες και βλεπω τι γινεται πως δυσανασχετουν και βαριουνται επειδη....πρεπει να δωσουν ενα πρωτοκολλο η να σφραγισουν ενα εγγραφο για αυτο στο λεω...Ακομα εχω περασει και απο το περιβοητο ικα και περιμενα μεχρι τις 10:30 το πρωι ενα υπαλληλο ενω κανονικα η δουλεια του ξεκιναγε στις 9 και μολις εσκασε μυτη εκανε κανα τεταρτο μεχρι να φτιαξει το φραπε και να στρογγυλοκαθισει στη θεση του για να μας εξυπηρετηση......Μην το ψαχνεις καμια σχεση στον ιδιωτικο τομεα τρεχουν και δινουν και λογαριασμο!
Link to comment
Share on other sites

πως δυσανασχετουν και βαριουνται επειδη....πρεπει να δωσουν ενα πρωτοκολλο η να σφραγισουν ενα εγγραφο για αυτο στο λεω...Ακομα εχω περασει και απο το περιβοητο ικα και περιμενα μεχρι τις 10:30 το πρωι ενα υπαλληλο ενω κανονικα η δουλεια του ξεκιναγε στις 9 και μολις εσκασε μυτη εκανε κανα τεταρτο μεχρι να φτιαξει το φραπε και να στρογγυλοκαθισει στη θεση του για να μας εξυπηρετηση...

 

Kι αυτά τα άτομα που (ως αποτέλεσμα εν μέρη της δουλειάς τους) φτάνουν να βαριούνται τη ζωή τους ολόκληρη, έχουν ποιότητα ζωής; :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω παει αρκετες φορες σε δημοσιες υπηρεσιες και βλεπω τι γινεται πως δυσανασχετουν και βαριουνται επειδη....πρεπει να δωσουν ενα πρωτοκολλο η να σφραγισουν ενα εγγραφο για αυτο στο λεω...Ακομα εχω περασει και απο το περιβοητο ικα και περιμενα μεχρι τις 10:30 το πρωι ενα υπαλληλο ενω κανονικα η δουλεια του ξεκιναγε στις 9 και μολις εσκασε μυτη εκανε κανα τεταρτο μεχρι να φτιαξει το φραπε και να στρογγυλοκαθισει στη θεση του για να μας εξυπηρετηση

E και ειναι τωρα αυτα επιχειρηματα υπερ των δημοσιων υπαλληλων? Οτι εχουν γινει αναισθητοι σαν ζωα? Οτι βλεπουν τη δουλεια τους ως καταναγκαστικη εργασια και εχουν βαρεθει τη ζωη τους? Φιλε μου αυτοι ο ανθρωποι πηγαινουν στη δουλεια για 8 ή εστω 6 ωρες για ΧΡΟΝΙΑ και κανουν κατι τοσο ανουσιο. Σκεψου το λιγο, δεν ειναι 1-2 βδομαδες ειναι 30 χρονια....

 

Μην το ψαχνεις καμια σχεση στον ιδιωτικο τομεα τρεχουν και δινουν και λογαριασμο

Κοιτα βασικα, εξ αρχης εκανα διαχωρισμο μεταξυ ανθρωπων που εχουν πτυχια. (γιατι φυσικα αν η εναλλακτικη σου ειναι ή οικοδομος ή ΔΥ προφανως και το δευτερο ειναικ καλυτερο).

Σε επιχειρησεις που διοριζονται και υπαρχουν αναγκες για πτυχιουχος δεν θα σε τρεξει κανενας. Τι εννοεις θα σε τρεξει?? Θα σου φωναζει δλδ το αφεντικο ή κατι τετοιο? Που τα ειδατε αυτα?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Ναι οταν δεν δουλευεις πολλες ωρες και πας στην δουλεια οποτε γουσταρεις αρα εχεις ελευθερο χρονο δεν σε ελεγχει ουσιαστικα κανεις και δεν κουραζεσαι εχεις ποιοτητα ζωης!Οταν δουλευεις 10ωρα υπερωριες ο μισθος σου εξαρταται απο την αποδοση σου και δεν εισαι και σιγουρος ποτε και αν θα πληρωθεις καθως και γυρνας σπιτι σου κομματια απο την κουραση δεν εχεις ποιοτητα ζωης τοσο δυσνοητο ειναι;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ναι οταν δεν δουλευεις πολλες ωρες και πας στην δουλεια οποτε γουσταρεις αρα εχεις ελευθερο χρονο δεν σε ελεγχει ουσιαστικα κανεις και δεν κουραζεσαι εχεις ποιοτητα ζωης!Οταν δουλευεις 10ωρα υπερωριες ο μισθος σου εξαρταται απο την αποδοση σου και δεν εισαι και σιγουρος ποτε και αν θα πληρωθεις καθως και γυρνας σπιτι σου κομματια απο την κουραση δεν εχεις ποιοτητα ζωης τοσο δυσνοητο ειναι;:confused:

Οχι οταν το γραφεις ετσι δεν ειναι δυσνοητο...αλλα δεν ξερω κατα το ποσο περιγραφει την πραγματικοτητα.;)

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη δουλεια κατ εμε ειναι καθηγητης ΔΕ....Μπορει να ταλαιπωρηθεις μεχρι να προσληφθεις στο δημοσιο αλλα:

1)Δουλευεις 4ωρο ουσιαστικα και 8 μηνες το χρονο+Σ/Κ-αργιες-καταληψεις κτλ

2)Τα χρηματα δεν ειναι πολλα αλλα δεν ειναι και λιγα.Ξεκινας με ενα χιλιαρικο καθαρα(που μαλιστα θεωρειται ο καλυτερος μισθος στο δημοσιο)+κατι επιδοματα και αν κανεις και κανενα ιδιαιτερο ανετα φτανεις το 1500αρι το μηνα

3)Μπορεις να κανεις και μια δευτερη δουλεια αν θελησεις καθως οι ωρες ειναι λιγες

4)Ειναι δημιουργικο επαγγελμα και δεν εχεις κανενα πανω απο το κεφαλι σου

5)Παραμενει οπως και να το κανουμε ενα ελκυστικο επαγγελμα υψηλου κοινωνικου κυρους:)

 

Εχει και αρνητικα οπως οτι ειναι ψυχοφθορο να προσπαθεις να συνετισεις και να διαπαιδαγωγησεις 30 πιτσιρικαδες οπως επισης και μεγαλη ευθυνη για την σωματικη ακεραιοτητα των παιδιων.Επισης πρεπει να ειναι συγχρονος παιδαγωγος-παιδονομος-συνοδος-ψυχολογος γενικα να ασχολησε με τα παιδια και περα του εκπαιδευτικου ρολου...

Αλλα στην ζυγαρια πιστευω οτι υπερισχυουν τα θετικα

 

ΚΑλά τα λές αλλα ρώτα και κανένα καθηγητή τι τραβάει με τα μ@#$%@α παιδάκια που δεν συμαζεύονται στην τάξη....

οντος οι ώρες είναι λίγες αλλά δεν θα αντέχαμε και περισσότερες.

πουλάω την παλιά-μικρή μου συλλογή: nokia: 3210, 5110, 5140, 5210, 6110, 6111, 6150, 7360, 8850 ericsson: T18, A2618s, R380s

sony ericsson: Z200, K700i, W300i, T650i, F500, K300i

siemens: M45i, M55, S35i, A55, SL55

Link to comment
Share on other sites

@perdikos200

-κ γω θυμαμαι στο σχολειο οι καθηγητες ερχοντουσαν με φωτοτυπιες,σημειωσεις κτλ καθε μερα...χαλαλι τους το 4ωρο;P

-ok τους επεισες κανεις δεν κανει ιδιαιτερα ζουν με τα 1000ε.

-<<καλομαθημενα κ νεοπλουτες οικογενειες...>>ε βεβαια ειναι γνωστο οτι οι περισσοτερες οικογενειες στην ελλαδα ειναι πλουσιες!

1)δεν εχω προθεση να πεισω κανεναν

2)εγω ειχα καθηγητες που και σημειωσεις ειχαν και παρουσιασεις και τα παντα εκαναν.

3)σε ενα μικρο μερος δεν μπορεις να κανεις ιδιαιτερα γιατι καποιος θα σε καρφωσει.

4)το νεοπλουτες ειναι σε εισαγωγικα. αν μπορεις να καταλαβεις τι σημαινει αυτο εχει καλως δεν μπορω να στο πω διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

1600ε περιπου. Nαι, αλλα ο εφοριακος πρεπει να κανει και αποσβεση τα λεφτα στα φροντιστηρια που εδινε 1-2 χρονια για τις εξετασεις της εφοριας:p .

Σε 3 μήνες τα έχεις αποσβέσει, σιγά!

Χωρις πλακα παντως, αυτην τη δουλεια που δειχνει καμμια φορα στην τηλεοραση πλανα απο εφοριες, που χτυπανε σαν τα μηχανακια το πληκτρολογιο αντιγραφοντας τις δηλωσεις, δεν την εκανα ουτε για τα διπλασια. Θα μου σκοτωνε το mojo.

Αυτό νομίζεις πως κάνει ο εφοριακός? Αυτή τη δουλειά τη δίνουνε outsourcing και τα άτομα που την κάνουν πληρώνονται τον ΒΑΣΙΚΟ.

 

 

Ειδικη περιπτωση. Εχω φιλοξενηθει σε μικρο νησι απο φιλο που τελειωσε αξιωματικων αστυνομιας και διοριστηκε στο νησι με το που το τελειωσε, αλλα εκει ηταν και ο ανωτερος. Σεβασμος απο ολους, καλες σχεσεις με τους κατοικους...καμμια σχεση με οτι γινεται σε μεγαλυτερες κοινωνιες. Το ιδιο και ο δασκαλος και ο Παπας (καλα παπας δε θα γινομουνα ποτε αλλα λεμε τωρα).

Τι γίνεται στις μεγαλύτερες κοινωνίες δλδ? Μήπως εκεί τα όργανα δεν την έχουν ψωνίσει? Νομίζεις! Αυτό που την έχουν δει κάπως και νομίζουν ότι πρέπει να τους σεβόμαστε 10 φορές περισσότερο από κάθε άλλο άνθρωπο (σ.σ. δεν είμαι αγενής με κανέναν) είναι ένα από τα μεγάλα κακά που έχουν πάει την κοινωνία μας πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ, συγγνωμη εσεις, νεα παιδια, το ονειρο σας ειναι να γινεται δημοσιοι υπαλληλοι?? Εσυ ρε theo, το ονειρο σου σου ειναι να τα ξυνεις μια ζωη? Αυτο θα σε κανει φυτο. Βλεπεις κατι δημοσιους υπαλληλους που νομιζουν οτι εχουν πιασει το νοημα της ζωης, και στην πραγματικοτητα τους βλεπεις οτι εχουν γινει πιο αναισθητοι απο τα ζωα.

Σκεφτειτε να κανετε κατι δημιουργικο στη ζωη σας, και το βασικοτερο κατι που θα σας αρεσει. Βλεπω σμρ κατι συμμαθητες μου απο το λυκειο, εξυπνα παιδια, οι οποιοι ετρεξαν να μπουν στις αστυνομικες κι στρατιωτικες σχολες, χωρις να τους αρεσει καθολου, για να εξασφαλιστουν. Τωρα νομιζω εχουν καταλαβει ποσο μεγαλο λαθος εκαναν. Λες και οι υπολοιποι θα πεθαιναμε απο την πεινα. Ενας φιλος μου ο οποιος εγινε αστυνομικος, μετα απο 13 χρονια υπηρεσιας παιρνει γυρω στα 1200ευρω, μπορει και λιγοτερα. Υπαρχει καποιος που πιστευει οτι μετα απο 13 χρονια με πτυχιο σε μια επιχειρηση, θα παρει καποιος λιγοτερα???

 

Η αποψη οτι τα λεφτα στο δημοσιο εινια καλα, ειναι μυθος για μενα. Αληθεια ποτε ειδατε πλουσιο ΔΥ? Εχω και αλλα να πω, αλλα σταματαω εδω.

Οχι,δεν ειναι το ονειρο μου να βολευτω στο δημοσιο, αλλα ολη αυτη η ανισοτητα με εξοργιζει,,,νιωθω οτι ζουν εις βαρος μου και να αναφερω ενα παραδειγμα περι δ.υ. μιας και μου ετυχε σημερα.

Ετυχε μια δουλεια στον αδερφο μου στη μεγαλοπολη ,ενα αντρογυνο και οι 2 στη δεη,,τους ρωταει αν μπορουσαν για χθες το πρωι και λεει ναι δεν υπαρχει προβλημα δεν θα παμε στη δουλεια θα ειμαστε εκει στην εγκατασταση.:X μισθος 2χιλιαρικα ο καθενας τους. επισης γιατι εχω την εντυπωση οτι οι δ.υ. στο εξωτερικο ειναι αυτοι που πρεπει να ειναι και τιποτα παραπανω;;(δηλαδη παιρνουν αυτα που τους αρμοζουν)

 

Στην Ελλαδα για μενα το κεφαλαιο εχει περισσοτερα κερδη εναντι του λαου, σε σχεση με την υπολοιπη ευρωπη....επισης η ελλαδα αν δεν κανω λαθος ειναι η 4η χωρα σε διαφθορα.αρα γιατι να σκιζομαι στην Ελλαδιτσα μας για 1000 ευρω; γι αυτο εγραψα οτι σκεφτομαι και το εξωτερικο.

 

Και ενα γνωστο ανεκδοτο που ταιριαζει στο θεμα....

 

Πάει ο Καραμανλής επίσκεψη στη Γερμανία. Τον ξεναγεί ο πρωθυπουργός της Γερμανίας και κάποια στιγμή φτάνουν σε μια μεγάλη γέφυρα. ''Την βλέπεις αυτή φίλε μου'', ρωτάει ο Γερμανός δείχνοντας την γέφυρα. ''Εκατό εκατομμύρια ευρώ εκ τον οποίων 15 στην τσέπη μου. Γελάει ο Καραμανλής. Παρακάτω του δείχνει μια αουτομπαν (λεωφόρος) ''Την βλέπεις;'', ξαναρωτάει ο Γερμανός. ''200 εκατομμύρια, 20 στην τσέπη μου''. Ξαναγελάει ο Καραμανλής. ''Γιατί γελάς;'', ρωτάει ο Γερμανός. ''Όταν έρθεις Ελλάδα, θα σου εξηγήσω'', λέει το κωστάκι. Πράγματι μετά από καιρό, έρχεται ο γερμανός πρωθυπουργός στην Ελλάδα. Τον βγάζει ο Καραμανλής βόλτα και τον πάει στο λιμάνι. ''Την βλέπεις αυτή την γέφυρα;'' ρωτάει. Ο γερμανός δεν βλέπει τίποτα και άναυδος, ρωτάει ''Ποιά γέφυρα;''. ''350 εκατομμύρια στην τσέπη μου'', λέει γελώντας ο Καραμαλής...........

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Frontistireio file ,,,tha trelatheis sta lefta

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

gangstakill1979 καλώς ήλθες στο φόρουμ...διάβασε σε παρακαλώ τους όρους πρόσβασης και χρήσης, που αποδέχτηκες με την εγγραφή σου, ώστε να γίνει η παραμονή σου ευχάριστη και χωρίς προβλήματα.

Το ποστ σου από πάνω διαγράφηκε, γιατί πρωτίστως απαντάς σε ποστ που είναι 2 χρόνια παλιό(!) και δευτερευόντως η απάντηση δεν προσφέρει κάτι χρήσιμο στην κουβέντα.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να ποστάρω στο σωστό topic .

Θέλω να δηλώσω συμμετοχή στη στατιστική υπηρεσία για την απογραφή στην Αττική.. Έχουν λήξει οι δηλώσεις? Ξέρει κανείς πού μπορώ να δηλώσω?

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αλλά με άφησε να κάνω αίτηση τελικά... Είχα βάλει την περιοχή μου και μου έβγαλε στην αρχή ότι είναι καλυμμένοι και έχει συμπληρωθεί ο αριθμός που χρειάζονται.. και μου έβγαλε μια λίστα με ελλείψεις και δήλωσα μια άλλη περιοχή κανονικά... Μήπως σε κάποιες περιοχές που δεν επαρκεί ο αριθμός να παίρνουν ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με άφησε να κάνω αίτηση τελικά... Είχα βάλει την περιοχή μου και μου έβγαλε στην αρχή ότι είναι καλυμμένοι και έχει συμπληρωθεί ο αριθμός που χρειάζονται.. και μου έβγαλε μια λίστα με ελλείψεις και δήλωσα μια άλλη περιοχή κανονικά... Μήπως σε κάποιες περιοχές που δεν επαρκεί ο αριθμός να παίρνουν ακόμα?

 

πολυ πιθανο ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει δουλεψει ποτέ κανένας σε καταστήματα ή κέντρο διανομής της Lidl?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να μάθεις ,είχα γνωστή ,αλλά έφυγε γιατί ήταν καλά .....:X

Ευτυχώς είχε βρεί αλλού δουλειά σε άλλη αλυσίδα,προυπηρεσία γαρ....

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να μάθεις ,είχα γνωστή ,αλλά έφυγε γιατί ήταν καλά .....:X

Ευτυχώς είχε βρεί αλλού δουλειά σε άλλη αλυσίδα,προυπηρεσία γαρ....

 

Ένας φίλος μου δουλευει σε κέντρο διανομής και εχει ανοιχτές θέσεις.Εντάξει πληροφοριακά βασικά, γιατι και απο τον ιδιο και απο το νετ ακουσα οτι γενικά ειναι πολύ πιεστικοί σε σχέση με άλλες εταιρίες σε βαθμό υπερβολικό. Οτι σου λένε οτι στη Γερμανία ειναι καλύτεροι και τέτοια και συνέχεια πιεση.

Σε ένα βαθμό λογικο ειναι να έχει απαιτήσεις ο εργοδότης και η δουλειά ειναι δουλειά, απλά ρωτώ σε περιτπωση που διαλέξω κατι αλλο αν βρώ αντι εκει.

Αυτα.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γερμανική πολυεθνική χαμηλού κόστους είναι,μην περιμένεις "ανέσεις".

Αν δεν έχεις εργασία ,μην χάνεις την ευκαιρία,να πας οπωσδήποτε να δοκιμάσεις αφού έχεις την ευκαιρία, και πράτεις ανάλογα όπως κρίνεις .:!:

Μην ξεχνάς ,τα πράγματα είναι πολύ άσχημα λόγω κρίσης, η δουλειά από κοινωνικό αγαθό έχει γίνει πολυτέλεια για πολλούς, και το μέλλον :X

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...