Jump to content

Αγορά συσκευής Nokia από (online) κατάστημα


ostvarivanje
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.παιδια τι παιζει για αγορα ν900 απο e shop που λενε οτι σε δυο μερες στο φερνουν ενω απο νικια στορ θελουν 10 μερες.?απο e shop ειναι παραεισαγωγη? ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα καταρχάς θα ήθελα να μου πείτε αν θα φέρει η vodafone το Nokia n900 που φαντάζομαι δεν γνωρίζει κανείς.. κατά δέφτερον,αν θα μπορούσα να πάρω το κινητό αυτό από κανένα άλλο κατάστημα (ελληνικό πάντα) με την επιδότηση της vodafone πάλι... :mad: περιμένω τις απαντήσεις σας.. :O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ποια είναι η διαφορά ελληνκης συσκευασίας με παραεισαγωγής σε ενα κινητο nokia και συγκεκριμένα του nokia n97 mini?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Την απάντηση θα την βρεις στο παρακάτω link http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2840596#post2840596 :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καταρχάς θα ήθελα να μου πείτε αν θα φέρει η vodafone το Nokia n900 που φαντάζομαι δεν γνωρίζει κανείς.. κατά δέφτερον,αν θα μπορούσα να πάρω το κινητό αυτό από κανένα άλλο κατάστημα (ελληνικό πάντα) με την επιδότηση της vodafone πάλι... :mad: περιμένω τις απαντήσεις σας.. :O

επιδοτηση μπορεις να παρεις απο το Πλαισιο, οποτε αν εχουν το Ν900 το παιρνεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το καταστημα kaizer στην Αθηνα τι λεει ειναι σοβαρο για θελω να παρω μια συσκεθη κινητης τηλεφωνιας και επειδη ειμαι απο επαρχια μου ζηταει να βαλω τΑ λεφτα σε λογαριασμο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καταρχας ημουν προβληματισμενος εαν ειναι το topic στο σωστο section. Εαν ειναι σε λαθος, ας μεταφερθει.

Το προβλημα μου ειναι οτι θελω να αγορασω μια καινουρια συσκευη δεδομενου οτι εχω αναβαθμιση απο την cosmote η οποια κινειται λιγο πανω απο τα 200 ευρω.

Το κινητο που ειχα βαλει στο ματι λογω εμφανισης και δυνατοτητων ηταν το nokia x-7.

Επισκεφθηκα τον ΟΤΕ και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει. Ωραια λεω, να το παραγγειλουμε. Και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει καθολου και πουθενα, δηλαδη οτι δεν κατασκευαζεται καν στην εταιρεια της nokia.

"Αυτο ειναι πια πολυ παλιο μοντελο φιλε, δεν υπαρχει σε καμια αποθηκη του οτε και δεν κατασκευαζεται πλεον. Κυκλοφορουν μονο τα lumia που ειναι τα καινουρια της nokia".

Η απορια μου ειναι, πως γινεται ενα κινητο λιγων μηνων ή ενος ετους και του οποιου η τιμη κινειται στα τεσσεραμιση κατοσταρικα, (δηλαδη δεν ειναι κανενα παλιο και φτηνιαρικο) να μην κυκλοφορει καν απο την εταιρεια του? Ισχυει κατι τετοιο? Θεωρειται δηλαδη παλιο πλεον αυτο το μοντελο?

 

Η αληθεια ειναι οτι παλια παρακολουθουσα τις εξελιξεις, αλλά τα τελευταια χρονια εχω μεινει λιγο πισω. Παλια κυκλοφορουσε ενα κινητο και πολυς κοσμος περιμενε να περασει κανενας χρονος, για να γινει πιο προσιτη η τιμη του και να το αποκτησει.

Τωρα τα κινητα αποσυρονται μετα απο λιγους μηνες ζωης? Ισχυει κατι τετοιο?

Αν μπορειτε, ενημερωστε με τι παιζει σχετικα.

Ευχαριστω!

Edited by lawfighter
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ημουν προβληματισμενος εαν ειναι το topic στο σωστο section. Εαν ειναι σε λαθος, ας μεταφερθει.

Το προβλημα μου ειναι οτι θελω να αγορασω μια καινουρια συσκευη δεδομενου οτι εχω αναβαθμιση απο την cosmote η οποια κινειται λιγο πανω απο τα 200 ευρω.

Το κινητο που ειχα βαλει στο ματι λογω εμφανισης και δυνατοτητων ηταν το nokia x-7.

Επισκεφθηκα τον ΟΤΕ και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει. Ωραια λεω, να το παραγγειλουμε. Και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει καθολου και πουθενα, δηλαδη οτι δεν κατασκευαζεται καν στην εταιρεια της nokia.

"Αυτο ειναι πια πολυ παλιο μοντελο φιλε, δεν υπαρχει σε καμια αποθηκη του οτε και δεν κατασκευαζεται πλεον. Κυκλοφορουν μονο τα lumia που ειναι τα καινουρια της nokia".

Η απορια μου ειναι, πως γινεται ενα κινητο λιγων μηνων ή ενος ετους και του οποιου η τιμη κινειται στα τεσσεραμιση κατοσταρικα, (δηλαδη δεν ειναι κανενα παλιο και φτηνιαρικο) να μην κυκλοφορει καν απο την εταιρεια του? Ισχυει κατι τετοιο? Θεωρειται δηλαδη παλιο πλεον αυτο το μοντελο?

 

Η αληθεια ειναι οτι παλια παρακολουθουσα τις εξελιξεις, αλλά τα τελευταια χρονια εχω μεινει λιγο πισω. Παλια κυκλοφορουσε ενα κινητο και πολυς κοσμος περιμενε να περασει κανενας χρονος, για να γινει πιο προσιτη η τιμη του και να το αποκτησει.

Τωρα τα κινητα αποσυρονται μετα απο λιγους μηνες ζωης? Ισχυει κατι τετοιο?

Αν μπορειτε, ενημερωστε με τι παιζει σχετικα.

Ευχαριστω!

 

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.skroutz.gr/s/343214/Nokia-X7.html σε κάποιο από αυτά θα μπορείς να πάρεις την επιδότηση σου.

 

Για παράδειγμα αυτό δίνει για cosmote http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7802

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός κινητού τηλεφώνου. Από το ψάξιμο που έκανα βλέπω πως κάποια ηλεκτρονικά καταστήματα το δίνουν σε τιμή μικρότερη από τη μισή τιμή που κυκλοφορεί στην αγορά.

Μπορεί καποιος να μου εξηγήσει γιατί γίνεται αυτό και αν είναι ασφαλής η η αγορά που θέλω να κάνω? Ενα συγκεκριμένο κατάστημα έχει έδρα χωρίς επωνυμία και συγκεκριμένη διεύθυνση και τηλέφωνα και μπορεί να μου στειλει το προιόν αντικαταβολή. Δίνει το τηλέφωνο 220 με τα λοιπα εξοδα, ενώ στην αγορά σε μεγάλη αλυσίδα πωλείται 490.

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum. :)

Μιλώντας πάντα για Nokia συσκευές, αυτό που γίνεται συνήθως σε αλυσίδες-καταστήματα είναι ότι οι τιμές πώλησης καθορίζονται επίσημα από την αντιπροσωπεία. Επίσης ένα κατάστημα έχει πολλά λειτουργικά έξοδα τα οποία δεν τα έχει μια επιχείρηση που δραστηριοποιείται αποκλειστικά, όχι όμως πάντα, μέσα από το διαδίκτυο. Τα έξοδα που έχει μια ανάλογη επιχείρηση περιορίζονται σε μικρό, ίσως και ανύπαρκτο, προσωπικό και στην ενοικίαση ίσως κάποιας αποθήκης-γραφείου.

Πέρα από το κόστος συντήρησης οι διαφορές που εντοπίζονται στις τιμές ως συνήθως οφείλονται και στο γεγονός ότι προμηθεύονται συσκευές παρακάμπτοντας κατά κάποιο τρόπο τους επίσημους προμηθευτές. Το αν είναι ασφαλής μια αγορά στην οποία υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής είναι λίγο σχετικό. Καλό είναι πριν κάνουμε την όποια αγορά να κάνουμε μια έρευνα για την αξιοπιστία της όποιας επιχείρησης έχουμε εντοπίσει.

Αν αναφέρεσαι σε Nokia συσκευή τότε ρίξε και μια ματιά εδώ Περί παράλληλων εισαγωγών... για να δεις τι άλλοι «κίνδυνοι» υπάρχουν σε μια ανάλογη αγορά. Αν έχεις υπόψιν σου κάποια συγκεκριμένη ιστοσελίδα με τιμή πώλησης συσκευής μπορείς να την αναφέρεις εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Υπάρχουν τελικά πολλά που δεν ξέρω. :(

Συγκεκριμένα είδα το τηλέφωνο στο http://www.birdphone.gr/gr/prdid/a768e8579dab49d29bf9be688df78611/productinfo.aspx

κι επειδή θα έρθει αντικαταβολή δεν ξερω πόσα και τι να προτορωτήσω για να διασφαλίσω πως θα είναι οκ. Αν ξέρει κανείς την εταιρία ή έχει ξαναπαραγγείλει ας μου πει.

 

Mόλις επικοινώνησα μου είπαν πως το τηλέφωνο είναι της Ε.Ε είναι σφραγισμένο, έχει ΙΜΕΙ και έχει εγγύηση από την Αrvato (επίσημη αντιπροσωπεία της Νοκια στην ελλάδα). Αν σε αναβάθμιση μου χαθούν τα ελληνικά αναλαμβάνουν με δικά τους έξοδα να μου το φτιάξουν. αυτά. Γιατί Arvato kai oxi nokia care? Eίναι εντάξει αυτο?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Και η Nokia Care στην Arvato τα στέλνει. Αυτό είναι το επίσημο service εν Ελλάδι.

Από birdphone ψώνισε άφοβα. Σε περίπτωση που θες να διαβάσεις αρκετές γνώμες για το εν λόγω online μαγαζί (το θεωρώ από τα καλύτερα και το πιο επαγγελματικό του είδους) δες π.χ. τις κριτικές που έχει στο skroutz.gr :

https://www.skroutz.gr/m/941/Birdphone#shop_reviews

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλησπερα παιδια..Βοηθηστε με λίγο. Εχω δει ενα κινητο στο http://www.tokinito.gr. Ειναι αξιοπιστό?

Δεν νομιζω να είναι κλειδωμενο ή κατι αλλο. Εχει κανει καποιος καποια αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...