Jump to content

[Επίσημο] HTC S740


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το qwerty πληκτρολογιο "ανοιχτό", πώς αλλάζεις την γλώσσα από ελληνικά αγγλικά?:O

 

 

Πατας fn μετα space και απ το μενου που βγαινει αλαζεις τη γλωσσα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να πω οτι χθες και σημερα του εκανα κανονικη χρηση τηλεφωνου και η αποδοση του ηταν αψογη.

Σωστο σημα,πολυ καλο ηχειο και δυνατη ανοικτη ακροαση.

Επισεις οι ηχοι του οταν σε καλουν η παιρνεις νεο sms ειναι μπορω να πω και δυνατοι!

Σε σχεση π.χ. με το TC ειναι σαφως σε καλυτερο επιπεδο!

Επισεις ηχογραφηση κλησεων μπορει να κανει αλλα μονο με ανοικτη ακροαση γιατι προφανως δεν υποστηριζετε απ το hardware.

Παντως με ανοικτη ακροαση και δοκιμαζοντας το Vito AudioNotes εμεινα υπερ ευχαριστημενος και με καλυψε σχεδον 100%

Αντιθετα με το Resco Audio Recorders το οποιο ειχε πολυ χαμηλο ηχο και με παραμορφωσεις και δε μου αρεσε καθολου!

 

@Psybill

Βασιλη δυστυχως δεν εχω βρει χρονο να ασχοληθω με το Garmin και το GPS ακομα!!

Παντως δε νομιζω να μη μπορει να το τρεξει καθοτι απο επεξεργαστη(520) και επαεκεια RAM ειναι απλα ΚΟΡΥΦΗ!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

σιγά σιγά απομακρύνονται οι ελπίδες μου να στο πάρω, αλλά τουλάχιστον τα smartphones μπορεί να κερδίσουν ένα φίλο.

μην σκας για το garmin. το ξέρω ότι τρέχει. μπορεί να το δοκιμάσει ο tasosvel πριν από σένα και να μας πει εμπειρίες!!

Link to comment
Share on other sites

σιγά σιγά απομακρύνονται οι ελπίδες μου να στο πάρω, αλλά τουλάχιστον τα smartphones μπορεί να κερδίσουν ένα φίλο.

μην σκας για το garmin. το ξέρω ότι τρέχει. μπορεί να το δοκιμάσει ο tasosvel πριν από σένα και να μας πει εμπειρίες!!

 

 

Μπα Βασιλη,απλα τις δοκιμες μου κανω!!:)

Αλλα τωρα που το λες..σιγα σιγα δενομαι μαζι του και αρχιζει και με κερδιζει!!:D

 

Παντως σε 2-3 μερες θα εχω βγαλει οριστηκα συμπερασματα!:rolleyes:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι χθες και σημερα του εκανα κανονικη χρηση τηλεφωνου και η αποδοση του ηταν αψογη.

Σωστο σημα,πολυ καλο ηχειο και δυνατη ανοικτη ακροαση.

Επισεις οι ηχοι του οταν σε καλουν η παιρνεις νεο sms ειναι μπορω να πω και δυνατοι!

Σε σχεση π.χ. με το TC ειναι σαφως σε καλυτερο επιπεδο!

Επισεις ηχογραφηση κλησεων μπορει να κανει αλλα μονο με ανοικτη ακροαση γιατι προφανως δεν υποστηριζετε απ το hardware.

Παντως με ανοικτη ακροαση και δοκιμαζοντας το Vito AudioNotes εμεινα υπερ ευχαριστημενος και με καλυψε σχεδον 100%

Αντιθετα με το Resco Audio Recorders το οποιο ειχε πολυ χαμηλο ηχο και με παραμορφωσεις και δε μου αρεσε καθολου!

 

@Psybill

Βασιλη δυστυχως δεν εχω βρει χρονο να ασχοληθω με το Garmin και το GPS ακομα!!

Παντως δε νομιζω να μη μπορει να το τρεξει καθοτι απο επεξεργαστη(520) και επαεκεια RAM ειναι απλα ΚΟΡΥΦΗ!:D

Απο μπαταρια πως τα παει φιλε μου?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω τρόπο να στειλω μια φωτογραφια με bluetooth. Συνεχεια με παραπέμπει στο mms ή σε email!Ειναι δυνατον να μην εχει αυτη την δυνατοτητα?
Link to comment
Share on other sites

Με τον file explorer του κινητου βρισκεις τη φωτο,πατας "μενου" και επιλεγεις "μεταβιβαση",οποτε αρχιζει να ψαχνει συσκευες bluetooth.Mην ξεχασεις να την κανεις "ορατη" τη συσκευη σου.Ετσι στελνω με το S710 μου.Δεν πιστευω να υπαρχει διαφορα στο S740.
Link to comment
Share on other sites

Με τον file explorer του κινητου βρισκεις τη φωτο,πατας "μενου" και επιλεγεις "μεταβιβαση",οποτε αρχιζει να ψαχνει συσκευες bluetooth.Mην ξεχασεις να την κανεις "ορατη" τη συσκευη σου.Ετσι στελνω με το S710 μου.Δεν πιστευω να υπαρχει διαφορα στο S740.

 

H βαζει το resco explorer και ειναι..jet σε ολα!!

 

Οσο για το φιλο που ρωτησε για τη μπαταρια πιο πανω να πω οτι δεν εχω πληρη αποψη επειδη το πειραζα συνεχεια αλλα μου φανηκε καλη,και ειδικα για smartphone πολυ καλη!!:)

Προυποθεση,οχι 3G για να εχεις και καλο σημα και ρυθμισεις εξοικονομησης ενεργειας!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στην συσκευή δεν παίζουν όλες οι εφαρμογές για WM;

Όχι, πρέπει να είναιι φτιαγμένα για το λειτουργικό windows mobile standard (wm for smartphones όπως είναι το προηγούμενο όνομα και πιο γνωστό).

υπάρχουν φυσικά κοινοί τίτλοι όπως πχ o resco explorer, που υπάρχουν και για τα δυο λειτουργικά αλλά ή έκδοση για smartphones είναι διαφορετική. επίσης υπάρχουν εφαρμογές που έχουν κοινό installer(.exe) στο pc αλλά στην ουσία καταλαβαίνουν ή σε ρωτάνε σε τι συσκευή προσπαθείς να την εγκαταστήσεις και περνάνε στο κινητό το αντίστοιχο cab.

στα site των εταιρειών software αλλά και στα online shops υπάρχει αυτός ο διασωρισμός για να μπορεί κάποιος να καταλάβει αν υπάρχει συμβατή εφαρμογή με τη συσκευή του!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. λοιπον το αποφασισα και το εχω κι εγω πλεον! (S740) Φυσικα η μεταβολη μου απο το Qtek8010 στο s740 μπορω να πω με ενθουσιασε, αλλα εχει και καποια μειον,,, παντα κατα την προσωπικη μου και ταπεινη αποψη.

καταρχην εχω δει μοντελα του εξωτερικου που δεν ειναι glossy η φατσα. αυτο που ερχεται ελλαδα ειναι πραγματικα ο παραδεισος του λιπους και του αποτυπωματος!!!

αλλα μπρος στα καλη...

επειτα το Wifi μου φαινεται απελπιστικα αργο... δεν ξερω γιατι (ακομη)

η οθονη δεν κανει rotate ΑΜΕΣΑ οταν ανοιγεις το QUERTY (νομιζω)

τα soft keys, ειναι σχεδον... επαφης μετα απο καποια χρηση.

και φυσικα ο explorer ειναι χελωνα στο ασυρματο.

τελος... αν και δεν με ενδιαφερει αμεσα, η καμερα ειναι αισχος!

αντιστοιχα ετσι αργη και με ιχνος ηταν η καμ του 8010 αλλα μετα το πρωτο firmware update επανηλθε.

αυτα τα ολιγα για την ωρα και συνεχιζω να το ψαχνω!

μια πολυ καλη προταση πιστευω για τα λεφτα της. (449€)

καποιοι αλλοι που το δοκιμασαν η το εχουν και το εχουν κανει καποια tweaks??

[its full speed or nothing] :wacko:
Link to comment
Share on other sites

καταρχην εχω δει μοντελα του εξωτερικου που δεν ειναι glossy η φατσα. αυτο που ερχεται ελλαδα ειναι πραγματικα ο παραδεισος του λιπους και του αποτυπωματος!!!

όταν λες έχει δει μοντέλα του εξωτερικού, εννοείς από κοντά και ήταν διαφορετικά με το δικό σου? από reviews και φωτογραφίες που έχω δει, όντως φαίνεται πολύ διαφορετικό από αυτό που είδα από κοντά στο "πλαίσιο", αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά να κυκλοφορεί άλλη έκδοση!!!

και γω συμφωνώ μαζί σου πάντως. θα προτειμούσα ματ πλαστικό στην πρόσοψη...

Link to comment
Share on other sites

όταν λες έχει δει μοντέλα του εξωτερικού, εννοείς από κοντά και ήταν διαφορετικά με το δικό σου? από reviews και φωτογραφίες που έχω δει, όντως φαίνεται πολύ διαφορετικό από αυτό που είδα από κοντά στο "πλαίσιο", αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά να κυκλοφορεί άλλη έκδοση!!!

και γω συμφωνώ μαζί σου πάντως. θα προτειμούσα ματ πλαστικό στην πρόσοψη...

 

οχι απο reviews, vids, και φωτο παρουσιασεων.

...ασε ομως... χθες προσπαθωντας να το συγχρονισω απο κεκτημενη ταχυτητα εχασα επαφες 4 ετων απο το 8010.... τωρα το rose ειναι σκετο...:cry:

γμτ... οποιος βιαζεται σκονταφτει.... εβαλα active sync και εκανα update το 8010 για να τα περασω στο rose, και αντεκατεστησα ΜΟΝΟ μια επαφη με αποτελεσμα να μου τα σβυσει ολα. ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον παιδια... ποτε μη βιαζεστε να συγχρονησετε το παλιο με το νεο... :ninja:

[its full speed or nothing] :wacko:
Link to comment
Share on other sites

οχι απο reviews, vids, και φωτο παρουσιασεων.

...ασε ομως... χθες προσπαθωντας να το συγχρονισω απο κεκτημενη ταχυτητα εχασα επαφες 4 ετων απο το 8010.... τωρα το rose ειναι σκετο...:cry:

γμτ... οποιος βιαζεται σκονταφτει.... εβαλα active sync και εκανα update το 8010 για να τα περασω στο rose, και αντεκατεστησα ΜΟΝΟ μια επαφη με αποτελεσμα να μου τα σβυσει ολα. ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον παιδια... ποτε μη βιαζεστε να συγχρονησετε το παλιο με το νεο... :ninja:

 

Φιλε μου απλος και ευκολος τροπος Backup χωρις να μπλεκεις με χρονοβορες διαδικασιες ειναι το ΡΙΜ Backup 2.8 ειναι το ιδιο που τρεχει και στα ppc και παιρνει πανευκολα Backup σε επαφες,μνμ,κλησεις,ημερολογιο κ.α.!

Ετσι για τη δυσκολη ωρα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

οχι απο reviews, vids, και φωτο παρουσιασεων.

...ασε ομως... χθες προσπαθωντας να το συγχρονισω απο κεκτημενη ταχυτητα εχασα επαφες 4 ετων απο το 8010.... τωρα το rose ειναι σκετο...:cry:

γμτ... οποιος βιαζεται σκονταφτει.... εβαλα active sync και εκανα update το 8010 για να τα περασω στο rose, και αντεκατεστησα ΜΟΝΟ μια επαφη με αποτελεσμα να μου τα σβυσει ολα. ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον παιδια... ποτε μη βιαζεστε να συγχρονησετε το παλιο με το νεο... :ninja:

 

αν δεν έχεις κάποιο Backup που λέει και ο Μάνος, κοίταξε στα διεγραμμένα του outlook στο pc σου. λογικά εκεί θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

μια πολυ καλη προταση πιστευω για τα λεφτα της. (449€)

 

Στα 325 ευρώ μπορεί να είναι καλή πρόταση. Στα 449 σίγουρα όχι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα θελω να το παρω και εγω αλλα δεν ξερω αν με βολεψη τωρα εχω 5800.Πεστε μου την γνωμη σας.Ευχαριστω...........

 

αγαπητε τα λεφτα ειναι πολλα οπως ειπαν και παραπανω. αλλα... σαν συσκευη μετραει. εγω ειχα τσακισει το 8010 μου και ηθελα αξιο αντικαταστατη. ειχα πληρωσει ακριβα το προηγουμενο και επισης και αυτο. εγω το προτεινω.:happy:

φαντασου πως στη δουλεια μου μιλαω ανετα εκει που οι αλλοι δεν πιανουν καν δικτυο (ασχετο αλλα περα απο τα καλουδια να μας απασχολει και το σημα, ετσι?)

τσεκαρε το σε καποιο μαγαζι και κοιτα εαν σε καλυπτει.

[its full speed or nothing] :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα θελω να το παρω και εγω αλλα δεν ξερω αν με βολεψη τωρα εχω 5800.Πεστε μου την γνωμη σας.Ευχαριστω...........

 

Μετα απ το 740 αγορασα απο περιεργια και το 5800.

Λοιπον το κρατησα λιγοτερο απο..μερα!!

Δε ξερω αν αυτο σου λεει κατι:)

 

Παντως για καθημερινη χρηση το 740 ειναι σαφως καλυτερο απ το Νοκια και λογο της τατς οθονης που εχει το 2ο που δεν ειναι και οτι καλυτερο για της κακουχιες τις καθημερινοτητας!

 

Αν ομως σε βολευει αυτη η οθονη συν το οτι εχεις περισσοτερη εμπειρια με symbian τοτε μη το παρεις.

Παντως μην ακους windows mobile και φοβηθεις,δεν ειναι σα τα ppc,το 740 ειναι περισσοτερο τηλεφωνο απο αυτα(και απ το 5800!!)

 

ps

Εγω αν δεν ειχε το αχρηστο για μενα(χρησιμο για πολλους αλλους ομως)πληκτρολογειο qwerty με συνεπεια να ηταν και πιο λεπτο και ελαφρυ ΔΕ θα το αλλαζα με τιποτα για αρκετο καιρο!!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για gps ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείται ; Εκτος του Garmin. To Garmin τρέχει μαι χαρά.

Χθες του έκανα αρκετές δοκιμές για να δω πια προγράμματα τρέχουν, έβαλα την κάρτα μνήμης που έχω στο 3600 και απ ότι είδα ανοίγει σχεδόν όλα τα προγράμματα και το destinator 7 άνοιγε και το igo8. To θέμα είναι οτι δεν δουλεύουν χωρίς οθόνη αφής. Μόνο το Garmin δουλεύει σωστά όπως ανέφερε και ο psybill. Δεν δοκίμασα το destinator για smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !

Πειτε μου σας παρακαλώ ποια προγγραματα προτείνετε για την συγκεκριμένη συσκευή ; Γιατί όλα αυτα που είχα στο ΜΙΟ 501 δυστυχώς δεν δουλεύουν επειδή το τηλεφωνώ δεν είναι touch screen.:O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !

Πειτε μου σας παρακαλώ ποια προγγραματα προτείνετε για την συγκεκριμένη συσκευή ; Γιατί όλα αυτα που είχα στο ΜΙΟ 501 δυστυχώς δεν δουλεύουν επειδή το τηλεφωνώ δεν είναι touch screen.:O

καλύτερα να μας πεις ποια προγράμματα είχες στο mio να σου πούμε αν υπάρχει η ίδια εφαρμογή σε έκδοση για smartphone ή κάτι αντίστοιχο...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Πριν 2 μέρες μου έκαναν δώρο το 740.

Δυστυχώς τα έχω χαμένα. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, θα γλυτώσω χρόνο κ απογοήτευση:wacko:

1) Πέρασα τις επαφές μου από το 6120 που είχα μέχρι τώρα στο outlook μέσω pc suite. Στη συνέχεια μέσω του προγράμματος που υπήρχε στο cd προσπάθησα να κάνω συγχρονισμό. Αποτέλεσμα: Πέρασαν όλες οι επαφές αλλά σε κάποιες έχι μόνο όνομα κ όχι τηλέφωνο/να. Τι κάνω?

2) Πήγα να στησω το μεηλ μου αλλά δεν τα κατάφερα. POP3 αλλά ενώ ακολουθώ τα βήματα, δεν μπορώ να λάβω.

3) Ούτε στο ιντερνετ μπόρεσα να μπω, πάλι δεν κατάλαβα γιατί.

4) Τι άλλα προγράμματα μπορώ να εγκαταστήσω κ απο που? Να νιώσω δηλαδή ότι αξίζει τον κόπο να το κρατήσω κ να είναι κάτι διαφορετικό από ένα απλο τηλέφωνο. (Διφορετικά μένω με το 6120 που κ e-mail παιρνω και στο ιντερνετ μπαινω)

 

Ευχαριστώ.

Νίκος

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...