Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Άν πάρω ένα Ν79 γκρί, πόσα χρήματα χρειάζονται για να γίνει κάτασπρο (μπρός και πίσω) ;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά χτές έβγαζα φωτογραφίες με το Ν79 και μου τις εμφάνιζε κανόνικα όπως πάντα για να δώ πως βγήκε. Τη νύχτα κάθισα να τις δω και δεν υπήρχε καμιά από αυτές στην έκθεση ή κάπου αλλού. :cry:Το τεστάρισα και εκείνη τη στιγμή και το πρόβλημα επαληθεύτηκε. Έκανα ένα restart και όλα εντάξει. Με ανησύχησε όμως.:(

Να σημειώσω ότι δεν πείραξα τίποτα.

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Άν πάρω ένα Ν79 γκρί, πόσα χρήματα χρειάζονται για να γίνει κάτασπρο (μπρός και πίσω) ;

Γιατί δεν παίρνεις ένα λευκό και να αγοράσεις και ένα πίσω λευκό κάλυμμα με 6 ευρώ;:blink:;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να αλλάξεις τη μπροστινή πρόσοψη.αν δεν σου αρέσει το γκρι δεν το αγοράζεις...αγοράζεις το χρώμα που σου αρέσει...

 

αγοράσεις και ένα πίσω λευκό κάλυμμα με 6 ευρώ;:blink:;)

6 ευρώ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις ένα λευκό και να αγοράσεις και ένα πίσω λευκό κάλυμμα με 6 ευρώ;:blink:;)

 

 

.... .... .... γιατί έχω βρεί ένα "μεταχειρισμένο" σε υπερβολικά καλή τιμή και είναι γκρί ! Εμένα όμως μου αρέσει το άσπρο. Η αλήθεια είναι οτι δεν είδα και πουθενά το γκρί live για να κρίνω ... ... αλλα το άσπρο είναι πολύ ωραίο...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Άν πάρω ένα Ν79 γκρί, πόσα χρήματα χρειάζονται για να γίνει κάτασπρο (μπρός και πίσω) ;

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θα σου αρέσουν οι τιμές που βρήκα, αλλά αυτές έχω!

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=130&p=8426

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=61&p=8424

 

Μόλις βρήκα και αυτά, αλλά είναι σε γκρι, ίσως όμως αν κοιτάς κάθε μέρα να πετύχεις και για λευκό.

http://cgi.ebay.co.uk/Complete-Housing-Facia-NOKIA-Nseries-N79-Grey-JHI027_W0QQitemZ220362133182QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item220362133182

http://cgi.ebay.co.uk/New-Full-housing-Case-Cover-Fascia-For-Nokia-N79-N-79_W0QQitemZ180327680672QQihZ008QQcategoryZ20336QQcmdZViewItem

 

 

Γιατί δεν παίρνεις ένα λευκό και να αγοράσεις και ένα πίσω λευκό κάλυμμα με 6 ευρώ;:blink:;)

 

Δεν ξέρω που βρήκες την τιμή 6 ευρώ, αλλά πες μας σε παρακαλώ γιατί η Nokia τα πουλάει 15,90.

 

 

Παιδιά χτές έβγαζα φωτογραφίες με το Ν79 και μου τις εμφάνιζε κανόνικα όπως πάντα για να δώ πως βγήκε. Τη νύχτα κάθισα να τις δω και δεν υπήρχε καμιά από αυτές στην έκθεση ή κάπου αλλού. :cry:Το τεστάρισα και εκείνη τη στιγμή και το πρόβλημα επαληθεύτηκε. Έκανα ένα restart και όλα εντάξει. Με ανησύχησε όμως.:(

Να σημειώσω ότι δεν πείραξα τίποτα.

 

Έχει γίνει και σε μένα και στην cute_eyes και αυτές που το έπαθαν φαίνονται πλέον μόνο στο "Όλα" και όχι στις "Δημιουργημένες". Δεν ξέρουμε τι παίζει ακριβώς, τα παιδιά εδώ μέσα όταν ρώτησα υπέθεσαν ότι παίζει να είναι κάποιο πρόβλημα του fp2 και η πρόχειρη λύση (όπως μου είπε η cute_eyes) είναι να φτιάξεις δικό σου Άλμπουμ και να το ρυθμίσεις να βάζει όσες τραβάς εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

.... .... .... γιατί έχω βρεί ένα "μεταχειρισμένο" σε υπερβολικά καλή τιμή και είναι γκρί ! Εμένα όμως μου αρέσει το άσπρο. Η αλήθεια είναι οτι δεν είδα και πουθενά το γκρί live για να κρίνω ... ... αλλα το άσπρο είναι πολύ ωραίο...
Φυσικά και μπορείς να την αλλάξεις (την μπροστινή πρόσοψη) με λευκή ΜΟΝΟ σε alpha copy store....Θα πρέπει να πάρεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις πόσο κάνει (υπολόγισε πάνω κάτω κανένα τριαντάρι).

 

 

 

6 ευρώ;;;;

Φυσικά, πρόσφατα πήρα μια από νοκια κατάστημα....(Προσοχή : Η αξία σαν ανταλλακτικό είναι μικρότερη από την αξία σαν αξεσουάρ...Αν είναι φιλότιμος ο καταστηματάρχης σε οδηγεί κατευθείαν εκεί....);)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποιά η διαφορά μεταξύ

Nokia PC Suite κια Nokia OVI suite ;:O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

@exelix

Το θέμα είναι ότι δεν τις έβρισκα ούτε στο όλα όταν πρόσεξα το πρόβλημα. Τώρα που το ανέφερες κοίταξα και είναι πράγματι στο όλα. Τι να πω! Άβυσος η ψυχή των FP2.

Θα δοκιμάσω και την πρόχειρη λύση της cute_eyes. Mε τι ρύθμιση μπορούν να πηγαίνουν κατευθείαν στο άλμπουμ? Δεν θα τρώνε περισσότερη μνήμη?

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@exelix

Το θέμα είναι ότι δεν τις έβρισκα ούτε στο όλα όταν πρόσεξα το πρόβλημα. Τώρα που το ανέφερες κοίταξα και είναι πράγματι στο όλα. Τι να πω! Άβυσος η ψυχή των FP2.

Θα δοκιμάσω και την πρόχειρη λύση της cute_eyes. Mε τι ρύθμιση μπορούν να πηγαίνουν κατευθείαν στο άλμπουμ? Δεν θα τρώνε περισσότερη μνήμη?

 

Για την παραπάνω μνήμη δεν ξέρω, αλλά δε βρίσκω το λόγο. Για να πάνε κατευθείαν σε άλμπουμ πρώτα φτιάξε ένα άλμπουμ και μετά με ανοιχτή την κάμερα Επιλογές->Ρυθμίσεις->Προσθήκη σε άλμπουμ.

Link to comment
Share on other sites

Για την παραπάνω μνήμη δεν ξέρω, αλλά δε βρίσκω το λόγο. Για να πάνε κατευθείαν σε άλμπουμ πρώτα φτιάξε ένα άλμπουμ και μετά με ανοιχτή την κάμερα Επιλογές->Ρυθμίσεις->Προσθήκη σε άλμπουμ.

 

Ευχαριστώ. Δεν το ήξερα. Λογικά θα κρατάει κάποια μνήμη όπως όταν σου στέλνουν κάτι και στα εισερχόμενα κρατάει μνήμη.:wacko:

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είμαι χαρούμενη που η γνώση μου προχωρά και σε αλλά μέλη της παρέας!ας ελπίζουμε ότι στην νέα αναβάθμιση θα διορθωθεί ;)

 

Φυσικά, πρόσφατα πήρα μια από νοκια κατάστημα....(Προσοχή : Η αξία σαν ανταλλακτικό είναι μικρότερη από την αξία σαν αξεσουάρ...Αν είναι φιλότιμος ο καταστηματάρχης σε οδηγεί κατευθείαν εκεί....);)

θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μας πεις όσο πιο αναλυτικά γίνεται τι ακριβώς πρέπει να πούμε για να μας δώσουν πρόσοψη με 6 ευρώ χωρίς να μας κοίτα ο πωλητής με το ύφος των 100 καρδιναλίων και τη γνωστή απάντηση:"δεν ξέρουμε που έγινε αυτό η τιμή είναι η τάδε"

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η διαφορά μεταξύ

Nokia PC Suite κια Nokia OVI suite ;:O

Είναι η πιο νέα σουίτα εφαρμογών της Nokia η οποία έχει τη δυνατότητα να αλληλεπιδρά με την ομώνυμη υπηρεσία της Nokia, ενώ το PC Suite όχι.

Προσωπικά θα μείνω με το κλασσικό PC Suite επειδή δεν μου προσφέρει κάτι παραπάνω το OVI Suite και δεν ξέρω πως τα πάει με το θέμα σταθερότητα ή τι προβλήματα βγάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

είμαι χαρούμενη που η γνώση μου προχωρά και σε αλλά μέλη της παρέας!ας ελπίζουμε ότι στην νέα αναβάθμιση θα διορθωθεί ;)

 

 

θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μας πεις όσο πιο αναλυτικά γίνεται τι ακριβώς πρέπει να πούμε για να μας δώσουν πρόσοψη με 6 ευρώ χωρίς να μας κοίτα ο πωλητής με το ύφος των 100 καρδιναλίων και τη γνωστή απάντηση:"δεν ξέρουμε που έγινε αυτό η τιμή είναι η τάδε"

Θα ζητήσεις ένα πίσω κάλυμμα για Ν79 σαν ανταλλακτικό....Αν σου το δώσει μέσα στην συσκευασία του και σου πει 16 Ευρώ, πες του από αυτά χωρίς συσκευασία με 6 Ευρώ...Αυτά δεν είναι μέσα σε χάρτινη συσκευασία, συνήθως τα έχουν μαζί ματσάκι δεμένα με ένα λάστιχο, φυσικά καινούργια με την ζελατίνα τους και το σίγουρο είναι πως θα καταλάβει τί ζητάς ο καταστηματάρχης του νοκια σοπ....Όλα τα παρελκόμενα των ΝΟΚΙΑ που βρίσκονται μέσα στις συσκευασίες των κινητών, πουλιούνται με τους δύο τρόπους...Ή μέσα στις χάρτινες συσκευασίες με το διάφανο πλαστικό σαν αξεσουάρ και είναι μέχρι και 50% πάνω ή "χύμα" σαν ανταλλακτικά για τα κινητά, σε πολύ χαμηλότερες τιμές....Μάλλον ανήκουν σε διαφορετικό δασμολογικό καθεστώς....Πιστεύω να έγινα όσο μπορούσα πιό κατανοητός....Καλή τύχη!!! :)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

καλά αυτό πρώτη φορά το ακούω!λέω να παω μέσα στην εβδομάδα να πάρω κανένα νέο χρώμα και να το δοκιμάσω...κάτι σαν τεστακι.για να παω μετά όταν έρθει το μαύρο χρώμα και να πάρω τις προσόψεις που πραγματικά θέλω!!!thanks για το κορυφαίο tip...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που θα πρέπει να τονίσουμε είναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ αυτονομία του κινητού...Πρώτη φόρτιση, αρκετό παιγνίδισμα, bt για μεταφορά των .sis, και από την Τετάρτη το πρωί, πριν από λίγο μπήκε στην κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας....Φαντάσου να στρώσει και η μπαταρία....Το κόβω για βδομάδα και βάλε.....:D
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι σε αυτο το τομεα ειναι απιαστο..παντως μερικες φορες οταν χανομαι στο ιντερνετ το βαζω απο μονη μου νωριτερα στην εξοικονόμηση και αντεχει για παρα πολυ!σπαρτιατης το κινητο αυτο ακριβως που ηθελα :D
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλη μπαταρία αλλά και το νέο FP2 κάνει πιο ορθολογική χρήση της ενέργειας ;)
Link to comment
Share on other sites

παρατηρω το εξης προβλημα με το κινητο. χάνει την ημερομηνια σε τακτα χρονικα διαστηματα και μπορει να πηγαινει π.χ. μια βδομαδα μετα. δεν ειναι τραγικο αλλα επειδη εχω εβδομαδιαιο ξυπνητηρι μου χαλαει το προγραμμα. το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί και πάλι, και όχι μόνο στο N79.

Σε πολλά μοντέλα με την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Μάλλον πρόκειται για γενικευμένο bug.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μερικές παλιές αρρώστιες δεν γιατρεύτηκαν...

Είτε κάνεις κλήση σε κινητό, είτε σε σταθερό, είτε σε ότι νάναι… το εικονίδιο στην Λίστα Κλήσεων είναι πάντα αυτό του κινητού…!

 

Ερώτηση: Πάω να κάνω backup τις επαφές στην storage card και μου κάνει μόνο 19 ενώ έχω καμιά 200αριά! Τις υπόλοιπες … … γαργάρα … … γιατί;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό είναι γενικευμένο πρόβλημα όλων των FP1, FP2 καθώς και του 5800.

Γιατί δεν το διορθώνουν είναι απορίας άξιο...:wacko:

 

Όσο για τις επαφές, πρώτη φορά ακούω πρόβλημα σε αυτή τη διαδικασία.

Δοκίμασε να σβήσεις χειροκίνητα τις επαφές που δημιουργεί στο path E:\Others\Contacts και δοκίμασε ξανά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις επαφές, πρώτη φορά ακούω πρόβλημα σε αυτή τη διαδικασία.

Δοκίμασε να σβήσεις χειροκίνητα τις επαφές που δημιουργεί στο path E:\Others\Contacts και δοκίμασε ξανά.

 

Λοιπόν λύθηκε το πρόβλημα. :)

Είχα μία επαφή η οποία στο πεδίο ΟΝΟΜΑ περιείχε εισαγωγικά ( “ ” ). Στην συγκεκριμένη επαφή σταματούσε η αντιγραφή (αυτή ήταν η 19η). Έβγαλα τα εισαγωγικά και όλα ΟΚ! Άβυσσος η καρδιά ενός ανοιχτού λειτουργικού… :worry:

Κάτι άλλο. Το D-pad γιατί δεν δουλεύει στον explorer. Γενικά έχω την εντύπωση ότι δουλεύει σε συγκεκριμένες εφαρμογές π.χ Επαφές.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτούργει παντού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...