Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδες σκεφτομαι να αγορασω το Ν79,προερχομενος απο SE που δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα ποια νομιζετε οτι θα ειναι τα προβληματα που θα αντιμετοπισω και θα ειναι ικανα να με αποτρεψουν στο να στραφω στη ΝΟΚΙΑ?η πρωτη μου επιλογη ηταν το Ν85 αλλα μετα απο αυτα που διαβασα για το slide και για την ποιοτητα κατασκευης στρεφομαι προς το Ν79 κανω καλα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδες σκεφτομαι να αγορασω το Ν79,προερχομενος απο SE που δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα ποια νομιζετε οτι θα ειναι τα προβληματα που θα αντιμετοπισω και θα ειναι ικανα να με αποτρεψουν στο να στραφω στη ΝΟΚΙΑ?η πρωτη μου επιλογη ηταν το Ν85 αλλα μετα απο αυτα που διαβασα για το slide και για την ποιοτητα κατασκευης στρεφομαι προς το Ν79 κανω καλα?ευχαριστω

Περίεργο το ερώτημά σου και πολύ περισσότερο το ότι αναμένεις μια "αντικειμενική" απάντηση απο το fun club της ΝΟΚΙΑ και δη του Ν79....Αλλά αν είσαι, όπως λες, απόλυτα ικανοποιημένος από την SE γιατί στρέφεσαι τότε στη ΝΟΚΙΑ; Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως ποτέ η ΝΟΚΙΑ δεν πρόδωσε κανένα χρήστη όσον αφορά την τεχνολογία και την αξιοπιστία των συσκευών της....Τώρα αν βρεθεί και πει κάποιος κάτι αρνητικό δεν απορρίπτουμε έτσι εύκολα μια συσκευή....Και ας αναφέρουμε ακόμα πως για μας τους 'Ελληνες η ΝΟΚΙΑ είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ εταιρεία που έχει εξοπλίσει τα κινητά της με ελληνικό πληκτρολόγιο (βοηθάει πολύ όλους και ειδικά όσους χρησιμοποιούν το Τ9). Σε αντίθεση με τη SE που πρόσφατα ανακάλυψε το τελικό σίγμα (ς) στη σύνταξη των συσκευών της....Η απόφαση φυσικά είναι ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ.....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου daskdan θα συμφωνήσω σε όλα με τον ion83 και αυτό που έχω να σου πω μόνο είναι το εξής: γιατί δεν πας σε κάποια κατάστημα να κάνεις ένα τεστ το κινητό να δεις αν σε βολεύει ή όχι. Να το επεξεργαστείς λίγο και να δεις αν σου ταιριάζει! Στην τελική μπορεί μια και μόνο λεπτομέρεια να σου αλλάξει είτε θετικά είτε αρνητικά την απόψη σου γύρω από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι πολυ καλα κανει ο daskdan και ρωταει γιατι πολλα ατομα εχουμε παει απο SE σε NOKIA και στην αρχη ειχαμε αποριες για το τι θα βρουμε.Λοιπόν φιλε daskdan θα πας στη σελιδα 58 εχω πει για μερικες διαφορες στα 2 στρατοπαδα αλλα γενικοτερα μην φοβασαι δεν ειναι και τραγικες αλλαγες...ακου τον nobody4 και δες το απο κοντα.

 

 

@samichri δεν εχω ιδεα για καποια λυση απλα σου γραφω για να μην νομιζεις οτι δεν βλεπουμε το προβλημα σου...χιχι...

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι πολυ καλα κανει ο daskdan και ρωταει γιατι πολλα ατομα εχουμε παει απο SE σε NOKIA και στην αρχη ειχαμε αποριες για το τι θα βρουμε.
Ωραία, γιατί δεν του απαντάς;;;:blink:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει προσπαθησει να αλλαξει κανεις το Product code της συσκευης, μολις το αγορασα 220 ευρω απο εναν Αγγλο στο Ebay ;)
Link to comment
Share on other sites

S60 3rd Edition Platform FAQ ερωτηση #10 :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μολις χθες το αγόρασα από WIND εγώ. (αργησε 24 μέρες ακριβώς λόγω έλλειψης τεσπα). Ηθελα να αλλάξω ύστερα από 6 συνεχόμενα SonyEricsson. :D

 

Ανάμεικτα συναισθήματα κυρίως λόγω τις "κακής" ποιότητας του πληκτρολογίου

 

Οταν πατάω το πάνω αριστερά πλήκτρο "τρίζει" κάπως το πληκτρολόγιο. :worry:

και γενικά τα κουμπιά του πληκτρολογίου τα βρίσκω κάπως.... χαλαρά να το πω. Παίζουν λίγο.

 

Σαν ταχύτητα και λειτουργίες είναι super, το ίδιο και η μπαταρία (Στην κυριολεξία το "ελιωσα" από θέμα χρήσης δεν έφυγε από το χέρι μου για 8 ώρες :D .

Ελληνικό voice δεν είχε και το κατέβασα (αυτό σημαίνει πως το κινητό είναι παραεισαγωγής; :( )

Το πληκτρολόγιο έχει ελληνικά πλήκτρα όμως....

 

Ένα θέμα είναι επίσης το οτι οταν είμαι στο internet και γράφω δεν ξέρω πως να αλλάξω από αγγλικά σε ελληνικά :O είμαι noobas γιατί στα ericsson κράταγα ένα πλήκτρο απλά για αλλαγή γλώσσας. Εδώ τι κάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σαν ταχύτητα και λειτουργίες είναι super, 1) το ίδιο και η μπαταρία (Στην κυριολεξία το "ελιωσα" από θέμα χρήσης δεν έφυγε από το χέρι μου για 8 ώρες :D .

2) Ελληνικό voice δεν είχε και το κατέβασα (αυτό σημαίνει πως το κινητό είναι παραεισαγωγής; :( )

Το πληκτρολόγιο έχει ελληνικά πλήκτρα όμως....

 

3) Ένα θέμα είναι επίσης το οτι οταν είμαι στο internet και γράφω δεν ξέρω πως να αλλάξω από αγγλικά σε ελληνικά :O είμαι noobas γιατί στα ericsson κράταγα ένα πλήκτρο απλά για αλλαγή γλώσσας. Εδώ τι κάνω;;;;

 

1) Aυτό ξαναπές το:D

2)Και εγώ το κατέβασα αλλά ούτε ελληνικά πλήκτρα είχε. Μάλλον παραεισαγωγής(οι πιο εμπειροι ξέρουν):wacko:

3)Νομίζω πρέπει να πατήσεις το αστεράκι. ;)

 

Και εγώ από ΣΕ πήγα σε νόκια. Λίγο βαρύ μου φάνηκε στην αρχή αλλά τώρα δεν ξαναπάω σε ΣΕ αν δεν βγάλει κάτι που αξίζει.:lol:

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό voice δεν είχε και το κατέβασα (αυτό σημαίνει πως το κινητό είναι παραεισαγωγής; :( )

Το πληκτρολόγιο έχει ελληνικά πλήκτρα όμως....

Όχι.

Εφόσον έχεις ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο είσαι ok.

 

 

Ένα θέμα είναι επίσης το οτι οταν είμαι στο internet και γράφω δεν ξέρω πως να αλλάξω από αγγλικά σε ελληνικά :O είμαι noobas γιατί στα ericsson κράταγα ένα πλήκτρο απλά για αλλαγή γλώσσας. Εδώ τι κάνω;;;;

Πατάς το πλήκτρο με το αστεράκι και επιλέγεις Γλώσσα γραφής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απο πού κατεβάζουμε ρε παιδιά Ελληνικό voice; ... :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πτι η αποφαση ειναι ΔΙΚΗ ΜΟΥ αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ζητας τη γνωμη καποιου που που ειναι fun της ΝΟΚΙΑ και αρα ξερει κατι παραπανω για τα ΝΟΚΙΑ.Οσο για το αντικειμενικη γιατι να μην ειναι?εκτος και αν καποιος δεν εχει δοκιμασει αλλη μαρκα εκτος απο ΝΟΚΙΑ τοτε ενταξει.Δηλαδη η cute_eyes δεν εχει αντικειμενικη αποψη που ηρθε απο SE?
Link to comment
Share on other sites

εννοειται πτι η αποφαση ειναι ΔΙΚΗ ΜΟΥ αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ζητας τη γνωμη καποιου που που ειναι fun της ΝΟΚΙΑ και αρα ξερει κατι παραπανω για τα ΝΟΚΙΑ.Οσο για το αντικειμενικη γιατι να μην ειναι?εκτος και αν καποιος δεν εχει δοκιμασει αλλη μαρκα εκτος απο ΝΟΚΙΑ τοτε ενταξει.Δηλαδη η cute_eyes δεν εχει αντικειμενικη αποψη που ηρθε απο SE?

Φίλε μου, η άποψη του καθενός για το κινητό του ή την μάρκα που έχει, είναι συνήθως κατά 99% η καλύτερη για τον ίδιο. Αν αυτό σε καλύπτει ή αυτό επιζητάς, πάω πάσο....Την άποψή της στο ερώτημά σου η cute_eyes (σαν πρώην κάτοχος SE) δεν την έχει εκφράσει ακόμα....:rolleyes:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

καταρχας το ημερολογιο και τις καταχωρισεις(πολυ ακυρο στα nokia),δεν εχει χρονομετρο,τα αρχεια οταν τα στελνουμε με bluetooth πηγαινουν στα μηνυματα(στα SE πανε στον εκαστοτε φακελο),η εκθεση ειναι πιο ευχρηστη στα SE, η οθονη η μπροστινη στα nokia ειναι πιο επαγγελματικη..τα screensavers δεν φαινονται οπως στα SE.γενικα τα νοκια εχουν αλλη φιλοσοφια...βεβαια εχουν και τα καλα τους αλλιως δεν θα τα διαλεγαμε
πριν καιρο ειχα πει οτι αυτες ειναι οι διαφορες που βρηκα και δεν ξερω κατα ποσο θα σε ενοχλήσουν...τωρα τι θελετε να πω?Τα SE ειναι ποιο καθαροαιμα κινητα απο τα nokia.Ομως πως να το κανουμε η τεχνολογια εξελίσσετε και προσωπικα στράφηκα σε nokia γιατι δεν θελω ενα απλο κινητο θελω να κανω και πραγματικα που κανω στο pc μου(ιντερνετ,e-books κ.α)επισης τα νοκια εχουν τοσες εφαρμογες και πραγματικα μπορεις ετσι να φτιαξεις το κινητο που πραγματικα θες:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν ζοριστήκατε με το προηγούμενο βιντεάκι, δείτε κι αυτό αλλά να έχετε δίπλα σας και τα υπογλώσσια!

N79 tests :shock: :shock: :shock:

Link to comment
Share on other sites

οκ το βιντεακι είναι το θρίλερ της ημέρας!!!αν και το κομμάτι που το ρίχνουν κάτω και πολλές φωτό το δευτερόλεπτο δείχνουν τι γίνεται το εχω δει από άλλο βίντεο και για ένα δεύτερο σκέφτηκα εντάξει δεν είναι και τόσο χάλια αλλά μετά έδειξε...omg...που του έβαζαν βάρος και η τσέπη οοο η τσέπη!?!....
Link to comment
Share on other sites

δεν μας δειχνει ομως πως και αν δουλευει το τηλ μετα απο ολα αυτα

 

Οι δοκιμές δε γίνονται για να δεις εσύ ένα συγκεκριμένο κινητό κατά πόσο δουλεύει μετά από τις κακουχίες, αλλά για να προσδιορίσει η εταιρεία σε ποιους τομείς πρέπει να βελτιώσει την κατασκευή, ώστε να έχει μεγάλο προσδόκιμο κανονικής και ασφαλούς λειτουργίας. Ας πούμε εσύ δεν πρόκειται ποτέ να πατήσεις 10000 φορές το κουμπί κλεισίματος του κινητού, αλλά η εταιρεία πρέπει να ξέρει πόσες φορές αντέχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.θελω να ρωτησω κάτι για το ν79.εγω οπως βλέπετε έχω το ν82.Μια φιλη μου αγορασε προσφατα το ν79 και μου λέει οτι δεν έχει πληκτρο c και πως το πληκτρο για το μενου ειναι το κεντρικό και πως δεν έχει ειδικο..... έγω το έχω δει μονο σε φωτογραφία τα συμβολα c και του μενου είναι απλα συμβολακια χωρίς πλήκτρο????
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά κουμπιά είναι.

Το έχω χρησιμοποιήσει το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά κουμπιά είναι.

Το έχω χρησιμοποιήσει το κινητό.

 

ευχαριστω.δεν θπαρχουν ρυθμισεις η κατι τετοιο ειναι default

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.δεν θπαρχουν ρυθμισεις η κατι τετοιο ειναι default

 

Όχι βέβαια, δες μια οποιαδήποτε φωτογραφία του και θα τα δεις!

 

4- Κουμπί μενού

10- C

 

Μπορεί να μπερδεύτηκε γιατί δεν μοιάζουν για κουμπιά, επειδή είναι επίπεδα, αλλά πίστεψέ με τόσο καιρό τα πατάω κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...