Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το θέμα με το κρύψιμο εικόνων και βίντεο από την Έκθεση έχει λύση; Και δεν εννοώ κλείδωμα με κωδικό αλλά απλό κρύψιμο από την έκθεση...:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το θέμα με το κρύψιμο εικόνων και βίντεο από την Έκθεση έχει λύση; Και δεν εννοώ κλείδωμα με κωδικό αλλά απλό κρύψιμο από την έκθεση...:worry:

Δοκίμασες να κάνεις τα αρχεία hidden και μετά να κάνεις restart? Εγώ έτσι έκανα στο 5800 με τον xplore και λειτούργησε.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δυναμώσουμε τη φωνή στην κλήση? Συχνά δεν ακούω τον άλλο πολύ καλά αν και είναι στο φουλ οι μπάρες του ήχου στην κλήση. Τι σόι κινητό είναι αν δεν κάνει τη βασική δουλειά για την οποία δημιουργήθηκαν τα κινητά τηλέφωνα!
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια της κλήσης πάτα το πλαϊνό πλήκτρο "+".

Αν είναι ήδη φουλ, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις τα αρχεία hidden και μετά να κάνεις restart? Εγώ έτσι έκανα στο 5800 με τον xplore και λειτούργησε.

 

Το δοκίμασα. Πλέον οι φωτογραφίες δεν φαίνονται αλλά τα βίντεο παραμένουν...:(

Link to comment
Share on other sites

Για βίντεο δεν έχω δοκιμάσει αλλά έκανες το ίδιο και δεν στα κρύβει? Θα δοκιμάσω και θα σου πω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για βίντεο δεν έχω δοκιμάσει αλλά έκανες το ίδιο και δεν στα κρύβει? Θα δοκιμάσω και θα σου πω.

 

Tόσο για τις εικόνες, όσο και για τα βίντεο έκανα τους αρχικούς φακέλους κρυφούς κι όχι κάθε αρχείο κρυφό ξεχωριστά. Για τις εικόνες δούλεψε, όχι όμως και για τα βίντεο :(

Link to comment
Share on other sites

Tόσο για τις εικόνες, όσο και για τα βίντεο έκανα τους αρχικούς φακέλους κρυφούς κι όχι κάθε αρχείο κρυφό ξεχωριστά. Για τις εικόνες δούλεψε, όχι όμως και για τα βίντεο :(

Τελικά είχα κάνει ένα λάθος και συγνώμη OculatusAbis. Στο 5800 για να μου κρύψει εικόνες κ βίντεο πρέπει να κάνω τα αρχεία hidden και όχι τους φακέλους οι οποιοί περιέχουν τα αρχεία. Σόρρυ και πάλι για το λάθος αλλά χθες νόμιζα ότι κρυβόντουσαν αν έκανα τους φακέλους hidden. Δοκίμασε να κάνεις κάποιο βίντεο hidden και όχι όλο τον φάκελο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό αλλά τα βίντεο συνεχίζουν να εμφανίζονται στην Έκθεση, ενώ σε μια τρίτη εφαρμογή (CorePlayer) είναι αόρατα. Κάναμε το ανάποδο από αυτό που θέλαμε :lol: :lol: :p
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο 5800 "εξαφανίζει" τις φωτο και τα βίντεο μόνο όταν τα κάνω hidden ένα-ένα τα αρχεία. Για δοκίμασε να τα κάνει εκτός από hidden και system. Δεν έχεις να χάσεις κάτι, μόνο όσο δοκιμάζουμε βγάζουμε tips κ κολπάκια. :p;)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω το ebuddy αλλα στο site τους δεν το εχουν ακομα για n79

 

ποιο αλλο κινητο εχει την ιδια εκδοαση λογισμικου (fp2) ?

το εχει κανει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις το N78, αν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το Ν79 μπορεί να δουλέψει με microSDHC?

Ναι, και φυσικά μπορεί.

Πώς άλλωστε θα μπορούσε να πάρει πάνω από 2gb αν δεν δεχόταν high capacity...;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους....!!!!!!!

Πριν από μία ώρα έγινα κ εγω ένας πανευτυχής κάτοχος του n79........!!!!:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

Από δω κ πέρα θα βρίσκομαι κ εγω στην παρέα σας..........!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμενο τηλέφωνο, μπορείτε να μου πείτε:

1ον: Η ποιότητα του ήχου είναι σε επίπεδα 5800?

2ον: Βγάζει καλές φωτο?

3ον: Τα κουμπιά μόλις τα συνηθίσεις κ περάσει κάποιος καιρός είναι ποιο εύκολα στην χρήση ή παραμένουν σκληρά?

 

thnx :)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμενο τηλέφωνο, μπορείτε να μου πείτε:

1ον: Η ποιότητα του ήχου είναι σε επίπεδα 5800?

2ον: Βγάζει καλές φωτο?

3ον: Τα κουμπιά μόλις τα συνηθίσεις κ περάσει κάποιος καιρός είναι ποιο εύκολα στην χρήση ή παραμένουν σκληρά?

 

thnx :)

 

1. Ναι ,ειναι σε αρκετα δυνατο επιπεδο

2. Πολυ καλες φωτο την ημερα ,την νυχτα ομως

οχι στο επιπεδο του Ν82 ,λογω xenon φυσικα

3. Τα κουμπια συνηθιζονται,κατα την γνωμη μου παντα...

 

Eπιτέλους....!!!!!!!

Πριν από μία ώρα έγινα κ εγω ένας πανευτυχής κάτοχος του n79........!!!!:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

Από δω κ πέρα θα βρίσκομαι κ εγω στην παρέα σας..........!!!!!!!!

 

Καλοριζικο!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε ποιο προγραμμα προτεινετε για το ενσωματωμενο gps με υποστήριξη ελληνικών χαρτών ktlp. υποστηριζει π.χ. destinator η mio maps?

 

επισης τι αλλα applications προτεινετε ανεπιφύλακτα για να γίνει πιο ευχρηστο το κινητο και παντα για μια απλη καθημερινή χρηση οχι κατι το εξεζητημένο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις τα παρακατω θεματα:

 

Garmin Maps Mobile™ XT

Sygic GPS Navigator Mobile

Smart2go Navigator - Nokia Maps

 

Eπισης υπαρχει και θεμα με συγκρισεις των προγραμματων gps:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305

 

Εαν χρειαστεις κατι μπορεις σχετικο τα προγραματα gps μπορεις να ρωτησεις στα αντιστοιχα θεματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για τη δουλειά σας.

Πριν λιγες ημερες πηρα κι εγώ στα χέρια μου το n79. Σε γενικές γραμμές θα έλεγα οτι είμαι ευχαριστημένος αν και ορισμένες φορές μου έχει ψιλοκολλήσει αλλά μετά από επανεκκίνηση όλα καλά.

Έχω όμως δύο προβληματάκια.

1) όταν συνδέω το handsfree της συσκευασίας με το μικρόφωνο (με ή χωρίς ακουστικά), μου βγάζει την ένδειξη "μη υποστηριζόμενο εξάρτημα"

2) όταν συνδέω το bluetooth handsfree (samsung wep 300) με ένα απλό πάτημα του πλήκτρου καλεί απ' ευθείας την τελευταία κλήση απ' το μητρώο αντί να μπει απλά σ' αυτό. καταλαβαίνετε οτι αυτό με έχει οδηγήσει σε αρκετές αναπιθύμητες κλήσεις...

 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δοκίμασε να κανείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Για το δεύτερο καλόν ευθύνεται το ακουστικό και δε νομίζω ότι μπορείς να κανείς κάτι.
Link to comment
Share on other sites

και ναι...

έχω την πρώτη μου απορία...:

από την στιγμή που θα ανοίξω την εφαρμογή "μουσική" φαίνεται σαν να "τρέχει" συνέχεια ακόμα και αν βγω από αυτήν...

μόνο αν κλεισω κ ξανανοίξω το κινητό φαίνεται να είναι κλειστή αλλα αν πάω να ξαναμπω στη μουσική πάλι τα ίδια... θα φαινεται συνέχεια ανοιχτη μέχρι να επανεκκινήσω το κινητό...

κάνω κάτι λάθος..??

δεν την κλείνω σωστά..??

ή είναι φυσιολογικό για να μην φορτωνει συνέχεια τα κομμάτια από την κάρτα μνήμης όποτε ανοίγει...?? (αυτό το τελευταίο που λέω ίσως είναι κ βλακεία αλλά είπα να κάνω μια υπόθεση)

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό.

Μένει ανοικτός συνέχεια ο music player.

Δεν γνωρίζων αν κλείνει εντελώς εάν πατήσεις -ενώ είσαι μέσα στο πρόγραμμα- Επιλογές > Έξοδος.

Δοκίμασέ το. Σε παλιότερες συσκευές συνέβαινε.

Πάντως μη σε απασχολεί. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...