Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω μια ερωτηση

 

πως κανουμε συγχρονισμο μεταξυ n79 και outlook χρησιμοποιωντας το ovi suite?

 

 

το εχω συνδεσει πανω απο 20 φορες και εχει κανει συγχρονισμο μονο 2!!! κανει συγχρονισμο οποτε του καπνισει?

δεν εχει επιλογη manual συγχρονισμου οπως το παλιο Nokia pc suite?

 

 

 

 

και κατι αλλο. εχει βρει κανεις απο ελληνικο καταστημα screen protector? αν ναι που? ξεκολλησε το μαμα αυτοκολλητο και δεν λεει να αφησω την οθονη εκτεθειμενη

Εχεις ορισει ποια πλευρα θα υπερισχυει κατα το συγχρονισμο (κινητο η pc)?

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις ορισει ποια πλευρα θα υπερισχυει κατα το συγχρονισμο (κινητο η pc)?

 

ναι αυτο το εχω ρυθμισει

 

δεν εχω βρει το κουμπι ''συγχρονισμος τωρα''

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το εχω ρυθμισει

 

δεν εχω βρει το κουμπι ''συγχρονισμος τωρα''

Στην επανω μπαρα το κουμπι συγχρονισμου δε δουλευει? Καθε φορα πρεπει να επιλεξεις ποια κατηγορια να συγχρονισει και μετα πατας το κουμπι (αυτο διπλα στο αναγνωριστικο του κινητου σου).

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Στην επανω μπαρα το κουμπι συγχρονισμου δε δουλευει? Καθε φορα πρεπει να επιλεξεις ποια κατηγορια να συγχρονισει και μετα πατας το κουμπι (αυτο διπλα στο αναγνωριστικο του κινητου σου).

 

Αυτοοοο εψαχνα!!! σε ευχαριστω πολυ

 

εγω το εψαχνα μεσα στις ρυθμισεις του συγχρονισμου οπως το ειχε το παλιο pc suite

 

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Βασικά άλλαξα μία επαφή κατευθείαν στο κινητό και όλα δουλεύουν κανονικά. Πώς διορθώνουμε 385 επαφές ανώδυνα;

 

Μέσω του ΡC Suite.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως σε παρακαλώ;

Τις συγχρονίζεις με το pc και μετά τις διορθώνεις από εκεί. Τέλος ξανακάνεις συγχρονισμό και όλα οκ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο τα διαφορα threads που χαζευω,βλεπω οτι μεχρι τωρα ειναι απο τα πιο σταθερα s60 που εχουν βγει ποτε!!!Οι περισσοτεροι ευχαριστημενοι χωρις μεγαλα προβληματα (οπως τα περισσοτερα!!)

Μπραβο νοκια?

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρότατο πρόβλημα: Με δυο λόγια, για όσο σερφάριζα στο νετ με το κινητό, με χρέωναν. Το Ν79 μου το είχα πάρει με επιδότηση της Vodafone και προφανώς γιαυτό έπρεπε πρώτα να μπω στο vodafone.gr και μετά σε οποιαδήποτε άλλη σελίδα. Αλλιώς έβγαζε μήνυμα: "καμμιά απόκριση πύλης". Αποτέλεσμα; Ογκοχρέωση 975 (εννιακόσια εβδομήνταπέντε) ευρώ για λιγότερο από ένα μήνα διάρκεια.

Μου φαίνεται παράξενο που δεν είδα αντίστοιχο πρόβλημα σε άλλο χρήστη. Εγώ ήμουν ο γκαντέμης;

Δεν ξέρω αν πρέπει να το αποκαλέσω απάτη εκ μέρους τους γιατί πώς μπορείς να το φανταστείς;

Προσοχή σε όλους σας για να μη πάθει κανείς το ίδιο.

Εννοείται ότι κάθε συμβουλή, σχόλιο, σύσταση, δεκτή. Και pm.

Α, και κάτι ακόμα: Ξέρει κανείς πως μπορούμε να σερφάρουμε χωρίς να χρεωνόμαστε;

Link to comment
Share on other sites

Να χρησιμοποιείς πάντα ως σημείο πρόσβασης WiFi και όχι gprs/3g.

 

Όταν μπαίνεις στον Ιστό για να σερφάρεις σε ρωτάει ποιο σημείο πρόσβασης να χρησιμοποιήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα φίλε Itchrist86. ΠΑΝΤΑ έμπαινα με τον οδηγό του WLAN. Και συνήθως έμπαινα με Conn-X.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κτ.....

Πως πας για να συνδεθείς στο νετ μέσω 3g ? Που το ορίζεις το σημείο πρόσβασης?

 

Από ότι αντιλαμβάνομαι είναι στις ρυθμίσεις->μεθοδοι εντοπισμου θεσης. Εκεί εχει διαφορες μεθοδους εντοιπισμου. Αν είναι επιλεγμενα το a-gps, το ενσωματωμένο κ το "βάσει δικτύου" και πας μετά στα δεδομένα gps και πατησεις θέση χρεώνεσαι? Αν "ναι" γιατί πακέτα μιλάμε?

 

Ευχαριστώ....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα φίλε Itchrist86. ΠΑΝΤΑ έμπαινα με τον οδηγό του WLAN. Και συνήθως έμπαινα με Conn-X.

Τότε δεν έχεις χρεωθεί από το σερφάρισμα το inetrnet.

Κάτι άλλο χρησιμοποιεί πακέτα δεδομένων εν αγνοία σου.

 

 

 

Να ρωτήσω κτ.....

Πως πας για να συνδεθείς στο νετ μέσω 3g ? Που το ορίζεις το σημείο πρόσβασης?

Τα έχεις μπερδέψει λίγο...

 

Όταν ανοίγεις τον Ιστό και πληκτρολογείς ένα url αυτομάτως σε ρωτάει μέσω ποιου σημείου πρόσβασης θέλεις να μπεις.

 

Από ότι αντιλαμβάνομαι είναι στις ρυθμίσεις->μεθοδοι εντοπισμου θεσης. Εκεί εχει διαφορες μεθοδους εντοιπισμου. Αν είναι επιλεγμενα το a-gps, το ενσωματωμένο κ το "βάσει δικτύου" και πας μετά στα δεδομένα gps και πατησεις θέση χρεώνεσαι? Αν "ναι" γιατί πακέτα μιλάμε?

 

Ευχαριστώ....

Αυτά που αναφέρεις έχουν να κάνουν μόνο με το gps.

Το μόνο που χρεώνει είναι το Υποβοηθούμενο GPS και η χρέωση είναι της τάξης 4-5kb.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το 3g δεν έχει καμμιά σχέση. Η σύνδεση γίνεται με WiFI. Απλά στις ρυθμίσεις του κινητού έχουν βάλει αυτοί σημείο πρόσβασης το Vodafone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86Όταν ανοίγεις τον Ιστό και πληκτρολογείς ένα url αυτομάτως σε ρωτάει μέσω ποιου σημείου πρόσβασης θέλεις να μπεις.

 

Δεν με ρωτάει, λεει οτι δεν διατίθενται πακέτα δεδομένων.

 

Είναι λιγο ανακατεμένα, κ γω το ψάχνω...αλλά εχω δει σε κτ log που βγάζω κατι καταχωρήσεις τύπου "cosmote internet".. :wacko:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν έχεις χρεωθεί από το σερφάρισμα το inetrnet.

Κάτι άλλο χρησιμοποιεί πακέτα δεδομένων εν αγνοία σου.

 

Στο λογαριασμό φαίνεται ημερομηνία και ώρα που έγινε η χρέωση. Π.χ.: 03-01, 10:57: Πλοήγηση WAP Kb 11350,38 Αξία: 113,510 €. Ήταν Σ/Κ. Θυμάμαι ότι σερφάριζα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ρωτάει, λεει οτι δεν διατίθενται πακέτα δεδομένων.

 

Είναι λιγο ανακατεμένα, κ γω το ψάχνω...αλλά εχω δει σε κτ log που βγάζω κατι καταχωρήσεις τύπου "cosmote internet".. :wacko:

Πήγαινε στον Ιστό και πάτα Επιλογές > Ρυθμίσεις > Γενικές > Σημείο πρόσβασης και επιλέγεις Ερώτηση πάντα.

Έτσι θα σε ρωτάει πάντα!;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ok thnx...

 

τοσο καιρο δεν το ειχα παρατηρησει γιατι εμπαινα στον ιστο αφου συνδεθω στο ασυρματο.

οταν εμπαινα στον ιστο πριν μπω στο ασυρματο μου ελεγε οτι δεν υπάρχουν διαθεσιμα πακετα δεδομενων.

 

Υ.Γ. Ωστόσο το log οταν κάνω export το μητρώο έχει εγγραφη του στυλ "cosmote internet".... Επισης δίπλα έχει και data received/data sent με τιμη 0.

 

 

edit ίσως ειναι το σημείο προσβασης που αναγραφεται χωρίς να μεταφερονται δεδομένα.:confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Nokia N79 (Type RM-348) 1.40 W/kg.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...